Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
vesic je spominjao uvodjenje zona i kako nije fer da isto plati neko ko se vozi 5 i 25 stanica.
potrazi..to je izjavljivao negde u septembru/oktobru
To je pod salterom 'obecanje ludom radovanje'.

gresis a recicu ti i zasto.. vise bi se para izvuklo na ovaj nacin..
ja licno znam par njih koji ne kupuju kartu nego je overavaju kad naidju kontrolori a kupili bi mesecnu da je povoljnija.. a to je samo par ljudi iz moje okoline.. znaci na nivou grada bi sigurno bilo dosta njih...
naravno da nesto mora da kosta ..kosta i audi pa nesto ne vidim da ga mnogi kupuju z:mrgreen:

covek se prostire koliko mu je cebe a kad je cebe kratko nema se za preskup gsp....a na gsp-u je da prilagodi cene kratkom cebetu.. mogu oni da nabiju cenu i 50.000 jer ima treba para pa ne bi prodali ni 2 karte...moras shvatiti ono sta ne shvataju i politicari..jedno su potrebe a drugo su mogucnosti..majstorija je naci kompromis i za sebe izvuci najvise a to znaci dati cenu koja ce biti prihvatljiva gradjanima da bi oni masovnom kupovinom izvukli prihod.
Samo razumem da gsp-u fali i da moraju da povecaju prihode da bi isti bili u ravni sa troskovima. Ovako kako je sada nije odrzivo.

Najvise se sporimo u redosledu koraka.
Moja tvrdnja je da prvo (jedno 3 meseca) veliki udeo zaista plati... pa da se trazi izvestaj od gsp-a je li to dovoljno. Ako ima viska, traziti smanjenje cene.
Tvrdnja drugih je da prvo treba da pojeftini, pa da ce onda veci udeo da plati - sa nadom da ce suma dovoljno da naraste.

Smatram da je moja tvrdnja ostvarljivija od druge, ali imam i veliku primedbu sto niko od zvanicnika ne daje takav predlog. Tako bi barem zvucali ljubaznije nego sada.
Problem je - sta ako mnogi plate po sadasnjim cenama, a ispostavi se da su tek onda na nuli? Sta sa kupovinom novih buseva? To je trosak koji nije redovan. Lici kao da gsp mora u stvari da bude profitabilan - samo da bi (ali ovaj put delimicno i kesom a ne samo kreditom) kupovao nova vozila.

Smatram da mesecna markica nije skupa, sto za nezaposlene, sto za zaposlene. Zaposleni koji se voze "2 tamo i 2 nazad" imaju voznju od 30 dinara, kad se sve sabere. To zaista nije mnogo.
Za novi haos oko penzionera cu samo reci da su mogli da vrate granicu na 70 godina umesto da ih kazne sve po spisku.

nisam siguran da mnogi privatnici daju za gsp iako imaju zakonsku obavezu..a i da daju.. ljudi te pare zadrzavaju za sebe da bi povecali mesecni prihod.
Bar neki privatnici daju tako sto daju platu od 20 hiljada... sto je u stvari minimalac + prevoz.
 
@Platin

A sto mora GSP da kupuje autobuse. Ko je kupio autobuse Banbusu, Beobusu, Veoliji...

Ako su privatnici rentabilni sa tom cenom, a GSP nije, onda je jasno sta treba da se radi, a to nije povecanje cena.

Neka izbacuju dotrajala vozila, istovremeno smanjuju broj zaposlenih i ostale troskove, a neka na njihovo mesto ubacuju privatnike koji nemaju 2000 neradnika na grbaci.
 
Ja sam prvi za surovu kontrolu GSPa.
Kada su uveli Busplus, jedna od stvari koja nije mnogo spominjana je GPS u vozilima. Za tramvaje i trole nema veze, nego za autobuse... Otkrili su da se kralo 5% goriva... To je bilo par desetina hiljada litara (da li 20 ili 40 hiljada, brkam). Ne secam se u kom vremenskom roku je to, ali mnogo jeste. Ako je 20 hiljada litara puta 150 dinara, to je 3 miliona dinara. Mislim da je u pitanju bila dnevna potrosnja (odnosno iznos kradje). Najvise nedeljna.

Sto se tice kupovine - to mora, jer namerno unistavamo autobuse, a lose ih i odrzavamo. Da ih ne lomimo i da ih barem odrzavamo cistim, to bi sve mnogo lakse bilo.
 
Ja sam prvi za surovu kontrolu GSPa.
Kada su uveli Busplus, jedna od stvari koja nije mnogo spominjana je GPS u vozilima. Za tramvaje i trole nema veze, nego za autobuse... Otkrili su da se kralo 5% goriva... To je bilo par desetina hiljada litara (da li 20 ili 40 hiljada, brkam). Ne secam se u kom vremenskom roku je to, ali mnogo jeste. Ako je 20 hiljada litara puta 150 dinara, to je 3 miliona dinara. Mislim da je u pitanju bila dnevna potrosnja (odnosno iznos kradje). Najvise nedeljna.

