Reklame na radiu...

CobRa-SiC-

Poznat
Banovan
Poruka
7.515
Inspirsan pesmom sreklame za stoposto koncetrat... "dajmi dajmi dajmi stooo postooo... oću samo stooo postooo... dajmidajmi stoo posto... stooo postooooo"... na Dženarici... zapitahse... imal još kavih zanimljivih reklamana radiu... i ajte uopšte o reklamama na radiu...
 
jeste :)....to sam ja imala na mobilnom....bas dobro :)...zanimljive reklame...paaa.... kraljevic marko ce mi krv popiti :evil:...dalje...ima neka nova.zna li neko onu pesmu "makarena"...e pa, umesto makarena ide mlekarena...i tu neka reklama sve u ritmu one pesme...sr.anje je.... e sad, ne mogu niceg drugog da se setim :(..kad sledeci put ukljucim radio zapamticu :D
 
ima i na nekom radiju fora =>
devojka1: evo ga! jao,sto je lep......opet me nije primetio!!!
devojka2: pa,to je zato sto imas perut!
devojka1: ali,ja nemam perut...
devojka2: nemas?
devojka1: ne! to sam resila! ali mije kosa masna...
devojka2: pa,nije ti masna!
d1: nije?
d2: ma,ne!
d1: dobro,onda nista! cao!!!
*******EXTRA*******
 
Al ono na B92...MENSTRUACIJA MI KASNI,SHTA MI SE DESHAVA,DA LI SAM TRUDNA?
Pa onda SVIDJA MI SE JEDAN DEEEECHKO,AL NE ZNAM KAKO DA MU PRIDJEM
DA LI KOMARCI PRENOSE SIDU?A HEPATITIS?SHTA JE TO UOPSHTE HEPATITIS?
Izvinte zbog capsa...al da docharam glupost reklame :lol:
 
Ta reklama uopshte nije glupa kada se uzme u obzir koliko ljudi zaista nema pojma o reproduktivnom zdravlju i da mladi postavljaju bash takva pitanja.

Meni je bila genijalna reklama za marketing sluzhbu Naxija pre nekih sedam-osam godina. (zamislite izgovor 'po ciganjski') "Da m' dash neki dinar da ti uradim reklamu, advertajzing, da ti firma prosperira...". Mislim da je tu reklamu radila ista osoba (ili osobe) koja je radila i reklame za marketing sluzhbu za Idea radio (belgradecation spomenuo jednu od njih).

I chuvena reklama za Raid - peva se na melodiju Pioniri maleni:
Hej komarci maleni mi smo vojska prava. Piti krv i gnjaviti zabava je prava. Sisat' plazmu. Dosadjivat' narodu. I mene ce moja mati krvopijom zvati.
 
Otkrila sam nesto! Mnogo vise volim da slusam muziku bez voditelja na radio stanicama, voditelji suvise daju licni pecat radio emisijama a to je isto kao kad bi prva osoba koju sretnem na ulici kad izadjem iz kuce dala pecat emisiji, sasvim obicne osobe, odnosno, slusam sabanske radio stanice onda kad voditelji cute i one radio stanice gde voditelji manje najavljuju.Nije mi stalo do slusanja voditelja.

Na jednom radiju uzeli su odlomak za reklamu iz domace serije, prica se o automobilu, i ovaj koji je odrzavao auto kaze, "Ko ga je do sad odrzavao?", "Pa zato se i raspada". :-D Misim da su u pitanju Lude godine, Milan i Zika, da li neko zna ceo taj dijalog?
 
Vracam se ja iz skole i u busu, preko mobilnog, ubola sam neku stanicu...dakle, reklama ide vako....
Gospodine, nasli smo decka koji je imao 100g prvoklasnog belog praha, odmah smo ga zatvorili.... i jos nesto je kenjao o "prvoklasnom belom prahu".. i onda ide:"najbolje mleko u prahu! melkara ta i ta proizvodi vrhunski kvalitet! po povoljnoj ceni..." :shock: :shock:
Jos bolja je bila ova: "Fotokopiranje k'o kloniranje! (i u pozadini se cuju ovce) Vrhunski kvalitet po najboljoj ceni!!!" :lol:...e obozavam male stanice sa biserima od reklama....
 
