Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
New:
Evo jos jednog pocetnika :(
Bila sam kod dr Milacica i totalno me prepao svojim nastupom.Ja imam 38 god i ne da mi nije rekao nista utesno vec sam se osecala kao Metuzalem i izgubljen slucaj. Toliko mi je bilo neprijatno da sam otisla po drugo misljenje, preporucili su mi dr Tulica iz GAK-a, zna li neko nesto o njemu?
Posto ne znam o kakvoj se to klinici u Jevremovoj radi, da li neko moze da mi objasni gde je to i kako se tamo dolazi? Prepadnuta sam, tek pocinjem, nalazi nisu sjajni a vreme prolazi...
Klinika se zove "JEVREMOVA" i nalazi se u ulici Gosp.Jevremova 41 u Beogradu
Dacu ti i telefone...011/3238-906
011/3281-051
011/3034-401
Pozovi i trazi da zakazes pregled kod doktora LJUBICA Pravo ime mu je Aleksandar Ljubic...
Obavezno mi javi na PP kako si prosla :wink:
 
Da li je neko probao na klinici Papic?
Ja nemam iskustva sa vasim problemom, ali sam kod njih odlazila na obican pregled i znam da se bave i time. Videla sam tamo preko sto fotografija dece rodjene posle lecenja roditelja.
 
I ja intenzivno razmisljam gde raditi vantelesnu oplodnju. Kod Papica sam krenula na preglede...jako su ljubazni...sve je tamo krasno i veoma uredno....ali mi se uopste ne svidja sto nisu temeljni. Ustanovljena mi je hlamidija...pocela sa lecenjem ...i da ja nisam posle par dana pitala dali i suprug treba da uradi bris...nikom nebi na pamet palo da preporuci. Druga stvar , vadjena mi je krv vise puta u toku jednog meseca da bi se utvrdila da li dolazi do ovulacije i nje definitivno nema (bar je nije bilo tog meseca) , da bih od drugog ginekologa Sretenovica cula da do ovulacije sasvim moze da dodje svaki drugi mesec.I svasta nesto...
Ovaj forum je sjajna stvar...bar sam naucila sta treba da pitam i sta treba da proveravam , ali stvarno mi je muka sto moras da budes i ginekolog i vodoinstalater i zubar i veterinar i moler i automehanicar i elektricar i ama bas sve da proveravas jer ako ne proveravas moze i glave da te kosta...a o nervima , vremenu i parama da ne pricam.
Naravoucenije ove moje besede da se ja mislim vec mesecima gde da odem al i dalje ne znam.
 
KAJA_34_BGD:
I ja intenzivno razmisljam gde raditi vantelesnu oplodnju. Kod Papica sam krenula na preglede...jako su ljubazni...sve je tamo krasno i veoma uredno....ali mi se uopste ne svidja sto nisu temeljni. Ustanovljena mi je hlamidija...pocela sa lecenjem ...i da ja nisam posle par dana pitala dali i suprug treba da uradi bris...nikom nebi na pamet palo da preporuci. Druga stvar , vadjena mi je krv vise puta u toku jednog meseca da bi se utvrdila da li dolazi do ovulacije i nje definitivno nema (bar je nije bilo tog meseca) , da bih od drugog ginekologa Sretenovica cula da do ovulacije sasvim moze da dodje svaki drugi mesec.I svasta nesto...
Ovaj forum je sjajna stvar...bar sam naucila sta treba da pitam i sta treba da proveravam , ali stvarno mi je muka sto moras da budes i ginekolog i vodoinstalater i zubar i veterinar i moler i automehanicar i elektricar i ama bas sve da proveravas jer ako ne proveravas moze i glave da te kosta...a o nervima , vremenu i parama da ne pricam.
Naravoucenije ove moje besede da se ja mislim vec mesecima gde da odem al i dalje ne znam.

