DOZVOLJENI LEKOVI KOD BOLESTI JETRE

zedes44

Početnik
Poruka
4
Obzirom da sam saslušao mišljenja ljudi iz svoje bliže okoline, interesuje me šta misle i ljudi iz moje šire okoline.
Nedavno sam oboleo od Hepatitisa A, i obzirom da je oporavak u toku, zainteresovalo me sledeće.
Šta ako dođe do nekih drugih oboljenja ili infekcija u toku ovog perioda.
Čime se lečiti?
Koji su dozvoljeni analgetici, antibiotici, antipiretici i sl.?
Verujte mi ili sam nailazio na ne znanje ili na ćutanje.
 
Najlepše Vam hvala na savetu.

Uglavnom sam zainteresovan jer se nalazim u ovom stanju.
Ipak bih voleo da znam, obzirom da mi je na prvom nazovi pregledu (bez slušalica, pritiska, grla, laboratorije) prepisan DOVICIN. Simptomi koje sam predočio doktoru bili su temperatura 39.4, više retkih stolica u dvočasovnom periodu pre pojave temperature, nakon toga višednevna malaksalost, nedostatak apetita i mučnina i povraćanje. Da mi je Dovicin štetio saznao sam tek na prijemu u infektivnu kliniku. Srećom mi je pojačavao nagon za povraćanje, pa sam prekinuo terapiju.
Drugi lekar kome sam se javio sutradan je pregled obavio korektno i po rezultatima dao mi bolnički uput.
Oporavak je inače dobar, i slažem se da bolest takva kakva jeste ne predstavlja naročit problem.
Opet, obzirom na ovo što sam Vam opisao (pregledi) navelo me je da baš ne verujem slepo svemu što mi se kaže, i da se više zainteresujem za ovo pitanje.

Nisam sklon samolečenju, ali me ipak interesuje kakvi medikamenti smeju da se koriste u ovakvim slučajevima.
 
Treba izbegavati one lekove koji se matabolisu kroz jetru, pise u uputstvu savkog leka put metabolisanja, medjutim gotovo svi lekovi ili bar dobra vecina se metabolisu kroz jetru pa se onda procenjuje rizik-korist od koriscenja odredjenih lekova.
 
Postovani Dr,
Poslednji put sam Vam se obratio za savet vezan za dozvoljene lekove kod HAV.
Sada imam drugi problem.
Na otpustu su mi vrednosti bile: AST=47, ALT=134, Br uk 37
Nakon 15 dana: AST=193, ALT=434, Br. uk=36
Lekar na infektivnoj klinici na kontroli mi je rekao da nastavim sa terapijom i poslao kuci
Nakon 30 dana: AST=424, ALT=1314, Br. uk=37
Sutra cu se naravno javiti lekaru na inf.klinici

Prepisana terapija je Esencijale kapsule 3x2, Beviplex 3x1, Oligovit 2x1, i to primenjujem sve vreme. Ishrana je premauputstvu lekara, nemasna i nezacinjena, mlad sir, surutka, prirodni sokovi, voce povrce.
Uglavnom sedim i lezim, a najveci napor mi je da odem do apoteke po lekove (400-500m).

Malo sam zbunjen, jer se inace osecam manje-vise normalno, nemam povisenu temperaturu, nema mucnine, i narocite pospanosti.

Kakve su mogucnosti za ovako nesto, i sta jos moze da me snadje sem zutice.

Unapred zahvalan
 
Postoji varijanta bolesti koja se karakterise ponovnim napadima, bolest se vraca nakon odredjenog perioda bez tegoba no to nije tako cesto i stvarno ne mogu tvrditi da je to slucaj kod tebe.U svakom slucaju javi nam sta su ti rekli na infektivnoj klinici.
 
Hepatitis A nije strsan, ja sam ga imala i prosla sam bez zutenja. Naglasi doktrou da ti treba lek koji ne steti jetri u buduce, ako sam ne primeti!

Ti spadas u 5% ljudi kod kojih se javlja bifazni tok bolesti, kao sto je slucaj i kod mene.

Bile su mi visoke transaminaze, pa su posle duze vremena opale i tam kad sam pomislila da sam se reisla vadjenja krvi one su opet porasle (e ovaj drugi rast transaminaza se naziva bifazni tok bolesti-tako je meni dr objasnio), i posle toga polako opadajui naravno hep A ne ostavlja nikakve posledice. Jedino sto moras da budes na dijeti 6mesci ili duze.

Ja sam pila RELIV mesec dana to je extra lek za jetru za njenu revitalizaciju.
Ako ti treba jos nesto tj ako ti treba pomoc, savet javi se...


BRZ OPORAVAK TI ZELIM

PS.Nikako ne jedi masno i konzervisano!
 

Back
Top