Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cao drustvo!!!!Bas dugo me nema internet mi ne radi a trenutno sam kod drugarice pa reko da vam javim dokle sam stigla.Pocela sam sa pripremom pocela sam sa anti bebe pilulama mikroginon i zavrsila ih pre 2 dana a od 01.01. pocela sam sa injekcijama diferelinom i uzasno me peku (proslu oplodnju sam primala superfakt i nisam ih osetila a sad cu da poludim od peckanja) trenutno cekam ciklus i pocinjem sa estrofenom prva 4 dana 2x1,sledeca 4 dana 3x1 sledeca 4 3x2 i odna stop injekcija otprilike 29 januara bi trebalo, i 30og nadam se ubacivanje.Iskreno da vam kazem kada sam redila prosli put oplodnju imala sam negativan osecaj a sada sam toliko pozitivna da imam osecaj da cu ostati u drugom stanju samo se splasim da ne uspe i da se ne razocaram,ali sam resila ako ne uspe odmah da pocnem sa sledecim pokusajem sve dok ne uspe ili dok ne bankrotiram.Toliko za sada od mene kad mi poprave net eto i mene stalno sa vama puno mi nedostajeteeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pozdrav za sve trudnice i trudilice!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
mnogo sam tuzna neznam vise sta da radim gde da idem ivf sam radila u svajcarske imam jo 2 zamerznuti embriona daj boze da bude uspesno ako ne bude i ovaj put onda mislim da idem u lubjanu cula sam da tamo imaju vise uspeha
 
izvinite ako pisem sa greskama zato sto ja sam iz makedonije i ne znam bas dobro da pricam srpski ali bas sam srecna sto sam se registirala u avaj forum nisam mogla da se registriram pomomogo mi ja mm daj boze sa vasim iskustva da mi pogne neko od vas isto daj boze nekome da ja pomognem jer stvarno sam mnogo patila ponek se mislim zasto sam ziva a ponekad mislim sasto patim i sam mnogo tuzna dace bok bok je vjeliki
 
Daraga B.B. izvini koliko imas godina ako nije tajna?

Jaoooo, ne smem da kažem! Tek što sam napunila 43 z:p U ovoj priči sam od 40. a do tada sam mislila, ma doći će samo od sebe... Nisam ja bila svesna mnogo toga... Imala sam do sada 2 IVF/ICSI super reagovala, imala puno zamrznutih, ukupno 5 transfera ali beta jok! Nešto sad malo razmišljam o prirodnjaku, neko je već pomenuo, znači postupku bez stimulacije, ali o tom potom.... Nedavno sam nešto počela da sumnjam u svoje jajne ćelije, sada već stvarno mislim da su stare, ali ajd boriću se još malo.
 
Je li Pazarka jesu li svi Pazarci, Sjenicani i iz okoline tako slikoviti u govoru kao ti? Poznajem i jednu devojku iz Sjenice, ta sva u frazeologizmima i narodnim poslovicama govori, kao da slusas Njegosa! Svidja mi se to, ali se pitam, otkud da su svi tako epski tipovi?! Kakav to vazduh disete! Cekaj, valjda ovaj tvoj nadimak nisam pogresno protumacila i da ti uopste nemas nikakve veze sa Pazarom? E, onda sam katastrofa!
 
ovako.........ja sam u istom sosu kao i ti....toliko neuspelih pokusaja,bezobjasnjenjaz:(,7 neuspelih pokusaja jeste baciti se sa mosta,ali sta da se radiz:(.......ja iskreno ne verujem u te travke bla bla,ali fakat stoji da su pomogli nekima .........ja sam sigurna da to kod nas ne bi upalilo z:(,jer je problem bas veliki moj dragi je zadnji put imao samo jedan pokretan spermatozoid ,tako da ne verujem da bi ista upalilo .........ali ja samza to da se sve proba,ako nista drugo ,valjda ce omoci da se opustim.......to bi meni bilo dovoljno,jer on bi uspeo sto nijedan do sada nije uspeo.......da me OPUSTI

