Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zvonci, hvala na pitanju, super sam. Dete mi raste, svaki dan je drugaciji i uglavnom uzivamo nas dvoje.
Stalno vas citam i jako se obradujem kad cujem za neku veliku betu, posebno kad je u pitanju neko od ekipe iz mog vremena. Mijaki me je oborila s nogu, a bogami i Parizanka sa njenim blizancima.
Svaka nova beta je nova nada za sve.

Ljubim te puno i nadam se da je tvoja sledeca :heart:

Drago mi je da uživate.I ja se radujem kad čujem da je neka od nas trudna.Nije bitno čija će beta biti sledeća,bitno je da ih bude.Ako ikad dođem na red za pozitivnu betu mislim da mesecima neću verovati u to što vidim,a i da ću non-stop ići na uz.Iskreno duboko u sebi se nadam da će se ostvariti tvoja poslednja rečenica.Ljubi bebca,a ja ljubim tebe!
 
Mila zvoncice , razumem shta zelish da mi kazesh. Ja kazem bolje donor nego usvajanje. Dobro je sa razmishljash za genetika no meni mici drugo. Meni drzava daje 3 besplatna pokushaja. No kod nas (ja sam iz makedonije) nema banku za donor jk. Ja moram da nadzem sama donor da idem snjim na preglede pa da mi daju vaucer. A mila ko zna kako ce ta osoba da reaguje na moje dete. Ima u inostranstvo te banke al je dosta skupije jer placash i donor. No nema beze novac ja samo sada zelim da pokusham al kao zadnje ostaje ipak donor u inisttanstvo ne tu kad treb sdonorom pod ruka i na invitro. To necu. Ja sam bila sprwmna za invitro al odma na donor niam htela jer nisam pokushala shta je sa mojima. Sad sam imal punkciju i ni jednu jk ali mozda sam prwrano pokushala jer i maj mesec sam pravila histeroskopija. Imala sam polip i miom i mesto da moj doktor saveka bar 3 meseca i da se ciklus sredi on je poceo u julu odma sa pripremom. Jedan doktor mi je rekao da sam trebala sacekati nar 3 meseca da se sredi ciklus i smiri matku. Neznam necu da sad analiziram jer nema nazad. Nadam se da ce nas bog izradovati sve sa po jednu bebicu.

Možda ti je bila loša stimulacija pa zbog toga nije bilo jć.Želim ti da sad bude lepih embriona i slažem se da je bolje uzeti od nekog drugog jć.nego od poznatih.Pij omegu 3 ona će ti koliko toliko popraviti kvalitet jć.SREĆNO!!!!Imam i ja makedonske krvi.Baba mi je iz Makedonije,ali odmah da bude jasno makedonski nezboruvam.
 
hvala bibo,
Muž mi govori da je rano jer su mi napisali da tek 15-ti dan od transfera radim betu ,al ja više ne mogu da izdržim,
ako ima ima,ak nema idemo dalje.

A jel ti 8-mi dan bilo rano,jel bilo bete?

Ja bih vadila betu i 15-i dan kako su ti rekli.Naravno da bih bila nestrpljiva i uradila i 11-i dan,ali najverodostojnija ja 15-i dan.Sigurna sam da će biti lepa beta.
 
Možda ti je bila loša stimulacija pa zbog toga nije bilo jć.Želim ti da sad bude lepih embriona i slažem se da je bolje uzeti od nekog drugog jć.nego od poznatih.Pij omegu 3 ona će ti koliko toliko popraviti kvalitet jć.SREĆNO!!!!Imam i ja makedonske krvi.Baba mi je iz Makedonije,ali odmah da bude jasno makedonski nezboruvam.

Mmmmm iz koje grada je tvoja baka , dali ti dolazish tu? Pa vidi i ja kako loshe pricam srpski al blago meni da me razumijete:-))) pozdrav sreco i najvishe shto zelim to je da cujem samo ljepe besti od svih vas. Jer mi samo znamo. Iz shta sve prolazimo.
 
Mmmmm iz koje grada je tvoja baka , dali ti dolazish tu? Pa vidi i ja kako loshe pricam srpski al blago meni da me razumijete:-))) pozdrav sreco i najvishe shto zelim to je da cujem samo ljepe besti od svih vas. Jer mi samo znamo. Iz shta sve prolazimo.

