SRCE?

A

anakin

Gost
e pa evo babe sa novim simptomima...
ustvari nisu bas tako novi ali u poslednje vreme me razbijaju.
srce pocne da mi neprijatno lupa, cini mi se nepravilno i imam osecaj da mi je u grlu. iz ovo ide i kratak dah, vrtoglavica, zamor. da li tripujem ali na svaki taj preteran otkucaj me zaboli ali nemam pojma gde tacno. neki difuzan, ostar bol po grudima i u grlu.
e a u poslednje vreme mi se desava da ne mogu da se uspem strmom ulicom a da ne izgubim vazduh. tad isto pocne to ludilo sa otkucajima.
ali ja imam 26 god zaboga!!

ustvari evo istorije. sa 19 god sam jedne cele noci osecala bolove u grudima. i odem ujutro kod lekara misleci da sam dobila upalu pluca (tad sam bila u Moskvi i napolju je bilo -27, logicno!) i doktor me posalje na EKG. kad sam dobila rezultate, doktor je prvo vrteo glavom 5 min, pa me pitao koliko imam godina pa je rekao da mi je ostecen srcani misic, verovatno zbog neke nelecene infekcije. dali su mi kalijum da pijem od koga sam bila konstantno drogirana.
onda dodjem u BGD, uradim analize i kazu da je sve u redu i da ruski doktori nisu u pravu.
i sta sad? evo sad imam osecaj da imam knedlu u grlu i ne mogu normalno da udahnem vazduh. boli me cela leva strana ali....boli me i ispod lopatice leve ruke. sta je sad ovo? da nisu misici ledja a ne srce??

ima li nekog doktora da odgovori na ovu epopeju?

PS. jednoj zeni u nisu provalili predinfarktno stanje na EKG-u. na koju foru? zena se samo srucila kad je izasla iz bolnice - infarkt! ima li neka pouzdana metoda da se utvrdi sta je sa srcem???

hvala!!!!!!!
 
anakin:
ajoj, a ja mislila da je ovo Zdravlje (ici i spavati).
aj me pomerite a?
sorrrryyyyy!!!!!
Ajde ja cu da ti odgovorim a oni nek te posle pomeraju.
Desava se da se predinfarktno stanje ne vidi na ekg,iz prostog razloga sto sad mozes da uradis ekg da sve bude ok a za sat vremena da te strefi infarkt.
S obzirom da imas 26 godina,simptomi koje ti spominjes su vrlo ne karakteristicni za tvoje godine.Ali ne treba ih zanemarivati.Najbolje bi bilo da uradis ponovnu analizu,od krvne slike,preko eventualno testiranja na koksaki virus ,pa naravno ekg i obavezno ultrazvuk srca.To je jako dobra metoda sa kojom se vide bilo kakva ostecenja misica,zalistaka...
Obavezno ponovi ispitivanje,lekare nekd znaju da zavaraju godine kao sto su tvoje,ne verujem da mozes da dobijes infarkt ali mozda ti je koksaki protrcao kroz telo pa eto problema.
Javi sta si uradila.Pozdrav!
 
Slazem se sa Dr, tako je i kod mene pocelo pre 2 godine, prvo zamor pa uzasne tahikardije i aritmije, o penjanju uz stepenice i da ne govorim, ja se sada zamorim cak i kad usisavam kucu recimo. Na EKG-u je sve bilo u savrsenom redu, jesu se primecivali nepravilni otkucaji ali nista tako ozbiljno, ali ultrazvuk srca je pokazao da patim od prolapsa miokardita, to mu dodje nesto kao, jedan srcani zalizak mi je elasticniji nego sto bi trebalo i on prilikom rada upada u srcanu komoru i tako mi stvara pomenute probleme. Imam i ja cesto bolove u predelu grudi s leve strane, o toj tacki na ledjima i da ne govorim to me stalno boli (mislila sam prvo da nije kakva promaja) a pored svega pritisci su mi uzasno blizu jedan drugog i prilicno mi je nizak pritisak. Desi se da imam 70-65, onda me uhvati drhtavica i vrtoglavica i trne mi leva ruka i prsti na toj ruci. Meni je lekar prepisao Propranolol dva puta dnevno po pola i Ksalol samo uvece za smirenje i samo ukoliko me uhvate tahikardije ne da se drogiram da bih spavala. Bolje mi je dosta od tada, ali me stres ubija, cim se nesto iznerviram to lupa kao ludo, imam osecaj da lupa previse jako. Ipak ti lepo uradi ultrazvuk i sve sto ti je Dr preporucila pa nam javi sta je bilo. Pozdrav
 