Drage sve devojke,
Relativno skoro sam otkrila ovaj forum i povremeno pratim dešavanja na njemu.
Ja sam takođe jedan slučaj sa puno neuspelih pokušaja. Imam 35 godina. Pre desetak dana završila sam još jedan (peti po redu) neuspeli ciklus VTO i jako sam ga teško preživela.
Nisam preterano otvorena, ali mislim da i moja iskustva mogu biti nekome od koristi.
"Isprovocirale" ste me prepiskom na temu alternativne medicine. Ja sam farmaceut, ali nisam protiv takvog razmišljanja, samo u razumnoj meri.
Moje iskustvo sa alt.medic. je rezultiralo nestajanjem jedne ciste na jajniku posle 5 tzv. tretmana bioenergijom. Priroda te ciste nije bila precizno dijagnostifikovana, ali je zaista nestala posle bioenergije.
Na tretman sam otišla pošto sam videla film o bioenergetičaru koji je specijalista za grupnu terapiju. Mislim da energija može da utiče na pokretljivost spermatozoida. Ako nekoga zanima raspitaću se.
Muž i ja smo počeli našu borbu saznanjem da imamo azoospermiju, dakle apsolutna nula. Stimulacijom smo došli do 60mil/ml sa 40% normalnih formi i 25% progresivno pokretljivih. Sada imamo zamrznute, ali ne uspeva. Kod mene postoje endometriotične ciste, koje su male i nemam preporuku da ih uklanjam, a i meni samoj ta ideja nije bliska.
U svim ciklusima smo imali embrione, čak i rane blastociste, ali ne i trudnoću.
Sa blastocistama smo imali pozitivnu Betu 11.dana po ET, ali nije potrajalo.
Pročitala sam ranije na ovom forumu iskustvo sa Instituta Adebar u Beču. Tu je naša mislim Bubica71 pomenula mikroskope sa uvećanjem od 6000 (nečega) u odnosu na klasične mikroskope u VTO kod kojih je 400 (nečega). Metoda u kojoj se primenjuje ovaj mikroskop se zove IVF/IMSI, na netu ima naučnih artikala na ovu temu.
Ja sam razumela da ta metoda pruža bolji odabir morfološki "dobrih" spermatozoida (bez tzv. vakuola), koji postižu bolju fertilizaciju i veći stepen verovatnoće da će nastupiti trudnoća, a istovremeno manji stepen tzv.ranog pobačaja.
Idemo u Beč početkom februara, pa bih zamolila ukoliko neko može nešto da napiše, tj. ako neko ima iskustvo ili zna neku priču koja bi nam bila od koristi.
Unapred vam se zahvaljujem i želim da nam se vrate naše rode ove godine.
 
Ćao 12beti, dobro nam došla! Postade ovo internacionalni forum. Baš divno!!!! Za dobrodošlicu šaljem ti jedan velikiz:girl:
Miličice, ti si nam ovde naj vrednija! Kako se osećaš sada kada se bliži najdivniji dan? Piši nam malo o tome!
A ja mislim da je pazarkica dala sebi to ime zato što voli mnogo da šopinguje!!!:hahaha:
 
Uh Ikice hvala na pitanju osecam se debelo, sto i vama od srca zelim! :-) Bas sam bila kod Dr u susedni grad nesto oko porodjaja sa epiduralnom anestezijom, pa sredjujem papirologiju oko toga, nadam se da ce sve proci ok, i da cu se najkasnije za 20 druziti sa ovim mojim vrtiguzom,
 
Molim vas napišite mi ako nešto znate ili ste možda uradili vantelesnu oplodnju. HVALA...

Uradila sam vantelesnu pre godinu dana i sada imam kćerkicu od 3 meseca. To je bio moj prvi pokušaj i hvala Bogu uspešan. Vantelesnu sam radila u Jevremovoj, radio mi je dr. Ljubić, od mogućih 20 jajnih ćelija koliko sam imala, ubačene su mi 3. Ostale jajne ćelije nisu bile kvalitetne, tako da nisu ni zamrznute. Punkcija se radi pod totalnom anestezijom, i kod njih se odleži posle toga oko pola sata. Oplođene jajne ćelije se vraćaju (transfer), posle 3-5 dana, kod mene je to bilo posle 5 dana. Tada vam kažu koliko je jajnih ćelija oplođeno i koliko njih je bilo kvalitetno, koliko će da vam ubace a koliko da zamrznu. Posle transfera, odležite kod njih 20-tak minuta i onda idete kući. Vantelesnu sam radila o trošku države, pa bih i vama savetovala da se prijavite što pre ako to već niste uradili, kako bi ste što pre došli na red. Za doktora Ljubića i osoblje Jevremove, imam samo reči hvale, stvarno su ljubazni i vrlo profesionalni, tako da se ja njima i ovim putem zahvaljujem od sveg srca. Ako Vas još nešto interesuje slobodno pitajte.
 
