Kvalitet beogradskih škola

G_Kojic

Početnik
Poruka
6
Posto vidim, u razgovoru sa prijateljima, da je velika muka odabir škole napisao bih neka svoja iskustva (neko bi rekao i tračeve ;) )

Zivim na Cukarici i mogu da kzem da sam upoznat sa radom i raznim desavanjima u lokalnim skolama. Imam prijatelje i medju onima koji se bave odrzavanjem reda i zakona pa mi je informisanje potpunije.

Elem, upoznavanje sa skolama mi je pocelo kada mije cerka imala 5 i 6 godina. Krenuo sam da je vodim na plivanje u bazen koji se nalazi u skoli Djordje Krstic. Dok sam ih cekao da zavrse cas svacega sam se nagledao. Tuce su se desavale svakog minuta. Nastavnice se sakrivale da ne bi i one dobile ;(((.
Neko ce reci - Zarkovo, to je tamo normalno. Mozda. Kazu radnicki kraj, kriza, nemastina=agresivnost. OK, mogu da prihvatim objasnjenje.

Pred polazak u skolu raspitivao sam se po komsiluku. Par ljudi mi kaze da je pravi izbor skola Josif Pancic. Teritorijalno pripadamo Filipu Kljajicu, ali za tu skolu sam od svih cuo da je u haosu, da su djaci agresivni, nastavnici podeljeni u klanove i da malo rade, a mnogo vode politiku.
Upisem ja tako dete u Pancic. Lepo smo primljeni, sve ok... ali tada su pocela da nastaju neka nezadovoljstva. Ucitelj je na casu palio cigaretu i pusio. Domace zadatke nije nikada imala. Opet, bila je zvezda odeljenja. Uvek samo petice.
Polazak u peti razred je bio katastrofa. Opet nije bilo domacih, ali smo cutali jer su se dobijale petice u velikim kolicinama. Nikada ni jedna ocena manja. Bilo mi je sve to malo sumnjivo. Sve petice, a nikad da uci kod kuce. Valjda ide u skolu da nesto nauci, a ne zbog ocena.
Jednog dana je dosla kuci sa pricom kako dva osmaka prodaju drogu. To me vec uplasilo maksimalno. Odem do skole da prijavim, ali su me otkacili samo tako. Iznerviran ja dete za ruku i odem u Banovic Strahinju.
Eeee, sta mi se tamo desilo.... Shok!!!!
Moje dete koje je u Pancicu imalo sve petice pocelo je da dobija trojke, cetvorke. Ispostavilo se da ima OGROMNE rupe u znanju. Poredimo nastavnica i ja sveske iz matematike, deca u Banovicki su radila i uradila bar dva puta vise. Moja princeza koja je u Pancicu bila najbolja, ispostvilo se da je negde u sredini. Uzeo sam privatne casove za nju iz srpskog i matematike da nadoknadi propusteno i sada je sve OK, opet dobija petice, ali sada svakoga dana uci bar po sat vremena.
Sto se skole tice, prezadovoljni smo. Skola je mirna, tiha, nema tuca, nema problema. Deca lepo vaspitana. Uostalom i naselje u kome zive je ipak kulturno i lepo. Ipak je stanovnistvo Golf naselja prosecno obrazovanije i kulturnije, ma koliko to grozno zvucalo kada se napise, nego oni sa Cukaricke padine ili Zarkova. Sta da vam kazem. Prezadovoljan sam. Konacno normalna i dobra skola!!!
Samo se smeskam kada cujem prijatelje sa Novog Beograda ili iz centra kako kukaju na nastavnike i skolu. Moja preporuka, Banovic Strahinja.
 