Sto se tice kupovine - to mora, jer namerno unistavamo autobuse, a lose ih i odrzavamo. Da ih ne lomimo i da ih barem odrzavamo cistim, to bi sve mnogo lakse bilo.

A ko treba da ih odrzava cistim. Opet neradnici iz GSP-a.

Pricao sam vam ranije kako radi Lasta. Kada na njihovoj stanici dodje bus, odmah istrcava zena sa kofom iz koje curi pena, sa svim mogucim arsenalom za ciscenje. Ujutru kad mi naidje njihov bus, redovno je mokar pod od ciscenja. Tako nesto je nezamislivo za GSP.
 
Вероватно ће већина, а и баба и ја, да ОДУСТАНЕМО / БОЈКОТУЈЕМО куповину на месечном нивоу, до сада смо имали ону од 407д. годишње, а сада за неколико вожњи месечно да дајем 990д. нисам луд, а верујем и ВЕЋИНА, који су у сличној ситуацији......бар неких 15 - так из моје зграде...а башка она решења о пензији / ПИО, Бус+, редови /, али је уникум мој бата који, поред Хр, и Аустр. пензије има и "нашу" од 18.000....и остаје у бенефицираном систему...хахаха...!!! У Бечу лица > 70год.се возе бесплатно, уз ЛК... баш ме интересује какав ће бити резултат 1. квартала о.г. и сумњам да ће, уз она "симболична" појефтињења нешто битно променити у доходовном смислу...?!?
 
Видим да нема коментара старијих особа на ову тему о градском превозу и поскупљењу, али можете ви млађи да изнесете какве су њихове реакције, вероватно у породици имате старијих чланова, било родитеља или баба и деда,
те би било пожељно да их овде изнесете....ако вам то не чини проблем....да већина од њих схвати коме је дала свој глас, и како им се враћа...
 
Bilo je povecanje 2011 - 60%. Onda ga nije bilo 2012. Ne znam sta je po tebi eksluzivno jer je ceo grad dobio povecanje 80% prosle godine. Cela druga zona je dobila 80% - sta sad ceo Novi Beograd je ekskluzivan ili ceo Vozdovac. Samo Krnjaca, Borca i Ovca i takva naselja u trecoj zoni nisu dobili 80%, ali ce sada da dobiju i vise jer su uveli ekskluzivnu tzv. "trecu zonu na prilazu gradu".

Znas li ti Platine koliko je to povecanje 80%, na 80%, na 60%. Ajde probaj da izracunas pa reci gde to ima na svetu.

Evo kao sto sam najavio. Mediji su cutali o ovome. Danas citam propise i vidim da su doneli istu odluku kao prosle godine o povecanju poreza za 80%.

520% povecanja poreza za samo 3 godine. Prosto se ne zna da li je ovo za Ginisa ili za Riplija.

Kada se tome doda povecanje cena markica za penzionere i smanjenje penzija - pitanje je ko ce preziveti ovu godinu.
 
Evo kao sto sam najavio. Mediji su cutali o ovome. Danas citam propise i vidim da su doneli istu odluku kao prosle godine o povecanju poreza za 80%.

520% povecanja poreza za samo 3 godine. Prosto se ne zna da li je ovo za Ginisa ili za Riplija.

Kada se tome doda povecanje cena markica za penzionere i smanjenje penzija - pitanje je ko ce preziveti ovu godinu.

Moguce je da bude povecano koliko hoces ukupno, ali godinu na godinu nece vise od 80. Licno nisam cuo nikoga da ima 80 pa 80 pa... posto povevecanje. Za mene je bilo 15% - i vise nece nigde.

Ukupno, logika je da je u centru vrlo skupo. Ne moze da se bude na Terazijama a da se placa kao na Karaburmi.
Problem je sto je nase trziste nerazvijeno, po raznim pitanjima, pa onakva poskupljenja pune naslovne strane tabloida.

- - - - - - - - - -

Видим да нема коментара старијих особа на ову тему о градском превозу и поскупљењу, али можете ви млађи да изнесете какве су њихове реакције, вероватно у породици имате старијих чланова, било родитеља или баба и деда,
те би било пожељно да их овде изнесете....ако вам то не чини проблем....да већина од њих схвати коме је дала свој глас, и како им се враћа...

U odredjivanju cene prevoza se ne koristi umanjeni iznos penzije, nego originalni. Penzije nisu zakonski smanjene, nego se isplacuje 90% iznosa. Zbog takvih zamesateljstava oduvek i mrzim pravo i sve koji se pravom bave.
Znaci, neko je imao 26 hiljada, sada dobija 24, a placace 990 mesecno.
Neko je imao... sta znam... 53 hiljade, sada je mislim pao na 48, a placace 1490 mesecno.
Za prvog penzionera je umanjenje 3000, a za drugog 6500.
 
Izvinjavam se sto 'malo uapadam na etmu ali htedoh da pitam postoji li spisak mesta gde penzioneri do 25.000 mogu da izvade kartice?
i moze li to i posle 25 januara?

Verujem da ce moci. Mislim da su sad pozvali cisto da bi se izbegla guzva.