Je li Pazarka jesu li svi Pazarci, Sjenicani i iz okoline tako slikoviti u govoru kao ti? Poznajem i jednu devojku iz Sjenice, ta sva u frazeologizmima i narodnim poslovicama govori, kao da slusas Njegosa! Svidja mi se to, ali se pitam, otkud da su svi tako epski tipovi?! Kakav to vazduh disete! Cekaj, valjda ovaj tvoj nadimak nisam pogresno protumacila i da ti uopste nemas nikakve veze sa Pazarom? E, onda sam katastrofa!

zdravo mini i dobrodosla( nadam se da ti se svidja nadimakz:mrgreen:
jeste ,ja sam pazarka,ali odavno ne zivim dolez:hm:............mogu ti reci da su ljudi iz pazara i sjenice puno razliciti,a sto se tice izrazavanja,hvala ti............ja kada odem dole oni me pitaju odakle sam,jer uoppste nemam akcenat niti nacin izrazavanja ni priblizno kakav oni imaju
a sto se tice tvog pitanja,kakv vazduh disemo,pa ne znam,razlicite kulture ,veroispovesti na tako malom prostoru ,verovatno utice na to,sta znam
luksemburg je mala drzava,a u njoj zive ljudi svih boja ,vera ,i nacionalnosti ,imam prijatelje iz svih krajeva sveta,sa svima sam se dobro uklopila..........valjda tako naucis od rodjenja ,pa onda nista ne pada tesko
a mozda sam ja "slikovita" ovde,jer ovo je jedino mesto gde mogu da napisem sve sto osecam zelim i sta prolazim kroz svaki novi pokusaj,novo nadanje ,a i novo padanjez:(.....i tako sedam puta...........a u RL uopste nisam ovakva,da ovo procitaju ljudi iz moje okoline ,zaprepastili bi se,mnogi misle da ne umem ni da placem,niti je iko ikada video mene ovakvuz:mrgreen:z:mrgreen:..........ja jedino placem kod mog ginekologa......igrom slucaja ,radila sam u istoj bolnici kao i on ,on sve pokusava da ubedi da nisam ja tako hladokrvna,realna,nabudzena.........a sto se tice dece,e tu ne mogu da slazem nikog.....svi znaju da naprosto obozavam decu,i nema stvari sta ne bih uradila za ta malena bica
 
E, pa drage moje, ja danas počinjem svoju borbuz:)
Sinoć sam popila poslednju tableticu Primoluta i sada čekam da dobijem pa da krenem sa stimulacijom z:)
Zsuki, Karlose, gde ste? Hoćemo li čekati betu zajedno?
Ima li još nekog da je počeo sa stimulacijom, a da mi je promaklo?
Pozdrav ostalim starim i novim članovima!
Milice 83 drži se, još malo, moja prijateljica je juče otišla u Betaniju, biće puno januarskih dečaka, onda ja moram jednu devojčicu- zbog ravnoteže polova:hahaha:, mada ako bude bata mm će biti:zskace:, priznajem i ja sam u početku bila više za varijantu -dečak pa dečak, :sanke: ali kada sam ušla u postupak tako mi je svejedno, samo da bude! A možda bude i :bob:
 
