Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cao devojke!
Kako ste mi?
Sta se radi?:D
Kako su bebice? ...sto neko rece, pretvori nam se tema u kutak za trudnice... Sto je sjajno...:ok:


Juce sam isla na UZ, usled sve one panike oko D-dimera, i dr.mi kaze da on hoce da varira u trudnoci, ali dok god sam pod Fraxiparinom, i beba i ja smo zasticene... Smirila sam se, pa sve da ga primam do kraja trudnoce, bas me briga, samo da smo ok! Taj lek se inace cesto koristi kod zena koje su imale spontani, da u sl.trudnoci spreci isti... A ja ga primam zbog posledica hiperstimulacije...

Da prvo kucnem u drvo, vec 3-i dan se bolje osecam, manji su bolovi... Setam po kuci, slazem ves, ukljucujem masinu, posedim na terasi... Sad bi ja uzela i da usisam, opeglam ali mi ovi moji ne daju...

I najbolje za kraj: videli smo bebu!:D
Gica se ko prava, sve kao da ce kolut napred da napravi... Ziva je samo tako, samo nesto mlati rukama i nogama...
Jajnici su mi dosta manji, oko 60x40, sto je odlicno!!!

Sad jos stomak da mi splasne, da se jajnici skroz smire, pa da krenem u setnje i vezbice... Bas mi nedostaje aktivnost...



Ljubim vas sve punooooo... :cmok2:
 
Cao drage moje, vratila sam se sa mora i spremam se za nove radne pobede.
Vidim da ste vi trudnice "oterale " trudilice van ovog foruma!!!C!C!C!
Sve najbolje od srca.Ljubim drugarice koje pokusavaju na jesen, valjda cu i ja nadam se.
 
Zdravo svima i pre svega veeeelika čestitka svim trudnicama!!!

Imam jedno pitanjce za sve koje su prošle kroz postupak. Dobila sam poziv za 05.09. da se javim u Betaniju,pa me intersuje šta se radi tom prilikom, mislim kakav je početak postupka ? Inače mi smo se opredelili za Genesis, ali su nas ipak pozvali na državnu kliniku, iako smo drugostepenu prošli 05.07. :(

Hvala unapred!

:cmok:
 
Cao drage moje, vratila sam se sa mora i spremam se za nove radne pobede.
Vidim da ste vi trudnice "oterale " trudilice van ovog foruma!!!C!C!C!
Sve najbolje od srca.Ljubim drugarice koje pokusavaju na jesen, valjda cu i ja nadam se.

Draga,
hajde sto pre da nam se pridruzis! Septembar ce biti divan i bericetan za nas trudilice...
A trudnice su nam zvezde vodilje...
Nandzi, dobro dosla!
Cicak, sad se sve polako vraca u normalu, jel da? Mnogo mi je drago zbog tebe.
Cvrle, budi cesce sa nama, trebas nam!
Ljubim vas sve dok cekam jos dva dana da pocnem sa boc-bockama...
Sve mi je kao u filmu, srecna sam...:manikir:
 
Draga,
hajde sto pre da nam se pridruzis! Septembar ce biti divan i bericetan za nas trudilice...
A trudnice su nam zvezde vodilje...
Nandzi, dobro dosla!
Cicak, sad se sve polako vraca u normalu, jel da? Mnogo mi je drago zbog tebe.
Cvrle, budi cesce sa nama, trebas nam!
Ljubim vas sve dok cekam jos dva dana da pocnem sa boc-bockama...
Sve mi je kao u filmu, srecna sam...:manikir:
Ide ka boljem Sami, manji su bolovi... Danas sam oribala sporet, sudoperu, umivaonike, slozila neki ves... I to je pomak... Bar 20min sam stajala bez jakih bolova...

I ja sam bas bila srecna kad sam usla u postupak... Konacno sam znala da nesto radim, da se pokrenulo sa iste tacke...

Zelim ti sve naj, naj, naj...!!!
devojke odoh ja na moreeee, ljubim vas, da bar jedna zatrudni dok se vratim! jeste li razumele? ahahahahahahahahah

srecan put suki!!! Provedi se i za mene!!!
Ne sekiraj se, ja ostajem na temi, ima da sve ostanu trudne kad im naredimo!!! Nema vrzanja... Ahaha...

Uzivaj... I cuvaj se, more je puno infekcija(meni moj dr.zato ne preporucuje da idem i kad budem mogla)... Pij puno limunade, ubija bakterije... Voca, svezeg i cedjenog...

Bas mi drago sto ides na morce, pa jos trudna... Kakav je to odmor!!! Uziivanje!!!
 
Cvrle, pošto si mi ti nekako najsvežija iz Betanije, da li si mogla sama da se opredeliš za dr ili su te oni nekome "dodelili"?
Nisam planirala tu kliniku i sad sam pomalo zbunjena jer ne znam šta me očekuje. Ne sumnjam ja u stručnost lekara tamo, ali ne bih volela da svaki put kada odem budem kod trenutno slobodnog dr. Inače sam do sad išla kod Kopitovićke u Genesis, ali ne znam hoću li je naći na klinici kad odem u ponedeljak, pogotovo što mi nisu rekli u koje vreme da dodjem, nego onako okvirno...
 
