Ottawa, Canada

TaTjaHa

Početnik
Poruka
12
posto imamo Vankuver Kanada ajde da otvorimo i prozorche sa glavnim gradom Kanade
istok vs zapad

zovem sve da se pridruze koji imaju bilo kakve veze sa Otavom - zive ovde planiraju da se dosele ili zele da se druze ...

da razmenimo iskustva / dogadjaje / gde sta moze da se nadje (tipa bureka i drugih djakonija poteklih od nostalgije)

i da sednemo uz cyber-kaficu i lepo se istaracamo o dogadjanjima u otavi pa i sire
 
TaTjaHa:
posto imamo Vankuver Kanada ajde da otvorimo i prozorche sa glavnim gradom Kanade
istok vs zapad

zovem sve da se pridruze koji imaju bilo kakve veze sa Otavom - zive ovde planiraju da se dosele ili zele da se druze ...

da razmenimo iskustva / dogadjaje / gde sta moze da se nadje (tipa bureka i drugih djakonija poteklih od nostalgije)

i da sednemo uz cyber-kaficu i lepo se istaracamo o dogadjanjima u otavi pa i sire
Zdravo Komsinice,
Bas lep poziv na kaf-cu ,nadam se da je nasa tursko/grcko/srpska.
Za mene molim te nemoj puno secera...
KApetan od Belu LAdju,trenutno plovimo po i oko Vankuvera....
 
naravno kafica po naski napravljena i to uvezena iz srbije

heh gledam kako brzo prodje ova jesen, ko da je i nije bilo, ustvari nisam ni primetila jesen ove godine, okrenu se i nema vise lisca.
a kazu da ce ove god biti dosta snega .... pa budmo videli
(po kanadski da zapocnemo razgovor o vemenu)
 
TaTjaHa:
naravno kafica po naski napravljena i to uvezena iz srbije

heh gledam kako brzo prodje ova jesen, ko da je i nije bilo, ustvari nisam ni primetila jesen ove godine, okrenu se i nema vise lisca.
a kazu da ce ove god biti dosta snega .... pa budmo videli
(po kanadski da zapocnemo razgovor o vemenu)
Dobro jutro Komsinice ,
ovde u Vankuveru od jutros sunce bice lep dan rekao bih 10-15C.
Inace cime se bavis ,kako ti se svidja tu ,planiras li ovamo da plovis ili...Ima li nasih ?
Veliki Pozzzzzzzzzzzz
Kapetan od Belu Ladju :p
 
CAo komsija

evo kod nas neka kisa, iako je otava poznata da ima dosta suncanih dana poslednje vreme imamo dosta kise, ali bar nije u minusu nego je oko 10C

a u vase vode ne planiram, bar ne u skorije vreme, iako bi ustvari bas zelela da vidim i tu obalu kanade, ali akda te ponese put uglavnom idem jos istocnije ka evropi pa onda do bg-a, pa se ono malo odmora sto se ima uglavnom potrosi na to

a za sada mi se svidja u otavi iako heh kada mi se kuma sa porodicom vratila u novi sad razmisljam i o toj ideji, ali za sada se samo rasmislja i to je u dalekoj buducnosti

da li Vi gosn. Kapetan planirate da posetite i malo hladnije krajeve tokom zime tipa ottawe - nije lose doci kada su ledene figure izlozene pocetkom februara, tada i nije tako ni hladno (heh cesto im neuspe izlozba za svih 10 dana zbog vremena - bar u protekle 2 god)
 
TaTjaHa:
a za sada mi se svidja u otavi iako heh kada mi se kuma sa porodicom vratila u novi sad razmisljam i o toj ideji, ali za sada se samo rasmislja i to je u dalekoj buducnosti

da li Vi gosn. Kapetan planirate da posetite i malo hladnije krajeve tokom zime tipa ottawe - nije lose doci kada su ledene figure izlozene pocetkom februara, tada i nije tako ni hladno (heh cesto im neuspe izlozba za svih 10 dana zbog vremena - bar u protekle 2 god)
Zdravo Komsinice,
Vidim da puno radis pa si tek sad stigla do "slobode" na internetu...Inace i ja sam iz Novog Sada /eto koliko je ovo mala planeta/ tako da ne zameram kumi...
Moj sin i ja planiramo iduce leto da idemo dzipom preko Toronta za Cikago i natrag preko Ohaja ,ali ako stoji poziv na kaf-cu mozda svratimo do tebe da vidimo kako zivis u tom kraju...Ne rece mi koje si struke ,verovatno progamerka,....
Veliki Poz. iz Vankuvera,
KApetan od Belu LAdju :p
 
Zdravo daleki Komsija
E pa ja sam iz Bg-a

ja sam u otavi, ali ako vas navede put do nasih krajeva - malos eoce u okolini otave, naravno kafica stoji, a ko zna mozda se izvuce i neka pita ili projara ...
a za struku - masinstvo sam zavrsila - heh ali nemoj da me pitas sta radim, to i ja pokusavam da otkrijem. reliability, safety, hmm ne znam mislim da me to i muci, jer ovde u firmi radim sve za sta im treba pomoc .. a pogotovo sada posle god dana akda sam se vratila (porodiljsko) mislim da je bilo teze firmi da mene ukopi u rad nego aj dase ukpomin nazad
heh o ovom mogu sada se zalim i zalim tako da bolje da stanem

nego sta je ovo nema nikoga da pogleda u ovaj prozoric da nam se pridruzi?