Uradila sam vantelesnu pre godinu dana i sada imam kćerkicu od 3 meseca. To je bio moj prvi pokušaj i hvala Bogu uspešan. Vantelesnu sam radila u Jevremovoj, radio mi je dr. Ljubić, od mogućih 20 jajnih ćelija koliko sam imala, ubačene su mi 3. Ostale jajne ćelije nisu bile kvalitetne, tako da nisu ni zamrznute. Punkcija se radi pod totalnom anestezijom, i kod njih se odleži posle toga oko pola sata. Oplođene jajne ćelije se vraćaju (transfer), posle 3-5 dana, kod mene je to bilo posle 5 dana. Tada vam kažu koliko je jajnih ćelija oplođeno i koliko njih je bilo kvalitetno, koliko će da vam ubace a koliko da zamrznu. Posle transfera, odležite kod njih 20-tak minuta i onda idete kući. Vantelesnu sam radila o trošku države, pa bih i vama savetovala da se prijavite što pre ako to već niste uradili, kako bi ste što pre došli na red. Za doktora Ljubića i osoblje Jevremove, imam samo reči hvale, stvarno su ljubazni i vrlo profesionalni, tako da se ja njima i ovim putem zahvaljujem od sveg srca. Ako Vas još nešto interesuje slobodno pitajte.

zdravo sanja i dobrodosla............pre svega cestitam od srca,pa ti si jako srecna zena
kao drugo i ja sam pacijent dr ljubica,i za kog i ja imam samo reci hvale,i kog naprosto obozavam,zaista je divan i sto je najbitnije puuuuuuuuuun razumevanja i strpljenja,iskreno nije mene lako trpeti,jer sam fakat sa 22 godine puno prosla,kod njega sam odradila 7. okusaj i spremam se za 8.,i ako nije bilo uspesno,cim sam se opet odlucila za njega ,znaci da mu verujem,verujem u njega i njegovo znanje............ALI sa milicom nemam bas neki odnos,ona nije kao ljubic,ili smo previse slicne,pa ne mozemo da funkcionisemo zajedno,obe smo zahtevne,i obe bi da bude nasa zadnja........ali ja vise kontaktiram sa dr ljubicem,malo sam pprilivegovana,jer zivim u inostranstvu, i ne mogu da budem svake srede kod njega,kad on obavlja konsultacijez:mrgreen:
a sto se tice sestara,posle pocetne netrpeljivosti,sada je sve ok
cmok i ljubi tu malecku
 
zdravo mini i dobrodosla( nadam se da ti se svidja nadimakz:mrgreen:
jeste ,ja sam pazarka,ali odavno ne zivim dolez:hm:............mogu ti reci da su ljudi iz pazara i sjenice puno razliciti,a sto se tice izrazavanja,hvala ti............ja kada odem dole oni me pitaju odakle sam,jer uoppste nemam akcenat niti nacin izrazavanja ni priblizno kakav oni imaju
a sto se tice tvog pitanja,kakv vazduh disemo,pa ne znam,razlicite kulture ,veroispovesti na tako malom prostoru ,verovatno utice na to,sta znam
luksemburg je mala drzava,a u njoj zive ljudi svih boja ,vera ,i nacionalnosti ,imam prijatelje iz svih krajeva sveta,sa svima sam se dobro uklopila..........valjda tako naucis od rodjenja ,pa onda nista ne pada tesko
a mozda sam ja "slikovita" ovde,jer ovo je jedino mesto gde mogu da napisem sve sto osecam zelim i sta prolazim kroz svaki novi pokusaj,novo nadanje ,a i novo padanjez:(.....i tako sedam puta...........a u RL uopste nisam ovakva,da ovo procitaju ljudi iz moje okoline ,zaprepastili bi se,mnogi misle da ne umem ni da placem,niti je iko ikada video mene ovakvuz:mrgreen:z:mrgreen:..........ja jedino placem kod mog ginekologa......igrom slucaja ,radila sam u istoj bolnici kao i on ,on sve pokusava da ubedi da nisam ja tako hladokrvna,realna,nabudzena.........a sto se tice dece,e tu ne mogu da slazem nikog.....svi znaju da naprosto obozavam decu,i nema stvari sta ne bih uradila za ta malena bica

Drži se Pazarkice, biće puno dece, pa tek ti je 22, BIĆE! Samo veruj. Meni je strina mog muža jednom rekla, pošto sam ih sve ugnjavila svojom kuknjavom, kada će, pa kada će... " dete gore negde čeka" što bi u prevodu značilo- samo budi strpljiva i veruj!
 
