Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li bi neko od Vas bio ljubazan da mi sažeto ojasni postupak odlaska u SLOVENIJU koliko se tamo boravi ,koliko se puta ide i naravno sve troškove i vantelesne i boravka celokupnog i naravno celokupne utiske,molim Vas čula sam da je tamo najveća uspešnost
 
pozdrav svima!
Vec danima sam na forumima i citam razna iskustva i saveta ,pa sam i ja htela malo da komuniciram i podelim svoja iskustva sa vama.
I ja sam usla u program van telesne,skupila silne papire ,odradila mnoge analize,poila terapiju kontracep.tabletica i na kraju mi zakazana histeroskopija.
Bila sam danima u panici da li ce sve proci kako treba,psihicki se spremila za histeroskopiju i odradila je.Nije strasno mala anestezija ,spavas kao bebica.Hvala bogu sve je ok.i predlozili su mi da radim insaminaciju.Posto sam kako kazu mladja i nalazi svi uredni ,a pri tom suprugovi nisu tako kriticni,oni bi prvo pokusali sa inseminacijom,pa me interesuje da li je neko upoznat sa tom procedurom,koliko vremenski traje taj program,i konacno koliko ima uspeha.
Unapred zahvaljujem.
 
Hvala jelo na lepim zeljama. Nazalost, nije uspelo. Juce sam radila betu, negativna je. Ali, Boze moj, moram ici dalje. Dokle si ti stigla, jesi li pocela sa stimulacijom? Sad ja tebi zelim sve najbolje i da nam se javis sa bar jednom bebicom u stomaku!:D

Zvezdice bas mi je zao bas sam mislila da ce sve to proci kako treba.Ma kakva crna stimulacija brisevi mi kod muza nisu uredu a oni naravno od velike guzve nemaju vremena da mi procitaju rezultate pa ti se ja tako setam od dana do dana nebili mi neko nekog dana prepisao neku terapiju,naravno dobicu je i ja jer nije bas zanemarljivo.Tako da ti ja necu skoro krenuti sa stimulacijom!Lepo sam ti ja rekla to ti je jedno veliko zacaranoo kolo.No naravno glavu gore moja Zvezdice sacekas malo da prodje ko zna mozda oni i puste i drugu besplatnu!
 
Da li ce neko biti ljubazan da mi kaze koji je prvi korak vantelesne oplodnje?Tj. kome,kako se obratiti za to.Mislim na drzavne institucije,jer za privatne nemam novaca.Hvala unapred

Samo odes na salter neke od klinika koje to rade Front ili Visegradska po tvojem izboru prijavis se i cekas da ti posalju poziv za dalje.I to je sve za pocetak!Sa srecom!:)
 
