Copy-Paste ne radi i još toga?
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Copy-Paste ne radi i još toga?

Početnik
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Copy-Paste ne radi i još toga?

Izbacio sam neki program s kompa i sad ne mogu da kopiram na računalu. Ikone na DESKTOPU ne mogu pomjerati (ali mogu ulaziti kroz njih dublje). Npr. ne mogu kopirati ništa jer mi ne otvara opciju "Paste". Vidio sam i dosta servisa mi ne radi. Inače računalo je u mreži i jedva se logira (traje po dvije-tri minute). Šta mi je raditi prije Formata?

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Copy-Paste ne radi i još toga?

Moj ti je savet prvo da pregledash *.log fajlove, pre nego sto krenesh u dublje istrazivanje problema.
    Administrative Tools, Event Viewer.

Iskusan Torrente-BG (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Probaj System Restore

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ovako meni se čini da ti tu neće ni format c: pomoći. Daj bože da ja grešim ali ....
    Ja sam ovo imao jednom ranije , Norton 2003 mi je to napravio. Simptomi su polako otvaranje programa po više minuta i logovanje ili bilo kakav rad je usporen. Ne radi copy paste komanda IE mi se otvarao po 10 minuta. Problem je što je oštećen MBR zapis na hard disku , osnovni zapis koji nosi podatak gde je šta zabeleženo na hard disku počev od particija pa do fajlova dokumenata itd komandi. Tako da tu ne pomaže ni format c:, jedino rešenje je potpuno obrisati (MBR) ceo zapis i naneti ga ponovo .
    Dao bog da ja nisam u pravu ti u svakom slučaju probaj sa nekim od alata za popravljanje

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Ako je u pitanju oštećeni MBR, to se može rešiti i bez format komande. Imaš alate koji su u stanju da odrede tačne veličine particija na disku i na osnovu toga poprave podatke o praticijama u MBR-u. Međutim za takvu operaciju je potrebno poznavati strukturu podataka na hard disku, te se ne preporučuje nekome ko to ne zna. I naravno pre bilo kakve operacije poželjan je kompletan backup pomenutog diska, najbolje nekim programom za pravljenje kopija diska kao što je Norton Ghost ili Acronis True Image, na primer.[/font]

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Teško da MBR ima bilo kakve veze sa tim. MBR pamti broj particija i koje su butabilne. Ovo je do operativnog sistema -> ipak probaj sa System Restore.... Baci pogled na startup sekciju -> možda neki nepoželjni program guši komp.
    Ne reče koji program si izbacio i kako??
    Let the boy try

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Ne znam koji je program izbačen, ali opis podesća da su neka prava ukinuta, tako da uzrok može da bude oštećen registry u kom slučaju System Restore može da pomogne. Dakle da ponovim maksvel-ovo pitanje, šta si to izbacio?[/font]

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Citat Original postavio maksvel
    Teško da MBR ima bilo kakve veze sa tim. MBR pamti broj particija i koje su butabilne. Ovo je do operativnog sistema -> ipak probaj sa System Restore.... Baci pogled na startup sekciju -> možda neki nepoželjni program guši komp.
    Ne reče koji program si izbacio i kako??
    Maxsvel problem može da bude i oštećeni MBR a sada ću ti i napisati zašto. Lepo si napisao da MBR pamti zapise diskova i gde se oni nalaze na čvrstom diku i koji je bootabilan, ako ti je MBR oštećen , recimo njegov zapis o C disku , a kao što verovatno znaš pri formatiranju diskova bilo kojim formatom bilo on Fat32 ili NTFS oko tog zapisa stvara se osnovni zapis koji nosi podatak gde se koji fajl nalazi zapisan na hard disku (Početak i Kraj zapisa neke datoteke ). kao što pretpostavljam znaš da kada neko briše fajl sa računara on ustvari ne briše fajl već briše sa osnovnog zapisa gde se nalazi ta datoteka početak i kraj, fajlovi se i dalje nalaze na hard disku samo što nisu nigde vezani na osnovnom zapisu to je i razlog da se ponekada mogu spasiti podaci sa hard diskova .
    recimo primer kada formatiraš disk sa windows xp instalacionim diskom imaš quik format i full format , Kod quik formata se samo brišu podatci sa tog osnovnog zapisa a kod full formata se brisu svi podaci iz svih klastera na particiji na hard disku. Da se vratim na problem ako je oštećen MBR i deo za C disk gde se nalazi windows i njegove pojedine komande , znači mali deo MBR-a ti kada zadaš komandu u windowsu , windows krene da traži tu komandu na osnovnom zapisu a ako je baš taj deo oštećen gde bi ta komanda trebala da se nalazi , tada nemože da ga nađe, tada on umestu da prijavi grešku on krene da ga traži po čitavom hard disku i naravno pronaći će ga ali će mu trebati jako mnogo vremena po desetak minuta i više , tako je meni na primer otvarao IE za 15 minuta . Da ponovim samim formatiranjem c particije se apsolutno ništa ne postiže Čak ni fix/mbr komanda ni fdisk/mbr ne pomaže (zato što su početni zapisi za taj fajl koji nosi komandu oštećeni) ponavljam još jednom : moraju se obrisati particije i tada uraditi formatiranje mbr zapisa da bi kasnije opet formatirao particije na hard disku .
    S tim da ponovim da ovo nemora da znači i da je problem kod njega ove prirode.
    Poslednji put ažurirao/la snejks : 12.11.2006. u 12:48

