РТС1, како сачувати ћирилицу од заборава

Како сачувати? Између осталог тако што би је сви којима је стало да се она сачува, више употребљавали. Како беше и ономад на Форуму речи о томе: зашто се више не користи и на рачунару, кад год је то примерено, ако већ постоје техничке могућности?

Јесте мало некад незгодно, кад треба, рецимо, брзо прелазити на енглески, и латиницу, због многих сајтова, и другог, али ипак ваљда толико може да се потруди онај коме је до ћирилице стало.

Ја, иначе, нисам гледала емисију, али, ево, толико, на тему ћирилице...
 
Ljudi...ćirilica se, nažalost, povlači pred latinicom, ali to nije skorašnja pojava. To je proces koji je otpočeo još polovinom XIX veka na Balkanu, i ja mislim da će se to, nažalost, nastaviti.

Zna li iko kako je teško kada treba da kucate projekat u oblasti računarstva, recimo, i svakih par reči prelazite na latinicu, jer postoje neke skrećenice koje jednostavno ne možete prevesti u ćirilicu. Upotreba pisma je pre svega praktična stvar i upravo će praktičnost i odrediti širinu njegove upotrebe....Hteo neko to da prizna ili ne, u mnogim oblastima latinica je jednostavno mnogo praktičnija.
 
Stoyo:
Ljudi...ćirilica se, nažalost, povlači pred latinicom, ali to nije skorašnja pojava. To je proces koji je otpočeo još polovinom XIX veka na Balkanu, i ja mislim da će se to, nažalost, nastaviti.

Zna li iko kako je teško kada treba da kucate projekat u oblasti računarstva, recimo, i svakih par reči prelazite na latinicu, jer postoje neke skrećenice koje jednostavno ne možete prevesti u ćirilicu. Upotreba pisma je pre svega praktična stvar i upravo će praktičnost i odrediti širinu njegove upotrebe....Hteo neko to da prizna ili ne, u mnogim oblastima latinica je jednostavno mnogo praktičnija.
Пиши ћирилицом и ти па ћемо победити!
:)
 
Брате... довољно јке да се донесе закон по којем ће све тастатуре морати да буду Ћириличне са секундарном енглеском латиницом, па ћеш да пишеш ћирилицом.

Која фирма прода латиничну татстатуру одузима се дозвола з арад... брате, неће нико да ризикује.
 
Alekasandar2:
Брате... довољно јке да се донесе закон по којем ће све тастатуре морати да буду Ћириличне са секундарном енглеском латиницом, па ћеш да пишеш ћирилицом.

Која фирма прода латиничну татстатуру одузима се дозвола з арад... брате, неће нико да ризикује.

:D :D :D :D :D

Ne mogu da verujem, sta covek pise :D :D :D

A sto je najgore,znam da tako i misli :roll:
 
licno mislim da Amfilohije nece biti novi patrijarh a evo i zasto.On je suvise ekstreman i prilicno nepodoban za ono sto sledi u narednoj deceniji a to je cvrsca saradnja izmadju pravoslavnih i katolicke crkve.U skladu sa tim mislim da je realnije ocekivati neku umereniju licnost na tom mestu koja ce biti u stanju da vodi taj proces.rfecimo ja na tom mestu vidim vladiku Lavrenija.
 
ma znam aco, tako će da bude. vec imas pismo koje se zove serbian...a ćirilično je, a drugo serbian-latin...( inace serbian-latin je identicna sa croatian rasporedom) sve je time rečeno koje je osnovno i primarno. imam drugara koji ima firmu za uvoz kompova i mogu ti reći da otprilike za 50 posto u odnosu do sada, zadnjih mesec dana raste potraznja za ćiriličnim tastaturama.
 

Back
Top