Rođena je u Strugi.Bila sam pre par godina poslovno u Skopju pa smo muž i ja skoknuli do Ohrida i Struge.Odakle si ti?
 
Drage moje,
evo plačem i pišem vam,osjećam potrebu da vam saopštim ,jer ste bile uz mene i davale mi podršku.
Nažalost beta 1 a referne tne vrijednosti su od 0-5 ,ja mislim da ovdje trudnoće nema.

Ponovit ću ponovo u subotu,čisto reda radi,ako mi već vještica ne dođe do subote.

Ljubim vas i hvala vam
 
Drage moje,
evo plačem i pišem vam,osjećam potrebu da vam saopštim ,jer ste bile uz mene i davale mi podršku.
Nažalost beta 1 a referne tne vrijednosti su od 0-5 ,ja mislim da ovdje trudnoće nema.

Ponovit ću ponovo u subotu,čisto reda radi,ako mi već vještica ne dođe do subote.

Ljubim vas i hvala vam


Nero, ne mora to nista da znaci ponovi test u subotu, ljubim te puno i navijam !!!!
 
Drage moje,
evo plačem i pišem vam,osjećam potrebu da vam saopštim ,jer ste bile uz mene i davale mi podršku.
Nažalost beta 1 a referne tne vrijednosti su od 0-5 ,ja mislim da ovdje trudnoće nema.

Ponovit ću ponovo u subotu,čisto reda radi,ako mi već vještica ne dođe do subote.

Ljubim vas i hvala vam

Draga Nera ipak ponovi test u subotu i sta god bude mi smo uz tebe. Sad nemam sta ni da ti kazem. U tim situacijama ostajem bez teksta i naravno nisam pametna sta bih ti rekla, ali u svakom slucaju proveri jos jednom i :cmok:
 
Drage moje,
evo plačem i pišem vam,osjećam potrebu da vam saopštim ,jer ste bile uz mene i davale mi podršku.
Nažalost beta 1 a referne tne vrijednosti su od 0-5 ,ja mislim da ovdje trudnoće nema.

Ponovit ću ponovo u subotu,čisto reda radi,ako mi već vještica ne dođe do subote.

Ljubim vas i hvala vam

Uradi ti betu kad su ti rekli.Ja se nadam da će biti pozitivna.
 
hvala ti zvončice
i ja se potajno nadam da će biti.
Ako ništa idem dalje u postupak ,samo da budem zdrava pa da mogu ponovo krenuti sa stimulacijom, pošto sam već dva puta operisala endometriozu,bojim se da se ne vrati.

Draga Nera nemoj misliti negativno nece ti se vratiti bice to sve dobro samo misli pozitivno i samo optimizam. Bice dobro 15. dan, on ti je bitan. Ne mraci sto bi nasi klinci rekli. :bye:
 
Drage moje,
evo plačem i pišem vam,osjećam potrebu da vam saopštim ,jer ste bile uz mene i davale mi podršku.
Nažalost beta 1 a referne tne vrijednosti su od 0-5 ,ja mislim da ovdje trudnoće nema.

Ponovit ću ponovo u subotu,čisto reda radi,ako mi već vještica ne dođe do subote.

Ljubim vas i hvala vam

Nera dusho,nemoj da gubiah nade mila. Ponovi test mozda je ipak rano. I budi smirena mila jer sa tim suzama samo shtetimo sebi. Ja se madam i pracam ti svu srecu da cesh ipak nas obradovati. Nemoj milo da jadiah svoju dushu. Sticemo mi do basheg cilja. Mozda nas bog odabrao da to ostvarimo po tezi put no zato znamo vishe da cenimo. Ljubim te dishico i cekam ljepe vesti i subotu
 
Nera 71 bas mi je zao. Ufff...Budi nam jaka, i izdrzi jos malo. Mozda ce 15 dana beta biti ok.

hvala mrvinice,na podršci
Jaka sam ja, prošla sam puno toga,u ovoj neizvjesnoj borbi za potomstvo.
Dvije operacije, 2 neuspjela pokušaja, al ja ne odustajem.
ČIm se malo oporavim, ako bude sve ok sa mojim zdravljem idem dalje.

