Kako se promeniti?

slucajna

Zainteresovan član
Poruka
216
Zasto od miliardu muskaraca ja uvek naletim na idiote?Kao da sam magnet bas za takve.
Oduvek sam tezila ka tome da sa svima nadjem neki kompromis,dogovor i uspevala sam.Ali ne i sa muzem.Zamislite da pored sebe imate osobu sa kojom nema dogovora,osobu koja radi sve kako zamisli,osobu toliko tvrdoglavu da moze oko njega sve da grmi i da se trese,ali on ce ipak po svome..E sad u ovome lezi moj problem,pa bi vas molila da me posavetujete..
Mi smo imali vezu na relaciji Cirih-Beograd 4 god.,posle te 4 godine smo se uzeli.Ja sam dosla za Svajcarsku ostavila ceo svoj zivot zbog njega i pocela ponovo sve od pocetka,kao da sam se ponovo rodila.U ovoj jebenoj Svici nemam nikog osim njega,ali on to kao da nekada ne shvata.Ja sam jos uvek mlada zeljna izlazaka,druzenja,ali nemam s kim,a on pored toga sto preko nedelje radi,ne moze da nadje zashodno da bar vikend provede sa mnom.Npr.poslednja 2 vikenda je bio sa drugovima i tu izbija problem,kad mi je rekao da ce i ovu subotu izaci,jer mu dolaze drugovi iz Nemacke,pa kako on da ispadne ***** da uvece ne izadje sa njima,a ja...Nemojte me pogresno razumeti,da sam ja neki namcor ili rospija,koja nekom uskracuje slobodu,ne bi to nikada radila,prvenstveno zato sto i ja volim najvise svoju slobodu.Ali ja bi bila 100 puta drugacija da zivimo u Beogradu,jer uvek kada bi on negde otisao ja bih imala kako da se iskombinujem,jer meni je sve tamo i tu ne bi bilo problema,ali ovde..Ostajem kuci uz komp,filmove,sama,bez igde ikoga...Pomozite mi kako da se promenim,da promenim svoje ponasanje prema njemu,da jednom za svgda shvati da meni neke stvari smetaju i da ih vise ne radi,kako da postignem kompromisno resenje..jer inace ubrzo cu zavrsiti u ludari???
 
Pa ti se razvedi........ ili napravi scenu...........ili otputuj za BG........ili mu stavi misomora u hranu..........mada moze i arsenik ali u manjim kolicinama.......jer ce da primeti da ga trujes.........ako stavis malo vise............ili nadji ljubavnika...........ili idi na skijanje..............a ako vec imas kesa otpali na neki "odmor".............kuba............dominikana............crnci..............i tako to................:D
 
@slucajna
najbolje je sve resiti razgovorom...Ako se moze...onda ako ga volis, pokusati da shvatis da je on takav i da se nece promeniti...a akone mozes da istrpis takav nacin zivota ....al necaemo sad o tome i ja sam u nekom bedaku, pa necemo da kvarimo stanje jos vise,,,
 
Glupo je sto izlazi bez tebe, ali to moras da menjas postepeno inace ces mu se stvarno smuciti. Tebi je tesko, a on to ne moze da shvati u pravoj meri posto nerma takvo iskustvo.

Situacija zaista nije prijatna, ali ti je jedini izlaz da pocnes da radis! Ovako se ubijas od dosade, a onda davis i njega. kada se zaposlis imaces sopstveni socijalni zivot, bices umorna, nece ti biti do izlazaka a i on vise nece biti centar svemira.
 
ma kako nije smeshno?
znash koliko ljudi poqshava da pobegne iz bga....?
nadji sebi drushtvo... jeste teshko i mnoge ljude necjesh voleti i necje to biti kako je bilo u bgu.... al ako TI reshila da se preliSH onda ne vidim shta je problem...
izlazi.... izadji sama... kako drukchije da upoznash nekoga? pa polako....
e svashta.. najbolje da mozhesh komshiluk da povedesh sa sobom....
posle dva meseca ne bi trebalo da imash problema sa druzhtvom..... jedino ako ne govorish jezike.... onda jest zaebano... al sve jedno morash neshto i sama.....
 
Harmony:
Glupo je sto izlazi bez tebe, ali to moras da menjas postepeno inace ces mu se stvarno smuciti. Tebi je tesko, a on to ne moze da shvati u pravoj meri posto nerma takvo iskustvo.