Evo dva pasusa o srcu iz moje knjige za ilustraciju. Ako treba nekomu, mogu napraviti i ad hoc prevod. A za potpuno razumevanje ipak je dobro poznavati i dela Nikole Tesle.

SRCE

Ni le glavna črpalka goriva, krvi, je tudi generator električnega toka v telesu.
Je kot elektromotor v kratkem stiku, ki z magnetnim poljem magneti železo v krvi.
Namagneteno železo pa pri gibanju skozi tuljave v žilah in celicah inducira tok.
Toda, če v krvi in drugih plazmah ni zdrave soli, je kroženje toka nemogoče.
Sladkor pač ni prevodnik, na primer.
Pa tudi brez železa ne gre.
Takrat ne pomaga polaganje rok, niti magnetov, niti gore magnetita v zemlji.
Zatorej vsak dan en ščepec za srček in tvojemu detetu ne bo šumelo v prsih, kar je dandanes vse pogostejši pojav.

GENERATOR

Srce in celice ritmično potiskajo kri po žilah.
V krvi je hemoglobin, v njem pa železo.
Nihajoče magnetno polje inducira električni tok v prevodniških zankah.
Od spočetja dalje poteka indukcija samodejno, dokler je kaj goriva in soli zadosti.
Kot pri dinamu, le da tu magnet potuje drugače, princip pa je enak.
 
anakin:
e pa evo babe sa novim simptomima...
ustvari nisu bas tako novi ali u poslednje vreme me razbijaju.
srce pocne da mi neprijatno lupa, cini mi se nepravilno i imam osecaj da mi je u grlu. iz ovo ide i kratak dah, vrtoglavica, zamor. da li tripujem ali na svaki taj preteran otkucaj me zaboli ali nemam pojma gde tacno. neki difuzan, ostar bol po grudima i u grlu.
e a u poslednje vreme mi se desava da ne mogu da se uspem strmom ulicom a da ne izgubim vazduh. tad isto pocne to ludilo sa otkucajima.
ali ja imam 26 god zaboga!!
Ne zelim da te plasim, ali simptomi koji ti se javljaju su vrlo slicni mojim, sa kojim mucim muke vec skoro tri godine.
I meni je pocelo sa bolom u grudima koji mi nije davao da disem, gutam. Ustanovili su mi aritmiju, pa je tako sve pocelo. Internista, jedan kardiolog, pa drugi kardiolog, pa ..... Posle dva meseca bili su mi gotovi rezultati sa Torlaka, koksaki virus, pa ponovo jadan kardiolog,.....
Od svega toga, prvo su mi rekli da ne smem ni da ustajem iz kreveta, cak ni kafu da kuvam. Na bolovanju sam bila oko 6 meseci. Za to vreme su me kljukali kojekakvim presololima, verapamilima, lexilijumima, vitaminima, ... I nista, meni nije ni malo bilo bolje. A sama dijagnoza - miokarditis izazvan koksaki virusom je samo od mene napravio invalida. Imala sam skoro svake druge noci takve napade, da su me u Gradskoj bolnici (oni su mi najblizi) vec svi znali. I opet nista. Izgubila sam svoj zivot, svi su drugi ziveli svoje zivote a ja sam trebala da cekam, tako su mi rekli. Posle sest meseci cekanja i ja sam se umorila. Presekla sam, otisla na Lekarsku komisiju (to je ono gde trebate da ubedjujete sa novim nalazima da ste bolesni) i samovoljno (uz potpis) prekinula bolovanje. Znas, bilo mi je muka od svega. Od lekara, lekova, domova zdravlja, odlaska kod lekara preko veze, moljenja, placanja... Posle svega, meni je bilo isto. Isla sam cak i kod psihijatra, jer sam pocela da umisljam da sam ja samo mnogo istripovana, a da mi nije nista (pisala sam o tome na temu "antidepresivi"). Ali nije bilo tako. Vratila sam se svom zivotu i navikla se na sve to.
I dan danas imam istih problema (ne u toj meri, naravno), i dalje imam povremene napade (obicno pred promenu vremena), penjanje uz stepenice je za mene misaona imenica, sport je davna proslost koje se rado secam, odlazak u diskoteku i nocni zivot neostvarene zelje, ali sam svoja i to mi je najvaznije.
Naravno, ne znaci da trebas mene da slusas, ali ako nemas jednog kardiologa od poverenja, odlasci kod raznoraznih specijalista ce te samo jos vise zamoriti. Preporucujem ti samo da naucis da slusas svoje telo i njegove potrebe. Ako si umorna lezi odmori se, ako si danas posebno nervozna gledaj sebi da ulepsas i olaksas dan. Posle svih dijagnoza i terapija i saveta, na kraju se svodilo sve na to da treba sacekati i da vremenom biva sve bolje. I ja verujem u tu pricu, ali za to vreme dok sve ne prodje i ja moram da zivim (i ja imam 26 godina).
Sa srecom!
 
