aaaa...ubit cu se ...!

beaves

Obećava
Poruka
64
Konf. je sledeca:
athlon xp 2600 barton
maticna k7n2 delta nforce2
nvidia 6600 gt agp
2x512 pc400
Reinstalirao sam windows,hard disk je formatiran prije toga,malo sam kopao po bios probajuci overklok, kompjuter nije koristen pola godine,na 3d marku prije pola godine sam imao 7400 poena a sada jedva 6700 sa istom konfiguracijom ,softverom i podesavanjima biosa.
Najlosije mi radi test (3d mark) cpu-a(da li je to glavni procesor ili procesor maticne),ma nije me briga za 3d mark vec mnoge igre koje su prije radile ok sada blokiraju i dolazi do pada sistema,jeli moguce da sam ostetio athlona overklokom,i jos nesto svakim podizanjem windowsa kaspersky mi gubi licence key,plus defragmenter mi ne da da defragmentiram d particiju zbog scheduled check diska na njemu kako da ovo maknem barem,stvarno cu se ubit
 
Kao prvo meni se čini da ti imaš problem sa hard diskom a ne sa procesorom.- Pre bilo čega imaš programe za testiranje hard diskova pokušaj sa nekim da ga pregledaš, mada bih ja na tvom mestu opalio brisanje svih particija na tom hard disku kao i formatiranje MBR dela pa ponovno pravljenje particija i njihovo formatiranje i instalacija svežeg windowsa i svega posle toga na njega što želiš da koristiš.
 
beaves:
me kakvi nema nego da dizem sve pa vracem reinstalacija po stoti put.....mada ne znam kakve ce to veze imati ako dignem procesor i vratim ga nazad????sam ce se popraviti u tom intervalu???
Nije iskljuceno. Desava se da usled neadekavtnih podesenja proc ubaguje, nekad cak toliko da nece ni da pokrene komp. Ovo se obicno resi najobicnijim vadjenjem CPU-a sa soketa i njegovim kasnijim vracanjem, eventualno njegovim ubadanjem na drugu plocu.
 
probao sam ga izvadit i vratit nazad opet isto.cudni je to da kompjuter radi ok sve dok ne pokrenem igricu tu mu je kraj,ali cudno je to sto 3dmark odradjuje ok ,osim vec gore pomenutog cpu testa gdje vidno stuca,dali je moguce da je hard disk toliko spor jer 3dmark test moze skoro citav stati u ram (512x2),shvatas???
 

Back
Top