Poslednja izmena:
Uh Ikice hvala na pitanju osecam se debelo, sto i vama od srca zelim! :-) Bas sam bila kod Dr u susedni grad nesto oko porodjaja sa epiduralnom anestezijom, pa sredjujem papirologiju oko toga, nadam se da ce sve proci ok, i da cu se najkasnije za 20 druziti sa ovim mojim vrtiguzom,

ti ne moj da se zalis,inace vadim one tiganje............sta bih ja dala da sam debelaaaaaaz:mrgreen:............jos malo milice ,i stize tvoj andjeo,a nama nasa nada,mazi jos malo stomak,dok je jos uvek unutra.........veliki cmok za tebeeeeeeee a za tog malenog milion i jedanz:kiss:
 
E, pa drage moje, ja danas počinjem svoju borbuz:)
Sinoć sam popila poslednju tableticu Primoluta i sada čekam da dobijem pa da krenem sa stimulacijom z:)
Zsuki, Karlose, gde ste? Hoćemo li čekati betu zajedno?
Ima li još nekog da je počeo sa stimulacijom, a da mi je promaklo?
Pozdrav ostalim starim i novim članovima!
Milice 83 drži se, još malo, moja prijateljica je juče otišla u Betaniju, biće puno januarskih dečaka, onda ja moram jednu devojčicu- zbog ravnoteže polova:hahaha:, mada ako bude bata mm će biti:zskace:, priznajem i ja sam u početku bila više za varijantu -dečak pa dečak, :sanke: ali kada sam ušla u postupak tako mi je svejedno, samo da bude! A možda bude i :bob:

kako mi ovo izgleda poznato............mada ja sam mu rekla da ce pprvo i pod obavezno biti devojcica,jer valjda tako je fer,koliko sam se namucila ,valjda je fer da se meni prvo zelja ispuni...............ali kako je krenulo,bicu zadovoljna i sa decakom:zelenko:
 
Drži se Pazarkice, biće puno dece, pa tek ti je 22, BIĆE! Samo veruj. Meni je strina mog muža jednom rekla, pošto sam ih sve ugnjavila svojom kuknjavom, kada će, pa kada će... " dete gore negde čeka" što bi u prevodu značilo- samo budi strpljiva i veruj!

sta da ti kazem-strpljenje nije moja jaca strana,ali sta da drugo da radim,cekam z:(........valjda ce nekada biti ,smrc.........ako prethodno od ovoliko hormona ne dobijem kancer jajnika ,ko zna
 
izvinite ako pisem sa greskama zato sto ja sam iz makedonije i ne znam bas dobro da pricam srpski ali bas sam srecna sto sam se registirala u avaj forum nisam mogla da se registriram pomomogo mi ja mm daj boze sa vasim iskustva da mi pogne neko od vas isto daj boze nekome da ja pomognem jer stvarno sam mnogo patila ponek se mislim zasto sam ziva a ponekad mislim sasto patim i sam mnogo tuzna dace bok bok je vjeliki

zdravo i dobrodosla...............sto se tice srbije od sveg srca preporucujem ljubica:zskace:......a sto se tice inostranstva ,ja sam radila u luksemburgu-njih ne proporucujem nikom,i u briselu u uneverzitetu UZB.........moje iskustvo nije bas najsjajnije,jer pre svega to je ogroman institut,svog ordinirajuceg ginekologa vidis samo na pocetku,i onda vise ne znas ni sta ko radi ,niti ko je odradio punkciju ,niti ET,pritom ne znas ni kome da se obratisz:((..........taj uneverzitet je kazu najbolji u briselu,ne znam,meni tamo nije bilo najsjajnije
 
sta da ti kazem-strpljenje nije moja jaca strana,ali sta da drugo da radim,cekam z:(........valjda ce nekada biti ,smrc.........ako prethodno od ovoliko hormona ne dobijem kancer jajnika ,ko zna


Ne lupetaj! Moram tako da ti se obratim! Biće! Mora biti... i to neka fensi cica, da je mama oblači i doterujez:lol:
A možeš doći i kod nas u Genesis, kažu da uglavnom "prave" devojčice, Sneža nam je izuzetak ona nosi frajera!z:)
 
