Vlada na vanrednoj sednici utvrdila predlog ustavnog zakona

_Milanche_

Poznat
Poruka
7.334
Funkcioner Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić izjavio je jutros da ne zna sadržaj predloženog ustavnog zakona, koji bi trebalo da Vlada Srbije usvoji na vanrednoj sednici.
On je kazao da tokom jučerašnjeg dana nije došlo do zajedničkog stava parlamentarnih stranaka i da zakazivanjem sednice o ustavnom zakonu "vlada Vojislava Koštunice želi da pokaže da čini sve što je u njenoj moći da se taj zakon donese".
Kako je za B92 izjavio predsednik političkog saveta Demokratske stranke Dragoljub Mićunović, DS je spremna na to da se predsednički, lokalni i pokrajinski izbori održe do kraja sledeće godine, pod uslovom da se parlamentarni održe do kraja ove godine.

Da li to imamo na delu strogo stranacke interese SRS-a koji su ih podredili drzavnim interesima i interesima Srbije?
DS pristala na kompromis a SRS?
 
marlon:
pa sigurno da se pitaju kad su jedna od najacih stranaka , koga bi ti pitao... gss.?
Kolega Marlon,ova vest o usvajanja ustavnog zakona na sednici Vlade,znate,malo me to zabrinjava.Opet institucije sistema drzave srpskog naroda,donose odluke bez javne rasprave i ekspertkog misljenja relevantnih strucnjaka iz esalona ovlastenih cuvara li nosaca lika i dela.Da li vam se ,kolega,mozda pricinjavaju opet neki bojkoti,ulepljeni kontejneri,upaljaci sa slikom fana cuvara lika i dela.Ne znam toliko mi je cudno da se Premijer nije udostojio pozvati makar profesora,predsednika SDU,kada vec nije nasao za shodno da razgovara sa reprezentativnim pretstavnicima udruzenja vozaca imaoca tabli CG.
 

Back
Top