HITNO HITNO Problem sa BIOS-om i maticnom

chichko

Početnik
Poruka
7
Hitno mi je potrebna pomoc sinoc je jdan prijatelj hteo da me iznenadi pa je hteoi da mi upgrade-uje BIOS dok sam bio na poslu.Moja se zena ne razume u tako sto tako da ga je pustila.Kad sam dosao sa posla komp je savrseno radio kao i do sad.Danas kad sam ga upalio cekalo me je jedno veliko iznenadjenje :( komp nije hteo da se upali odnosno posle pritiska na taster za paljenje culi su se samo sool-eri i nema ni onog cuvenog zvuka prilikom ucitavanja BIOS-a a o podizanju sistema ni reci.Sta mi predlazete ,osim da roknem prijatelja sto cu verovatno i uciniti?
Inavce zvao sam prodavnicu gde sam i kupio komp da li imaju na lager slucajno istu takvu plocu (ASUS A7V8X-X) ali mi rekose da se vec pola godine nebave IT opremom.Procesor mi je Sempron 2500 znam da i nije neka konfiguracija ali meni radi posao.Pozajmio sam ovaj komp do veceras da vidim na netu neko resenje.
UNAPRED VAM MNOGO HVALA JER SE NADAM DA CETE MI POMOCI NE ZNAM GDE DALJE DA TRAZIM POMOC
PS u nekom shopu su mi ponudili neku asrock-ovu plocu za 4500 din koliko je to OK
 
ako si vadio bateriju znaci da si obrisao(resetovao) cmos,inace to se radi tako sto promenis mesto jumper-a(dzampera) sa prva 2 pina na zadnja 2 ,to se nalazi kod baterije ili biosa,jesi li probao da stavis drugo napajanje,moguce da je napajanje "oslabilo",da li lampica(ona na kucistu) treperi ili konstantno svetli?
 
nid:
E LJUDI NEMOJTE DA LUPETATE VISE!!! (stvarno se izvinjavam!!!)

Ubacen je los BIOS!
Oni su dali bar neki predlog ajde i ti sve opcije su otvorene jer mi se ovo u zivotu nije desilo, doduse intenzivnije se bavim kompovima onako kao iz hobija tek nesto oko 2 godine sto je jako kratko.
Koji je nick "forumu behchmark potrazi cika peru " za cika peru.
Hvala ti mnogo na savetima i ulozenom trudu
 
Ima jedno resenje za programiranje biosa bez programatora licno sam ga isprobao . E sad treba ti ista takva ploca tj. komp koji radi sa takvom plocom , na tom kompu napravis boot disketu stavis softver za programiranje biosa i originalni bios fajl. Butujes komp sa tom disketom (taj koji radi ) startujes aplikaciju za flesh biosa (aflash ili nesto slicno ) i u tom trenutku dok komp radi izvadis bios chip i stavis na njegovo mesto svoj bios chip, pustis flash i posle toga ti rade oba kompa. E sad to je rizicno ako se ne razumes u elektroniku inace ja sam to radio x-puta i svaki put mi je radilo bez problaema. Nisam sam to izmislio nago sam se jednom zezno kod cuveng abita sa nfoce2 posto on dozvoljava flesovanje iz windowsa pa sam ubacio bios za obicnu verziju ploce a ovo je bila verzija 2 malo sam googlao i ovo resenje nasao na netu i meni je bilio sumnjivo ali posto nisam imao kud probao i sve je ispalo kako treba.Posle toga sam to jos puno puta radio i uvek je sve radilo kako treba. Jos jednom ako se ne razumes u elektroniku mani se corava posla ( ja sam elektronicar vec 20 godina )
 
E ovako ajd crkla ploca i nema pomoci sad me interesuje gde da kupim neku plocu (sto povoljinje mislim standard je standard vidi se po ovome sto imam) sa Socket A (462) za mog Semproncica 2500+ dole sam naveo odgovarajuce ploce pa ako neko zna gde moze da se kupi nek mi javi ako moze u NS-u mada ni BG nije na kraj sveta dole sam naveo neke ploce koje bi odgovarale!Jos jednom Vam veliko HVALA na ulozenom trudu strava ste.

ps Ako setajuci NS-om sretnete nekog lika koji vam je juce simpaticno izgledao a danas ima poprilicnu sljivu i lep kolutic oko levog oka znajte da je to moj prijatelj.Definitivno put do pakla je poplocan dobrim namerama.Najgori su majmunoliki sa pilecim mozgovima koji svima cine medvedje usluge.Pozdrav

AMD Sempron™ 2500+ (Socket A)

Any Form Factor, Any Vendor, Any Key Feature.

Vendor Model Revision
Form Factor Chipset Key Features
Albatron


KM400TA Pro 1.0 uATX VIA KT400A AGP DDR

Asrock


K7S41GX 1.03 uATX SiS 741GX

K7S8XE 1.02 ATX SiS 748 AGP DDR

K7VT4A+ 1.0 ATX VIA KT600


Asus


A7V400-MX 1.03 uATX VIA KM400A

A7V600 1.0 ATX VIA KT600 AGP DDR

A7V600-X 1.0 ATX VIA KT600 AGP DDR

A7V8X-X 1.01 ATX VIA KT400 AGP DDR

Gigabyte


GA-7VM333M-RZ 1.0 uATX VIA KM266

GA-7VM400M-RZ 1.0 uATX VIA KM400

GA-7VT600 1.0 ATX VIA KT600 AGP DDR

GA-7VT600P-RZ 1.0 ATX VIA KT600 AGP DDR MSI
 
chichko:
E ovako ajd crkla ploca i nema pomoci sad me interesuje gde da kupim neku plocu (sto povoljinje mislim standard je standard vidi se po ovome sto imam) sa Socket A (462) za mog Semproncica 2500+ ...
Stvaro mi nisi jasan!!! Ploca moze da se popravi, samo treba da je odneses u servis! Sve (citaj skoro sve) te ploce koje si naveo nemaju da se kupe vec godinu dana! Zar ti je jeftinije da je popravis nego da kupujes POLOVNU? :)

Pozzz
 

Back
Top