Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drage moje, nasla sam nesto o DHEA. Dehidroepianrosteron {DHEA} je blagi androgen, kojeg vecinom proizvodi nadbubrezna zlezda i minimalno jajnik. Od 2000g. oblavljuju se izvestaji o povoljnom ucinku DHEA na slabu funkciju jajnika u IVF postupcima. isticu se povecani broj oicita, embrija, kvaliteta i ishoda lecenja.Umanjena je ucestalost aneuplodija zametka, i za vise od 50%smanjena ucestalost ranih spontanih pobacaja.isti su autori{25,26} postigli 50 trudnoca IVF-om, uz vrlo nizak AMh{ <2,8 pmol/L}. U pacijentice sa vrlo niskom rezervom jajnika DHEAmse preporucuje 6 dana pre IVF postupka, sve do dokazane trudnoce. Dnevna je doza 3x25mg. Protokoli stimulacije ovulacije su standardni, s visom dozom gonadotropina{FSH} Kako pre pocetka PCT-a, pazina je dokaza II i mnogi takav tretman smatraju EKSPERIMENTALNIM. WWW.POLIKLINIKA IVF.HR ----Kako poboljsati rezultate izvantelesne oplodnje. Eto, to sam sasvim slucajno nasla, Pozzz
Није тема али ДХЕА се користи као успоривач старења и многи који га користе задовољни су општим ефктом хормона, а у научном смислу доказан је његов изванредан ефекат на одржање еластичности и квалитета крвних судова од капилара до аорте.
 
Drage moje, nasla sam nesto o DHEA. Dehidroepianrosteron {DHEA} je blagi androgen, kojeg vecinom proizvodi nadbubrezna zlezda i minimalno jajnik. Od 2000g. oblavljuju se izvestaji o povoljnom ucinku DHEA na slabu funkciju jajnika u IVF postupcima. isticu se povecani broj oicita, embrija, kvaliteta i ishoda lecenja.Umanjena je ucestalost aneuplodija zametka, i za vise od 50%smanjena ucestalost ranih spontanih pobacaja.isti su autori{25,26} postigli 50 trudnoca IVF-om, uz vrlo nizak AMh{ <2,8 pmol/L}. U pacijentice sa vrlo niskom rezervom jajnika DHEAmse preporucuje 6 dana pre IVF postupka, sve do dokazane trudnoce. Dnevna je doza 3x25mg. Protokoli stimulacije ovulacije su standardni, s visom dozom gonadotropina{FSH} Kako pre pocetka PCT-a, pazina je dokaza II i mnogi takav tretman smatraju EKSPERIMENTALNIM. WWW.POLIKLINIKA IVF.HR ----Kako poboljsati rezultate izvantelesne oplodnje. Eto, to sam sasvim slucajno nasla, Pozzz
Mila ja moram josh to da probam jer na punkciju nusam imala ni jednu jajnu kletku.Moj AMH,0.16 i jedina nada pre donor je DHEA.Al nemam puno informacije ne praktikuje se i kod nas to tako da u strahu sam kako cu da reagujem na to.Hvala puno za informacije.Kissce
 
Bebabeba,
Ja sam platila 11 500,00 lira,(to je njihova moneta) ali sam ja tad imala i operaciju,tj,laparaskopiju i sve je uračunato u tu cijenu(znači stimulacija,operacija, i embriotransfer)
Za Tursku sam se odlučila zato što tad u Bosni nije bilo dobre klinike,bar po mom mišljenju (pokušala kod Mehmedbašića u Sarajevu,nažalost bezuspješno)
A i jedan moj rođak je išao u Tursku i dobio je blizance,tako da je i moj izbor pao na tu kliniku.
Želim svim ženama da što prije drže svoje bebice i ispune najveću želju.
Nera mila kad mozesh isprati mi taj email od te zene koja je konrtakt sa doktorima u klinici.Puno hvala mila.
 
Lokice divna vest.Sigurna sam da ćete joj dati neko lepo ime.Ja bih odmah krenula po prodavnicama da nađem šta će da obuče kad bude izlazila iz bolnice.Sigurno bi tu bilo više kombinacija pošto ne bih mogla da se odlučim za jednu krpicu.
 