Iskusan Veseli_Ubica (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

što volim ovakve diskusije gde nešto može i da se nauči hvala ljudi !
    There are 10 kinds of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio snejks
    Maxsvel problem može da bude i oštećeni MBR a sada ću ti i napisati zašto. Lepo si napisao da MBR pamti zapise diskova i gde se oni nalaze na čvrstom diku i koji je bootabilan, ako ti je MBR oštećen , recimo njegov zapis o C disku , a kao što verovatno znaš pri formatiranju diskova bilo kojim formatom bilo on Fat32 ili NTFS oko tog zapisa stvara se osnovni zapis koji nosi podatak gde se koji fajl nalazi zapisan na hard disku (Početak i Kraj zapisa neke datoteke ). kao što pretpostavljam znaš da kada neko briše fajl sa računara on ustvari ne briše fajl već briše sa osnovnog zapisa gde se nalazi ta datoteka početak i kraj, fajlovi se i dalje nalaze na hard disku samo što nisu nigde vezani na osnovnom zapisu to je i razlog da se ponekada mogu spasiti podaci sa hard diskova .
    recimo primer kada formatiraš disk sa windows xp instalacionim diskom imaš quik format i full format , Kod quik formata se samo brišu podatci sa tog osnovnog zapisa a kod full formata se brisu svi podaci iz svih klastera na particiji na hard disku. Da se vratim na problem ako je oštećen MBR i deo za C disk gde se nalazi windows i njegove pojedine komande , znači mali deo MBR-a ti kada zadaš komandu u windowsu , windows krene da traži tu komandu na osnovnom zapisu a ako je baš taj deo oštećen gde bi ta komanda trebala da se nalazi , tada nemože da ga nađe, tada on umestu da prijavi grešku on krene da ga traži po čitavom hard disku i naravno pronaći će ga ali će mu trebati jako mnogo vremena po desetak minuta i više , tako je meni na primer otvarao IE za 15 minuta . Da ponovim samim formatiranjem c particije se apsolutno ništa ne postiže Čak ni fix/mbr komanda ni fdisk/mbr ne pomaže (zato što su početni zapisi za taj fajl koji nosi komandu oštećeni) ponavljam još jednom : moraju se obrisati particije i tada uraditi formatiranje mbr zapisa da bi kasnije opet formatirao particije na hard disku .
    S tim da ponovim da ovo nemora da znači i da je problem kod njega ove prirode.
    Mislim da si malo mistifikovao funkciju MBR-a. Evo, na wikipediji lepo stoji šta je i kako je.. a lepo kažu i Skot Miler, Mark Rusinovič itd... Ti verovatno ciljaš na probleme sa FAT tabelom -> to je moguće... (Ne pomenusmo čoveku da odradi scandisk -> nikad se ne zna MBR ne može da se popravi ako je prvi sektor (001 u CHS notaciji) fizički pokvaren. Ne znam šta znači "zato što su početni zapisi za fajl koji nosi komandu oštećeni"? FDISK radi sa diskete (ispravne), a konzola radi sa CD-a (valjda ispravnog) -> lepo se komanda prevede u odgovarajući poziv (pretpostavljam da se zove neka BIOS rutina, mrzi me da proveravam) i to je to.
    Let the boy try

Slične teme

1. Copy/Paste
    Autor harlekin u forumu Arhiva
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 01.02.2009., 02:04
  2. ovo je samo copy=paste
    Autor crni djordje u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.05.2005., 21:16
  3. cut,copy,paste
    Autor chikarica u forumu Operativni sistemi