Situacija zaista nije prijatna, ali ti je jedini izlaz da pocnes da radis! Ovako se ubijas od dosade, a onda davis i njega. kada se zaposlis imaces sopstveni socijalni zivot, bices umorna, nece ti biti do izlazaka a i on vise nece biti centar svemira.

Ovo je zaista tacno jer sam bila u skoro istoj situaciji kao i ti( osim sto kada izlazimo uvek izlazimo zajedno, bilo bi skroz ruzno od njega da me ostavi samu kod kuce dok se on provodi). On je kapirao koliko je za mene sve tesko ovde i trudio se da mi pomogne koliko moze jer samo njega imam ovde. On je bukvalno i otac i majka i brat i prijatelj i muz. Ok, sada se situcaija polako menja, imam vise obaveza i vise prijatelja. Koliko si vec dugo tamo?
Da li on uopste zna kako se ti osecas?
 
livija:
ma kako nije smeshno?
znash koliko ljudi poqshava da pobegne iz bga....?
nadji sebi drushtvo... jeste teshko i mnoge ljude necjesh voleti i necje to biti kako je bilo u bgu.... al ako TI reshila da se preliSH onda ne vidim shta je problem...
izlazi.... izadji sama... kako drukchije da upoznash nekoga? pa polako....
e svashta.. najbolje da mozhesh komshiluk da povedesh sa sobom....
posle dva meseca ne bi trebalo da imash problema sa druzhtvom..... jedino ako ne govorish jezike.... onda jest zaebano... al sve jedno morash neshto i sama.....


znash li koliko ljudi zeli da pobjegne sa sela???? nije ti grad kriv...mi smo govna:)))
 
slucajna:
Zasto od miliardu muskaraca ja uvek naletim na idiote?Kao da sam magnet bas za takve.
Caru carevo - idioti idiotima!


slucajna:
Mi smo imali vezu na relaciji Cirih-Beograd 4 god.,posle te 4 godine smo se uzeli.Ja sam dosla za Svajcarsku ostavila ceo svoj zivot zbog njega i pocela ponovo sve od pocetka,kao da sam se ponovo rodila.U ovoj jebenoj Svici nemam nikog osim njega,ali on to kao da nekada ne shvata.Ja sam jos uvek mlada zeljna izlazaka,druzenja,ali nemam s kim,a on pored toga sto preko nedelje radi,ne moze da nadje zashodno da bar vikend provede sa mnom.
Ne sazaljevam te nimalo. Ostavila si prijatelje i sve zbog lagodnog zhivota u $witzi i njegovog deviznog palamara. E pa neka te i dalje njime lepo lupa po chelu i neka odzvanja dubok echo u toj tvojoj praznoj glavi. Dobila si $to si trazhila
 
slucajna:
Zasto od miliardu muskaraca ja uvek naletim na idiote?Kao da sam magnet bas za takve.
Oduvek sam tezila ka tome da sa svima nadjem neki kompromis,dogovor i uspevala sam.Ali ne i sa muzem.Zamislite da pored sebe imate osobu sa kojom nema dogovora,osobu koja radi sve kako zamisli,osobu toliko tvrdoglavu da moze oko njega sve da grmi i da se trese,ali on ce ipak po svome..E sad u ovome lezi moj problem,pa bi vas molila da me posavetujete..
Mi smo imali vezu na relaciji Cirih-Beograd 4 god.,posle te 4 godine smo se uzeli.Ja sam dosla za Svajcarsku ostavila ceo svoj zivot zbog njega i pocela ponovo sve od pocetka,kao da sam se ponovo rodila.U ovoj jebenoj Svici nemam nikog osim njega,ali on to kao da nekada ne shvata.Ja sam jos uvek mlada zeljna izlazaka,druzenja,ali nemam s kim,a on pored toga sto preko nedelje radi,ne moze da nadje zashodno da bar vikend provede sa mnom.Npr.poslednja 2 vikenda je bio sa drugovima i tu izbija problem,kad mi je rekao da ce i ovu subotu izaci,jer mu dolaze drugovi iz Nemacke,pa kako on da ispadne ***** da uvece ne izadje sa njima,a ja...Nemojte me pogresno razumeti,da sam ja neki namcor ili rospija,koja nekom uskracuje slobodu,ne bi to nikada radila,prvenstveno zato sto i ja volim najvise svoju slobodu.Ali ja bi bila 100 puta drugacija da zivimo u Beogradu,jer uvek kada bi on negde otisao ja bih imala kako da se iskombinujem,jer meni je sve tamo i tu ne bi bilo problema,ali ovde..Ostajem kuci uz komp,filmove,sama,bez igde ikoga...Pomozite mi kako da se promenim,da promenim svoje ponasanje prema njemu,da jednom za svgda shvati da meni neke stvari smetaju i da ih vise ne radi,kako da postignem kompromisno resenje..jer inace ubrzo cu zavrsiti u ludari???