E, nemate pojma koliko se sa Vama slazem, ovo je stvarno uzasna zemlja: znam da nije za ovu temu, ali procureo mi nedavno sifon u kuhinji. I ja, koja obicno te razne kucne poslove odradjujem sama jer me mrzi da se natezem sa majstorima, odlucim da budem najzad doktor, a ne vodoinstalater, da platim uslugu i pustim nekog da to uradi umesto mene. Malo li je reci da je kuhinja bila u rasulu, da je majstor doneo novu resetku za sifon i sifon, koji je promenio, ali cinjenica da voda sada ne otice iz sudopere nije ga uznemirila - 'pa vise ne curi dole, zar ne?!', i da je kuca bila u haosu dve nedelje u iscekivanju da on ponovo dodje, da je ponovo dosao rezigniran i reko mi da to 'bolje ne moze', da sam zvala drugog majstora (treca nedelja) koji mi je 'zakazao' dan intervencije - resio da gurne sajlu kroz sudoperu jer je 'zacepljenje negde dublje' za 1200 dinara...e tu mi je vec puko film, otisla na buvljak, kupila novi sifon i siru resetku za sudoperu, potrosila 2.5 sata vremena i maltretiranja, zamenila sifon i resetku, i sudopera savrseno radi a ni sifon ne curi.
Dakle hocu samo da kazem da i za najbanalniju stvar kao sto je glupavi sifon nba cesmi covek mora da angazuje 3 nedelje vremena, zivaca, para i najzad sam zavrsi stvar (radi sprecavanja kidanja zivaca) a kamoli u tako zivotno ozbiljnoj stvari kao sto je vantelesna oplodnja. Trazite zato bez zaletanja, kliniku i lekara koji vam ulivaju poverenje, provedite sate i dane u istrazivanju i kada mislite da ste pronasli nekoga - insistirajte na podrobnim i detaljnim objasnjenjima, pitajte SVE sto vam nije jasno, vas lekar nije Bog pred kojim se drhti i cuti vec je tu zbog Vas, i ako se ne osecate sigurno u kontaktu, ili smatrate da ima propusta (sto je odlicno uoceno u necijem postu gore) - menjajte lekara i kliniku. Ali kad se za nekoga konacno odlucite, postujte uputsva i ponasajte se prema dogovoru, drzite se date terapije i zakazanih kontrola; dobra saradnja je jedini kljuc uspeha u svakom slucaju. Srecno!
 
zavodljiva1976:
New:
Evo jos jednog pocetnika :(
Bila sam kod dr Milacica i totalno me prepao svojim nastupom.Ja imam 38 god i ne da mi nije rekao nista utesno vec sam se osecala kao Metuzalem i izgubljen slucaj. Toliko mi je bilo neprijatno da sam otisla po drugo misljenje, preporucili su mi dr Tulica iz GAK-a, zna li neko nesto o njemu?
Posto ne znam o kakvoj se to klinici u Jevremovoj radi, da li neko moze da mi objasni gde je to i kako se tamo dolazi? Prepadnuta sam, tek pocinjem, nalazi nisu sjajni a vreme prolazi...
Klinika se zove "JEVREMOVA" i nalazi se u ulici Gosp.Jevremova 41 u Beogradu
Dacu ti i telefone...011/3238-906
011/3281-051
011/3034-401
Pozovi i trazi da zakazes pregled kod doktora LJUBICA Pravo ime mu je Aleksandar Ljubic...
Obavezno mi javi na PP kako si prosla :wink:
A za one koji nemaju uslove da placaju privatno lekare dr Ljubic radi u GAK Visegradska, na odeljenju VRT-a( visoko rizicnih trudnoca) i zasita je vrhunski lekar i covek, vrlo prijatan , smiren...kao i cela ekipa lekara koja radi na tom odeljenju.
Njegova uska specijalnost nije sterilitet vec visoko rizicne trudnoce ali mislim da nije nikakav problem da sa uputom ginekologa iz doma zdravlja dodjete kod njega na pregled.
 
