Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
neki demokratski tranvaj, ti prvo plati, a ne mora da se vozis

nije u redu - postoji cena nabavke vozila i cena odrzavanja vozila i celog sistema, pa kad oni sto idu tri stanice plate srazmerno uvecanu kartu koja ukljucuje i deo nabavke autobusa i plate salerskih radnica i knjogovodjai referenata u gsp, kao i njihovo ogromno rukovodstvo, masno placeno svaki mesec, onda neka plate samo tri stanice. pazi majku mu da radni narod i studenti sa periferije izdrzava i cinovnike sa nbgda i lezizebovicki gsp

nije u redu
 
U prvi mah mi se svidelo, malo da se modernizujemo, ali se nadam da ce ostati neke benefiicije za zaposlene i one koji se skoluju i za penzionere (prakticno za sve lol kao do sada)
Da ne ispadne da se vozis isto kao ranije, a placas vise. Bojim se da to ne bude glavna novina.
 
Najbolje je da sve firme [drzavne i privatne] srazmerno broju zaposlenih dotiraju GSB, tako isto i za njihove clanove prodica, skolarce, nezaposlene.....i da prevoz GSB-om bude besplatan. To sto ce neki stranac da ne plati kartu kad dodje u Beograd je toliko neznatan broj.
E da ovi sto su na vlasti citaju moje postove pa jos i da imaju mozga gde bi im bio kraj !

To bi se tesko moglo izvesti, jer za pocetak, drzavni racun bi tako mogao da bude mnogo visi. Jer jednostavno, ne koriste svi clanovi porodice autobus. A koliko znam, u Beogradu, drzava svojim zaposlenima *(i samo njima) vec placa mesecni prevoz. A pogledaj, to je po ovom sistemu veci trosak za nju, jer te mesecne povlastice zaposleni ne koriste samo za prevoz do posla, nego i privatno, prakticno uvek kada koriste prevoz. Ovaj sistem bi bar u ovom polju malo redukovao troskove, jer bi drzava onda placala zaposlenima samo npr. dva koriscenja autobusa radnim danima *(da odu do posla i da se vrate)
 
javni prevoz imace ogromnu ulogu u blizoj i daljoj buducnosti, sve vecu i vecu, mozda i pre nego sto mislimo

mnoge stvari nisu promisljene i pripremljene za to sutra, ali i nepametni potezi sadasnjih upravljaca imace jos vece posledice sutra

ocu da kazem nije javni gradski prevoz taxi pa da se naplacuje po stanicama, ili grupi od po tri stamice.

pogledati velike kapitalisticke gradove pariz, njujork i sl, pa kako oni tako i mi, greske nema
 
da, ali to su sve bogate zemlje...našim ljudima je mnogo da daju 42 dinara za kartu, jer mnogima firme ne daju pare za prevoz do posla, tj. za kupovinu markice....
ispašće da najsiromašniji treba da putuju dugo (kapo što i putuju) do posla i onda - od čega će to da plate, bre?
pretopstavljam da je ova cena karte sada neka uravnotežena sredina, uz dotaciju grada...
 
sigurno nije smisljeno da bude ikome jeftinije

znaci ne moze jeftinije od 42 dinara, al za jednu stanicu ili max tri, kao da su isli kod dinkica po savet

sve ostalo se placa dodatno, veliki brat vas gleda

(sta bi da tek nema toliko medijski ispljuvanih tramvaja)
 
Poslednja izmena:
...ma nece valjda ovo da urade? :eek:
...a sta ja da radim kao student koji ne moze da konkurise za dom i zato do faxa stize tako sto menja tri prevoza i ima oko 30 stanica do faxa?
...dajte pa mi sa periferije ima da naebemo najvise.... :confused:

to ti pričam sve vreme...mislim da će malo da o'lade sa predlogom, dok ne prođe kriza...a ti ćeš do tada da završiš dax :p
 
...ma nece valjda ovo da urade? :eek:
...a sta ja da radim kao student koji ne moze da konkurise za dom i zato do faxa stize tako sto menja tri prevoza i ima oko 30 stanica do faxa?
...dajte pa mi sa periferije ima da naebemo najvise.... :confused:

Ja mislim da ce tako biti povoljnije. Ovako kad uzimam mesecnu desava mi se za mesec dana posto kasne autobusi moram privatnim, taksijem, nekad imam prevoz kolima a to nikako ne mogu da planiram unapred mesec dana. Po ovom sistemu koliko se vozis toliko. Naravno povlascene grupe i dalje sa popustom. Mislim da ce mi tako i manje ispasti.
 
Poslednja izmena:
čekamo odgovor...da li će to da važi za minibuseve, pošto ja uglavnom njih koristim...:)

teo sam opsirnije da ti napisem na pp, al nesto nece

uglavnom, ukratko, ne odnosi se na mini buseve, oni imaju `ekonomsku cenu` karata

inace, sistem, ako bude, tek za godinu i vise, sa bogatim izborom raznoraznih kombinacija karata za prevoz, pa biras sta ti je povoljnije

licno mislim, da je to ne bas suptilan nacin za enormno poskupljenje, na mala vrata. ali to onda i mi njima treba da priredimo, direktor gsb na tri dana, pa ako zadovolji. ako bus cekas duze od 20 minuta, onda oni tebi plate 42 dinara za tri stanice
i tako dalje i tako blize

red je da njihalo strave ima dva kraja
 
GSP menja sistem plaćanja prevoza
3. februar 2009.