Čini mi da si veoma ljuta na njega i da se osećaš prilično iznevereno?
 
ne mozes odmah da steknes prijatelje, ali mozes da prihvatis njegove, da ih pozoves kod vas na veceru ili aperitiv pre izlaska, u restoran ili piceriju, jesi li razmisljala o tome? neobavezno, bolje ces ih upoznati, pa ce ti se mozda neko od njih dopasti. a i sto vise izlazis, vise ces imati prilike da upoznas nekog tebi zanimljivog. da si u beogradu...ali nisi. tu gde si treba ti ili posao, skola u kojoj mozes da sretnes neke interesantnije ljude ili hobi koji te moze pribliziti ljudima sa slicnim sklonostima. tezak je period prilagodjavanja inostranstvu i braku u isto vreme, ali nisi valjda donela dve tako vazne odluke a da prethodno nisi razmislila...znaci podvuci pozitivne strane tvoje situacije, sigurno ih ima. i popuni sebi dan nekim aktivnostima koje nemaju veze sa njim. uclani se u bibiloteku, setaj, idi na bazen...nadji nesto sto ce ciniti da se osecas prijatno tu gde si. neki kurs, mozda? samo bez nerviranja, razmisli. i ne bi trebalo da muza nazivas idiotom, to 1. ne doprinosi resenju tvog problema i 2. kako bi ti se dopalo da on tebe naziva idiotom iza ledja?
 
mojra:
ne mozes odmah da steknes prijatelje, ali mozes da prihvatis njegove, da ih pozoves kod vas na veceru ili aperitiv pre izlaska, u restoran ili piceriju, jesi li razmisljala o tome?
Ovo je ok, ali mi se cini da je ON taj koji ne zeli da ona komunicira sa njegovim prijateljima posto je ne vodi sa sobom. Da postoji volja sa njegove strane lako bi se nasao i nacin.
 
Organizuj sebi zivot nekako!Sta te zanima,sta te je oduvek zanimalo,a nisi to do sad radila???Upisi neki kurs!
Vidis,taj tvoj muzic je svestan toga kako ti zivis i suvise je siguran u to da si njegova.Sve je to posledica,upavo cinjenice sto tu nemas nikog sem njega,a on to lepo koristi.
Znaci,zbog sebe same,a ne da bi njemu prkosila i inatila se,kreni lepo u ostvarivanje novih poznanstava,pa kad mu jednom budes rekla ''vazi,no problem,idi sa drugarima i ja cu ovaj vikend sa drugaricama'',videces,pocece da se pita i da razmislja malo i o tome kako sa tobom slobodno vreme da provodi!
Ali,jos jednom ponavljam,sve radi zbog sebe,a ne zbog njega!
 
A sta je napadate..nije ti lako...zaista..Al moras, da se potrudis, da sto bezbolnije prodjes taj period prilagodjavanja.. :wink:
Kad kazes, da ti je i kuci dosadno i da si sama...pa radi nesto...peci kolace, kuvaj, ekspirimentisi ( mozda ce ukratko Sarlota, da postavi onaj nemcki recept na Zk.. :lol: :lol: :lol: :lol: ak ne nadji neki drugi..), napravi sebi kupku pa lezi pola sata..namaci se..uvedi neke promene u stan..al zaista kako ti je dosadno? dok oper, ocistis stan, ispeglas, spremis za jelo.. :shock: umoris se...kao sto ti je Mojra predlozila idi na bazen, u teretanu, bibilioteku..sresces vec nekog..prolutaj sama gradom..nadji zanimljiva mesta..pa odvedi svog dragog tamo..i naravno sredi se, nasminkaj...da budes tipi top...
I onda ce tvoj dragi kad vidi, da ti sve to sama njuras okolo...promeniti malo pricu.. :wink:

I ne znam kako ti je za papire i to...mozda, da se angazujes oko trazenja posla? Ne mora, da bude u tvojoj struci, samo dok se prilagodis..posle trazi nesto drugo.. :wink:
 
Hm. Dok god verujes da si u Svajcarsku otisla zbog njega nema sanse da ti bude bolje. Eventualno si otisla zbog vas, ali pre svega zbog sebe. Mislim, htela si da se udas za njega i da zivis sa njim. Stvari koje se rade zbog drugih su krajnje sumnjive :)

Sto se tice nalazenja prijatelja - pa jos u Svajcarskoj! - to je stvarno tesko u inostranstvu, traje godinama i nikada to nije bas to... Zaista moras da nadjes sto vise aktivnosti prilikom kojih mozes da upoznas ljude i moras straaaasno da se trudis (sve to znam iz iskustva).