WithdrawnWater:
KAJA_34_BGD:
I ja intenzivno razmisljam gde raditi vantelesnu oplodnju. Kod Papica sam krenula na preglede...jako su ljubazni...sve je tamo krasno i veoma uredno....ali mi se uopste ne svidja sto nisu temeljni. Ustanovljena mi je hlamidija...pocela sa lecenjem ...i da ja nisam posle par dana pitala dali i suprug treba da uradi bris...nikom nebi na pamet palo da preporuci. Druga stvar , vadjena mi je krv vise puta u toku jednog meseca da bi se utvrdila da li dolazi do ovulacije i nje definitivno nema (bar je nije bilo tog meseca) , da bih od drugog ginekologa Sretenovica cula da do ovulacije sasvim moze da dodje svaki drugi mesec.I svasta nesto...
Ovaj forum je sjajna stvar...bar sam naucila sta treba da pitam i sta treba da proveravam , ali stvarno mi je muka sto moras da budes i ginekolog i vodoinstalater i zubar i veterinar i moler i automehanicar i elektricar i ama bas sve da proveravas jer ako ne proveravas moze i glave da te kosta...a o nervima , vremenu i parama da ne pricam.
Naravoucenije ove moje besede da se ja mislim vec mesecima gde da odem al i dalje ne znam.

E, nemate pojma koliko se sa Vama slazem, ovo je stvarno uzasna zemlja: znam da nije za ovu temu, ali procureo mi nedavno sifon u kuhinji. I ja, koja obicno te razne kucne poslove odradjujem sama jer me mrzi da se natezem sa majstorima, odlucim da budem najzad doktor, a ne vodoinstalater, da platim uslugu i pustim nekog da to uradi umesto mene. Malo li je reci da je kuhinja bila u rasulu, da je majstor doneo novu resetku za sifon i sifon, koji je promenio, ali cinjenica da voda sada ne otice iz sudopere nije ga uznemirila - 'pa vise ne curi dole, zar ne?!', i da je kuca bila u haosu dve nedelje u iscekivanju da on ponovo dodje, da je ponovo dosao rezigniran i reko mi da to 'bolje ne moze', da sam zvala drugog majstora (treca nedelja) koji mi je 'zakazao' dan intervencije - resio da gurne sajlu kroz sudoperu jer je 'zacepljenje negde dublje' za 1200 dinara...e tu mi je vec puko film, otisla na buvljak, kupila novi sifon i siru resetku za sudoperu, potrosila 2.5 sata vremena i maltretiranja, zamenila sifon i resetku, i sudopera savrseno radi a ni sifon ne curi.
Dakle hocu samo da kazem da i za najbanalniju stvar kao sto je glupavi sifon nba cesmi covek mora da angazuje 3 nedelje vremena, zivaca, para i najzad sam zavrsi stvar (radi sprecavanja kidanja zivaca) a kamoli u tako zivotno ozbiljnoj stvari kao sto je vantelesna oplodnja. Trazite zato bez zaletanja, kliniku i lekara koji vam ulivaju poverenje, provedite sate i dane u istrazivanju i kada mislite da ste pronasli nekoga - insistirajte na podrobnim i detaljnim objasnjenjima, pitajte SVE sto vam nije jasno, vas lekar nije Bog pred kojim se drhti i cuti vec je tu zbog Vas, i ako se ne osecate sigurno u kontaktu, ili smatrate da ima propusta (sto je odlicno uoceno u necijem postu gore) - menjajte lekara i kliniku. Ali kad se za nekoga konacno odlucite, postujte uputsva i ponasajte se prema dogovoru, drzite se date terapije i zakazanih kontrola; dobra saradnja je jedini kljuc uspeha u svakom slucaju. Srecno!
E tako i ja, rekoh daj da svako radi svoj posao...crko grejac na bojleru, pozvala majstora i zameni covek grejac i termostat i za 15 minuta posla uze 2000 dinara...mislim da cu dva dana da razmisljam o tim parama.
Sta da radimo...no,kada je zdravlje u pitanju morate sve da pitate i da se interesujete, vas je zivot u pitanju.
Prosto niko na ovom svetu vam ne moze zabraniti da promenite lekara ciji rad vam ne odgovara ili sa kojim jednostavno ne mozete da uspostavite dobar odnos.
 