Cvrle, pošto si mi ti nekako najsvežija iz Betanije, da li si mogla sama da se opredeliš za dr ili su te oni nekome "dodelili"?
Nisam planirala tu kliniku i sad sam pomalo zbunjena jer ne znam šta me očekuje. Ne sumnjam ja u stručnost lekara tamo, ali ne bih volela da svaki put kada odem budem kod trenutno slobodnog dr. Inače sam do sad išla kod Kopitovićke u Genesis, ali ne znam hoću li je naći na klinici kad odem u ponedeljak, pogotovo što mi nisu rekli u koje vreme da dodjem, nego onako okvirno...
Kao dokoni dezurni ispisnik na temi, da ti reCem par stvari.
:mrgreen:

Hoces iskreno ili da te lazemo?:lol::mrgreen:

Iskreno:
Ako se nisi dogovorila sa Kopitovickom da te ona vodi, 99% da ce te uvaliti nekom drugom. Kad budes isla na bilo sta, naoruzaj se strpljenjem i debelim zivcima. Kod nje sam jednom otisla privatno i dogovorimo se za jednodnevnu dijagnostiku, da bi me na kraju uvalila Trninicki, ona me nije cak ni radila.
Svi ti koji vaze za 'najbolje' nikad 'nemaju vremena' da se bakcu sa pacijentima i vrlo su sturi, pogotovo u drzavnim institucijama.
Moj savet ti je samo da bezis dalje od onog Bjelice, to je skot kakvog nema.

Da te lazem:
svi su sjajni i bajni i odlican odnos sa pacijentima... Mada imas zena koje imaju srece pa zaista naidju na takve lekare, nije da ne postoji.


Bitno je samo da verujes da ce uspeti, na sve ostalo ne obracaj paznju, nisu vredni.

Zelim ti puno puno srece!!!
 
Cvrle, pošto si mi ti nekako najsvežija iz Betanije, da li si mogla sama da se opredeliš za dr ili su te oni nekome "dodelili"?
Nisam planirala tu kliniku i sad sam pomalo zbunjena jer ne znam šta me očekuje. Ne sumnjam ja u stručnost lekara tamo, ali ne bih volela da svaki put kada odem budem kod trenutno slobodnog dr. Inače sam do sad išla kod Kopitovićke u Genesis, ali ne znam hoću li je naći na klinici kad odem u ponedeljak, pogotovo što mi nisu rekli u koje vreme da dodjem, nego onako okvirno...

Nandži Kopitovićka nikad nije na odeljenju jako retko. Ja sam se opredelila za Dr Bujas ona je meni bila sasvim ok, dostupna uvek za sva pitanja i podpitanja, i kad god sam išla tražila sam nju i nije bilo problema oko toga. Nijedan lekar nije sjajan i bajan, svi imaju neke mane koje se nama ne sviđaju. Meni je Bjelica ranije bio ok, al je postao odvratan.Moja preporuka za dr Bujas.
 
nandzi, mene je prvi put primila trninićka, i ja sam posle toga uvek tražila nju i uvek me je ona primila..... ja za nju imam samo reči pohvale..... prema meni su uvek svi bili ljubazni, i lekari, i sestrice.... jedini problem je što se malo duže čeka, ali na to se pripremiš, i ja nikada nisam čekala duže od sat, sat i po. čak me je i bjelica primio dva puta, kada je trninićka bila na g.o., a pojavilo mi se krvarenje u 6. nedelji.... i on je bio uvek ok prema meni..... kopitovićku nisam nikada ni videla tamo.... mislim da ona nikom ne vodi postupak, osim ako imaš dogovor sa njom. samo pitaj sve što te interesuje.....
 
Meni je Trninicka radila dve inseminacije u Betaniji. Prvi put sam zapala kod nje, a drugi put sam je trazila. Bila je sjajna svaki put kad sam otisla. Jednom sam zapala kod dr Bujas i nije mi se svidela, gledala me je nekako s visine i prezrivo, ne znam kako da opisem taj fuj osecaj koji sam imala.
Moj glas ide Trninicki, bez razmisljanja :)
 
Zdravo drage moje, mene bas dugo nije bilo na ovim stranama, pa rekoh da svratim da vidim sta se desava.

Zsuki draga ti si trudna, kakva divna vest
Ikice cestitam

Ja se polako ali sigurno pripremam i za sesti pokusaj, trenutno sam na kontracepciji, a od polovine septembra krecu boce. Postupak radim u Jevremovoj kod Ljubica.