Tvrdoglav covek ce uvek biti takav, prestani time da se bavis, to je cinjenica. Okreni to u svoju korist. Moj muz sada recimo ima mnogo vise obaveza od kada sam mu "priznala" da sve zna bolje :) A ja imam vise vremena za svoje akcije...

A ako stvarno nisi u stanju da zivis u inostranstvu - mnogi ljudi to shvate, nije svako za takav zivot - to je vec tema za ozbiljno razmisljanje.

Pozdrav i srecno
 
gde živiš?
u kom si gradu?
govoriš li jezik?
ako ne, savršena je to prilika da izađeš iz kuće i upišeš neki kurs,
na tim kursevim aima sveta iz raznih zemalja, uglavnom žena kao što si i ti,
te možda stekneš neku finu prijateljicu.
idi n akurs nečega, vajanja, slikanja...
ponudi se da čuvaš decu, onim akoji imaju prazan hod od škole do povratka sa posla...
on aideja o pozivu njegovih prijatelja kod vas je sjajna;)
upoznaš "neprijatelja" i imaš dobru priliku da se možda i lepo zabaviš.
kada te upoznaju, možda sledeći izlazak bude u vom društvu!
iskreno, probleme koje imaš...imala bi ih i ovde,
samo si tamo u "tuđini" pa ti sve izgleda mnogo strašnije.
bavi se nečim, i on će primetiti da ne blejiš smo, već da imaš svoj život,
sigurna sam da će i on biti zadovoljniji...
 
Harmony:
Ovo je ok, ali mi se cini da je ON taj koji ne zeli da ona komunicira sa njegovim prijateljima posto je ne vodi sa sobom. Da postoji volja sa njegove strane lako bi se nasao i nacin.

nisam sigurna, ponekad devojke smatraju da su prijatelji momka ili muza potpuno nezanimljivi ljudi sa kojima one nemaju ama bas nista zajednicko i ne zele da iniciraju druzenje sa njima. ako je devojka zavrsila dramsku akademiju npr, a prijatelji njenog muza su zidari i tesari mozda se ona ne oseca prijatno u njihovom drustvu pa izbegava zajednicke izlaske. nije prijatno ni precutati citavo vece ako oni pricaju uglavnom o poslu ili se njihov pojam provoda svodi na pijanke. a ako on ne zeli da ona izlazi sa njim problem je mnogo drugacije prirode od neuklapanja u novo drustvo, mnogo ozbiljniji. ja bih to dozivela u neku ruku, kao odbacivanje a nadam se da se ne radi o tome.
cinjenica je da je tesko naci prijatelje u inostranstvu ali nece ti niko zakucati na vrata i reci hajde da se druzimo, moras malo da se sama potrudis. koliko si vec u svajcarskoj?
 
slucajna:
.Ja sam jos uvek mlada zeljna izlazaka,druzenja,ali nemam s kim,
,pa kako on da ispadne ***** da uvece ne izadje sa njima,a ja...
Nemojte me pogresno razumeti,da sam ja neki namcor ili rospija,koja nekom
uskracuje slobodu
ne bi to nikada radila,prvenstveno zato sto i ja volim najvise svoju slobodu.
Meni se ipak cini da je ON taj koji nece da je ukljuci u drustvo :?:
Mnogo se tu diskutovalo o ugrozavanju njegove slobode :?::!:
 
I ja se slazem da je odlicna ideja da upises neki kurs, izaci ces iz stana i upoznati neke nove ljude, a samim tim ces i ti biti rspolozenija, spremnija da promenis nesto u svom zivotu, a svaka pozitivna promena ce se odraziti i na tvoj odnos sa muzem
 
alexandrra:
Da li on uopste zna kako se ti osecas?
Bilo bi dobro da porazgovarate, ali pokusaj da fokus bude na tome kako se ti osecas i STA BI TI ON PREDLOZIO DA SE BOLJE OSECAS. Ako pocnes da ga optuzujes, od tog razgovora nece biti nista samo ce situacija biti jos gora. Pitaj ga kako bi on resio problem.