Hvala na razumevanju,
sto se vantelesne oplodnje tice , dok ne nadjem nekog kome cu da verujem ,ostavicu cigarete i pokusacu da oslabim...Kad smo kod toga , da li gojaznost moze da utice na ostajanje u drugom stanju...bilo regularno ,bilo vantelesno ?
S postovanjem,
Kaja
 
KAJA_34_BGD:
Hvala na razumevanju,
sto se vantelesne oplodnje tice , dok ne nadjem nekog kome cu da verujem ,ostavicu cigarete i pokusacu da oslabim...Kad smo kod toga , da li gojaznost moze da utice na ostajanje u drugom stanju...bilo regularno ,bilo vantelesno ?
S postovanjem,
Kaja
Gojaznost ne utice na plodnost,bar ne u smislu imam malo vise kilograma jer volim da jedem...ali moze biti pokazatelj da nesto nije u redu sa celim hormonskim statusom, samim tim i polnim hormonima koji su odgovorni za ovulaciju.
 
dr:
E tako i ja, rekoh daj da svako radi svoj posao...crko grejac na bojleru, pozvala majstora i zameni covek grejac i termostat i za 15 minuta posla uze 2000 dinara...mislim da cu dva dana da razmisljam o tim parama...
2000 din za zamenu ili sa sve uracunatim grejacem i termostatom?
Mislim, kad vec banalizujemo stvari da idemo do kraja :wink:
 
WithdrawnWater:
E, nemate pojma koliko se sa Vama slazem, ovo je stvarno uzasna zemlja: znam da nije za ovu temu, ali procureo mi nedavno sifon u kuhinji. I ja, koja obicno te razne kucne poslove odradjujem sama jer me mrzi da se natezem sa majstorima, odlucim da budem najzad doktor, a ne vodoinstalater, da platim uslugu i pustim nekog da to uradi umesto mene. Malo li je reci da je kuhinja bila u rasulu, da je majstor doneo novu resetku za sifon i sifon, koji je promenio, ali cinjenica da voda sada ne otice iz sudopere nije ga uznemirila - 'pa vise ne curi dole, zar ne?!', i da je kuca bila u haosu dve nedelje u iscekivanju da on ponovo dodje, da je ponovo dosao rezigniran i reko mi da to 'bolje ne moze', da sam zvala drugog majstora (treca nedelja) koji mi je 'zakazao' dan intervencije - resio da gurne sajlu kroz sudoperu jer je 'zacepljenje negde dublje' za 1200 dinara...e tu mi je vec puko film, otisla na buvljak, kupila novi sifon i siru resetku za sudoperu, potrosila 2.5 sata vremena i maltretiranja, zamenila sifon i resetku, i sudopera savrseno radi a ni sifon ne curi...
I ja bih se slozio. Evo slicne price.
Pre par dana razboli se moj komsija (inace elektricar) guzva kod lekara, kad je jedva dosao na red cekajuci 4 sata, kazu mu nije to nista - virus, vitamini, caj, mirovanje proci ce, za 4-5 dana poceo on i da kaslje, iznervirao se, otisao u apoteku kupio antibiotik (radi ocuvanja zivaca) popio celu kutiju, proslo mu za par dana - i sad je zdrav ko dren...
 
Pa znate kako, Gane....kad ste vec zapeli 'ajde da banalizujemo do kraja, evo reci cu Vam ovako:

najgore sto moze da se desi mom sifonu zbog mog 'uradi sam!' je da opet procuri pa cu ga baciti; najgore sto moze da se desi Vasem komsiji je da umre.

Jedan sifon, manje-vise. Jedan covek, manje-vise....

