Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
To ti daje lekar opste prakse, vrlo jednostavna stvar za izracunati, jedino sto je ogranicenje da index ne sme da ti bude visi od 30 (mozes i sama da ga izracunas, odnosno program na sajtu Pliva zdravlje, nalazi se pod BMI cini mi se... verovatno engleska skracenica).
Uglavnom, bez toga se sada ne moze na vantelesnu, malo smesno:)
Mozes li mi reci da li je neophodno da suprug ide sa mnom na komisiju
kada predajem dokumenta ili mogu sama?
 
:bye: Pozdrav svima,odavno se nisam javljala,pa evo da i ja napisem nesto lepo.Radila sam vto.drugi put,a prvi put u Jevremovoj kod dr.Ljubica(prvi put sam radila u Visegradskoj kod dr.Tulica).5.3.sam imala et.i beta mi je 20.3.bila 572,6.Jos nisam bila na ultrazvuku,neznam sta mogu da ocekujem!Nerviram se mnogo tj.stalno,ponekad me jako zaboli stomak.Znam da nije u redu,ali sta da se radi,umesto da uzivam i budem srecna ja se nerviram!Primam progesteron od 125 svaki drugi dan i utrogestan po 2 tri put dnevno!Zelim da uspe ali i strahujem! :klap:za mene!

Bice sve ok samo nemoj da se nerviras i da neprekidno razmisljas o tome. Kada sam ja odradila betu a radila sam je tacno 15-ti dan iznosila je 443. Sada je hvala Bogu sve ok i u 33-oj nedelji trudnoce sam. Bolovi su normalni, ipak je tu svasta nesto radjeno. Samo opusteno . . .
 
:cao: Hvala puno,malo mi je lakse.Mislila sam da se to samo meni desava!Da li mi moze neko reci,posto mi je beta visoka,sta otprilike mogu da ocekujem,interesuje me da li je moguce 2 bebe,jer su mi 3 embriona vracena!Pozdrav i srecno svima :hvala:
 
:cao: Hvala puno,malo mi je lakse.Mislila sam da se to samo meni desava!Da li mi moze neko reci,posto mi je beta visoka,sta otprilike mogu da ocekujem,interesuje me da li je moguce 2 bebe,jer su mi 3 embriona vracena!Pozdrav i srecno svima :hvala:

U mom konkretnom slucaju je jedna beba. Za blizance ili trojke bi trebala da bude visa i da se krece negde oko 1000 u tom dobu.
U knjizi "300 pitanja o vasoj trudnoci" za jednostruku trudnocu vrednosti su izrazene ovako:
Nedelje trudnoce od poslednje
menstruacije:

3. nedelja 0 do 5
4. nedelja 5 do 426
5. nedelja 18 do 7340
6. nedelja 1080 do 56500
7 do 8. nedelja 7650 do 229000
. . .
 
Poslednja izmena:
da li neka od vas ima iskustva ili zna dijabeticarku koja je isla na vantelesnu? Interesuje me kakva su iskustva, da li se dijabeticarkama zbog rizika preporucuje da nose samo jednu bebu, ili je moguce da iznesu i blizance? Nadam se da mogu i dve bebe, pa da ne moram ponovo kroz sve da prolazim...
Ja jos nisam ni pocela, a vec biram broj beba...:lol:
 
Zdravo narode,evo mene ponovo posle duzeg vremena!!! Interesuje me da li neko zna za neki dobar smestaj u Mariboru,neko ko je bio u Sloveniji na VTO? Cene smestaja su najblaze receno blagi uzas,pa se nadam da neko ima neku informaciju o pristojnijim ciframa,neko ko je vec bio tamo skoro? Hvala svima,bila bih jako zahvalana za svaku informaciju.
 
Zdravo narode,evo mene ponovo posle duzeg vremena!!! Interesuje me da li neko zna za neki dobar smestaj u Mariboru,neko ko je bio u Sloveniji na VTO? Cene smestaja su najblaze receno blagi uzas,pa se nadam da neko ima neku informaciju o pristojnijim ciframa,neko ko je vec bio tamo skoro? Hvala svima,bila bih jako zahvalana za svaku informaciju.
Stanko Verbnjak
Ul. Kraljeva 5
2000 Maribor
Slovenija

e-mail stanko.verbnjak@amis.net

www.slovenia.info ovde se moze pronaci dosta informacija o smestaju u Mariboru
 
zelim vam svu srecu drage trudnice,moja komsinica je rodila dve bliznakinje 13.03.2009 u bgd ince je iz jagodine 10 godina se mucila i uspela na vto o trosku drzave bebe su jos u inkubatoru jer se porodila prve nedelje u osmom mesecu prilikom kontrole u bgd nestrucnim pregledom na prijemu otkinula joj je babica deo posteljice i porodila se fakticki nasilno,a uz to su jos i cekali da se prirodno otvori i devojcice su se borile za vazduh posle pucanja vodenjaka 8 sati,hvala bogu na kraju sam joj poslal sms da kaze da ima uzasne bolove,pa su joj uradili carski rez na svu srecu bebe su se spasle ali nemam komentar o ponasanju osoblja kao prema stoki,ja sam rodila normalno dva decaka prirodnim pute,alim vam prepricavam njeno iskustvo,pa vam saljem apel dobro procitajte literaturu pre porodjaja definitivno je strasno ko nije upucen morate same da se izborite za svoje pravo srdacan pozdrav od ljilje iz jagodine
p.s
napominjem da lekar koji joj je radio pripremu i oplodnju nikad je vise nije ni pregledao svaki put drugi lekar je primao
 