imam slicne simptome kao zivka, cekala sam 2 meseca na torlaku rezultat i nasli su koksaki b u krvi ali kako su mi svi lekari to i nije neka koncentracija virusa da bih se zabrinula i lecila.
Ali gusenja, plitak dah,bol u grudima, slabost plus ponekad trazim puls pola sata i ne mogu da ga nadjem i pritisak 90 sa 60, pa sta je to?
bila sam kod kardiologa i nista, tamo mi izmeri lepo puls 120/80, krvna slika dobra
neurolog-nista
dr, sta bi moglo biti? koksaki ili depresija ili oba?\p.s.godine: 30
 
Ako je koksaki onda ce simptomi sami proci,samo vitamini i sto vise odmora ali moze biti i psihosomatska reakcija,u prevodu osecaj nervoze se kod vas tako manifestuje.E sad,ako na pregledima nista nije nadjeno,sto je i logicno jer imate samo 30 godina ja vam predlazem da se opustite i probate da ne mislite o tome.I da imate 90/60 pola ljudi zivi sa tim pritiskom normalno,ja prva a bez namere da budem ironicna ni puls ne morate da trazite.
Ukoliko se tegobe budu nastavile mozda ne bi bilo lose da potrazite pomoc psihijatra.
To bi vam isto predlozila i da imate problema sa zelucem ili crevima a da se pregledima nista ne moze naci.
Opustite se,ne mislite na koksaki i probajte da se resite nerviranja.
 
kao i vi djevojke i ja imam manje vise slicne simptome, vec par godina osjecam jednom mjesecno ili jednom u vise mjeseci osjecam bolove u grudima ledjima i rukama koji su tako jaki da mi i na srce uticu pa osjecam probadanje u srcu i cijelom tijelu a ti bolovi su tako jaki da mi cijelo tjelo pokoci i da ne mogu disati tako traje pae dana pa prodje i sve tako. obavcljala sam sve pretrage srca od ekg ultrazvuka slikanja srca i pluca do krvne slike svi nalayi su bili solidni.sada mi nije jasno da li je u pitanju srce, nekad imam osjecaj da je reuma ili ipak nesto trece. ako ynate kako se uspostavlja dijagnoza ili kako se to stanje lijeci molim vas da mi odgovorite, mozda da jos napomenem da sam te simptome primetila kada sam u diskotekama onako sva znojna ivruca izlazila na minus neki stepen. i jos jedna molba ako neko zna koja vrta hrane ili nekih preparata je dobra za jacanje srca. unaprijed hvala .
 
