Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
martovka:
Anonymous:
Punkcija se radi pod potpunom anestezijom sem ako vi ne zelite drukcije tj po vasoj zelji.Da mislim da dolazi taj doktor iz Slovenije ali neznam kad,neznam da li je bio kad su meni radili punkciju i fertilizaciju.Ukoliko dodje do zadovoljavajuce fertilizacije,embrioni se varcaju poslije 30 do 72 sata sve zavisi kako tece dioba celija.Taj dio cekanja da li ce doci do fertilizacije a samim tim i do embriotransfera spada u tezi deo IVF-a.
Pozdrav


Hvala "Gostu" puno na informacijama. Kad izlečim
ovu bakteriju koja mi se neplanirano pojavila u urinu nameravam da odem na konsultaciju
u Jevremovu. Da li znaš šta je sve potrebno od
nalaza pre IVF-a? Pitam jel znam da jedna konsultacija košta 2.100 din.

Ja imam sveže nalaze supruga,(spermogram i spermokultura) nalaz hlamidije, mikoplazme i ureaplazme, nalaz brisa cerviksa,
HSG ranije radjen, antitela na spermu, hormonski
status treći dan ciklusa, skoro radjena folikulometrija UZ i podaci o ranije radjenim insemenacijama IUI.

Da li slučajno znaš šta je još potrebno s obzirom
da je u pitanju muški faktor.
I da li si i koliko pre IVF-a pila kontraceptivne
pilule po njihovom nalogu i koje?

Veliki pozdrav. Izvini na tolikim pitanjima. Mnogo
mi znači da čujem od onog ko je to skoro prošao
Želim puno sreće sa "smrzlićima".

Sto se tice nalaza pre IVF treba samo ti treba bakterioloski nalazi i nalaz estradiola (mislim da je samo taj jedan)treci dan ciklusa ali taj mjesec kad priprema pocinje,neznam da li ce ti priznati te nalaze koje imas mislim na bakterioloske ali ipak smatram ako oni misle da treba da ponovis ti svakako uradi ponovo.Hsg nije bitan mozes biti i bez jajovoda ako zelis IVF.Mislim takodje da je bolje da muz uradi ponovo kod njih sve nalaze da bi sperpu pregledao njihov biolog koji ce poslije uraditi spajanje sperme i jajnih celija.Taj prvi nalaz i nije toliko bitan jer se moze desiti da prvi nalaz tj sperma bitno se razlikuje od onog nalaza kad se radi punkcija a samim tim i spajanje e kad se to desi onda ce oni da ti kazu da li ce raditi obicni IVF ili ISCI a to znaci direktno ubrizgavanje spermatozoida u jajnu celiju (to se obicno radi kod muskog steriliteta) ova metoda je inace skupla od obicne ali tad obicno 90% dolazi do fertilizacije.Ja sam pila kontraceptivne pilule i to Stediril D iako sad ga nema pa sam pila sad drugi put Legravan,pila sam ih prvi put oko 20 dana,primala sam suprefact (to su inekcije)oko mjesec i Metrodin -on je za stimulaciju oko 10 dana iako to tebi nista ne znaci jer nekom traje priprema i 2-3 mjeseca sve zavisi,kod mene je sve teklo odlicno.
Ja se ne sjecam koliko sam platila konsultaciju a ni te nalaze pa ne mogu da ti kazem nista ali kad odes tamo dobices jednu knjizicu u kojoj je lepo objasnjen cio postupak po fazama,tamo pise da citas sve po redu tj onako kako se kod tebe sve odvija po fazama i ja bih ti svakako preporucila da ucinis tako jer ako procitas sve odmah nista ti nece biti jasno,izglada sve tako komplikovano.Ja sam se osecala prilicno lose od sve te terapije ali prosla sam nekako i sad za koji dan mi vracaju ponovo folikule naravno ako prezive proces odmrzavanja.Nista ti oni ne garantuju a i ne mogu jer svko reaguje drugacije i to je nekako najvise sreca -cini mi se.Slobodno me pitaj sta god zelis a ja cu ti rado odgovoriti cim budem u prilici.Srecno i tebi i hvala ti na lepim zeljama.
 
