sta da se radi?

ZIMIV

Obećava
Poruka
87
VERUJTE VISE NEMOGU DA IZDRZIM.Moja mala ima skoro 8 mes.i jos nisam imala jednu prespavanu noc,na 2 ili3sati se budi da jede (ustvari neotvara oci ali pocinee sa vriskom koji se pretvara u plac i dranje ako joj u rodu od 2-3min nedam mleko).Pokusavala sam da umesto mleka dam vodu,caj ili nepodgrejano mleko ali neide place.Pustala sam je i da odplace kazu ljudi pusti jednu dve noci i nece traziti,ali nista.Plakala je pola sata i bilo mi je zao pa sam joj dala.Dali sam trebala jos da je pustim ili sta da radim, pomozite mi!!!Inace ona nije nimalo mrsava beba i sve jede cak i pre petnestak dana kad mi je nestalo mleko nije odbila ovo u prahu.Dokoliko meseci su vasi malisani trazili da jedu preko noci i kako ste to resili? :cry:
 
Moja devojcica ima nepune dve godine, i jos uvek se budi nocu i trazi mleko. Uspevam da joj umesto mleka poturim vodu, ali nekad ni to ne upali pa krene u plac i moljakanje.
Nisam te razumela da li jos uvek dojis ili ne?
Znam puno takvih slucajeva gde deca traze nocu da pije mleko,sok,vodu ili caj.
Pa ako si resila da prekines sa davanjem mleka, ne verujem da ces uspeti bez plakanja i kukanja.
 
Да ли јој дајеш још нешто осим млека за вечеру? Можда да пробаш да јој дајеш храну која се меша са млеком (Milupa, Baby King, и друга остала инстант храна за тај узраст)? Мени се син будио до 4. месеца ноћу и када сам увела ову храну увече, није се више будио. Мало је потрајало, али је врло брзо успоставио ритам. Боље је, кажу, давати чај уместо млека.
Иначе, стварно има доста таквих случајева.
 
moj sin je prestao da se budi kada sam mu uvela kasice, i izmiksane piree od povrca i mesa, u petom mesecu, po sugestiji lekara. kolicina mesa je bila 1.5 g po kg deteta (tako mi se cini, ili 1g/kg). zavisi zbog cega se budi, ako je stvarno gladna malo jaca hrana ce joj pomoci, ali ako se budi zato sto trazi tvoje prisustvo pa usput jede, ima puno stvari koje mozes da probas.
ja sam stavljala blizu kreveca sat pokriven necim da ne pravi previse buke, ali da se ipak cuje - (podseca na otkucaje srca, sto asocira na zvuke od pre rodjenja), parfimisala omiljenu igracku mojim parfemom da oseti "moj" miris, ili nosila na sebi malu indijsku maramu (oko vrata npr) pa uvece smotala i ostavila pored njega...doduse to su sve sistemi koje sam koristila jos od 3. meseca, a tvoja devojcica je starija. kako jede i spava danju, da joj nije ritam ishrane i spavanja obrnut?
 
Moja cerka je prestala da sisa sa 6 meseci. I tad je spavala po celu noc.
Probaj da joj das one zitne kasice milupine su odlicne iako su malo skuplje, ima ih raznih sa keksom, cokoladom...to ih zasiti. Koliko ja kapiram trebalo ej odavno da izbaci taj nocni obrok ali svako je dete individua za sebe. Imas li dobrog pediajtra na koga mozes da se oslonis?

Hrani je kaloricnim stvarima pred spavanje, a kad se probudi , lepo je podigni posadi na krilo i najmirnijim tonom pricaj nesto. Npr : evo ti sad palces a to je bas bezveze t, ti si velika devojka i jos jedes nocu.Melji ne zatvaraj usta sve kul tonom, hvali je uz to nemoj da koristis ono nevaljala si , nisi dobra...nego lepo sve..ti dobra devojka sad places , bas bezveze, a ja htela da pricam sa tobom. ..tako bla bla bla dok ne zaspi.

Posle nekog vremena kad provali da si ti ladna na njene suze prestace !

Probj taktiku svaku noc , dok joj ne dosadi. Al moras biti dosledan i stavrno cool.
Ja to sad primenjujem na mojoj klinki koja je mnooooogo prgava!

Ona place ja sednem pored i pricam. Posle pola sata ona pocne da me slusa. i kad ostavimo komunikaciju gotovo je !

Tesko je i zahtela jako puno zivaca al je odlican metod i pali.

Srecno!
 
hvala vam svima.Malu ne dojim zadnjih 10dana i tad sam pocela u mleko stavljati biskvit,sereale za bebu itd ali isti rezultat.Veceras cu pokusati sa kasicom i pricom.samo DALI POSLE NOCNE KASICE DA JOJ DAM MLEKO ILI NE
 
Helen pedijatri bi te lincovali za to da dete sa sedam meseci moze da pije kravlje mleko.Sad se savetuje da se pije adaptirano mleko do punih godinu dana a ko moze materijalno i duze. Ja sam mojoj klinki davala adaptirano do pune dve godine. I to onaj aptamil koji je kako sam ja cula NAJBOLJI.