Radila jutros kućni test i ništa,samo jedna crtica.
U subotu idem vaditi ponovo betu,javit ću vam se
Ljubim vas.
 
hvala mrvinice,na podršci
Jaka sam ja, prošla sam puno toga,u ovoj neizvjesnoj borbi za potomstvo.
Dvije operacije, 2 neuspjela pokušaja, al ja ne odustajem.
ČIm se malo oporavim, ako bude sve ok sa mojim zdravljem idem dalje.

Radila jutros kućni test i ništa,samo jedna crtica.
U subotu idem vaditi ponovo betu,javit ću vam se
Ljubim vas.

Nera dusho rasplakala si me sreco,bice sve u redu ja se nadam da ce u subotu rezultati biti pozitivni,al i da nisu glava gore i napred. Mi smo borbene dushe i nadam se da ce nas bog sve nas obradovati i mi svi cemo jednog dana imati bebe u nashim rukama. Ljubim te sreco i pracam svu srecu da uspijesh mila
 
Devojke, mnogo vam hvala na podrsci!

Nera, jako mi je zao. Bas sam danas bila u Koporinu, onako pravo iz bolnice, i zapalila svecu za sva devojke sa foruma i za devojke iz Visegradske koje se bore sa raznim bestijama. Tebe sam posebno pomenula. :) Glavu gore i veruj! Bice kad se najmanje nadas.

Bebabeba, dobrodosla!

Nisam se javljala jer su me sa konzilijuma odmah prebacili na odeljenje. Trebalo je da me operisu prosli petak ali mi je secer skocio pa su mi odlozili za utorak. Konzilijum je doneo odluku da se uradi jos jedna histeroskopija i da se sadrzaj posalje na hp analizu i da se laparaskopski proveri da li ja uopste mogu da zatrudnim i iznesem trudnocu jer im je ultrazvucno i na magnetu delovalo da imam nerazvijenu i zavaljenu matericu. Medjutim, materica mi samo tako izgleda zbog mioma i kada se oni uklone sve ce biti na mestu. Doktor je optimistican, kaze da mu sadrzaj izvadjen histeroskopski izgleda bez promena i da je laparaskopija pokazala da mi je materica u dobrom stanju. Objasnio mi je da bi bila steta da me sad rezu zbog mioma, a za mesec dana vade matericu ako hp pokaze malignitet. Rezultat stize za cetiri nedelje. Sada cekam i molim se. :)
 
Maruska 80, molicemo se i mi, i verovacemo. Mnogo mi se sviddja taj tvoj doktor, bas je profesionalac.Svidja mi se to sto si vedra, a sasvim sigurno si u dobrim rukama. Duboko verujem nema ni govora o operaciji.U redu to za miom, a za drugo ni govora. Videces da ce sve biti u najboljem redu. Pozdrav.
 
Devojke, mnogo vam hvala na podrsci!

Nera, jako mi je zao. Bas sam danas bila u Koporinu, onako pravo iz bolnice, i zapalila svecu za sva devojke sa foruma i za devojke iz Visegradske koje se bore sa raznim bestijama. Tebe sam posebno pomenula. :) Glavu gore i veruj! Bice kad se najmanje nadas.

Bebabeba, dobrodosla!

Nisam se javljala jer su me sa konzilijuma odmah prebacili na odeljenje. Trebalo je da me operisu prosli petak ali mi je secer skocio pa su mi odlozili za utorak. Konzilijum je doneo odluku da se uradi jos jedna histeroskopija i da se sadrzaj posalje na hp analizu i da se laparaskopski proveri da li ja uopste mogu da zatrudnim i iznesem trudnocu jer im je ultrazvucno i na magnetu delovalo da imam nerazvijenu i zavaljenu matericu. Medjutim, materica mi samo tako izgleda zbog mioma i kada se oni uklone sve ce biti na mestu. Doktor je optimistican, kaze da mu sadrzaj izvadjen histeroskopski izgleda bez promena i da je laparaskopija pokazala da mi je materica u dobrom stanju. Objasnio mi je da bi bila steta da me sad rezu zbog mioma, a za mesec dana vade matericu ako hp pokaze malignitet. Rezultat stize za cetiri nedelje. Sada cekam i molim se. :)

pa ja sam ti maruska rekla da ne ides odma na operaciju nego da jos nesto odradis od analiza sto je i tvoj doktor uvideo na vreme,namo da brines bice to sve kako treba molimo se za tebe bas mi je drago da si bila u koporinu jel tamo je prelepo jel sam i ja bila tamo i tamo ljudi pomazu neznam dal si pricala sa nekim.opusti se jel pod velikim si stresom nemo da se posle boris i sa secerom zbog sikiracije on ti nimalo nije potreban.
 