Nisam znala da ti se termin tako približio.
Želim da srmzlići prežive i da ovog puta uspe.
Držim pesnice. Javi molim te novosti.

Što se tiče informacija hvala na njima. Reci mi
još samo koliko te je koštao postupak IVF-a
a koliko je to sa lekovima.

Koliko ICSI košta više?

Pozdrav
 
martovka:
Sad tek videh da si napisala cenu u nekom od
prošlih pisama.

Da li samo znaš slučajno koliko je ICSI skuplji?[/
quote]

Neznam koliko je skuplji mislim da je oko 1700 evra ali nisam sigurna,moji smrzlici su preziveli i vratili su ih 3 sad do 3.11. cekam razultat.
Hvala na podrsci.
 
Neznam koliko je skuplji mislim da je oko 1700 evra ali nisam sigurna,moji smrzlici su preziveli i vratili su ih 3 sad do 3.11. cekam razultat.
Hvala na podrsci.[/quote]


Divno što su smrzlići opstali. Želim da ti
ovo vreme brzo prodje i da se pokaže
velika beta :D
Šaljem ti pozitivne vibracije i navijam
da ovog puta uspe. Molim te javi se ponovo
da čujemo rezultate. Do tada srećno.

PS. Da li imaš još smrzlića ostalih?
 
martovka:
Neznam koliko je skuplji mislim da je oko 1700 evra ali nisam sigurna,moji smrzlici su preziveli i vratili su ih 3 sad do 3.11. cekam razultat.
Hvala na podrsci.


Divno što su smrzlići opstali. Želim da ti
ovo vreme brzo prodje i da se pokaže
velika beta :D
Šaljem ti pozitivne vibracije i navijam
da ovog puta uspe. Molim te javi se ponovo
da čujemo rezultate. Do tada srećno.

PS. Da li imaš još smrzlića ostalih?[/quote]


Hvala ti jos jednom na podrsci.Imam ih jos tri zamrznuta ali tesko da ce preziveti kad ih odmrznu ako bude trebalo naravno,jer sad su odmrzli osam a tri su prezivela.Hocu jos da ti kazem da samo klinika u Jevremovoj ima proces zamrzavanja sto zaista mnogo znaci jer priprema za zamrznute je daleko laksa i jednostavnija od one prve kad se vrsi punkcija.Javicu se da kazem rezultat a i ja tebi zelim mnogo uspeha u ovom slozenom problemu.Pozdrav
 
Draga Lilijen,

na žalost ja sam tek pred svojim prvim IVF-om
Pomešani su odgovori.

Gost čeka odgovor šta je bilo s smrzlićima.

I ja molim gosta da nam javi rezultat. Pozdrav.
 
martovka:
Draga Lilijen,

na žalost ja sam tek pred svojim prvim IVF-om
Pomešani su odgovori.

Gost čeka odgovor šta je bilo s smrzlićima.

I ja molim gosta da nam javi rezultat. Pozdrav.

Evo mene,rezultat je opet negativan,nisam bila sigurna tj oni nisu bili sigurni do juce da je negativno jer krvarenje nije nastupilo.Ali sad je definitivno da je nista uh bas je tesko i razocaravajuce ali sta da radim valda cu imati vise srece sledeci put.
 
Baš mi je žao što nije uspelo. Jesi li radila
Betu HSG?

Šta kažu u klinici? Da li imaš još smrzlića?

Kad možeš da probaš sledeći put?

Puno te pozdravljam. Glavu gore. Mora jednom
uspeti. Možda baš sledeći put. Treća sreća.
 
Hvala na podrsci.Jos imam tri smrzlica a mogu da pokusam za dva meseca ali necu u stvari ne mogu,moram psihicki da se odmorim,ionako sanjam nocima doktore,inekcije,lekove...
Znam jednom mora uspeti samo pitam se kad?
 