Dakle ...Ne davati kravlje mleko!!!!!!!!!!!!!
Koliko god se materijalno moze!

A posle kasice napravi pauzu pa bukvalno kad legne daj joj mlekce. Al ne puno cisto da se malo zasladi. I da skapira da je sa mlekom vrema za spavanje.
 
Е, па видиш, моје дете је 6 месеци пило Бебелак, за који су ми управо ПЕДИЈАТРИ рекли да је најбољи, а да затим треба да се пређе на кравље млеко.
Моја пријатељица је била екстра материјалног стања па је њено дете до 2. рођендана пило бебелак, јер је она мислила да је то квалитетније, па су је после изгрдили исти ти педијатри рекавши да се то никако не препоручује!
Е сад, ко је ту паметан!?
 
znate sta, tesko da se kod deteta od dve, tri godine moze sa sigurnoscu reci da je sa 6 meseci pilo ovo ili ono mleko. nije to egzaktna nauka, samo sto oni to nikada ne predstave pod tim uglom, nego vecinom cujemo MORA i TREBA ovo ili ono. za ono sto je danas najbolje za deset godina ce mozda da tvrde da je bilo skroz pogresno. ja se stvarno ne opterecujem time, dok je dete zdravo i napredno. bitno da jede raznovrsno i uravnotezeno. uglavnom pitam cim cujem "ovo ne nikako" - zasto, sta ce tragicno da se desi? naravno da nece nista, kao sto nece nista spektakularno da se desi ako postujemo preporuceno kao bibliju.
 
Trendovi u pedijatriji se menjaju.
Evo,npr. bas danas,u ordinaciju dodje lik ,ima klinca sa bubreznim problemima,slatkis ima sest meseci i pita da li da daje uopste vodu detetu?
Zgledasmo se svi redom!
Kaze sestra da su se njena deca ubijala od pijenja vode,ali tu ti nama zabrinuti otac objasni da je pedijatar rekao da se ne daje voda,caj i sl. jer dete sve dobije kroz mleko(naravno,majcino).
Mislim,ok,dosao je na deciju hirurgiju...pedijatrija je ipak internisticka grana...ali sta reci,nismo ni mi znali...eto,ja da imam dete,dala bih mu bez blama da pije prokuvanu vodu,pa makar me kolege i lincovale.
Ih,ljudi,pa kako su se ranije hranili i na koju foru su dozivljavali duboku starost...ali dobro!
 
Pa ranije je, valjda, i voda imala manje otrova, nemam pojma, sada se ide na to da kupujemo vodu, kao u Grčkoj.

Imala sam drugaricu koja je imala pesak u bubrezima i nije smela nikako da pije vodu, isključivo neki odvratni gorki čaj. Ništa više, ni vodu ni sokove, ma užas.
 
Sto se tice kravljeg mleka, meni je pedijatar rekao da ga ni slucajno ne dajem detetu minimum do godinu dana i ja sam se toga strogo drzala. Ima to naravno neku medicinsku osnovu, nesto vezano za mlecne kiseline ili proteine i rad bubrega, ali posto nisam lekar ne mogu da detaljisem. Neka me neko ispravi ako gresim.
A sto se tice davanja vode, to prilicno jasno pise u svim brosurama o dojenju da se voda ne mora davati ako se dete doji na "zahtev" (valjda je to termin), tj. kad se ne doji na svaka 2-3 sata kako mi vecina radimo, vec svaki put kad dete zaplace/trazi. I tu ima logike, ako dete ozedni izmedju dva podoja ono mora da trpi zedj dok ne prodje ta 2-3 sata, a ako ga podojimo svaki put kad zaplace ono nikada ne stigne da ozedni.
Elem, ne treba se svega drzati kao biblije i slazem se da ce svi oni odrasti u zdravu i pravu decu jednog dana, ali zasto bi im npr. opterecivali bubrescice nepotrebno kad vec postoji to vestacko mleko.
 
Hellen:
Па дете од 7 месеци увелико може да пије кравље млеко. Дајеш јој Бебелак, или шта?
Ozbiljno nisam znala.jel ga razredjujes sa vodom ili ne.Slusaj zivim u fr.Uzela sam bledina kod nas ga nema, ali mislim sad da uzmem ili neslin ili milupa ili taj bebilak(ima ih dosta).Neznam sta je bolje.pedijatri ovde preporucuju ovo mleko u prah do god.dana.
 
MOJA MALA se sinoc probudil u 4h da jede a pre toga je jela malo sargarepice oko 7h navece i dala sam joj 180ml mleka oko 11h(pa onda to u 4) i evo sad se probudila i jos netrazi a spremila sam joj mleko sa medom.videcu veceras ali mozda joj je²trebala jaca hrana.Ovde su doktori malo protiv te hrane uvece posto opterecuje zeludac bebi ali nista joj nehvali neko povrce
 
JA sam poslom bila vezana za pedijatre i decije dr uopste.Na pedijatrijskim kongresima se pljuje po tom BEBELAKU samo tako. Kazu najgore uvozno mleko, al ipak bolje od Impamila koje proizvode nasi.