Devojke, mnogo vam hvala na podrsci!

Nera, jako mi je zao. Bas sam danas bila u Koporinu, onako pravo iz bolnice, i zapalila svecu za sva devojke sa foruma i za devojke iz Visegradske koje se bore sa raznim bestijama. Tebe sam posebno pomenula. :) Glavu gore i veruj! Bice kad se najmanje nadas.

Bebabeba, dobrodosla!

Nisam se javljala jer su me sa konzilijuma odmah prebacili na odeljenje. Trebalo je da me operisu prosli petak ali mi je secer skocio pa su mi odlozili za utorak. Konzilijum je doneo odluku da se uradi jos jedna histeroskopija i da se sadrzaj posalje na hp analizu i da se laparaskopski proveri da li ja uopste mogu da zatrudnim i iznesem trudnocu jer im je ultrazvucno i na magnetu delovalo da imam nerazvijenu i zavaljenu matericu. Medjutim, materica mi samo tako izgleda zbog mioma i kada se oni uklone sve ce biti na mestu. Doktor je optimistican, kaze da mu sadrzaj izvadjen histeroskopski izgleda bez promena i da je laparaskopija pokazala da mi je materica u dobrom stanju. Objasnio mi je da bi bila steta da me sad rezu zbog mioma, a za mesec dana vade matericu ako hp pokaze malignitet. Rezultat stize za cetiri nedelje. Sada cekam i molim se. :)

Hvala draga moja drugarice,do neba,što si pomislila u svojoj muci i na mene.

Ti si jedna veoma pozitivna ličnost i ja se nadam sa tvojim optimizmom da ćeš ti sve da pobijediš.
Sve smo mi hrabre žene,kad se sa svim ovim suočavamo.Ja sam za sebe lično mislila da neću moći sve izdržati
al kad dodje nešto da moram ja idem pa šta bude.

Nadam se i molim svi srcem da ti sve bude uredu.

Ja sutra ponovo vadim betu.Javit ću vam se.

Ljubim vas.
 
Devojke, mnogo vam hvala na podrsci!

Nera, jako mi je zao. Bas sam danas bila u Koporinu, onako pravo iz bolnice, i zapalila svecu za sva devojke sa foruma i za devojke iz Visegradske koje se bore sa raznim bestijama. Tebe sam posebno pomenula. :) Glavu gore i veruj! Bice kad se najmanje nadas.

Bebabeba, dobrodosla!

Nisam se javljala jer su me sa konzilijuma odmah prebacili na odeljenje. Trebalo je da me operisu prosli petak ali mi je secer skocio pa su mi odlozili za utorak. Konzilijum je doneo odluku da se uradi jos jedna histeroskopija i da se sadrzaj posalje na hp analizu i da se laparaskopski proveri da li ja uopste mogu da zatrudnim i iznesem trudnocu jer im je ultrazvucno i na magnetu delovalo da imam nerazvijenu i zavaljenu matericu. Medjutim, materica mi samo tako izgleda zbog mioma i kada se oni uklone sve ce biti na mestu. Doktor je optimistican, kaze da mu sadrzaj izvadjen histeroskopski izgleda bez promena i da je laparaskopija pokazala da mi je materica u dobrom stanju. Objasnio mi je da bi bila steta da me sad rezu zbog mioma, a za mesec dana vade matericu ako hp pokaze malignitet. Rezultat stize za cetiri nedelje. Sada cekam i molim se. :)

Maruska to su dobre vesti, ulivaju nadu i treba samo misliti pozitivno!!! Hvala ti sto si nas se setila!!! Bice to sve dobro. Mora biti dobro!!! Ljubim te!!! :cmok2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top