Koji telefon da izaberem nakon sjajne Nokije 7110? Help! :)

iobr

Početnik
Poruka
1
Dragi prijatelji,

Pozajmio sam od druga Siemens SL45 da ga testiram par dana -- to je jak telefon u klasi, ali ja sam osoba koja želi max od telefona, a SL45 je neuspeli izazov za moju sivu kognitivnu masu u mozgu. Merio sam test brzine obavljanja jednostavnih radnji na relaciji Siemens vs. Nokia, i Nokia wins big time.

Sada kratko: odustajem od Simensa, jer je njihov GUI neprihvatljiv, nelogican i spor. Ja sam korisnik jednog od najboljih aparata ikada napravljenih, Nokije 7110, koji je "preminuo" pokusvam da mu nadjem dostojnu zamenu, pri cemu su ovo parameti.

LISTA ZAHTEVA:

- novi telefon mora da podržava funkcije 7110 modela, a ne da bude slabiji
- važno je da je podržan GPRS, dok MMS, kolor ekran i slični dodaci meni nisu potrebni (mogu ali ne moraju)
- veliki ekran (kao 7110) takođe je big plus.
- telefon treba da ima sistem razmene Kontakata i Kalendara sa MS Outlook-om, gde držim sve podatke.
- novi telefon mora da omogućava unos različitih ajtema po svakoj stavki imenika, koji korespondiraju sa Outlook ajtemima pri svakom kontaktu. Npr. Nokija 3510i omogućava unos tri ajtema po kontaktu, od čega samo jedno može da bude broj; tu je nemoguće zabeležiti email adresu, dva moba, kućni, fixni, i slično. Poređenja radi, Nokia 7110 omogućavala je 5 heterogenih ajterma pod jednim kontaktom, uključujući Notes, Email, Address i više telefona, što bi bilo sasvim uskladivo sa Outlook-om. (Znam da je SIemens, začudo, lepo razradio ovaj domen za po 14 ajtema po stavki.)
- novi telefon bi trebalo da ima proširen kapacitet prijema SMS poruka (veća SMS memorija) od oubičajenih 10, na bar 100-nak, koliko je imala Nokia 7110.
- Java opcija može da bude korisna, mada još nisam video ni jednu Java aplikaciju.
- Takodje NOKIA 6310 može da bude moj favorit, ali nema dodavanje više ajtema pod jednim kontaktom, zar ne?
- IR veza

--> Konačno, ne želim da kupim svemirski telefon za mnogo novca. Bio bih najsrećniji kada bih imao mob koji je isti kao 7110 + da ima GRPS. Da li takav telefon postoji?

Znam da imate puno posla, ovaj mail nije hitan, ali od Vas kao stučnjaka dobiću najkompetentniji odgvor.

Veliko hvala od Ivana


p.s. Sad sam megaloman, ali šta mislite o telefonima sa FM radijom ili mp3 plejerom? To sam oduvek želeo, ali su mi drugari rekli da su sve to bili neuspešni pokušaji, kod svih proizvođača. Šta je Vaše mišljenje?

(reply na iobr@beotel.net)
 
Ne bih da ti kvarim biznis, ali stavi to na male oglase... Covek ovde trazio ozbiljnu zamenu za postojecu 7710, ne ono ruglo (u svakom smislu) 3300...

Drugo, 3300 kosta glanc nov, ne dekodiran, sa godinu dana garancije 240-250 evrica, tako da ces isti tesko prodati (pod uslovom da neko resi da kupi tako nesto) po toj ceni...

Kao sto rekoh, odgovor na pitanje coveka: 6600 (ako vam ne smeta glomaznost i odvratni dizajn) ili 7250i (manji ekran, i nije baziran na Symbian OS-u, ali je zato prelep i ima sve sto mi treba od telefona)... Moje tople preporuke...
 
Incognito:
6600 je zakon... Symbian OS 7.0s, izmenjive memorijske kartice, tri-band (meni to dosta znaci)... Ma pravi mini-kompjuter u telefonu... E sad, jos da nije onako ruzan, 100% bih ga uzeo...

Ovako cu najverovatnije uzeti 7250i :? ... Ako se do tad (tj. narednih mesec-dva) Nokia ne seti da napravi neku mocnu mashinu poput 6600, koja ce usput biti i lepa...
Po prvi put u zivotu cujem da Nokia 6600 ima ruzan dizajn, perfektno izgleda, mada ukusi su razliciti!
 

Back
Top