anakin:
e pa evo babe sa novim simptomima...
ustvari nisu bas tako novi ali u poslednje vreme me razbijaju.
srce pocne da mi neprijatno lupa, cini mi se nepravilno i imam osecaj da mi je u grlu. iz ovo ide i kratak dah, vrtoglavica, zamor. da li tripujem ali na svaki taj preteran otkucaj me zaboli ali nemam pojma gde tacno. neki difuzan, ostar bol po grudima i u grlu.
e a u poslednje vreme mi se desava da ne mogu da se uspem strmom ulicom a da ne izgubim vazduh. tad isto pocne to ludilo sa otkucajima.
ali ja imam 26 god zaboga!!

ustvari evo istorije. sa 19 god sam jedne cele noci osecala bolove u grudima. i odem ujutro kod lekara misleci da sam dobila upalu pluca (tad sam bila u Moskvi i napolju je bilo -27, logicno!) i doktor me posalje na EKG. kad sam dobila rezultate, doktor je prvo vrteo glavom 5 min, pa me pitao koliko imam godina pa je rekao da mi je ostecen srcani misic, verovatno zbog neke nelecene infekcije. dali su mi kalijum da pijem od koga sam bila konstantno drogirana.
onda dodjem u BGD, uradim analize i kazu da je sve u redu i da ruski doktori nisu u pravu.
i sta sad? evo sad imam osecaj da imam knedlu u grlu i ne mogu normalno da udahnem vazduh. boli me cela leva strana ali....boli me i ispod lopatice leve ruke. sta je sad ovo? da nisu misici ledja a ne srce??

ima li nekog doktora da odgovori na ovu epopeju?

PS. jednoj zeni u nisu provalili predinfarktno stanje na EKG-u. na koju foru? zena se samo srucila kad je izasla iz bolnice - infarkt! ima li neka pouzdana metoda da se utvrdi sta je sa srcem???

hvala!!!!!!!
Odmah da ti kažem da podhitno odeš i uradiš test na KOKSAKI VIRUS!!!!!!!!!!!Imaš sve simptome.Ja sam ga imala i posle godinu dana izbacila ali sa jakom hranom, redovnom kao np. dinstano meso,puno,puno voća puno,puno povrća bez stresa8ako je ikako moguće),bez nerviranja i najvažnije BEZ NAPREZANJA što uključuje i vodjenje ljubavi koje treba svesti na minimum da se ne bi onesvestio posle od posledice nestanka daha(ozbiljno).Ali bukvalno svi simptomi ukazuju da imaš velik broj tog virusa u sebi. Moj savet ti je da podhitno uradiš test(na Torlaku u Kumodražu u Beogradu ali rezultate čekaš 2 meseca ili u privatnoj klinici odnosno laboratoriji u Njegoševoj 5-čini mi se i u Zemunu).Ja imam 25 godina i taj virus je bolest"prljavih ruku",imala sam ga u svojoj 22 godini kad još je bio takoreći novina na našim prostorima(još nije bio stigao iz Grčke) i on nikad u potpunosti se ne iskorenjuje uvek je tu samo je pitanje kad će posle ponovo "proraditi".Uz to,možda je kod tebe problem malo i na psihičkoj bazi.U nadi da će ti biti bolje uskoro-pozdravljam te.
 
dr:
A koliko sad imas ,42 godine,taj virus postoji vec godinama god nas,pa nije to nesto sto se uvozi i izvozi.
Evidentno da tkz. DR ne čitate tekst pa lupetate gluposti. Ima 25 i taj virus ne postoji kod nas godinama jer imam sreću da se lečim kod privatnih lekara sa višegodišnjim iskustvima iz inostaranstva koji su me potkrepili informacijama o ovoj bolesti koju sam imala. Ako Vas nešto više interesuje u vezi njega nemojte se ustručavati da pitate a ja ću gledati da Vam što pre i potpunije odgovorim.
 