Znas sta, pricamo iz razlicitih uglova. Ti kao djak, ja kao roditelj. Ja znam koliko mi je cerka ucila u petom razredu u pancicu, a znam koliko uci sada. Znam koliko sam privatnih casova platio da bi uspela da nadoknadi propusteno. u petom razredu je imala, nemam pojma koliko predmeta. Ponavlja, tamo je bila najbolja u odeljenju. Opet, ne moze se po jednom detetu donositi procena. Neko dete ce se bolje prlagoditi novoj skoli, neko slabije.
Sto se tice uspeha u srednjoj skoli, moj drugar Bojan je direktor XIII gimnazije i bas sam ga pitao kako su se koja deca pokazala u toj gimnaziji. Kazde da su deca iz banovicke na prvom mestu, iza njih Milos Crnjanski. Ako ne verujes proveri. Zamoli nekog od starijih da nazove gimnaziju. "Nema laz, nema prevara", sve crno na belo. Idi na sajt Arhimedesa i pogledaj rezultate skola na republickom takmicenju iz matematike. Mislim, sve OK, ne kazem ja da je pancic losa skola. Naprotiv. Dobar je pancic, ali moj je utisak onakav kako sam preneo. Misljenja sam da je u banovicki mnogo bolje. Moja su iskustva takva. Nije nista rekla-kazala. Nije na osnovu traceva vec na osnovu mog licnog iskustva! Nisam stavove gradio na tracarenjima dokonih domacica vec gledam svoje dete. Sto se tice proska roditelja dovoljno je videti koji je vozni park ujutru kada dovozimo decu. Znaci ne pricam nista od onoga "cuo sam", "rekao mi neko", "Prica se" vec sam video svojim ocima, uporedio, doneo zakljucak i tako je to kao sto sam napisao. Ko ne veruje neka proveri!
 
moje dete ide u pančić.
ja sam išla, moj muž kao i moja mama:p
iskreno...ne pije vodu priča da se u pančiću manje uči.
zna se da je tamo kriterijum vrlo vrlo gadan!
banovićka je procvetala u par godina u nazad, od kad je jedan iz naše generacije postao direktor,
i zaista se jako trudi.
ali...ja nikada ne bi tamo upisala dete. nikada. pa svi čukarički narkomani su svoje početke imali baš u toj školi;)
imam ozbiljnu odbojnost, baš kao i prema fići. tamo je opet pa sve sam ološ do ološa, počev od nastavnog kadra...
što se voznog parka tiče..besmisleno je komentarisati...zar je to merilo kvaliteta škole?
ae bre!
dalje...jeste li pomislili da je vaše dete popustilo u školi zbog svojeg, nekog trenutnog stanja?
a ne zbog ne rada sa njom u školi?
ja sam sa topčidera došla u pančić u 5. razredu...bilo je strašno prilagoditi se, jedva se izvukoh do kraja godine...
no, ok...najbolja je ona škola sa kojom ste vi zadovoljni.
što se mene tiče odana sam najstarijoj na čukarici, i školi sa najviše priznanja.
i nije tačno da je BS ispred JP u nauci.proverite vi to još jednom;)

u ostalom...kroz celu školu smo bili jedni protiv drugih,
kako sad da menjam mišljenje:lol:
dakle ostajem pri tom Banovićka *****:mrgreen:

pozz
 
I Pancic i Banovic imaju i dobrih i losih strana.Ono sto me posebno iritira u Pancicu je struktura licnosti roditelja koji su zbog prestiza upisivali svoju decu u tu skolu,ali kvalitet predavaca i opsti utisak jedne domacinske i dobro organizovane skole stoji!
U skoli Banovic Strahinja neresen je problem agresivnosti i nastavnicki kadar u visim razredima ne retko ne moze da odrzi disciplinu na casu.
Imaju jako lepo uredjen hol i ono sto nedostaje gotovo svim beogradskim skolama a to je eko kultura i akcenat na ocuvanju prirodne sredine.
Nema skole u Bgd-u koja je idealna,najbitnije je kako se dete oseca u odredjenoj sredini i kako se tamo snaslo i iz tog razloga moj stariji sin ide u Banovicku,a cerka u Josif Pancic.Pozzzdrav! :wink: :wink:
 