Caos svima, eto lezim kuci vec par dana i citam ovaj forum i bogu hvala na bezicnom misu i tastaturi pa mogu da kucam i lezeci:)
Ja sam Aleksandra Dj.(30g) i 10.05. sam radila drugi put vto kad dr Goce Ivanovic. Prvi put nam nije uspelo, mislila sam da cu umreti ali eto prezivela sam i idemo dalje. kako je to lako reci.. Nije stvarno bilo lako, stvarno je grozan osecajposle tolikog mucenja shvatiti da je sve bilo uzalud. Ali dobro, stvarno mora covek sa time da se pomiri i da shvati da MORA DALJE!!!
Suprug i ja smo zdravi,ama bas nikakav zdrastveni problem nemamo ali nismo kompaktabilni (nadam se da sam dobro napisala) :) tj. njegovi spermatozoidi nece da oplode moje jajne celije i nemamo drugog nacina da dobijemo decu nego vto.On sa drugom zenom bi imao 10 dece, ja sa drugim covekom isto toliko ali nas dvoje zajedno..Nikako!! Sve je to tako stresno i brojke o uspesnosti su tako porazavajuce ali boze moj idemo dalje..
Ovako neznam ko ima kakva iskustva sa dr Gocom i njenim suprugom Draganom ali oni su za mene genijalci. Dr. Goca j e jedna jako savesna doktorka koja ima najsavremeniju operemu kod nas i cinimi se najvece znanje po pitanju naseg problema. Jako je "opasna" u smislu da ti saspe sve u lice sto ima da ti kaze, pa se mozda zato nekom nesvidja ali meni se to i dopada zato sto nespada u grupu doktora koji te zovu"MACO, KUCO" i uzimaju ti lovu za vazduh nego zena prosto zeli da je slusas i da radis po njenim pravilima inace nece uopste ra radi sa tobom.Npr. ja sam bila pusac kada sam otisla kod nje i umalo me nije izbacila napolje kada je cula da pusim :) ja stvarno nisam od onih koja ce da cuti dok neko vice na mene a i nemogu tako da komuniciram nisakim, tako da smo se malo bile u svadji pa me je lepo zamolila da prestanem iste sekunde da pusim inace NECE da me leci. Ok prestala sam! :)
Atmosfera u bolnici je divna, svaka sestra zna svakoj pacijentkinji i ime i prezime, a ima nas verujte mi MNOGO. Posle moje prve neuspesne VTO pojavila sam se kod Goce (nakon 3 meseca) i samo sam razmisljala da necu morati sada da joj objasnjavam ko sa, zasto sam dosla, kada smo radili prosli put.. itd.. Usla sam u ordinaciju a ona je opalila rafal po meni, seca se zena i koliko mi je jajnih celija izvadila i zasto nam nije uspelo i kojiko sam menopura primila pre 3 meseca!!! E tu sam bila u soku,svaka joj cast, kaze ona za sebe da je luda i da svaka pacijentkinja je njoj posebna i da ce iz ordinacije pravac u ludnicu. :) Meni je izasla u susret i kada je bilo reci i o placanju,rekla mi je "boli me uvo bre za tvoje pare, kada budes imala platices, nemoj da me opterecuje i nemoj sebe da opterecujes hocu da mi dodjes da to uradim a za pare me bas briga". Njoj pare uopste nisu bitne ona ljudi to radi zato sto to voli i zato sto je jako humana, znam to jos iz jednog primera gde je ljudima kako ona kaze napravila bebu posle 16 godina.Nego necu vise da vas davim, svima vam drzim palceve a vi drzite meni i svima koji neznaju gde ce stvarno od srca preporucujem DR. Gocu Ivanovic.
Pozdrav
 
sandra, želim ti lepu i aku trudnoću. Uživajte sad, sreća je konačno zakucala i na vaša vrata. Pozdrav
p.s. Gordana je divna, i ja sam njen pacijent, ovih dana krećem napokon u svoj prvi postupak, ostavlja utisak drske i arogantne žene ali u stvari žena je genije, toliko uključena i predana pacijentkinjama, nisam to videla davno, svim lekarima bi trebala da bude uzor kako treba sa pacijentima.
 
Hvala Maso puno, joj ko ce izdrzati do petka..?
Ovih zadnjih sedam dana je najgore, pocinje da me boli stomak kao da cu da dobijem, grudi me bole, nervozna sam kao pas, ma uzas pocinje da me hvata panika. Valjda ce sve biti ok, neznam kako cu ponovo kroz sve ovo da prolazim ni psihicki ni fizicki a bogami ni finansijski. :)
Zelim ti puno srece, i barem dve bebice iz prve ! :) pozdrav!
 
Hvala, hvala, dve bebe su mi i želja!!! Opusti se i uživaj, dobro je kad boli i stomak i grudi, znači da se bebac implantira pa zato boli stomak, grudi su dobar znak to i sama znaš. Držim fige i čekam trocifrenu betu! Pozdrav
 
Joj ko ce docekati sutra..
Danas sam radila bebyrapid kucni test i pojavile su mi se dve crtice... :)))))
Ali nesto ja u to neverujem dok mi sutra neurade betu.Eto samo sam htela da sa vama podelim moje lepo iskustvo zelim ovakvu srecu svima koji kroz ovaj proces prolaze. Znam da je tesko ali eto isplati se..
Kuckacu sutra da vam kazem kolika mi je beta a do tad mi drzite palceve da test nije pogresio, pozdrav svima!!
 