Goste, kako si? Mogu da zamislim kako je teško
prihvatiti neuspeh, kad ja odtugujem na svaku
dobijenu menstruaciju pre nego što kažem sebi
glavu gore idemo dalje. Jednom kad se ne budem
nadala i tako sa zebnjom očekivala uspeće iako
sam svesna da prirodno nema šanse. Ipak sve mislim
nikad se ne zna. Kad ćeš po smrzliće ponovo?
 
martovka:
Goste, kako si? Mogu da zamislim kako je teško
prihvatiti neuspeh, kad ja odtugujem na svaku
dobijenu menstruaciju pre nego što kažem sebi
glavu gore idemo dalje. Jednom kad se ne budem
nadala i tako sa zebnjom očekivala uspeće iako
sam svesna da prirodno nema šanse. Ipak sve mislim
nikad se ne zna. Kad ćeš po smrzliće ponovo?

Da,jako mi je tesko ali pokusavam da se koncentrisem na zivot,necu pokusavati do proleca mozda do maja.SAd pijem cajeve,vitamine,malo trcim,setam i pokusavam da sacuvam i telo i mozak.Sinoc sam sanjala novi pokusaj koji opet nije uspeo ali kao ja se ne brinem kao nema veze pa sad razmisljam verovatno se moja podsvest bori s tim svim.Na jednoj strani je ta tuga a na drugoj zdrav razum koji mi govori da moram ostati prisebi.
A ti sta si odlucila gde ides u koju kliniku?
 
Bila sam kod Milačića. Dogovoreno za decembar.
Sad sam malo nervozna pošto je prvi put i teško
sam se odlučila i gde i kada. Mislila sam da
ostavim za proleće pa da vidim možda negde drugo, ali
to odlaže sve a muževljev nalaz je sve gori.
Idem danas da uradim briseve, pa uskoro počinjem
sa superfaktom.
Ne odgovara mi zima, ali kod muža je bila napokon
saprofitna flora pa gledam i to da iskoristim da
se ne pojavi opet neka bakterija.

Vrlo mi je bitno da budem smirena a meni to bar
za sada ne uspeva. Takodje ne znam da li je bolje
posle transfera sve vreme mirovati i uzeti bolovanje
ili jedno vreme tako a posle se ponašati sasvim
normalno. Hiljadu pitanja mi je u glavi kako da
poboljšam šanse.

Goste hvala na interesovanju. Volela bih da ostanemo
u kontaktu.
 
I još jedna bitna stvar.

Koliko su tebi trensferisali embriona?

Mogu da odlučim koliko ja želim. Ne znam
šta da kažem. Moja želja je jedno ili maksimalno
dva deteta. Koliko embriona vratiti? (Koliko je
uobičajeno? (Naravno u slučaju da ih bude više dobrih)

Znam da je rano za takva pitanja ali me ipak
interesuje.
 
Evo javljam se ja Gost- spremam se za treci pokusaj sa zamrznutim embrionima,imam ih jos dva.
Dobro Zoja rece gde su svi?
Sta se dogadja,sta je sa martovkom ako citas javi nam.
Pozdrav svima
JEVREMOVA JESTE ZAKON
 
Evo jos jednog pocetnika :(
Bila sam kod dr Milacica i totalno me prepao svojim nastupom.Ja imam 38 god i ne da mi nije rekao nista utesno vec sam se osecala kao Metuzalem i izgubljen slucaj. Toliko mi je bilo neprijatno da sam otisla po drugo misljenje, preporucili su mi dr Tulica iz GAK-a, zna li neko nesto o njemu?
Posto ne znam o kakvoj se to klinici u Jevremovoj radi, da li neko moze da mi objasni gde je to i kako se tamo dolazi? Prepadnuta sam, tek pocinjem, nalazi nisu sjajni a vreme prolazi...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top