e, moram opet da se javim, a nisam hteo. MUKA MI JE OD STRUCNJAKA KOJI SVE ZNAJU O SKOLAMA U KOJE NISU NIKADA NI KROCILI. To je kao kad bi ja krenuo da pricam o skolama u Sremcici, na osnovu traceva iz frizerskog salona, a ne znam ni gde su te skole, a skoro da ne znam ni gde je Sremcica ;) ;)
Sto se pancica i banovicke tice, osim ovog navijackog, moram da kazem lupetanja, treba uzeti u obzir i neke cinjenice.
Pogledao sam sajt arhimedesa i tamo je banovicka u grupnom takmicenju iz matematike treca u srbiji, a pancica nigde nema.
Sto se narkomana tice, to je glupost nevidjena. Moja deca idu u banovicku i nisam video za ovih sedam godina ni zapaljenu cigaretu, kamo li nesto vise. Kakvi narkomani, kakve gluposti. To je isto ono, kad sam upisivao dete u skolu, kazu banovicka "ciganjska skola", kad tamo nema ni jednog roma, tacnije ima par dece romske populacije u celoj skoli. Da me ne shvatite pogresno, nemam nista protiv njih.
Sto se discipline na casu tice, u banovicki su odeljenja od po 24-5 ucenika i tamo je sigurno bolja disciplina nego u skolama gde je po 35 ucenika. Grozno je sto slusam o disciplini u jednoj skoli od nekoga ko u nju nije nikada ni krocio!!!! Moja deca idu tamo i disciplina je ok. Ne secam se da je bila i jedna tuca, ne secam se ni jednog veceg problema. Doduse ima problema, skola se nalazi na najlepsem, a istovremeno i najglupljem polozaju. Okruzena sumom, pa je , kako cujem, malo- malo nocu obijaju lopovi.
Nastavni kadar je promenljiva kategorija. Starije dete mi je ucila jedna garnitura nastavnika, a ovo mladje sve novi jer se dogodila smena generacija. Mislim da je pola nastavnika u banovicki novo i svi su OK.
Sto se ptice price o roditeljima u banovicki i voznom parku i to je glupost. Istina je da je vozni park zestok, ali kakve to ima veze????? Ne daju se ocene na osnovu saobracajne dozvole!!
O strukturi licnosti roditelja u Pancicu ili Banovicki je glupo pricati. To je isti kraj. Istina je da su u golf naselju i diplomatskom malo "zesci" , ali to je to i nista od toga nema veze sa skolom. Sto rece ono dete, po tome bi onaj krs od Crnjanskog bio najbolja skola. Najbolja je skola ona koja je najbliza kuci. Ako je dete dobro, za njega nema lose skole. I Tesla je isao u skolu u Smiljanu pa je postao Tesla.
Mislim muka mi je od ovog navijackog lupetanja, gde je vise narkomana, gde je gore, sve po sistemu moj je tata jaci od tvog tate. Kao sto rekoh, moja deca idu u Banovicku, ja sam prezadovo9ljan i to je dovoljno. Kao sto ja vidim da je Banovicka odlicna, tako o svojoj skoli misle i drugi. Neka ide gde ko hoce, bas me briga. Ako me neko bude ikada pitao za savet, ja cu preporuciti Banovicku i stojim iza toga.
 
@ vich...pre svega, nije lepo da kažeš nekome da lupeta.a i meni je
MUKA MI JE OD STRUCNJAKA KOJI SVE ZNAJU O SKOLAMA U KOJE NISU NIKADA NI KROCILI.
ako si išao u banovićku, sve mi je jasno:lol:
šalim se. ono što sam za narkomaniju napisala je istina.
raspitaj se malo. napisala sam i da je to razlog za odbojnost koju osećam.
ja nikada ne bi tamo upisala dete. nikada. pa svi čukarički narkomani su svoje početke imali baš u toj školi
imam ozbiljnu odbojnost, baš kao i prema fići. tamo je opet pa sve sam ološ do ološa, počev od nastavnog kadra...
što se voznog parka tiče..besmisleno je komentarisati...zar je to merilo kvaliteta škole?
možda da ponovo pročitaš šta sam napisala.
zanimljivo j eda za 7 godina nisi video da deca puše..šta, jel visiš u školi? špijuniraš decu?
ne verujem ti.sigurna sam da imaš pametnija posla:p
dovoljno dugo ovde živim i znam šta se dešavalo i dešava se.
ako si sa brda znaš šta pričam, ako si se doselio, razumljivo je.
moja deca teritorijalno pripadaju banovićki, ali samo bolestan mozak može dete da vodi u školu, koja se 1,5 km daleko od kuće.(stanujemo kod rode),naravno pogotovu što dajem prednost pančiću..ali da stanujem u steve,pere todorovića..naravno da bi išli u banovićku.
u našem slučaju jeste da je fića ispod kuće, ali nije vredna razmišljanja.
sve u svemu digo mi je pritisak jedan ovako nezreo post. koji ne trpi drugo mišljenje.
dobro je što su vam deca u banovićki.tamo će se naučiti toleranciji, u školi sa dušom;)
@ torrente
paaa.....ja radim kod muža:mrgreen:
 