Juce je dan bio totalno lud pa se stvarno izvinjavam ali nisam imala kad da kuckam.. Bila sam kod doktorke kada su mi stigli razultati bete. Uf ljudi kakav osecaj, beta mi je 745 i Goca mi kaze da su najverovatnije dvojke (moj zivotni san). Stajala sam na holu ordinacije sa doktorkom i plakale smo kao kisa, to ljudi ni u jednoj ordinaciji necete doziveti da vas doktorka grli i place sa vama od srece, Tako da drage moje da skratim, JA SAM NAPOKON TRUDNA, ostaje mi sada da lenskarim do daljnjeg i cekam prvi ultrazvuk za dve nedelje da vidim kojiko bebica imamo. Ljubim vas sve puno, hvala na podrsci, i svima vama zelim da ovo dozivite,, Stvarno je neverovatan osecaj, Pozdrav
 
Bravo,bravo,bravo, toliko mi je drago da ne mogu da opišem!!!! Sve čestitke i vama i Goci, divna je žena sve pohvale za nju. Ja čekam da dobijem pa via Gordana, nadam se da ću i ja uiskoro da doživim trocifrenu betu. Uživajte!!!
 
Pozdrav svima, evo me opet nakon male pauze.
Prvo da cestitam Sandri od srca. Sada samo polako uzivajte u Vasoj trudnoci.Htela bih da Vas pitam kao je Vase iskustvo sa mirovanjem posle transfera embriona? Da li ste bili na potpunom mirovanju, leznje do testa ? Koliko je to bitno za uspeh vto?
Ja sam vec pocela drugi tretman (ICSI) i u utorak idem na kontrolu da vidim koliko sam "proizvela" :-).
Ocekujem pocetkom juna transfer i Uspeh ovaj put.
 
hello, bubamaro, želim ti uspešan postupak i da nam uskoro javiš trocifrenu betu!!! Što se ležanja tiče, iskustva su različita, neki lekari preporučuju strogo mirovanje do bete, neki preporučuju normalan život, kao da se ništa nije dogodilo.....što se mene lično tiče, ležaću prvih sedam dana, strogo mirovanje, ustajanje samo do wc-a, nakon toga ću krenuti u lagane šetnje. Sve ovo je moje lično mišljenje, ne znam šta će doktorka preporučiti. Iskustva žena su skroz različita bilo je trudnoća kod onih koje su odlazile redovno na posao i sedele po osam sati, a s druge strane nije bilo trudnoća kod žena koje su petnaest dana ležale strogo. Znači, pravilo je da nema pravila, odnosno, da ako je embrion rešio da se zakači on će se i zakačiti ako neće neće, pa makar i na glavi dubele. Mislim da je najbitnije da ti dani prodju bez stresa, opušteno, ne misli na to, čitaj, gledaj filmove, slušaj neku lepu muzikicu......jedi što više narandži, pune su folne kiseline, pij dva do tri litra tečnosti i to je to. Čekamo pozitivan rezultat. Srećno
 
Hvala na podrsci:D
I ja sam nesto slicno razmisljala kao i ti.Prvi put sam 5-6 dana manje vise mirovala u kuci,ali kako me ne drzi mesto vise sam se muvala po kuci nego sto sam lezala:think:.
Zato sam ovaj put resila strogo mirovanje ,ali opet kako ti kazes ako hoce ,hoce;)

U utorak idem da vidim "produkciju" ,tako da bi posle prvog juna trebao da bude transfer embriona. Ovaj put ako sve bude u redu "ubacice " tri..za trostruku betu:D

Pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top