Ostale cure sve vas ljubim
 
Mali cicak citam da primas Fraxiparin, jel ti to neki hemalog predlozio ili... zbog cega su ti dali to, jesu ti ustanovili da imas sklonosti ka trombofilijama
Prvo da ti pozelim puno, puno srece!!!
Nadam se da ce ti uspeti... A u slucaju da ne uspe, ima da ostanes trudna prirodno, ovako kao suki! I njoj sam to negde ranije napisala i uspelo!!!

Sto se tice Fraxiparina, nemam sklonost trombofolijama, nemam cak nikog u porodici sa tim problemima, vec kao posledica hiperstimulacije stvara se gusca krv... Znate i same da se u trudoci inace krv postaje gusca, a pogotovo kod hipera, zbog predoziranosti hormonima. Pored toga sam imala 3 punkcije vode iz stomaka, a i to utice na neki nacin.
Sreca u svemu je sto je Fraxiparin totalno siguran za bebu i mene, dok ga primam zasticena sam skroz. On ne moze da stigne do bebe, a samim tim sto razredjuje krv, utice na bolji protok materija do bebe. Kazu da on sprecava i spontane.
Kod zena koje imaju sklonost trombofolijama i zgrusavanju, obicno se prepisuje posle carskog, jer je tad najveci rizik.


Jos jednom zelim ti sve najnajnaj u ovom postupku!!!
 
Hvala ti draga puno :p Nisam znala da se on daje i kad dodje do hiperstimulacije, meni su prvi put izvadili 33 jc, jedva sam prezivela ali mi niko nije dao tad ta primam, tek posle 4 neuspelog pokusaja sam radila detaljnije analize izmedju ostalog i vezane za trombofile i tu mi je ustanovljeno da sam homozigot za TT677 na genu MTHFR, tako da cu primati fragmin par dana pred embriotransfer i koliko sam ja razumela celu trudnocu i par nedelja posle, ali meni to nista ne smeta sve za bebe:p:p
 
Hvala devojke puno, nije da mi niste pomogle, ali još uvek nisam pametna...Ma sačekaću ponedeljak i videti kakva je situacija tamo, nekako se ipak uzdam da "neko to od gore vidi sve" i da nas prati i vodi pravim putem. Ljubim vas sve!
 
Hvala ti draga puno :p Nisam znala da se on daje i kad dodje do hiperstimulacije, meni su prvi put izvadili 33 jc, jedva sam prezivela ali mi niko nije dao tad ta primam, tek posle 4 neuspelog pokusaja sam radila detaljnije analize izmedju ostalog i vezane za trombofile i tu mi je ustanovljeno da sam homozigot za TT677 na genu MTHFR, tako da cu primati fragmin par dana pred embriotransfer i koliko sam ja razumela celu trudnocu i par nedelja posle, ali meni to nista ne smeta sve za bebe:p:p
Nista se ne sekiraj, te inekcije su totalno bezbedne za bebu, molekuli su preveliki i ne mogu da prodju kroz matericu/posteljicu a pomazu i tebi i bebi.
Kazu da je najcisti heparin, ali to treba prepustiti lekarima da odrede koji da primamo.

Ranije je bilo zabranjeno i punktirati vodu iz stomaka kod hipera, pa se umiralo od toga, kao sto bi i sama umrla da mi je nisu izvadili. Tako i za te lekove, sve se vremenom menja.
Mojoj drugarici nisu morali punktirati, imala je blazi oblik, i primala je Fraxiparin mnogo krace.

Tu ima jos jedna stvar. Oni mnooge komplikacije kod vto nazivaju i bacaju pod hiperstimulaciju. Znam kakvih sam se ja nagledala slucajeva u bolnici, nikakve slicnosti nemamo u simptomima, a obe se vodimo pod hiperom.

Ako ti nije mrsko, mozes i na pp, bas me zanima kako je tebi bilo posle te 33, koje tegobe i simptome si imala, sta ti se izdesavalo?


Samo opusteno sto se tice tih inekcija, male su i tanke. Obicno ih zene same sebi daju, bar te moje drugarice. Ja ne mogu da se bodem, pa mi daju u DZ ili muz. Nista ne boli.


Srecno!!!
 
uzeli sve podatke, tipa koliko imamo braće i sestara, koliko nam roditelji imaju braće i sestara, da li je bilo nekih naslednih bolesti ili genetskih poremećaja u bližoj rodbini, pogledali nalaze EUZ i dabl testa i to je to u principu.... trajalo je možda 10tak minuta..... meni su predložili AC zbog godina, pošto sam na granici (trenutno imam 35,5), zbog vantelesne oplodnje, koja isto nosi određeni rizik, a i rezultati dabl testa nisu baš najbolji.....
 
Mene je dr pitala jel hoću kod genetičara i na AC mi smo rešili da ne idemo, bojim se jer su dve bebe, ona sama kaže da po njoj nema potrebe, ja imam 32.Nemamo u porodici naslednih bolesti.Moja baba je rodila 12 dece i svi su bili zdravi.Kad sam rekla dr ona se nasmejala. kaže danas je problem jedno da rodiš.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top