(Ili se mozda to ipak ne moze porediti, sta mislite?)

p.s. Usput, i da nije uzimao antibiotike Vas komsija svakako bi mu proslo za par dana - taman je trajalo kolko vec traju virusne infekcije, sa ili bez uziumanja antibiotika.
 
Dali postoji mogucnost da se kolicina i kvalitet sperme popravi necim...vitamini , cajevi...muz ne pusi , ne pije....doduse ,malo se ugojio...al to mu valjda prija bracni zivot :oops: .U svakom slucaju , posle silnih muckanja , ispiranja i ko zna cega sve , ima oko 2 miliona onih sto nesto mogu da urade. Neki savet ?
 
New:
Evo jos jednog pocetnika :(
Bila sam kod dr Milacica i totalno me prepao svojim nastupom.Ja imam 38 god i ne da mi nije rekao nista utesno vec sam se osecala kao Metuzalem i izgubljen slucaj. Toliko mi je bilo neprijatno da sam otisla po drugo misljenje, preporucili su mi dr Tulica iz GAK-a, zna li neko nesto o njemu?
Posto ne znam o kakvoj se to klinici u Jevremovoj radi, da li neko moze da mi objasni gde je to i kako se tamo dolazi? Prepadnuta sam, tek pocinjem, nalazi nisu sjajni a vreme prolazi...
Doktor Tulic me je prosle godine operisao( vanmatericna) i sto se tice njega kao lekara sve reci hvale. Znam da radi i vantelesnu u bolnici ali kako to ide tu, nisam bas najbolje upoznata. Medjutim sto se tice Jevremove i Dr. Ljubica mogu ti dati vise informacija jer sam u septembru kod njih radila IVF.Bitno je da prvo zakazes razgovor sa nekim od lekara koji tu rade, koji ce ti na osnovu tvojih i suprugovih nalaza(ponesi sve sto imas) reci koje analize trebas jos uraditi.Kada sve to skupis, onda ponovo na razgovor da bi te ubacili u program tj. da bi krenula sa odredjenom pripremom pre same IVF.Sto se mene tice znam da je trebalo uraditi oko 30-tak nalaza, muz nesto manje ali mislim da to od vecine traze. Naravno nalazi mora da su OK inace ides na lecenje i ponovnu kontrolu.Imala sam srecu da su mi svi nalazi bili OK tako da nisam nista ponavljala.Mene su sve te analize kostale oko 1300€ ALI ja sam sve to radila privatno posto nisam iz BG a ovde gde zivim nista od toga nisam mogla da zavrsim. Trebalo mi je oko 3 meseca da sve to sakupim sto neznaci da ce biti i sa tobom slucaj( zavisi odakle si i koliko toga mozes tamo da zavrsis). Sama IVF me kostala 1200€ -tad, mozda je sada vise, proveri-.ICSI je tad kostala 1800€. Zatim terapija (54 inekcije metrodina i jos nekih drugih lekova)1500€, sto je opet sve individualno. Nekom je potrebno vise nekom manje.Nemoj da te brdo ovih informacija totalno slude ili obeshrabre.Sve to krene nekim svojim tokom, samo je bitan pocetek. Osoblje u Jevremovoj je bas super, obavestavaju te o svemu,nemozes da se zbunis oko necega jer su oni tu da tako kazem misle i za tebe.Predusetljivi su, ljubazni, strpljivi, temeljni u radu, a Dr. je stvarno prica za sebe naravno u pozitivnom smislu.Najvise mi se svidja jer su bas temeljni u radu.Primer: ovo mi je bila cetvrta po redu IVF a prva u Jevremovoj. Nikada mi u prethodna tri pokusaja nisi trazili nista od nalaza, bukvalno ni bris. Ono sto sam sama imala ili uradila njima je bilo dovoljno ili su samo zurili da me sto pre ubace u program...neznam. Medjutim sad u Jevremovoj su me bukvano ispitali od glave do pete :shock: Radila sam analize za koje sam prvi put cula u zivotu i ne kajem se zaista. Mozda ce neko pomisliti da je nesto bilo suvisno, ali mislim da nije. Bez obzira na ishod IVF mislim da je bitnije da u glavi pronadjemo ravnotezu i kazemo sebi da smo uradili sve sto je bilo do nas,da nismo prevideli nijednu sitnicu koja bi mozda bila vazna. Nadam se da ces se snaci u moru ovih informacija i zelim ti naravno puno uspeha. Samo ne cekaj dugo. Za bilo kog lekara da se odlucis, ako si psihicki i finasijski spremna kreni odmah. Vreme je nas najveci neprijatelj u ovom slucaju.All the best!
 