Drage sve devojke,
Relativno skoro sam otkrila ovaj forum i povremeno pratim dešavanja na njemu.
Ja sam takođe jedan slučaj sa puno neuspelih pokušaja. Imam 35 godina. Pre desetak dana završila sam još jedan (peti po redu) neuspeli ciklus VTO i jako sam ga teško preživela.
Nisam preterano otvorena, ali mislim da i moja iskustva mogu biti nekome od koristi.
"Isprovocirale" ste me prepiskom na temu alternativne medicine. Ja sam farmaceut, ali nisam protiv takvog razmišljanja, samo u razumnoj meri.
Moje iskustvo sa alt.medic. je rezultiralo nestajanjem jedne ciste na jajniku posle 5 tzv. tretmana bioenergijom. Priroda te ciste nije bila precizno dijagnostifikovana, ali je zaista nestala posle bioenergije.
Na tretman sam otišla pošto sam videla film o bioenergetičaru koji je specijalista za grupnu terapiju. Mislim da energija može da utiče na pokretljivost spermatozoida. Ako nekoga zanima raspitaću se.
Muž i ja smo počeli našu borbu saznanjem da imamo azoospermiju, dakle apsolutna nula. Stimulacijom smo došli do 60mil/ml sa 40% normalnih formi i 25% progresivno pokretljivih. Sada imamo zamrznute, ali ne uspeva. Kod mene postoje endometriotične ciste, koje su male i nemam preporuku da ih uklanjam, a i meni samoj ta ideja nije bliska.
U svim ciklusima smo imali embrione, čak i rane blastociste, ali ne i trudnoću.
Sa blastocistama smo imali pozitivnu Betu 11.dana po ET, ali nije potrajalo.
Pročitala sam ranije na ovom forumu iskustvo sa Instituta Adebar u Beču. Tu je naša mislim Bubica71 pomenula mikroskope sa uvećanjem od 6000 (nečega) u odnosu na klasične mikroskope u VTO kod kojih je 400 (nečega). Metoda u kojoj se primenjuje ovaj mikroskop se zove IVF/IMSI, na netu ima naučnih artikala na ovu temu.
Ja sam razumela da ta metoda pruža bolji odabir morfološki "dobrih" spermatozoida (bez tzv. vakuola), koji postižu bolju fertilizaciju i veći stepen verovatnoće da će nastupiti trudnoća, a istovremeno manji stepen tzv.ranog pobačaja.
Idemo u Beč početkom februara, pa bih zamolila ukoliko neko može nešto da napiše, tj. ako neko ima iskustvo ili zna neku priču koja bi nam bila od koristi.
Unapred vam se zahvaljujem i želim da nam se vrate naše rode ove godine.

zdravo i dobrodosla u nase drustvance,videces ovde ce ti biti puno lakse ,jer sve prolazimo kroz isto,i sve razumemo jedna drugu........pre sve zao mi je zbog negativne betez:(,z:(znam kako ti je ,i to vrlo dobro znamz:cry:
ja ne kazem da alternativna medicina ne pomaze,ali u moru tih "travara",najteze je prepoznati pravog,a ne biti zrtva onog ko hoce da zaradi pare na nasoj muci.....mozda da ne znam koji je problem,verovatno bi mi pomogao da se opustim,to je pod broj jedan
a ko zna ,mozda bi pomogli i kod spermograma,medjutim ako je nekom pomoglo ne znaci da ce i mm jer svaki organizam reaguje individualno
a sto se tice adebar klinike,secam se tog posta,a po svemu sudeci ,posle ovog okusaja kod ljubica ,verovatno ce to biti oja sledeca "destinacija"..........ipak je blizi bec meni nego bgd..........ne znam sta vise da ti kazem,mislim da u toj klinici radi med. sestra koja je sa nasih prostora
 
[/B]

Ne lupetaj! Moram tako da ti se obratim! Biće! Mora biti... i to neka fensi cica, da je mama oblači i doterujez:lol:
A možeš doći i kod nas u Genesis, kažu da uglavnom "prave" devojčice, Sneža nam je izuzetak ona nosi frajera!z:)

i ja se molim bogu,ma neka bude sta ce biti.............ginekolog mi je zadnji put "zapretio"jer imam jako puno tretmana,i vise je glupo uletati u postupak kod nekih kvazi drz;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top