Svi hvale taj Aptamil 1, 2, 3. Za decu koja vole da jedu vise i koja su slicna detetu od ZIMIV postoji MILUMIL. On je hranljiviji.

Roditelji ipak daju i Bebelak i Impamil. Svako prema svom nahodjenju. I u pravu su. To su njihova deca pa nek rade sa njima sta im drago. Deca na selu sigurno ne piju Aptamil.

Ja sam obzirom na taj stalni kontakt sa pedijatrima , ipak izabrala za svoje dete Aptamil , do druge godine.

Sta cete vi izabrati za Vasu decu to je samo na Vama , i to niko ne moze da osudjuje. Ako hocete da dajete kravlje mleko a vi dajte . Pedijatri su tu da nam kazu sta treba a sta cemo mi od toga uzeti je samo na nama.

I cinjenica je da se pedijatrija jako brzo menja , ono sto je vazilo pre 5 godina vise ne vazi. Otud ovo sto kaze Helen. U vreme kad su njena deca rasla bio je dobar Bebalak . Koliko ja shvatam to je bilo pre skoro 10 godina.

Mnogo je vode proteklo Savom od tada... I mnogo se toga promenilo u medicini. I hvala Bogu da je tako inace bi nasa deca jos pila kravlje mleko i aspirin !
 
Ma ljudi zašto dete mlađe od 1 godine ne bi trebalo da pije kravlje mleko? Baš me zanima zašto ?
Pa u tom uzrastu jede mlečne proizvode, zašto ne bi pilo i kravlje mleko.
 
Mama ja cu da iskopam iz moje literature o pedijatriji sve sto pedijtri kazu o toj temi pa cu da ti napisem , al ne mogu do veceras.

Al ne jedu se ni mlecni proizvodi po tom novom. Tak nakon godinu dana.
 
ma da, ja mislim da joj samo treba malo jaca hrana. znas, ne odgovara svakom detetu ista vestacka hrana, ja bih ti preporucila i da ih menjas pa ces videti sta joj pogoduje. slobodno joj ubaci povrce, sve osim kupusa, pasulja i tako teskih namirnica za rucak. oko 4 popodne neki kompot, a ako si u francuskoj imas odlican forum na kojem mozes da vidis odgovore mnogih mama na temu prehrane dece u tom periodu. forum famili, probaj da nadjes, to je pod alimentation bébé, pa vidi odgovore. odlicni su saveti, iz svakodnevnog zivota mama sa vise dece, ima i recepata i svega. videces da vecina da malo jaci obrok uvece - onaj bledinin u kojem imas i mleka i svega, pa mozes i to da probas. eto, vidi pa javi da li si nasla nesto sto ti odgovara
 
mamaa:
Ma ljudi sta je vama zasto dete mlađe od godinu dana ne bi trebalo da pije kravlje mleko.Ajde da čujem razloge zašto ?

Draga mamaa!
Lekari bi ti sigurno za to naveli hiljadu razloga, izmedju ostalog i taj da je kravlje mleko cesti alergen, pa da se zato izbegava u ishrani dece do godinu dana, zatim da utice na razvoj malokrvnosti kod dece (postoji jedna teorija po kojoj deca koja piju samo kravlje mleko kao odojcad imaju konstanto nizak nivo gvozdja, tako da im depoi ostaju nepopunjeni) i ostalo... Pri tome, ti isti pedijatri preporučuju da se bebama uzrasta do godinu dana, koje ne sisaju, daje se samo adaptirano, humanizovano mleko. Zapravo, i to je kravlje mleko, ali je određenom tehnologijom njegov sastav promenjen i "približen" sastavu majčinog mleka.
Moje iskustvo sa kravljim mlekom u ishrani dece je sledece: imam dva sina (devet i pet godina) koji su dosta dugo sisali (prvi do godinu dana, a drugi do godinu i po), ali sam im od petog meseca uvodila po jedan mlecni obrok od razredjenog kravljeg mleka (2/3 mleka, 1/3 vode) u koji sam dodavala najpre malo pirinca dobro raskuvanog i malo secera, a kasnije sam u mleko dodavala i keks i griz iako ni tada nisu pedijatri preporucivali njihovu upotrebu zbog navodnog sadrzaja glutena, koji je opet jedna od alergenskih namirnica.
Od griza su se bukvalno "razbijali", s tim sto sam ja u to stavljala pored secera i malo soli. To je podrazumevalo da uvece prvo dobiju u odredjeno doba laganu veceru (nesto ispasiranog kuvanog povrca sa malo mesa), a pred spavanje, posle kupanja flasicu mleka sa grizom ili keksom. I spavali su ko andjeli.
Najbolji savet mi je dala nasa sadasnja doktorka, kod koje sam odvela prvog sina kada je imao godinu dana i od tada je ne menjamo, koja mi je rekla da je dobro balansirana ishrana sa mlekom, sokovima i vodom idealna za zdravo, normalno aktivno, dete koje normalno raste. I uvek je govorila, detetu ponudite pre vodu umesto sokica
 

Back
Top