Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
cekaj..ovo je jako zanimljiv deo..
to znaci da on nema prava da te zadrzi u autobusu da bi sacekali patrolu policije koju su eventualno pozvali i ako ostanes (recimo fizicki ti ne dozvoljava da izadjes (vidjao sam situacijae u autobusu da traze od vozaca da zatvori vrata da ovaj ne izadje) ti imas prava da dignes tuzbu protiv njega

Naravno.
Ljudi se igraju sa ozbiljnim stvarima.Za to je zaprećena kazna od jedne do pet godina.
Ako ti zatvore vrata i sredstvima prinude ili fizičkom silom ugrozavaju pravo kretanja, takođe čine krivično delo.
Jedina stvar koju mogu da urade je da te zamole da napustiš autobus.
 
Naravno.
Ljudi se igraju sa ozbiljnim stvarima.Za to je zaprećena kazna od jedne do pet godina.
Ako ti zatvore vrata i sredstvima prinude ili fizičkom silom ugrozavaju pravo kretanja, takođe čine krivično delo.
Jedina stvar koju mogu da urade je da te zamole da napustiš autobus.

što mi to pre nisi rek'o? kakav si ti moderator ovde kad nas ne obrazuješ? :)
 
контрола возних исправа

Контролу возних исправа путника врше контролори Службе за контролу возних исправа ГСП-а.

Контролор је у обавези да се приликом вршења контроле легитимише службеном легитимацијом.

обавезе путника

* путник је дужан да поседује одговарајућу исправу за превоз у возилима ИТС-а,

* путник је обавезан да овлашћеном контролору покаже важећу возну исправу,

* путник који је затечен у возилу без возне исправе, дужан је да на захтев овлашћеног контролора плати доплатну карту, у висини утврђеној ценовником, и потом настави започету вожњу,

овлашћења контролора

* контролор је овлашћен да путнику, који се затекне у возилу без возне исправе и који одбије да плати доплатну карту, уручи опомену која садржи:

- личне податке путника (име,презиме, матични број исл.),
- висину накнаде утврђене ценовником из става 7. овог члана,
- датум доспећа,
- линију јавног превоза и гаражни број возила,
- датум издавања опомене,

* контролор је овлашћен, да на првом наредном стајалишту, удаљи путника из возила уколико одбије да плати доплатну карту,

* контролор је овлашћен да од путника одузме претплатну легитимацију у случају зоупотребе и то:

- ако нема маркицу или ако нема одговарајућу маркицу;
- ако на маркицу не упише број легитимације,
- ако је истекла важност претплатне легитимације,
- ако корисник превоза, као незапослено лице, нема оверен контролни купон,
- ако посумња да је возна исправа фалсификована.

цена доплатне карте и трошкови сторнирања

начин плаћања

цена (динара)
доплатна карта

3.000,00
доплатна карта у судском поступку

3.000,00 + судски трошкови
трошкови сторнирања по опомени

600,00
трошкови сторнирања по опомени пред извршење

1.000,00

Цене доплатне карте и висина трошкова сторнирања важе од 01.02.2009. године.

контакт телефони

Рекламације на рад контролора Службе за контролу возних исправа путници могу упутити на следеће бројеве телефона : 2783-460, 3037-262.
 
Ja sam na vise od 250 km od Beograda. Znam da nema nista od tih kazni, nemam nameru da zavisim za par godina od GSP-a tako da se na mene te kazne ne bi odrazile u svakom slucaju ali uzmem sugavu markicu, mislim uzimao sam. Upravo zbog ridzovana mogu i da prestanem, Ulazi ridzovanka obucena kao na plazu da se setka a ne sluzbeno lice na srednja vrata, lize neku lizalicu, gleda levo desno kog da cima.. Gleda levo desno sede ljudi, studentkinje, babe, deca, klosari... Ona nista...Prozbori par reci s vozacem odmori malo i tek odjednom krene nazad prema meni napise mi kaznu i izadje napolje. A sta su drugi ljudi stakleni pa od njih ne trazi markicu? Kad prodju klosari bez karte po godinu dana a ja udjem 7 puta i napisu mi 5 kazne nesto me ne vuce da im placam.
 
Poslednja izmena:
@easz
Vidi , moras da znas svoja prava prema kontrolorima karata u gsp-u.
Prvo, ne zarezujes je dok ti ne kaze "dobar dan".
Drugo, trazis joj legitimaciju kontrolora.
Trece, prepises sve podatke sa njene legitimacije.
Cetvrto, trazis joj dokaz da legitimacija nije falsifikat tako sto ce ti pokazati svoju licnu kartu.
Peto, prepises sve podatke iz njene licne karte.
Sesto, ako do tada nije odustala od naplate kazne, verovatno si vec stigao na zeljenu stanicu.
Meni, recimo, nikada nisu ni prilazili da traze kartu. Ne znam zasto, inace sam poznat kao plasljiv zgoljavko...
 
Ja se redovno vozim linijom 35, svako vozila GSP-a ima klimu na ovoj liniji, a privatnici nemaju, dakle dođe da svako drugo ima klimu. Nema gužve, do trga 15-20min i ne pamtim kada sam stojao u busu, ili nedajbože probijao kroz gužvu. Tako mi se autom ne isplati nikako. Bus naravno nikad ne čekam jer imam listu polazaka sa terminusa, neverovatno, ali ova linija je tačna, nekad se desi da dođe koji minut pre, možda moj sat kasni :mrgreen: Ja sam pri izboru mesta stanovanja gledao i kvalitet prevoza.
 
@easz
Vidi , moras da znas svoja prava prema kontrolorima karata u gsp-u.
Prvo, ne zarezujes je dok ti ne kaze "dobar dan".
Drugo, trazis joj legitimaciju kontrolora.
Trece, prepises sve podatke sa njene legitimacije.
Cetvrto, trazis joj dokaz da legitimacija nije falsifikat tako sto ce ti pokazati svoju licnu kartu.
Peto, prepises sve podatke iz njene licne karte.
Sesto, ako do tada nije odustala od naplate kazne, verovatno si vec stigao na zeljenu stanicu.
Meni, recimo, nikada nisu ni prilazili da traze kartu. Ne znam zasto, inace sam poznat kao plasljiv zgoljavko...

:zcepanje: ja ne bih mala mooda za ovakvo šta.
 
^ Ma ova je mogla da se izbegne bez problema. Zensko, metar i sumska jagoda. Nego ja sam se vise svadjao kad sam joj reko da imam povlasticu nego zaboravio sam a ona odma 3000. ****** godinu dana im placam raspale markice i za prvu opomenu 3000. Sto nisu napravili neki cenovnik za kazne pa da ko ima povlasticu placa 500, 600 dinara opomenu a ne odmah 3000. Sta zamisljaju da su oni? Bubreg treba da mi pomeraju dok se vozim, da nemam mesta zbog 40% putnika koji se svercuju a jos da kaznjavaju kako im sine. I posle da im ljudi uplacuju.
 
rekoh ranije da su im autobusi štrokavi....ali, oni su sad razdvojili tu ridžovansku službu od samih autobusa...na primer, ako vozač nema da mi vrati sitno, pa ja onda ne kupim kartu i pitam ga šta će biti ako uđe kontrola, on samo slegne ramenima i kaže - oni su druga služba, mi nemamo veze sa njima, a vise potrudite da imate sitno.
i tako me odybe.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top