Na taj nacin ce biti prinudjen da razmisli o onome sto je zaista problem, a ne kako da se brani ili da optuzuje tebe (za razmazenost, gusenje, sebicnost... :roll: )
 
Pretpostavljam da ste kratko u braku, zato on jos uvek neguje neke momacke navike. Jednostavno, potrebno je vreme da se uskladite. Sasvim je normalno da se osecas tako malo bez veze jer si u potpuno novoj sredini i, kao sto sama kazes, osim njega tu nemas nikoga...
Vazno je da ne pocnes sa onim optuzujucim "zbog tebe sam...". To moze samo da upropasti ljubav, a ako razgovarate on ce razumeti da nisi ni "rospija" ni sta si vec tamo napisala, nego usamljena, odsecena od prijatelja, komsinica, svakodnevnih malih prijatnih stvarcica (svoj jezik u prodavnici, na ulici, svoji mirisi, svoje teme... :) )
Sigurno je da bi ti bilo nesto lakse da si zaposlena... Ne kazem da je lako (medju rezervisanim Svajcarcima) naci nove prijatelje, cak i poznanike, ali... prosto moras da se ukljucis u nekakvu aktivnost, idi na neki kurs (sivenja, jezika...), budi volonter u drustvu za zastitu zivotinja... Vidi sta "nudi" okolina, u sta bi mogla da se ukljucis, pa polako kreni :) (he, tek sad sam videla da ti je pajamaca ovo vec rekla! :))
 
Ух, била сам у таквој ситуацији! Он ради а ја не, сама по цео дан, и то не у Швајцарској, неко у једној нашој паланци!
Онда се он врати уморан и каже да му није до приче јер по цео дан прича у учионици! Ја бих макар да шетамо, њему се спава, или би се одмарао уз ТВ. Онда ја шетам сама, сокак тамо-сокак назад...а варош празна, и још кризне деведесете! Имала сам фазу учења кувања, па фазу штрикања...па свакакве занимације проналазила, али нигде да нађем неко друштво, чак ни у комшилуку, нити било какав посао, а радила бих макар и у хамбургерији!
Онда дође викенд, његов најбољи друг момак, без девојке...Изађемо једном утроје, ал безвезе је...Следећи пут он би мало насамо са другарима....и тако ја извисим ко ти!
Све ОК, имам ја разумевања за њега, ал шта ЈА да радим???
И , после годину дана, ја лепо потегнем везе у свом родном граду, нађем себи посао и адио! Пола године смо имали викенд брак, а онда се и он преселио код мене!

Да сам остала тамо, у тим условима, ја бих психички пукла скроз наскроз!

Значи, једини рецепт је: нађи посао, на послу ћеш наћи и пријатеље, имаћеш занимацију и нећеш се толико вртети око њега! Овако, он вероватно осећа да га давиш, а ти се осећаш запостављено!
 
Ne mogu sve da citam..i sta je ko rekao...vidim letimicno svi savetuju kompromis i da se negde ti prilagodis....a ja bih ti rekla samo jedno BEZIIIIIIIIIII.....Koliko te noge nose.
On da izlazi sa svojim prijateljima ....vikendom.....ti da sedis kuci ??? kakvo je to nepostovanje tebe kao licnosti,a na stranu gde je tu ljubav ?? Ne mora uvek da te vodi sa sobom,on tebe ili ti njega....ali to sto si napisala je NEOPROSTIVO...barem meni.
da si i ti u isto vreme negde ,sa nekim ...pa ok..i da shvatim da tako ladno ode sa drustvom...ali ti ostajes kuci,dok se on provodi ne pitajuci se kako se ti osecas?
Spakuj stvari,momentalno, i doputuj u BGD. Neke izmene se moraju napraviti...on ih ocigledno nece uciniti dok si ti tamo i dok zna da na tebe moze da razuna...ad se ti "ne bunis" da pristajes....
razumem te milion posto i ne bih volela da sam u tvojoj kozi...
Biti usamljen je jako tesko ,a biti usamljen u Svajcarskoj je jos teze...."hladnije" zemlje ,sa hladnijim ljudima ,nisam srela....prema tome jasno mi je sve...
Pozz i putuj Igumane !!!
 

Back
Top