Reklame na radiu...

Tu se vise radi o tome da li neko ima stvarno necim da se podici, ponudom, ili cenama, ili mora da smislja kako da proda maglu, kako da izreklamira maglu. Ako neko reklamira maglu onda je bolje da reklame traju sto krace, da neko ne bi primetio da nemaju nista cime bi mogli nekog da zainteresuju a hoce da se reklamiraju, i da samo zauzimaju mesto za lepu muziku!
 
Реклама готово на свим радијима има толико много, да постаје страшно и неподношљиво, бар за мене. Свака мера је прекардашена. Не чуди ме понашање приватних радио станица, јер њима је пуштено на вољу, па им је свима програмска шема: музика-реклама-музика. Они незнају шта је то профeсионализам, па је рецимо жена власника радија уредник програма, брат музички уредник, баба спикер, деца дописници, цела фамилија.
Мене чуде ове државне радио станице, које добијају новац од државе, па неби требало толико да су зинули за парама, те гуше слушаоце рекламам.
Од раније ми је остала навика да слушам радио преко целог дана, да чујем новости из света, неку добру говорну емисију, музику и сл. Сада морам да се одвикавам од те навике хтео не хтео, или да и даље слушам те глупости од којих ме боли глава и није ми добро.
Скоро сам послао имејл једном државном радију, где сам на почетку написао да је писмо добронамерно и само хоћу да их питам, зашто прекидају програм на сваких 15 минута и пуштају рекламе. Нису ме удостојили одговором, па сам им поново послао писмо:“ Ви сте један обичан сељачки чалгаџијски, глуп радио, луд је свако онај ко вас слуша“!
И јесу лоши, не само због тога што много пуштају рекламе, него што више од пола запослених који говоре директно у микрофон су дилетанти, не знају шта је то радијски глас, начин говора, боја гласа, дикција, фонетика и др. Теме су им углавном политичке манипулације, убиства, криминал, милиција, суд и сл.
Овде, на интернету, решио сам се досадних, нападних и пре свега глупавих реклама, са Adblock Plus-ом.
Свакодневно се чудим како да се отарасим ове напасти на радију. Изгледа једини начин је престати са слушањем и то свих, јер мала је разлика између њих?!
 
Poslednja izmena:

Back
Top