Evo mene posle jako, jako puno vremena
i jos vise poraza ali sa jos uvek
velikom nadom da ce jednom uspeti.

Elem, pregurala sam 2 neuspesne vantelesne
i stekla mnoga znanja, ali jedno ne a to
je kad Bog daje dobrim embrionima da se
prime a kad ne.

Sve u svemu treba birati kliniku i dr kome
verujete, uraditi sve da uspe, a ostalo
je u Božijim rukama. Zna se da procenti
uspeha nisu veliki i krecu se negde oko
20% po transferu mozda negde malo više.

Sve je tesko izgurati sto psihički, sto
materijalno s obzirom da cena IVF ICSI
izadje od 2000 do 2500 Eur plus hormoni
i ostali lekovi oko 1000 EUR pa vi gledajte
kako je tesko u danasnje vreme to skupiti
a neko čak nema mogućnosti ni da razmislja
o vantelesnoj oplodnji.

Zrtvujete mnogo jer znate da vam je to
jedina sansa da dobijete bebu, zelja je ogromna, nada takodje a uspeh i da sve teče izuzetno dobro i da su embioni dobri vrlo neizvestan.

I sta onda... Ponovo sve ispočetka.

Bez obzira na sve ja silno verujem da
jednom mora uspeti i da ce doci i nas dan.

Svim devojkama koje su u postupku ili koje
nameravaju zelim puno srece i da brzo
dodju do svojih bebica.

NEKA JE SRECNA I BERIĆETNA NOVA 2005 GOD.
 
WithdrawnWater:
Pa znate kako, Gane....kad ste vec zapeli 'ajde da banalizujemo do kraja, evo reci cu Vam ovako:

najgore sto moze da se desi mom sifonu zbog mog 'uradi sam!' je da opet procuri pa cu ga baciti; najgore sto moze da se desi Vasem komsiji je da umre.

Jedan sifon, manje-vise. Jedan covek, manje-vise....

(Ili se mozda to ipak ne moze porediti, sta mislite?)

p.s. Usput, i da nije uzimao antibiotike Vas komsija svakako bi mu proslo za par dana - taman je trajalo kolko vec traju virusne infekcije, sa ili bez uziumanja antibiotika.

Ako bi mu proslo i ovako i onako gde je onda tu vasa strasna prica sa UMIRANJEM? :?
Vi psihijatri ste ponekad toliko tetralni... i ako vam se mora priznati da ste multitalentovani. :wink:
Pozdrav.
 
gane011:
WithdrawnWater:
Pa znate kako, Gane....kad ste vec zapeli 'ajde da banalizujemo do kraja, evo reci cu Vam ovako:

najgore sto moze da se desi mom sifonu zbog mog 'uradi sam!' je da opet procuri pa cu ga baciti; najgore sto moze da se desi Vasem komsiji je da umre.

Jedan sifon, manje-vise. Jedan covek, manje-vise....

(Ili se mozda to ipak ne moze porediti, sta mislite?)

p.s. Usput, i da nije uzimao antibiotike Vas komsija svakako bi mu proslo za par dana - taman je trajalo kolko vec traju virusne infekcije, sa ili bez uziumanja antibiotika.

Ako bi mu proslo i ovako i onako gde je onda tu vasa strasna prica sa UMIRANJEM? :?
Vi psihijatri ste ponekad toliko tetralni... i ako vam se mora priznati da ste multitalentovani. :wink:
Pozdrav.