zelim vam svu srecu drage trudnice,moja komsinica je rodila dve bliznakinje 13.03.2009 u bgd ince je iz jagodine 10 godina se mucila i uspela na vto o trosku drzave bebe su jos u inkubatoru jer se porodila prve nedelje u osmom mesecu prilikom kontrole u bgd nestrucnim pregledom na prijemu otkinula joj je babica deo posteljice i porodila se fakticki nasilno,a uz to su jos i cekali da se prirodno otvori i devojcice su se borile za vazduh posle pucanja vodenjaka 8 sati,hvala bogu na kraju sam joj poslal sms da kaze da ima uzasne bolove,pa su joj uradili carski rez na svu srecu bebe su se spasle ali nemam komentar o ponasanju osoblja kao prema stoki,ja sam rodila normalno dva decaka prirodnim pute,alim vam prepricavam njeno iskustvo,pa vam saljem apel dobro procitajte literaturu pre porodjaja definitivno je strasno ko nije upucen morate same da se izborite za svoje pravo srdacan pozdrav od ljilje iz jagodine
p.s
napominjem da lekar koji joj je radio pripremu i oplodnju nikad je vise nije ni pregledao svaki put drugi lekar je primao

Nemam reci, no comment!!!!!!!! U poslednje vreme sve cesce cujem ovakve zastrasujuce price i iskreno nimalo mi nije svejedno sada kada sam i sama pred porodjajem. Sto se tice samih lekara i babica zaista su prevrsili svaku meru u svom bezobrazluku i prostakluku u ophodjenju sa trudnicama, porodiljama.
U mom konkretnom slucaju dr koji je odradio vantelesnu je meni i sve vreme vodio trudnocu i prezadovoljna sam njime. Dr. Ljubicu dugujem veliku zahvalnost sto cu uopste i postati majka. Moja trudnoca je bila sve samo ne laka. Sa kolikim optimizmom i profesionalnoscu je nama taj covek ( po meni lekar pre svega treba da bude covek ( sto je danas izgleda u Srbiji najteze biti)) prisao i vodio trudnocu nemam reci. Juce sam gledala "Kljuc" i sve sto mogu da kazem jeste SRAMOTA, BRUKA, JAD I BEDA.
Ali kao i sve porodilje (posto cu se poroditi u mestu u kome zivim tj. u Nisu) uopste se nisam bunila kada sam saznala koja ce biti "cena" mog porodjaja. Naime, resila sam da se porodim carskim rezom, ioako imam sve predispozicije da ga dobijem i besplatno, nisko usadjena posteljice, velike kolicine leka Giniprala tokom cele trudnoce, "to" ce me ipak kostati 500e za lekara i "nesto usput" za babice. Ali. . . da je moja malena ziva i zdrava a novce cemo opet zaraditi. Nazalost, dok svi budu razmisljali kao i ja bice korupcije i mita, oni koji imaju placace, oni koji nemaju mucice se. . .
 
Hvala Irena za informaciju za smestaj u Mariboru!!!! Znas li mozda koliko kosta iznajmljivanje sobe kod gosp. Stanka,zanima me cisto da bih mogla da uporedim neke cene koje sam nasla na internetu? Ako neko zna jos neki pristojan smestaj u Mariboru,bila bih zahvalna....
 
Draga Tatjana33, jako mi je drago zbog Tebe!! :super::klap:
Koliko se secam ovo Ti je vec drugi pokusaj u Segedinu kod dr Zadorija i jako mi je drago sto si se ponovo opredelila za Segedin. Ja sam trenutno u 27. nedelji i danas krecem u skolu za trudnice. Super se osecam i jednom mesecno javljam dr Zadoriju kako napreduje trudnoca i beba. Obavezno koristi lekove koje Ti je prepisao -Magne B6 - obavezno do 35. nedelje ili cak do kraja trudnoce, jer je jako dobar za posteljicu, a i neces imati grceve u rukama i nogama, sto se kasnije javlja. Ako u Tvom mestu ne mozes kupiti, u Subotici ga ima u par apoteka i kosta oko 550 dinara (50 kom). Ja nisam imala nikakvih tegoba (mucnine, plakanja, gorusicu, zelju ili gadjenje na hranu) tokom ovog perioda i zaista uzivam u trudnoci, sto i Tebi od srca zelim.
Jos jednom svima koji se odlucuju za preskupi Maribor, savetujem da se raspitaju za Segedin, jer ce vas kostati mnogo manje ( mene je SVE ukupno - tokom i nakon tretmana (kupovina Utrogestana) kostalo 2.500 evra maximum). Doktor je izuzetno predan poslu i pacijentu, brze se dolazi na red (nekih mesec dana), sve ti dobro objasni, opusti te, a uspesnost je visoka - ako ne i veca nego u Mariboru. Moj je savet da se dobro raspitate.
Svima koji su u toku VTO ili se preipremaju za nju zelim mnogo srece!!
 
