Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
@totalna-racica Zavidim ti.

Da li neko zna da li drze u nekoj bazi kazne? Pocelo je vadjenje novih pretplatnih legitimacija a imam jednu kaznu pa da znam da li ce biti neophodno da objasnjavam sta je bilo, kad je bilo da bi mi izdali?

koliko ja znam oni sve kazne imaju u bazi..medjutim njih ne zanima da li si nekad platio kaznu ili ne.. ono sta je bitno je da ako hoces markicu moras da platis kaznu..nece ti izdati markicu dok ne platis kaznu
 
pa meni to isto..ne razumem se u tu terminologiju..ja sam svercer :hahaha:

dok su pre bile one "pantljicare" ja bi ih obicno menjao kad bi se totalno raspale u dzepu :hahaha:

znaš kako to ide, tab...odeš sa fotkom u gsp i oni prvo pogledaju tvoju l.k. ako si u bazi neplatiša, možeš da platiš na licu mesta, ili kad već hoćeš, ali do tada ne možeš da dobiješ ono malo plastično parče sa fotkom u koje se stavlja markica.
markica bez plastike je bezvredna.
 
Teško da će tako zamišljen sistem biti ikad implementiran. Takvo rešenje je jednostavno preskupo i za neke najbogatije gradove, a kamoli naš GSP koji je već sad u mukama, jer imaju problema sa najnovijim autobusima serije "N" zbog propasti Ikarbusa. Jednostavno nema delova, a i jako skupo su platili garanciju(održavanje) ikarbusu 5 godina. Sad je sve na majstorima iz GSP-a koji jedva krpe stare mađarske RABE, da ne govorim šta će tek raditi sa ovim sa MAN motorom!

Možda bi bolje rešenje bilo, kao i u većini zemalja, da se na karti otikuje datum i vreme i neki ID BUS-a, te da takva karta važi 60min, vikendom i praznicima recimo 180min, e sada bi se neki pobunili šta ako zaglavim duže, jednostavno dodati uz to da karta tog dana u tom vozilu važi ceo dan, a da promenom busa važi 60min.

Tada bi se stvorili uslovi za dnevne i nedeljne karte ;)

btw. od septembra najavili da će uz kontrolore ići i policajci, jer je zabeležan osetan pad prodaje karata, naravno uzimajući u obzir što studenti i školarci, kao i većina ljudi na odmoru.
 
btw. od septembra najavili da će uz kontrolore ići i policajci, jer je zabeležan osetan pad prodaje karata, naravno uzimajući u obzir što studenti i školarci, kao i većina ljudi na odmoru.


pa takva upotreba policije je krajnje ekonomski neisplativa i krajnje glupa. valjda policija ima druga pametnija posla i vece stetocine da prati, juri i hapsi.

ne moze gradska vlast i da izigrava kapitalizam po sistemu `ekonomske isplativosti` i da izigrava `narodnu majku` jer im treba vecina da glasa za njihov nepotrebni opstanak.

cisto sumnjam da ce policija to da prihvati. nije to njihov posao
 
btw. od septembra najavili da će uz kontrolore ići i policajci, jer je zabeležan osetan pad prodaje karata, naravno uzimajući u obzir što studenti i školarci, kao i većina ljudi na odmoru.


pa takva upotreba policije je krajnje ekonomski neisplativa i krajnje glupa. valjda policija ima druga pametnija posla i vece stetocine da prati, juri i hapsi.

ne moze gradska vlast i da izigrava kapitalizam po sistemu `ekonomske isplativosti` i da izigrava `narodnu majku` jer im treba vecina da glasa za njihov nepotrebni opstanak.

cisto sumnjam da ce policija to da prihvati. nije to njihov posao

I policija je počela da radi po ekonomskom principu.
Imaju ljudi cenovnik.
Neka GSB plati i ima da idu, briga njih.
olje im tu nego da prate transport love.
 
btw. od septembra najavili da će uz kontrolore ići i policajci, jer je zabeležan osetan pad prodaje karata, naravno uzimajući u obzir što studenti i školarci, kao i većina ljudi na odmoru.


pa takva upotreba policije je krajnje ekonomski neisplativa i krajnje glupa. valjda policija ima druga pametnija posla i vece stetocine da prati, juri i hapsi.

ne moze gradska vlast i da izigrava kapitalizam po sistemu `ekonomske isplativosti` i da izigrava `narodnu majku` jer im treba vecina da glasa za njihov nepotrebni opstanak.

cisto sumnjam da ce policija to da prihvati. nije to njihov posao

sad si pokrenuo jedno jako dobro pitanje koje me je oduvek zanimalo.

Po kom osnovu uopste kontrolor moze da ti trazi licnu kartu kad to moze samo policajac?
da li si ti uopste duzan da mu das licnu kartu i sta ti on u sustini moze osim da te izbaci iz autobusa na sledecoj stanici?
da li zna neko nesto o tome?
 
Sluzbenom licu si duzan da na uvid daš ličnu kartu.
Sluzbeno lice je jedino pripadnik MUP-a na duznosti i koji se uredno legitimiše.
Sluzbeno lice je duzno da u tvom vidokrugu i vidljivo drzi dokumenta.
Kontrolori GSB-a mogu u slučaju da nemaš kartu da pozovu patrolu Mupa koja će izvršiti potrebnu proveru ličnih podataka.
Kontrolor GsB nema pravo da te zadrzava jer je to protivustavno neovlašćeno lišavanje slobode.
.....i tako to
 
forumas Aleksandar_M je spomenuo mogucu upotrebu policije za potrebe gsp, ja samo komentarisem, moje misljenje

poredim - kad nekome ukradu kola, policija samo evidentira, ne trazi, nego ako `naleti` a i to je mali broj resenih kradja. e, a u slucaju gspa treba da aktivno trazi prekrsioce neplatise, a za cenu prekrsaja od 42 dinara. nesto mi tu nije srazmerno

valjda se radi o velikom bratu
 
Kontrolor GsB nema pravo da te zadrzava jer je to protivustavno neovlašćeno lišavanje slobode.
.....i tako to

cekaj..ovo je jako zanimljiv deo..
to znaci da on nema prava da te zadrzi u autobusu da bi sacekali patrolu policije koju su eventualno pozvali i ako ostanes (recimo fizicki ti ne dozvoljava da izadjes (vidjao sam situacijae u autobusu da traze od vozaca da zatvori vrata da ovaj ne izadje) ti imas prava da dignes tuzbu protiv njega?
 
cekaj..ovo je jako zanimljiv deo..
to znaci da on nema prava da te zadrzi u autobusu da bi sacekali patrolu policije koju su eventualno pozvali i ako ostanes (recimo fizicki ti ne dozvoljava da izadjes (vidjao sam situacijae u autobusu da traze od vozaca da zatvori vrata da ovaj ne izadje) ti imas prava da dignes tuzbu protiv njega?

da, bre, čoveče sa toljagom.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top