Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozitivan stav i izbegavanje stresa su jako bitni, nekako je to i logično.
Klinke na mediteranu ne bez razloga prodaju tretman zajedno sa višednevnim odmorom i preporucuju duži ostanak, u smislu da se opustite, budete na moru, plaži, lisite se pritiska okoline, prijatelja, posla.
 
Meni ispitivanje okoline podiže tenziju. Mislim na onaj put kada smo išli na prvu vto. I to me oni najbliži i ne pitaju ali na poslu ubiše. A nije bilo moguće da izbegnemo da znaju gde smo i zašto. Toliko slobode ljudi sebi dopuštaju da sam šokirana bila. Ne znam kako da izvedem da me sled put ostave na miru.
 
Jelenams, zao mi je. Bice sledeci put. Uz pozitivan stav do uspeha!

- - - - - - - - - -

Devojke, koja je, po vama, idealna (pozeljna) debljina endometrijuma i progesteron na dan embriotransfera, kada je u pitanju FET ili VTO u prirodnom ciklusu (bez stimulacije).
 
Devojke samo da vam se javim.Nisam odavno ucestvovala u razgovorima .Posle 4 vantelesne i katastrofa nalaza kao i price da sam pred menopauzom ostala sam prirodno trudna i sad cekam devojcicu sad sam 7 mesec i sve vas koje ste u ocajanju hocu da podsetim da je sve moguce (ja sam sebe gotovo ubedila da nije ) uradila sam test za trudnocu 7 dan kasnjenja menstruacije jer su me svi doktori ubedacili da imam vise sanse da me udari meteor nego da ostanem prirodno trudna.I da imam zapusen desni jajovod a ostala sam trudna na ovulaciji desnog jajnika toliko o tome.Zelim vam svima da budete srecne koliko sam ja sada i da nikad ne sumnjate u sebe .Ljubim vas sve
 
Devojke samo da vam se javim.Nisam odavno ucestvovala u razgovorima .Posle 4 vantelesne i katastrofa nalaza kao i price da sam pred menopauzom ostala sam prirodno trudna i sad cekam devojcicu sad sam 7 mesec i sve vas koje ste u ocajanju hocu da podsetim da je sve moguce (ja sam sebe gotovo ubedila da nije ) uradila sam test za trudnocu 7 dan kasnjenja menstruacije jer su me svi doktori ubedacili da imam vise sanse da me udari meteor nego da ostanem prirodno trudna.I da imam zapusen desni jajovod a ostala sam trudna na ovulaciji desnog jajnika toliko o tome.Zelim vam svima da budete srecne koliko sam ja sada i da nikad ne sumnjate u sebe .Ljubim vas sve

DIVNO CVRLE!!! Cestitam ti od sveg srca i zelim ti sve najbolje i jos malo pa ces maziti svoju devojčicu. UZIVAJ!!! ????

- - - - - - - - - -

DIVNO CVRLE!!! Cestitam ti od sveg srca i zelim ti sve najbolje i jos malo pa ces maziti svoju devojčicu. UZIVAJ!!! ????

Ne znam zasto se ovi upitnici pojavljuju. Ljubim te!!!
 
Hvala puno samo sam imala zelju da podelim sa vama jer znam sta prolazite svaki osecaj ocaja i panike a kod mene je upalilo kad sam otprilike digla ruke i vise nisam ni pomisljala da to moze da se desi kad sam se najmanje nadala sto vam svima zelim.( poslednja vantelesna je bila u februaru i trebali smo u junu da idemo ponovo ali odlucili smo da odemo na odmor )U julu sam ostala trudna ????.Inace sam bila poor responder i radila sam Vto iz prirodnog ciklusa jer mi je i stimulacija davala max 2 jajne celije.Ljubim vas sve i drzim palceve .
 
librice prvo FSH mi je isao do 18 estradiol 100 recimo (govorim najgore nalaze) najbolji su mi cak bili fsh 8 lh 6 (u jednom slucaju :hahaha:) antimiler najgori 0.5 najbolji (posle terapie sa DHE-om 1)radila sam VTO jednom sa dugom semom moji jajnici nisu uopste odreagovali posle prvog ultrazvuka odustalo se od postupka (imala sam 2 bedna folikula nesto 5 mm precnika otprilike )estradiol je bio 36 .Uzimala sam nakon toga DHE-u od 50mg vitamin d i q 10 par meseci pa su me stavili na kratku semu (5 dana 2x menopur i 1x purogen na dan 5 dana) nakon toga jos par dana su mi produzili stimulaciju 7 folikulcica od kojih samo 2 jajne celije obadve oplodjene vracene i nista .Nakon toga probamo sa femarom i prirodni ciklus dva folikula jedna celija oplodjena vracena opet nista.Sledeci put sa klomifenom
5 folikula od kojih samo jedna jajna celija oplodjena vracena i nista i jos jednom sa potpuno prirodnim ciklusom jedna jajna celija nije se podelila .Mi potpuno unisteni to nas je dotuklo .Pocela sam da pretrazujem internet sa svim mogucim clancima pricama klinikama (proverimo imunologiju nk celije nemam , proverimo koagulacione faktore ja heterozigot nista posebno problematicno).Inace sam na eutiroxu ali nemam hasimoto (bez terapije tsh 3.5 -u normali ali kazu nije dobro za trudnocu pa ukljucimo eutirox) .Nadjem neku knjizicu zene koja je mikrobioloog koja se borila sa neplodnoscu pa njeni saveti(nju su odbili otprilike za VTO ona je iz Amerike )ona preporucuje da se pije q10 od 600 mg +vitamin d +dhea od 50 2x1 pa sam to uzimala.Inace imam zapusen desni jajovod (videli mi na laparoskopiji a moj muz je imao povremeno 2 mil spermatozoida otprilike uzaludni slucajevi.I na kraju su mi rekli da sam ostala trudna na tom desnom(zapusenom jajniku).
Devojke ako sam ja uspela moze bilo ko .Drzim Vam pesnice da i se i vi ovako lepo iznenadite i budete najsrecnije na svetu kao ja sada .:konfete:
Veliki pozdrav
 
Cvrle stvarno kao film...btw meni kasni 5 dana...desavalo se i pre ali retko.I naravno kad sam imala one 2 biohemiske.Od simptoma nista pa ni pms....volim kad kasni ali bojim se hormonskih promena...joooj.Bicu jos malo cekalica❤❤????
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top