Hm...mada sam ih i sam snimio mnogo...najbolja koju sam čuo je bila na Obrenovačkom Mag-u...
Dolazi lik sa posla...treba da počne utakmica...
-Opet mi je neko dirao TV Sunce li vam nejebem
Šalje klinca na krov da pomeri antenu...
-Levo!
Klinac vrti antenu...
-Levo!!!
-Ali tata,visim na vrapcu...
-Levo!!!!!
Naravno,klinac pada,lik se zadovoljno smešta u fotelju i počinje tekst reklame...
 
Otkrila sam nesto! Mnogo vise volim da slusam muziku bez voditelja na radio stanicama, voditelji suvise daju licni pecat radio emisijama a to je isto kao kad bi prva osoba koju sretnem na ulici kad izadjem iz kuce dala pecat emisiji, sasvim obicne osobe, odnosno, slusam sabanske radio stanice onda kad voditelji cute i one radio stanice gde voditelji manje najavljuju.Nije mi stalo do slusanja voditelja.

Na jednom radiju uzeli su odlomak za reklamu iz domace serije, prica se o automobilu, i ovaj koji je odrzavao auto kaze, "Ko ga je do sad odrzavao?", "Pa zato se i raspada". :-D Misim da su u pitanju Lude godine, Milan i Zika, da li neko zna ceo taj dijalog?

Otkrila si toplu vodu :razz:
a kako si dosla do zakljucka da voditelji daju licni pecat emisijama? sta to znaci?
 
Tako sto i ne slusajuci sta pricaju cujem njihov glas koji se uklapa uz muziku u pozadini, i cuje se vise puta njihov glas nego glas pevaca. Otkrila sam da nije vazno sta pricaju nego to sto se cuje njihov glas.

Kad sam ja ugovarala reklame za radio imala sam 18 godina. Tad su me razni direktori, koje sam upoznavala 5 dnevno, na vreme, naucili da nije vazno da li je neko ozenjen. To je islo otprilike ovako "Jel ti to mene muvas?" , "A jesi li ti ozenjen?". Ja lepo otvoreno pitam, neposredno, a oni neposredno mi stave do znanja da to nema bas nikakve veze sto je on ozenjen. Posebno mi je ostao u secanju jedan direktor. Pametnije je slusati direktore nego drugarice.
 
Tako sto i ne slusajuci sta pricaju cujem njihov glas koji se uklapa uz muziku u pozadini, i cuje se vise puta njihov glas nego glas pevaca. Otkrila sam da nije vazno sta pricaju nego to sto se cuje njihov glas.

Kad sam ja ugovarala reklame za radio imala sam 18 godina. Tad su me razni direktori, koje sam upoznavala 5 dnevno, na vreme, naucili da nije vazno da li je neko ozenjen. To je islo otprilike ovako "Jel ti to mene muvas?" , "A jesi li ti ozenjen?". Ja lepo otvoreno pitam, neposredno, a oni neposredno mi stave do znanja da to nema bas nikakve veze sto je on ozenjen. Posebno mi je ostao u secanju jedan direktor. Pametnije je slusati direktore nego drugarice.

Ovo je odgovor na moje pitanje? :shock:
 
Znam i kako se radi na radiju. Sve i svasta znam da radim tako da za mene nema zime, to mi daje sigurnost, nikad necu zavisiti ni od koga, kao sto se u onoj temi "Biti domacica....." pominju zene koje je uvek neko izdrzavao i nista ne znaju da rade. Kad bi me sutra tata izbacio iz stana ja bih se lako odmah zaposlila.
 

Back
Top