Banshee:
e vich,pa gde ti zivis :shock:
nema skole bez pusaca,narkomana i buducih alkoholicara :lol: sta li ce tek biti kad podju u srednju skolu...:lol:

Tako je! Secam se dok sam ja isao u osnovnu tada je skandal bio kada smo videli jednog ortaka da pusi.Svi su bili sokirani.A isli smo osmi razred.
Sada je to normalno.Promenilo se dosta toga za ovih zadnjih 15 god. ,na gore na zalost.
 
vich:
e,

Moja deca idu tamo i disciplina je ok. Ne secam se da je bila i jedna tuca, ne secam se ni jednog veceg problema.


Iz Vaseg dosadasnjeg teksta izvlacim zakljucak da Vam je dete u sedmom razredu,a ako se ne secate nijedne tuce onda to znaci da ste vrlo ,vrlo neobavesteni! :?




Nastavni kadar je promenljiva kategorija. Starije dete mi je ucila jedna garnitura nastavnika, a ovo mladje sve novi jer se dogodila smena generacija. Mislim da je pola nastavnika u banovicki novo i svi su OK.

Nije pola nastavnika novo i nisu svo Ok!Ja razumem promenljive kategorije,ali da jednom odeljenju u toku prvog polugodista cetiri puta promene nastavnicu srpskog jezika,a novu dobijaju svake sledece godine,sto je mnogo dosta je! :-(


O strukturi licnosti roditelja u Pancicu ili Banovicki je glupo pricati. To je isti kraj.

Molio bih da ne upotrebljavate kategorije kao sto su glupo pricati i sl.U Pancic su se upisivala deca instant-bogatih-trajno-primitivnih bogatasa koja su mislila da im je sve dozvoljeno.Roditeljski sastanci ne retko lice na Grand paradu,a koncentracija gluposti je iznad maximalno dozvoljenih koncentracija!
I sve me ovo ne bi doticalo da nema nastavnika koji kao poblesaveli slusaju sve sto doticni roditelji imaju da predloze... :sad:





Mislim muka mi je od ovog navijackog lupetanja, gde je vise narkomana, gde je gore, sve po sistemu moj je tata jaci od tvog tate.


E,ovde se potpuno slazem i decu treba uciti toleranciji i uvazavanju drugih osoba ,a ne pljuvati po njihovom izboru skole!Jer predpostavljam da ste svojoj deci dozvolili da sami izaberu skolu u koju ce ici,ja sam mojima omogucio izbor! :wink:
 
ma o grand paradi u pančiću,banovićki, pogotovu onoj trećoj...nema mesta.
ali eto tako je to seljoberija rules;)
morali su i oni da dođu do svojih 5 minuta...sometimes.
neego nešto se mislim...sve je bre to naš komšiluk.
i mi smo učinili najbolje (po svom mišljenju) za svoju decu.
eto neki moji prijatelji, takođe naše komšije smatraju da su čukaričke škole,
ma sve državne su užas, te im deca idu u francusku i britansku školu...
meni je to bzvz, a
možemo sve ovo i da podignemo na "viši" nivo..
banović+pančić=čukarica..=срање
kako li je onim siročićima na dedinju? topčideru?
ee onda da se vidi čiji je tata jači:lol:
 
Nisu to lose skole. Koliko sam upucena, i iz jedne i iz druge skole moze da se izadje sa barem osnovnim znanjem.
Posto sam i ja sa Banovog Brda, poznajem dosta njih koji su zavrsili bas ove dve skole i netacno je da u ovim skolama nema problematicne dece, tj. da ih nije bilo. Dok sam isla u osnovnu smo svi znali ko je iz ove dve skole pusio, tukao se, duvao, prodavao drogu i sl.
 
