Koji fotoaparat...

UAR

Zainteresovan član
Poruka
126
Primetila sam da neki precizni foto aparati na slikama prikazuju sve sto treba i sto ne treba :) npr. na slici se vide sve pore, svaka i najmanja bubuljica i sl. Ja sam htela da kupim canon a430 i canon a530, ali sam saznala da i oni "hvataju sve".

Mozete li da mi preporucite digitalni fotoaparat koji nema ovaj bug? :) Treba mi za neke jednostavnije namene, slikanje na putovanju, kod kuce i sl. Cena otprilike do 150 e.
 
Ovakve teme su veoma retke ali slucajno postoji jos redje resenje.Aparat koji ti treba jeste Nikon L2.On u potpunosti ispunjava tvoje zahteve, to jest, nije u stanju da napravi ostru sliku pod bilo kojim uslovima, iako ima 6 mp(ovo nije sala).Nasuprot tome, ima skoro savrsene boje a za video rezim vazi isto ako ne i bolje, sa podrazumevanom mutnom slikom.Dakle, posto, za razliku od nas ostalih, neces odbaciti mutnu spravu, ona ce ti visestruko vratiti ulozeno.
 
digitalni aparati su sr**e... imam kuci dva dig. aparata,ali se bavim profesionalnom fotografijom,pa cu ti reci koji je aparat najbolji... sto se tice aparata,najbolji su cannonovi....
e sad,ako ti je npr cannon eos 500 previse glomazan,uzmes cannon eos 5000,on je mali zgodan i za sve prilike,samo jeko treba paziti na objektiv i blic,al,aparat je extra,mada ja imam eos 500,al ono...manji i simpaticniji je eos 5000... :lol:
 
_mAwA_PwAwA_fiRmAsiCa_:
digitalni aparati su sr**e... imam kuci dva dig. aparata,ali se bavim profesionalnom fotografijom,pa cu ti reci koji je aparat najbolji... sto se tice aparata,najbolji su cannonovi....
e sad,ako ti je npr cannon eos 500 previse glomazan,uzmes cannon eos 5000,on je mali zgodan i za sve prilike,samo jeko treba paziti na objektiv i blic,al,aparat je extra,mada ja imam eos 500,al ono...manji i simpaticniji je eos 5000... :lol:

CANON, CANON . . .
Ne CANNON . . .
 
_mAwA_PwAwA_fiRmAsiCa_:
digitalni aparati su sr**e... imam kuci dva dig. aparata,ali se bavim profesionalnom fotografijom,pa cu ti reci koji je aparat najbolji... sto se tice aparata,najbolji su cannonovi....

kahm, kahm...
kao neko ko se profesionalno bavi fotografijom bi trebalo da izmeris svoje reci pre nego sto lupis...
 
Sad ja pitam koji fotoaparat da kupim?Ne zanima me marka koliko pitanje:koliki opticki zoom trba da ima da bi pravio extra slike iz daljine i nocu? A i da ima lepe snimke...:) Da li to postoji ili je jednostavnije kupiti kameru?
 
sanja v:
Sad ja pitam koji fotoaparat da kupim?Ne zanima me marka koliko pitanje:koliki opticki zoom trba da ima da bi pravio extra slike iz daljine i nocu? A i da ima lepe snimke...:) Da li to postoji ili je jednostavnije kupiti kameru?

Nisi naveo do koje cene bi isao, ali recimo ovaj novi Fuji 6500, u prozumer klasi mu se niko ne pita ! Mislim da je tu negde oko 370-380 eura, nisam siguran.
 
JOCCCA:
6500 ne znam da li spada u prozumere!
A ako zeli iz daljine i nocu da slika pitanje je koliko to nocu(kolicina osvetljenja) i koliko "iz daljine" jer cime ce osvetliti da bi fokusirao!


Koliko ja znam 6500 ima opticki zum od 10x, ne znam u koju bi drugo klasu spadao, kompaktni nije, DSLR nije...........ubija konkurenciju i to sa velikom razlikom u kvalitetu.

Ako covek ima novca za ovaj aparat ne treba dalje da trazi, to je best buy kupovina za novogodisnje praznike.
 
Misli na daljinu 20-30 metara pa na gore...A konkretno osvetljenje kao na koncertima...Nedavno sam bila na jednom koncertu i rezocarana sam slikama...Ima poneka je ok,ali ostale...nista.Inace imam samo dig.zoom. na aparatu..:((( Zato sada imam priliku da narucim polovan iz Nemacke pa me zanima koji bi najbolje bilo da uzmem..Ipak vredi imaki koju lepu uspomenu...Mislila sam kad kupim digitalni-dovoljno je samo to-da bude digitalni a ono...o cemu sve treba paziti....Na sta da obratim paznju pri kupovini polovnog digitalnog?
 
sanja v:
Misli na daljinu 20-30 metara pa na gore...A konkretno osvetljenje kao na koncertima...Nedavno sam bila na jednom koncertu i rezocarana sam slikama...Ima poneka je ok,ali ostale...nista.Inace imam samo dig.zoom. na aparatu..:((( Zato sada imam priliku da narucim polovan iz Nemacke pa me zanima koji bi najbolje bilo da uzmem..Ipak vredi imaki koju lepu uspomenu...Mislila sam kad kupim digitalni-dovoljno je samo to-da bude digitalni a ono...o cemu sve treba paziti....Na sta da obratim paznju pri kupovini polovnog digitalnog?


Evo par primera sta radi recimo Fuji F30 na slabom svetlu, pa jso su koncerti u pitanju:
http://www.pbase.com/image/69184372
http://www.pbase.com/image/68280275
http://www.pbase.com/image/69185230

Ako ti je 6500 glomazan, onda u klasi kompaktnih takodje nemoj mnogo da razbijas glavu, F30 je odlican aparat.
Za slabo svetlo ti treba aparat sa manuelnim podesavanjima, a tu je F30 medju sabracom iz klase najbolji.
 

Back
Top