Mila ja moram josh to da probam jer na punkciju nusam imala ni jednu jajnu kletku.Moj AMH,0.16 i jedina nada pre donor je DHEA.Al nemam puno informacije ne praktikuje se i kod nas to tako da u strahu sam kako cu da reagujem na to.Hvala puno za informacije.Kissce

Donirane jć.su meni ok.To su isto naša deca.Ja sam uvek za tu varijantu.Ti nosiš,rađaš,dojiš,...tu decu.Što se genetike tiče pa i u svojoj familiji svi imamo nekog na koga neželimo da nam deca liče ili da imaju nečiji karakter.Naravno da probaš sa svojim jć,ali i donirana je TVOJA jć.
 
Nero nema mesta lošim mislima.Svi čekamo ogromnu betu pa da slavimo.Poznato mi je viruckanje u gaćice,ali više volim kad moj muž virucka i pokušavamo kao Zsuki i Samma da budemo prirodnjaci.

Haha,zvončice,nema muža,na poslu je,al čim dodje reći ću mu da on viri,meni više dodijalo.
Voljela bi da vam javim lijepe vijesti i da beta bude ogromna.
Ne znam da li je rano da vadim betu,Transfer mi je bio u petak poslije podne u 16 h, ,jel se broji i taj dan.Ako se broji onda mi je sutra 12 dan.
 
Haha,zvončice,nema muža,na poslu je,al čim dodje reći ću mu da on viri,meni više dodijalo.
Voljela bi da vam javim lijepe vijesti i da beta bude ogromna.
Ne znam da li je rano da vadim betu,Transfer mi je bio u petak poslije podne u 16 h, ,jel se broji i taj dan.Ako se broji onda mi je sutra 12 dan.

Nero dan ET je nulti tek od sledeceg racunas, ali mislim da ti nije rano da vadis sutra betu i ja sam je vadila 8.pa 11.dana. Drzim ti palceve :)
 
Draga kako si?Dugo te nije bilo.

Zvonci, hvala na pitanju, super sam. Dete mi raste, svaki dan je drugaciji i uglavnom uzivamo nas dvoje.
Stalno vas citam i jako se obradujem kad cujem za neku veliku betu, posebno kad je u pitanju neko od ekipe iz mog vremena. Mijaki me je oborila s nogu, a bogami i Parizanka sa njenim blizancima.
Svaka nova beta je nova nada za sve.

Ljubim te puno i nadam se da je tvoja sledeca :heart:
 
Donirane jć.su meni ok.To su isto naša deca.Ja sam uvek za tu varijantu.Ti nosiš,rađaš,dojiš,...tu decu.Što se genetike tiče pa i u svojoj familiji svi imamo nekog na koga neželimo da nam deca liče ili da imaju nečiji karakter.Naravno da probaš sa svojim jć,ali i donirana je TVOJA jć.

Mila zvoncice , razumem shta zelish da mi kazesh. Ja kazem bolje donor nego usvajanje. Dobro je sa razmishljash za genetika no meni mici drugo. Meni drzava daje 3 besplatna pokushaja. No kod nas (ja sam iz makedonije) nema banku za donor jk. Ja moram da nadzem sama donor da idem snjim na preglede pa da mi daju vaucer. A mila ko zna kako ce ta osoba da reaguje na moje dete. Ima u inostranstvo te banke al je dosta skupije jer placash i donor. No nema beze novac ja samo sada zelim da pokusham al kao zadnje ostaje ipak donor u inisttanstvo ne tu kad treb sdonorom pod ruka i na invitro. To necu. Ja sam bila sprwmna za invitro al odma na donor niam htela jer nisam pokushala shta je sa mojima. Sad sam imal punkciju i ni jednu jk ali mozda sam prwrano pokushala jer i maj mesec sam pravila histeroskopija. Imala sam polip i miom i mesto da moj doktor saveka bar 3 meseca i da se ciklus sredi on je poceo u julu odma sa pripremom. Jedan doktor mi je rekao da sam trebala sacekati nar 3 meseca da se sredi ciklus i smiri matku. Neznam necu da sad analiziram jer nema nazad. Nadam se da ce nas bog izradovati sve sa po jednu bebicu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top