Patty:
Nisu to lose skole. Koliko sam upucena, i iz jedne i iz druge skole moze da se izadje sa barem osnovnim znanjem.
Posto sam i ja sa Banovog Brda, poznajem dosta njih koji su zavrsili bas ove dve skole i netacno je da u ovim skolama nema problematicne dece, tj. da ih nije bilo. Dok sam isla u osnovnu smo svi znali ko je iz ove dve skole pusio, tukao se, duvao, prodavao drogu i sl.

Apsolutno se slazem sa Vama.U ovoj drzavi mnoge stvari ne valjaju sto se naravno odrazava prvo na deci(narocito skolskog uzrasta).
Mislim da dobrih i losih stvari ima u svakoj skoli,ali ono sto je po mom misljenju najveca mana nase sredine to je generalizovanje stvari i prihvatanje stereotipa.
A sve to ne bi bilo tako strasno da se deci ne serviraju negativne slike koje ce ih pratiti celog zivota i u krajnjoj liniji odrediti kvalitet njihovih licnosti!Pozzdrav
 
Sto se narkomanije tice moram da ti kazem da lu... ne govoris istinu. Od rodjenja zivim na Brdu. Iz svake skole, ne na Cukarici, vec u celom gradu izasao je neko ko je postao narkoman, alkoholicar, lopov...nije lepo generalizovati. Po tom tvom, zaista si tako rekla u Fići je "ološ do ološa počevši od nastavnog kadra". Aj da to kažeš za nastavnike pa da bude ok, ali decu nazivati ološem je strašno!!! Deca mnogih mojih poznanika i prijatelja idu u Fiću i nisu ološ. Moja deca idu u Banovićku i NISU narkomani! Trudim se da nadjem neku reč koja je adekvatna, ali pristojna kojom bih nazvao ovo što pišeš...ne ide mi od ruke. To bi bilo kao da kažem da u Pančić ide dete Ace Lukasa, a bilo je dete Indire Radić pa, po tvojoj logici, tamo idu deca narkomana i kafanskih pevaljki? Mislim, to je glupost!!!!
Sto se tice cigareta i svega u Banovicki, kroz prozor vidim veci deo dvorista. Svaki dan prodjem bar po 4-5 puta pored škole i nisam video nikada da neko dete puši! Sada veruj ako hoćeš, ne veruj ako nećeš. Baš me briga.
Ono, sama kažeš kako je Banovićka prrocvetala u poslednjih par godina i taman da te pohvalim kad počneš da izbacuješ argumente u stilu Srpske radikalne stranke... Sve su to navkomani, i stvani plaćenici! Ha ha ha ha ha!!!
 
Za gospodina Jovica.

Cuo sam za taj problem sto se tice nastavnika srpskog. Dodao bih i nastavnike matematike.
Mom detetu je bila jedna nastavnica matematike u petom razredu. U sestom je dobila otkaz pa je dosla nova, a sada u sedmom ima trecu. Sve tri su odlicne tako da mi to uopste ne smeta.
Sto se nastavnica srpskog tice u susednom odeljenju su promenili tri. Tamo je dete mog druga. Sada im se vratila ona prva (prava) koja je bila na trudnickom.
Sto se tuca tice, sigurno ima lupanja, udaranja, ali ako neko nekoga udari to nije tuca. Sećam se ja mog školovanja i u osnovnoj i u srednjoj...to su bile tuče, ovo su čarke.
Istine radi, prosle godine smo bili u panici. U skolu je dosao neki klinac iz Fiće za koga se pričalo da diluje drogu, da je vodja neke maloletničke bande, ali srećom po nasu decu, izbačen je iz škole i sada ide u susednu školu, onu u Požeškoj.
 