Ja imam 27 godina i taj isti koksaki sam imala sa svojih 13 godina tako da draga moja nemojte tumaciti pogresno ono sto vam neko kaze ili objasni.Za koksaki se kod nas zna preko 15 godina minimum,niste vi otkrili Ameriku,a pogledavsi u svaku iole malo stariju medicinsku knjigu nacicete objasnjenje koksakija.
Pa mi jesmo u Srbiji ali nismo na Marsu.
I by the way ja nisam tkz ja jesam lekar.
 
dr:
Ja imam 27 godina i taj isti koksaki sam imala sa svojih 13 godina tako da draga moja nemojte tumaciti pogresno ono sto vam neko kaze ili objasni.Za koksaki se kod nas zna preko 15 godina minimum,niste vi otkrili Ameriku,a pogledavsi u svaku iole malo stariju medicinsku knjigu nacicete objasnjenje koksakija.
Pa mi jesmo u Srbiji ali nismo na Marsu.
I by the way ja nisam tkz ja jesam lekar.
Vi da ste neki lekar ne bi ste imali vremana ceo dan da visite na Krstarici već bi u nekoj bolnici ili Domu Zdravlja lečili ljude i by the way-ništa Vam ne verujem posebno to da ste lekar...zaludni(na).
 
Ma nemoj,sta mi rece!
Uf,sva sam se potresla,toliko imamo sredjenu drzavu da posao lekara prosto se moze naci na svakom cosku.E blago tebi sa tvojom pamecu!
Ako ne mozes da prihvatis cinjenice koje se daju vrlo lako proveriti onda nemoj da napadas nikoga,i da vredjas jer to sto si imala koksaki te ne cini vrhunskim strucnjakom po tom pitanju u nasoj zemlji i svetu.
 
Anonymous:
dr:
Ja imam 27 godina i taj isti koksaki sam imala sa svojih 13 godina tako da draga moja nemojte tumaciti pogresno ono sto vam neko kaze ili objasni.Za koksaki se kod nas zna preko 15 godina minimum,niste vi otkrili Ameriku,a pogledavsi u svaku iole malo stariju medicinsku knjigu nacicete objasnjenje koksakija.
Pa mi jesmo u Srbiji ali nismo na Marsu.
I by the way ja nisam tkz ja jesam lekar.
Vi da ste neki lekar ne bi ste imali vremana ceo dan da visite na Krstarici već bi u nekoj bolnici ili Domu Zdravlja lečili ljude i by the way-ništa Vam ne verujem posebno to da ste lekar...zaludni(na).

Da znate nesto (tj da imate bar malo mozga) znali bi da dobri i kvalitetni a mladi lekari trenutno nemaju posao. Zato sto nisu spremni da plate nekome da ih zaposli jer veruju u svoje znanje.
I vidim da vi "visite" na Krstarici...a ne pomazete nikome svojim savetima...prema tome ko je zaludan?
Posto ne verujete vise ...nemojte se oglasavati, niti posecivati ovaj site.
To bi bila topla preporuka svih normalnih ljudi odavde
Pozdrav


Ljude kojima je dr pomogla svojim savetima pozivam da pruze podrsku i ne dozvole da vredjaju nekoga kome je stalo do pacijenata!!!
 
Kelis:
Anonymous:
dr:
Ja imam 27 godina i taj isti koksaki sam imala sa svojih 13 godina tako da draga moja nemojte tumaciti pogresno ono sto vam neko kaze ili objasni.Za koksaki se kod nas zna preko 15 godina minimum,niste vi otkrili Ameriku,a pogledavsi u svaku iole malo stariju medicinsku knjigu nacicete objasnjenje koksakija.
Pa mi jesmo u Srbiji ali nismo na Marsu.
I by the way ja nisam tkz ja jesam lekar.
Vi da ste neki lekar ne bi ste imali vremana ceo dan da visite na Krstarici već bi u nekoj bolnici ili Domu Zdravlja lečili ljude i by the way-ništa Vam ne verujem posebno to da ste lekar...zaludni(na).

