DSS funkcioneri iznad zakona

DellBoy-011:
Ne, nikako!
Samo u izuzetnim slučajevima, ako su sprečeni zbog važnog posla, bolesti i slično.
ps. izvinjavam se što sam spomenuo čedu:wink: ali hajde da uporedimo ta dva slučaja. Jel važnije da se raspravi da li je bebi bio zabranjen ulaz u vladu ili nije, ili da li je čeda izmislio da je kriminalac čovek koji ga je video kad je posećivao zemunski ološ? Ološ koji je ubio premijera.


ovde je tema da funkcioner vlade ne postuje sopstvene zakone i sudove.....o cedi imas milion tema pa mozes tamo
 
_Milanche_:
Ceda je koliko se secam kad se nije odzvao na sudki poziv uredno priveden....ne znam da li si to zaboravio...Mihajlov nije priveden cak ni posle 25 puta...sve sudski procesi osim onih koji se sprovode po hitnom postupku imaju istu vaznost.
još nije priveden za "slučaj bandjur".
ALi nećemo sad porediti čedu i mihajlova.
Nije mihajlov posećivao djindjićeve ubice u zatvoru, nije bio u šilerovoj i tako dalje.
Svako ima svoje razloge za neodazivanje sudu, ali kad se čeda ne odazove, o tome ne bruji b92 ceo dan i ne ide kajron ispod slike hiljdadu puta dnevno.
 
DellBoy-011:
Tačno je. Ja samo kažem da sam čuo na tv-u da mu 25 puta nije uručen poziv, da je danas trebalo da dodje njegov advokat, ali nije i da mihajlov ima nameru da se odazove sudskom pozivu.
prema tome, cela stvar je naduvana: b92, beba, biljana kovačević vučo, svi se slikali, izjavljivali....:roll:
nije mu urucen...pribijen mu je na vrata.
Ako mu ga prvi put ne nadje drgi i svaki ostali put moze da mu pribije na vrata!
Sve da ga i ovaj ne pronadje vazi pretpostavka da mu je urucen ako je u sudskim spisima zavedeno da je pribijen na vrata.
Znaci zakonski mu je urucen.
 
DellBoy-011:
još nije priveden za "slučaj bandjur".
ALi nećemo sad porediti čedu i mihajlova.
Nije mihajlov posećivao djindjićeve ubice u zatvoru, nije bio u šilerovoj i tako dalje.
Svako ima svoje razloge za neodazivanje sudu, ali kad se čeda ne odazove, o tome ne bruji b92 ceo dan i ne ide kajron ispod slike hiljdadu puta dnevno.
kad je bio priveden ne znam zbog kog slucaja brujao je B92.
 
filatelista:
Jel to po novom ili starom zakonu? koliko sam čuo, sad se pozivi podižu u pošti, ako te nema kući ili se čak vraćaju u Sud. Bar mi tako tvrde neki "upoznati sa procedurama"koji služe zajedno samnom.
zavisi vidi...u pravnicnom postupku procedura dostavljanja je malo fleksibilanija.
U Krivicnom postupku za neke stvari ako sto su kad ti dostavljaju tuzbu ili poziv na prvo rociste mora ovako kako sam ja napisao-licno odnosno pribijanjem na vrata.
To sto si ti cuo odnosi se na neka dostavljanja u parnicnom postupku a ne u krivicnom.
 
_Milanche_:
naravo da su dosli pre nekog...ali cistno da znas da su od 2004. godine promenjeni predsednici 99% sudova u Srbiji i da su vecina novih kadrovi koje su gurali DSS odnosno G17+.

Ministar sadasnji je izjavio da nije menjao sudije i da se protivi tome. Smatra da je 99% sudija posteno. Prema tome, verujem da to sto si napisao ne stoji. Zna se koje su stranke htele lustraciju i postavljanje svojih ljudi u sudove. A verujem da su delimicno u tome uspele
 
_Milanche_:
zavisi vidi...u pravnicnom postupku procedura dostavljanja je malo fleksibilanija.
U Krivicnom postupku za neke stvari ako sto su kad ti dostavljaju tuzbu ili poziv na prvo rociste mora ovako kako sam ja napisao-licno odnosno pribijanjem na vrata.
To sto si ti cuo odnosi se na neka dostavljanja u parnicnom postupku a ne u krivicnom.
Ako se ne varam, zbog saobraćaja je. Proveriću, debelo je on nešto pobrkao.
 
inspirion:
Ministar sadasnji je izjavio da nije menjao sudije i da se protivi tome. Smatra da je 99% sudija posteno. Prema tome, verujem da to sto si napisao ne stoji. Zna se koje su stranke htele lustraciju i postavljanje svojih ljudi u sudove. A verujem da su delimicno u tome uspele
Ministar nije menjao sudije jer ministar i nema takva ovlascenja.
Ja nisam govorio u promenama sudija nego o promenama predsednika sudova a dodacu i javnih tuzilaca.
Svi su promenjeni odnosno 99%.
Vrlo porsto to mozes proveriti.Vecina sudova u Srbiji ima svoje sajtove pa na svakom imas kad je izbaran predsednik suda.Cak su promenili i predsednika suda Valjevo i Negotin koji su po ocenama Vrhovnog suda imali najbolji rad od svih sudova u Srbiji.
 
_Milanche_:
Ako je pozvan kod sudije za prekrsaje zbog saobracaja onda je u pravu tako se dostavlja.
Postupak kod sudija za prekrsaje nije sudski proces nego postupak organa uprave.
Tu ne vaze potpuno ista pravila.
Krivično delo ugrožavanja bezbednosti saobraćaja. Pravnik sam, znam o čemu se radi, nego ih je bilo više pa su me krenuli ubeđivati. Pošto sam davno polagao, rekoh, sve je moguće. Kad se vratim, zakon u šake, nema druge.
 
filatelista:
Krivično delo ugrožavanja bezbednosti saobraćaja. Pravnik sam, znam o čemu se radi, nego ih je bilo više pa su me krenuli ubeđivati. Pošto sam davno polagao, rekoh, sve je moguće. Kad se vratim, zakon u šake, nema druge.
vidi za prvo saslusanje u krivicnom postupku i za glavni pretres dostavljanje mora biti licno.
Za ostale je moguce posredno dostavljanje.
 

Back
Top