Mesta na kojima moze da se zavrsi posao je u tzv. Centrali, u Skenderbegovoj, moze u Beogradjanci, na Trgu, u svakom Tempu... Mislim da je na njihovom sajtu bolji spisak https://www.busplus.rs/vesti/page-v...enzionere-bez-obzira-na-starosno-doba-799.php
 
Видим да нема коментара старијих особа на ову тему о градском превозу и поскупљењу, али можете ви млађи да изнесете какве су њихове реакције, вероватно у породици имате старијих чланова, било родитеља или баба и деда,
те би било пожељно да их овде изнесете....ако вам то не чини проблем....да већина од њих схвати коме је дала свој глас, и како им се враћа...



Na Studiju B, u jutarnjem programu postoji deo koji se zove : 5 pitanja - 5 odgovora, javljaju se građani kada ne mogu da reše neki komunalni problem, pa im ovi sa STB pokušavaju a veoma često i uspeju pomoći.

Elem, od kada je krenula frka sa poskupljenjem, samo se oni javljaju u program i sva pitanja su vezana za to.

Jutros je gost bio neko iz Sekretarijata za saobraćaj pa je i on pričao.
 
Verujem da ce moci. Mislim da su sad pozvali cisto da bi se izbegla guzva.

Mesta na kojima moze da se zavrsi posao je u tzv. Centrali, u Skenderbegovoj, moze u Beogradjanci, na Trgu, u svakom Tempu... Mislim da je na njihovom sajtu bolji spisak https://www.busplus.rs/vesti/page-v...enzionere-bez-obzira-na-starosno-doba-799.php

Hvala puno Platin :)

(na spisku nema Tempa)

- - - - - - - - - -

Na Studiju B, u jutarnjem programu postoji deo koji se zove : 5 pitanja - 5 odgovora, javljaju se građani kada ne mogu da reše neki komunalni problem, pa im ovi sa STB pokušavaju a veoma često i uspeju pomoći.

Elem, od kada je krenula frka sa poskupljenjem, samo se oni javljaju u program i sva pitanja su vezana za to.

Jutros je gost bio neko iz Sekretarijata za saobraćaj pa je i on pričao.

I ja sam to primetila i ne samo u 5 pitanja- 5 odgovora, nego i sms porukama tzv SMS reporter sto ide u dnu ekrana - svako drugo pitanje je u vezi prevoza.
 
Poslednja izmena:
Moguce je da bude povecano koliko hoces ukupno, ali godinu na godinu nece vise od 80. Licno nisam cuo nikoga da ima 80 pa 80 pa... posto povevecanje. Za mene je bilo 15% - i vise nece nigde.

Ukupno, logika je da je u centru vrlo skupo. Ne moze da se bude na Terazijama a da se placa kao na Karaburmi.
Problem je sto je nase trziste nerazvijeno, po raznim pitanjima, pa onakva poskupljenja pune naslovne strane tabloida.

Pa ja ti kazem da sam imao 80% u drugoj zoni. Kakve Terazije Ima 5 kilometra do Terazija.

Meni je i dalje nejasno kako si uspeo da imas samo 15%. Jedino ako si prijavljivao nove clanove, nikako drugacije.
 
Hvala puno Platin :)

(na spisku nema Tempa)
Broj 2, 3 i 4 na spisku :aha2:

Cuo sam sad malopre vesti, kazu da penzioneri do 25 hiljada moraju da se prijave do 25.1.

- - - - - - - - - -

Pa ja ti kazem da sam imao 80% u drugoj zoni. Kakve Terazije Ima 5 kilometra do Terazija.

Meni je i dalje nejasno kako si uspeo da imas samo 15%. Jedino ako si prijavljivao nove clanove, nikako drugacije.

Zavisi gde sam ja vec bio... Ja sam u prvoj zoni. Mislim da smo placali nesto tipa 12,5 - 13 hiljada a sada 15... tako nesto. Kad saberem bilo je 15% ili mozda 17... ali tu je.

- - - - - - - - - -


Od koga mere stizu - ne mozemo bolje ni da ocekujemo.
 
Imam alternativu za ovaj bus-plus, da se mi zaduzimo kod Seika za tri milijarde dolara i prevoz u BG da bude gratis, kad je bal nek je bal.:sanke:

Ja ne bih upropastavao samog sebe i sledece generacije.

Moja generacija ispasta neodgovornost prethodne. Mi cemo da zivimo losije od roditelja i samo ako budemo vredno i ispravno radili nasa deca ce imati sansu da zive po standardu nasih roditelja.
 
Ja ne bih upropastavao samog sebe i sledece generacije.

Moja generacija ispasta neodgovornost prethodne. Mi cemo da zivimo losije od roditelja i samo ako budemo vredno i ispravno radili nasa deca ce imati sansu da zive po standardu nasih roditelja.

Mi smo sve sanse prokockali dolaskom petooktobarske revolucije u Srbiji i desavanja naroda, naredni tri generacije nemaju sansu za bolji zivot postali smo robovi tranzicije i puta ka EU...:grudvanje3:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top