GSP Beograd od iduće godine uvodi novi sistem plaćanja za vožnju u javnom prevozu - "tiketing", najavio je direktor Direkcije za javni prevoz Željko Đukanović.
Đukanović je na konferenciji za novinare rekao da "tiketing" podrazumeva jedinstveni tarifni sistem, gde će svaki putnik plaćati samo onoliko koliko se vozio, a da će se to pratiti preko personalizovane kartice koju će novi sistem koji budemo uveli prepoznati.


Kasno primetih ovo. Da li neko ima neke informacije sta su to oni zapravo planirali i da li su i dalje slozni da se sa primenom krene od naredne godine?


znaci kupovina novih aparata , znaci novi troskovi, znaci opet gomile para bacene u vazduh
Koliko se secam ovaj sistem koji sada koristimo je uveden jer je bio ubedljivo najjeftiniji samo onaj mali aparatic sto busi kartice.
Mogu misliti koliko ce ovo kostati po autobusu.

i kako ce to spreciti svercovanje?
robot ce izbaciti nekog ko nema karticu? :hahaha:

cuce se alarm OVAJ NEMA KARTU, OVAJ NEMA KARTU pa ce zbog blama nesretni putnik kupiti kartu. :)
Da bre to nije opet nov fazon da neko napuni svoje dzepove? :think:
:D

Po mom misljenju ubedljivo najbolji sistem za suzbijanje svercovanja je bio ljudski faktor :) kontrolor, tad kad su bili kontrolori nikad se nisam svercovao za dve tri stanice nego sam isao peske a za duze sam kupovao kartu. Kad su izbacili kontolore jer im je bilo skupo da placaju te ljude koji su im skupljali novac ja sam smanjio kupovinu karata za 90% :hahaha:
salu na stranu ali zaista najsigurniji sistem protiv svercovanja je kontrolor koji naplacuje kartu u vozilu a i smanjili bi broj nezaposlenih....
 
Ja mislim da ce tako biti povoljnije. Ovako kad uzimam mesecnu desava mi se za mesec dana posto kasne autobusi moram privatnim, taksijem, nekad imam prevoz kolima a to nikako ne mogu da planiram unapred mesec dana. Po ovom sistemu koliko se vozis toliko. Naravno povlascene grupe i dalje sa popustom. Mislim da ce mi tako i manje ispasti.

..uh meni tesko da ce biti povoljnije! posto zivim u drugoj zoni (tacnije na granici izmedju prve i druge :evil: ) meni sasvim odgovara da kupim markicu od 1300 din i da se vozim mesec dana jer iz busa bukvalno ne izlazim! kao da zivim u njemu!
...prost primer : imam predavanje ujutru to je znaci sat vremena - tri prevoza - ukupno oko 30ak stanica , pa nazad kuci pa opet uvece na trening i tu jos desetak stanica i tamo ovamo , ili npr idem kod drugarice koja zivi u centru ili kod decka... :dash:
...pa kucu bih morala da prodam da idem taxijem ili privatnim!
...plus : dosta mi je sto prevoz do grada cekam pola sata i uvek je pun/kroz njega duva na sve strane/vozac nervozan pa jurca ko lud ili se jos gore vuce k'o da je dozvoljeno da ide 30km/h autoputem itd...
...i ovo im je dovoljno sto placam vise ne dam! :rtfm:
 
znaci kupovina novih aparata , znaci novi troskovi, znaci opet gomile para bacene u vazduh
Koliko se secam ovaj sistem koji sada koristimo je uveden jer je bio ubedljivo najjeftiniji samo onaj mali aparatic sto busi kartice.
Mogu misliti koliko ce ovo kostati po autobusu.

i kako ce to spreciti svercovanje?
robot ce izbaciti nekog ko nema karticu? :hahaha:

cuce se alarm OVAJ NEMA KARTU, OVAJ NEMA KARTU pa ce zbog blama nesretni putnik kupiti kartu. :)

Da bre to nije opet nov fazon da neko napuni svoje dzepove? :think:
:D

Po mom misljenju ubedljivo najbolji sistem za suzbijanje svercovanja je bio ljudski faktor :) kontrolor, tad kad su bili kontrolori nikad se nisam svercovao za dve tri stanice nego sam isao peske a za duze sam kupovao kartu. Kad su izbacili kontolore jer im je bilo skupo da placaju te ljude koji su im skupljali novac ja sam smanjio kupovinu karata za 90% :hahaha:
salu na stranu ali zaista najsigurniji sistem protiv svercovanja je kontrolor koji naplacuje kartu u vozilu a i smanjili bi broj nezaposlenih....
:lol:
u cacku,u gradskom prevozu svi ulaze na prednja i kupuju kartu kod vozaca,gde se i jedino moze kupiti pojedinacna (35din)...ali tamo je mnooogo manje stanica i mnooogo manja guzva.

ne mogu ni da zamislim kako bi kontrolor funkcionisao ovde u bg...kako,ide od jednog do drugog u busu i prodaje karte ili kako?

recimo juce sam isla do zemuna,u zglobnom busu 83 je bio krkljanac
 
@totalna-racica Zavidim ti.

Da li neko zna da li drze u nekoj bazi kazne? Pocelo je vadjenje novih pretplatnih legitimacija a imam jednu kaznu pa da znam da li ce biti neophodno da objasnjavam sta je bilo, kad je bilo da bi mi izdali?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top