Da znate nesto (tj da imate bar malo mozga) znali bi da dobri i kvalitetni a mladi lekari trenutno nemaju posao. Zato sto nisu spremni da plate nekome da ih zaposli jer veruju u svoje znanje.
I vidim da vi "visite" na Krstarici...a ne pomazete nikome svojim savetima...prema tome ko je zaludan?
Posto ne verujete vise ...nemojte se oglasavati, niti posecivati ovaj site.
To bi bila topla preporuka svih normalnih ljudi odavde
Pozdrav


Ljude kojima je dr pomogla svojim savetima pozivam da pruze podrsku i ne dozvole da vredjaju nekoga kome je stalo do pacijenata!!!


Jadnici...sve što imam reći to je patetični jadnici;ni ne znate koliko ste glupi i nadasve bedni.Sažaljevam vas.
Više ne želim da trošim vreme ovde sa tkz.dr i ostalim patetičarima koji mu(joj) "veruju"!
 
Izvini lady smart ali sta sam ja tebi uradila(ne persiram onima koji me vredjaju)?
Sta je,uvredila sam te time sto sam rekla da nisi izmislila virus u Srbiji koji se vec decenijama detektuje i od kojeg se ljudi lece.
Jao izvini molim te,ne znam samo kako sam se usudila da kazem ono sto je cinjenica.Sram me bilo,kako samo ja kao lekar mogu da znam vise o koksaki virusu nego ti koja si u kontaktu sa privatnim lekarima?CCCC,evo postidela sam se :oops: .

Slusaj devojko,spusti malo nos,nemoj da vredjas nikoga jer tebe niko nije napao.Ako zelis da podelis svoje iskustvo sa ljudima na ovom forumu to je u redu ali uradi to kao sto svi ostali rade,a ne tako sa visine i osorno.A ako zelis da izneses naucne cinjenice onda se prvo dobro informisi na tu temu,ja nikoga ko iznosi prave stvari nikada nisam ispravila ali konstataciju da koksakija kod nas nije bilo do pre dve godine i da je dosao iz Grcke stvarno ne mogu da precutim.Sta cemo onda sa svim onim ljudima,ukljucujuci i mene koji su ga imali pre 15,20 godina...oni sigurno nisu imali to jer ti kazes da to postoji kod nas od skoro i tako mora biti..
 
Ne mogu da precutim na gluposti koje doticna gdj(ic)a izjavljuje.
Ne znam samo zasto ljudi dizu toliku prasinu oko tog virusa? Dok sam na Torlaku vadila krv i cekala rezultate upoznala sam zaista mnogo ljudi koji su ga imali. Nijedna prica nije bila ista. Svako je imao slicne, a toliko razlicite simptome, i svako je od nas drugacije to podnosio.
Ponavljam opet, meni, kojoj je koksaki ostavio ozbiljne posledice, je tako svejedno da li imam koksaki ili je nesto drugo u pitanju. Moj glavni problem je miokarditis i jedino me to brine.
A najvise, najvise me izludjivao komentar jednog clana Lekarske komisije (mislim da je bila socijalni radnik) koja je gledajuci moje nalaze rekla; Imate Koksaki - pa to je sada moderna bolest!
A sta ako ja bas ne zelim da budem moderna?
 
Zivka problem sa koksaki virusom jeste zapravo taj miokarditis,sve ostalo su neki prolazni simptomi koji se posle nekog vremena izgube sami od sebe,medjutim kad koksaki osteti srcani misic kao u vasem slucaju onda je tu potrebna terapija koju ste vi primali.
Mnogo je veci broj ljudi koji i ne znaju da imaju taj virus a za vas koje je virus dobro prodrmao je potpuno nebitno kako se zove,bitno je da se oporavite.
Sam rezultat testa koji ce pokazati prisustvo koksaki virusa ce samo resiti sumnju o cemu se radi ali nece promeniti nista u rezimu odmora i ishrane koja se mora sprovesti.
Savremena medicina je jos uvek nemocna da se izbori sa vecinom virusa koji postoje danas,sve sto se moze je osnaziti telo da se izbori sa njima ali to opet nije nikakva garancija da ce vas virusi zaobici.
 

Back
Top