Ja rekoh sta bi mu se moglo desiti u najgorem slucaju, kolko se secam? Ne vidim zasto je to teatralno - a najvecem broju slucajeva grip (ili prehlada) prodju posle 7 do deset dana i bez antibiotika, u najgorem slucaju ako po zlu podje moze da se umre, rekoh. Te sve to nema ve4ze sa teatralnsocu nego sa VAsom komparacijom ljudskog zdravlja i zivota sa mojim kuhinjskim sifonom, i mojim pokusajem da VAs zapitam da li mislite da se to (bar po eventualnim posledicama) moze zaista porediti.
No, sto se tice multitalenta, e - tu ste vec sasvim u pravu! Psihijatar, a zna ponesto o medicini: pravo cudo, zar ne!? Pa jos zenski, a ima nesto izmedju usiju i zna nesto da poradi sa svoje dve ruke sem da maze nokte - o Boze, Boze...cudo! :wink:
 
WithdrawnWater:
gane011:
WithdrawnWater:
Pa znate kako, Gane....kad ste vec zapeli 'ajde da banalizujemo do kraja, evo reci cu Vam ovako:

najgore sto moze da se desi mom sifonu zbog mog 'uradi sam!' je da opet procuri pa cu ga baciti; najgore sto moze da se desi Vasem komsiji je da umre.

Jedan sifon, manje-vise. Jedan covek, manje-vise....

(Ili se mozda to ipak ne moze porediti, sta mislite?)

p.s. Usput, i da nije uzimao antibiotike Vas komsija svakako bi mu proslo za par dana - taman je trajalo kolko vec traju virusne infekcije, sa ili bez uziumanja antibiotika.

Ako bi mu proslo i ovako i onako gde je onda tu vasa strasna prica sa UMIRANJEM? :?
Vi psihijatri ste ponekad toliko tetralni... i ako vam se mora priznati da ste multitalentovani. :wink:
Pozdrav.

Ja rekoh sta bi mu se moglo desiti u najgorem slucaju, kolko se secam? Ne vidim zasto je to teatralno - a najvecem broju slucajeva grip (ili prehlada) prodju posle 7 do deset dana i bez antibiotika, u najgorem slucaju ako po zlu podje moze da se umre, rekoh. Te sve to nema ve4ze sa teatralnsocu nego sa VAsom komparacijom ljudskog zdravlja i zivota sa mojim kuhinjskim sifonom, i mojim pokusajem da VAs zapitam da li mislite da se to (bar po eventualnim posledicama) moze zaista porediti.
No, sto se tice multitalenta, e - tu ste vec sasvim u pravu! Psihijatar, a zna ponesto o medicini: pravo cudo, zar ne!? Pa jos zenski, a ima nesto izmedju usiju i zna nesto da poradi sa svoje dve ruke sem da maze nokte - o Boze, Boze...cudo! :wink:

Zar doktori smeju da mazu nokte??? :shock:
 
Trudna sam devet nedelja drugi put. Pre dve godine mi je isto tako uspelo i to oba puta iz prve. Dr Primoz Res u Ljubljani i Postojni radi ne ceka se. 9938641667482 njegov telefon.
www.neplodnost.co
ja sam prezadovoljna, cerkica ima 17 meseci.
Postupak ICSI kosta 1100 evra plus lekovi
Necete se pokajati. Srecno!
 
Imam isti problem ali "samo"5 godina sam u braku.Interesuje me kakavi su rezultati svih vas koji se odlucujete na IVF,s obzirom da ja jos nisam naisla ni na kakav problem,suprug ima odlicne rezultate,ja sam uradila sve bakteriloloske,hormonske analize,ovulacija mi je odlicna,laparoskopski nalaz izvanredan,HSG uredan,imuno testovi odlicni. .Interesuje me da li neko zna koliko sam ja "dobar kandidat" za vantelesnu?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top