Nado,

Drago mi je da uzivas i da si prosla bez mucnina. Kod mene ima mucnine po citav dan, ali nije tako strasno. Magne sam kupila da imam do 32. nedelje, kako mi je dr preporucio. Dao mi je i jos neke vitamine sa omega masnim kiselinama da uzimam umesto elevita od 13. nedelje.
Sve u svemu, bili smo prezadovoljni njima i kada nije uspelo, tako da ih od srca preporucujemo. Mi smo ovaj put IVF platili 1100e - zbog pada forinte sada ispadne manje, prosli put je bilo 1300. A stimulacija je izasla oko 400 e.

Sve najbolje!
 
Nado77 i tatjana33,ja sam otprilike(jos nisam isla na uz)u 5-oj nedelji i niko mi nije rekao,sem utrogestana i progesteron injekcija,sta da pijem.Od kad pijete te tablete,zasta sluze,jesu li to neki vitamini i ako mozete da mi kazete(imam33god.)pa bih nesto pila,a neznam sta! :hvala:
 
Tatjana33, samo neka je uspelo, a mucnine ce proci. Sto se tice cene - ja sam racunala bukvalno sve: od konsultacija, stimulacije, aspitracije, ET, preko troskova svih komplet lekova u apoteci, pa do Utrogestana kojeg sam koristila (a bilo ga je bas dosta!!, cela 3 meseca). Tako nas je izasla nasa racunica i nema sanse da se i evro vise potrosi. Zato sam navela da je bas-bas sve vezano za VTO u Segedinu uracunato.
Nenades, jako mi je drago zbog Tvog uspeha i CESTITAM :klap::super:
Neces pogresiti sigurno ako koristis Magne B6 - to je madjarski lek (magnezijum 48mg i vitamin B6 5mg). Ja ga pijem 3x1 jos od aspiracije. Dobar je za posteljicu, da ublazi grceve materice, odlican protiv nervoze, trnjenja ruku i nogu, za opustanje i protiv raznih mogucih bolova. Takodje, folnu kiselinu treba da pijes bar do 12. nedelje trudnoce. Pila sam Gravida tablete (kompleks vitamina za trudnice) do 12. nedelje svaki drugi dan, a od `13. nedelje svaki treci dan. Grickaj Fluorogal od 12. nedelje do kraja trudnoce (pola sata pre dorucka, 1x1). Ono sto mi je dr savetovao je 2,5 - 3 litre vode dnevno, sto i radim, pa mi jako prija. Svako jutro na prazan stomak pijem sok od cedjene pomorandze i limuna, tako da me do sada (kuc-kuc) nije nikakva bolest uhvatila, iako je grip pre oko mesec dana uhvatio sve oko mene. Bar 2-3 case jogurta ili mleka dnevno zbog kalcijuma. Svaki dan uzmi 2-3 suve sljive (zbog buducih mogucih problema sa konstipacijom), kostunjavih plodova (lesnik, badem, orasi), kao i suvog grozdja (odlican izvor gvozdja). Svaki dan jedan mesni obrok, dobro bi bilo i zitarice, pojednu vocku (najbolje jabuku), a sada pristize i sveze povrce, a to ce ti jako prijati. Drzim se ovih pravila, svakako 3 glavna dnevna obroka i dve uzine (vocne). Ne ustajem nocu da jedem, a ako si gladna dovoljno je da popijes casu jogurta ili mlakog mleka - to je sasvim dovoljno. Znaci, vitamini su vazni, a nikakvi lekovi nece ti biti potrebni.
Nadam se da sam bar malo pomogla ovim savetima. Zelim Ti lepu i laku trudnocu.
 
Nenades, sad sam malo pogledala po internetu i posto znam da je to madjarski lek, potrazila sam i pronasla da i Zorka Pharma (Sabac) pravi isto Magne-B6. Mozda bi mogla njega da nadjes. U slucaju da ne mozes naci, ovde u Subotici ga ima (iako za njega ne mogu da daju fiskalni racun jer se ne nalazi na pozitivnoj listi i prodaje se `ispod tezge`), dok za Beograd nisam sigurna.
 
Hvala na informacijama,ali ne mogu da nadjem u mom gradu Magne B6.Da li ga mogu naci u bg-u i ako znas gde,bilo bi super?Puno,puno hvala :hvala:

Na pocetku trudnoce tj do 13.nedelje sam pored utrogestana i progesteron injekcija, uzimala jos i FOLAN ( folna kiselina) i TOCOFEROL (vitamin E). Posle 13. nedelje sam krenula da pijem MAMAVIT. Najbolje bi bilo da sve vitramine, minerale i omega nezasicene masne kiseline uzimas iz hrane. Sto vise crvenog mesa, mleka, ribe, voca i povrca. . .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top