е, у једноме се слажем са пајамацом. Све што је рекла за Филип Кљајић је тачно. Зато и нисам уписао дете тамо иако живим 50 метара од ње. У Панчић сам уписао дете баш због тих прича о наркоманима и слично, међутим кад сам пребацио дете у бановићку урадио сам праву ствар!!! Мала више нема све петице, али иде у школу насмејана! Нису оцене оно што је најважније. Драже ми је да нешто научи него да има релативно лако добијене петице као што је било у Панчићу.Јесте да јој недостају наставнице српскоги биологије из Панчића које су биле дивне, али нису ни ове две нове лоше. Нисам ни ја имао све петице, не мора она да исправља и компензује моје недостатке. Моје је да јој пружим оно најбоље. Да је обучем, да је волим, да је упишем у добру школу. Ето, све сам учинио. Бар сада иде у школу са децом са брда. Не морам више да седам у кола и да је возим на рођендане у сремчицу, жарково, чукаричку падину. Сада јој другарице долазе и она иде код њих - пешке! Што се школе тиче, Бановићка задовољава моје три жеље. Дете је у мирној и релативно безбедној средини, има лепе услове за рад и добре наставнике па стиче знање. Више ми не треба. Мала школа, онако баш наша, локална, брђанска.
 
ma dajte. ja sam zavrsila pancic pre dve godine. bilo je i trave i ekstazija da se kupi. Pa sta. Toga ima svuda! Znam i ko je to radio. Eno ih sada u hemijskoj skoli. To sto vi matorci nemate pojma sta vam deca rade to je vas problem. Nema skole u kojoj nema trave, piva i cigara!!! Sto se odnosa nas i banovicke tice, mi smo uvek bili nesto posebno. Ipak je nasa skola najveca, najstarija. Banovicka je nekako zabacena, van svih desavanja. Njih smo uvek gledali kao neke strebere. Irvasi! Uvek su me nervirali ti koji idu u banovicku. Sve neki uobrazeni likovi. Sve kao oni su nesto posebno. Mi smo za njih zakon. Kod nas je bilo uzivanje, zezanje. Imam lepa secanja na skolu, na ekskurzije. Jedino me nervirao onaj cekic, a i dabetic.
Direktor nam je bio lik. Jos uvek se smejem kad se setim kad su igrali partizan i neki slovaci kada se na kraju utakmice skinuo pred kamerom. valjala sam se od smeha.
 
Ja zivim pet minuta od Banovicke, ali moji roditelji nisu hteli da me upisu u tu skolu, jer je tada bila na losem glasu.
Po mom misljenju je Banovicka ok skola, ne postoji nista sto je izdvaja u negativnom smislu od ostalih osnovnih skola, ili nesto sto je posebno istice.
Netacno je da deca u Banovicki ne puse, zivim u blizini, tako da znam dosta njih iz kraja koja idu tamo ili koja su zavrsili tu skolu i imala sam prilike da se uverim da deca iz te skole puse. Naravno, ne sva, ali mislim da broj dece pusaca nije ni manji ni veci nego bilo gde drugde.
 
Ovu temu sam i ja htela da otvorim. Dete mi sledece godine krece u skolu i interesuje me misljenje o skoli Nikola Tesla u Rakovici. Ta skola vazi kao dobra, ima dosta slobodnoh aktivnosti, bazen, video nadzor, a izgleda da je i skorije renovirana. Planirala sam sa suprugom da obidjem skolu izbliza i popricam sa nastavnicama koje sledece godine primaju prvake. Ima li neko iskustva sa ovom skolom ili sa Brankom Copicem na Vidikovcu?
 
ja bih se potrudio da izbegnem skolu branko copic. Cuo sa i ja da je Tesla bolja skola. Moj je drugar nastavnik u Copicu. Vidim da se mnogo bave "politikom". Gde nastavnici vode politiku tu nema ozbiljnog rada. Prosle godine su tamo nesto strajkovali, demonstrirali.
Jedan glas za Teslu ;)
 
vich:
ja bih se potrudio da izbegnem skolu branko copic. Cuo sa i ja da je Tesla bolja skola. Moj je drugar nastavnik u Copicu. Vidim da se mnogo bave "politikom". Gde nastavnici vode politiku tu nema ozbiljnog rada. Prosle godine su tamo nesto strajkovali, demonstrirali.
Jedan glas za Teslu ;)

Боже, какве глупости! Прошле године је штрајковало неколико стотина школа у Србији, и то нема везе ни са каквом политиком, нити са тиме да ли школа ''добра'' или ''лоша''!!!
Свашта!


И шта је, уопште, ''добра'' школа? Шта је то што је чини добром, да ли сте то уопште дефинисали?
 

Back
Top