a koliko ti je sin?
moj mali sada ce skoro godinu i po

a kakve ti ladje vozis po vankuveru (mislim sta si po struci)

pozdravi
 
TaTjaHa:
Zdravo daleki Komsija

nego sta je ovo nema nikoga da pogleda u ovaj prozoric da nam se pridruzi?

a koliko ti je sin?
moj mali sada ce skoro godinu i po

a kakve ti ladje vozis po vankuveru (mislim sta si po struci)

pozdravi
,
Zdravo Komsinice,
Sto se tice prozorica,ovo Tvog i one moje LAdje, cini mi se da mali broj nasih ljudi uopste zna za krstaricu ....na zalost...trebalo bi je nekako reklamirati...mozda bismo se onda vise medjusobno druzili i razmenjivali iskustva...
Moj sin je juce napunio 23...pvi put...a ja jos uvek drzim da sam 22 & KApetan od BElu Ladju,MSEE po struci...
A sto se tice Moje Bele LAdje ,to je ideja stara par hiljada godina , da nekako zajednicki plovimo po ovom vetrovitom moru prema nasoj novoj otadzbini...
Drago mi je da se ukljucis u nasu LAdju pa da plovimo zajedno...
PS:Bas jedan od mojih prijatelja je tvoje struke i da ti ,kao primer,ispricam njegove dogodovstine...Prvo je radio u Torontu kao dizajner R&D, a onda dobio "bolji"posao u V.ALi projekat je zavrsen posle 6 meseci i sve su ih raspustili.Ipak imao je snage i volje i otvorio njegovu firmu ,kupio strugove ,CAD sisteme...i eto ga sad radi toliko puno da tesko nadje vremena da zajedno idemo na pecanje...
Puno Pozdrava,
KApetan od Belu LAdju :p
 
Ajd' ja da vam se pridruzim ako primate drustvo iz Beograda.Ne bih se slozio da se za krstaricu ne zna. Verovatno ljudi nemaju vremena. I ja bih tu kaficu ali nemam kad,tj nemam vizu za Kanadu.Imam shengen ali nije dovoljno. Prosvetli me kapetane sta je MSEE?
 
Pozdrav
mi smo se odlucili za Albertu verovatno, ali me interesuje kakva je klima u Ottawi,npr ovih dana, kako se zivi i kakva je situacija sto se tice poslova?
I molim te nemoj da se vracas u Srbiju,mozda si zaboravila kako je ovde ali veruj mi ne zelis da se prisecas.
 
heh vracanje u yugu
pa da znas kada dodje neki veci praznik ili rodjendani onda vidis kako si usamljen i zelis da se vratis
a ottawa
pa lepsa je klima u bg-u sigurno - pogotovo sada vidim akda vise imaju toplih dana nego obicne - sem akda ja odem u bg onda ima i zime i snega heh
a ottawa pa hladno je, nije bilo suncano u poslednje vreme ali evo sunce se vraca ali i hladnoca. obicno j zimi dosta hladno ali ima dosta suncanih dana sto je lepo u neku ruku, samo posle 6 meseci snega muka ti je od snega. ali kanada je super organizovana nema zastoja u saobracaju duze od nekoliko sati tako da i kada ima veliki sneg sve se resi ubrzo. Ottawa mi se svidja jer je jos uvek relativno manji grad tako da nije veliki problem u prelazenju sa jednog kraja na drugi

a posao pa uglavom u otavi je hi-tech i gouverment, ali imai drugih firmi samo su manje zastupljeni. jedno vreme je bila kriza (znmaci pre jedno 4 god) ali sada se stabilizovalo tako da se ima posla. ali su zato cene kuca otisle gore, ali iznajmljivanje stanova je palo dole .. tako da svaki period ima svoje prednosti i mane. nema posla jeftinije kuce, puno posla nema stanova i skupi su za rentu itd ...

za albertu ne znam ali znam da je to jedna od bogatijih provincija pa ima manje taxe (valjda nema provincijsku taksu)

a sto milsis da se ne treba vracati? moji kumovi se vratise i prezadovoljni su. akzu samo da je zeznuto samo preseljenje ali sam zivot im se puno svidja

ovde nemas proijatelja nemas rodjaka, nesiguran posao , usamljenost ...
mislim ima i rpednosti ovde akda zivis, bolji prihodi, mozes sebi da priustis normalan zivot,
ali valdja kako dolazi Nova God onda krecem u nostalgiju i ...... i onda bi mogli da zamolimo naseg kapetana ladje da nas prebaci nazad
 
TaTjaHa:
ovde nemas proijatelja nemas rodjaka, nesiguran posao , usamljenost ...
mislim ima i rpednosti ovde akda zivis, bolji prihodi, mozes sebi da priustis normalan zivot,
ali valdja kako dolazi Nova God onda krecem u nostalgiju i ...... i onda bi mogli da zamolimo naseg kapetana ladje da nas prebaci nazad
Zdravo Komsinice,
Pokusavam da budem Tvoj prijatelj....Slazem se da takva tematika postoji kad nisi u starom kraju,ali u vecim gradovima je verovatno manje izrazena ...npr,Chikago,Toronto,Vankuver...Ukoliko imas dovoljno novca mozes i da se seckas po starom kraju i ovde ili...Sto kazu svaka medalja ima dve strane...Daklem kadgod si raspolozena izvoli na kaficu...a mozemo se druziti i internetom.
Veliki pozdrav,
KApetan od BElu LAdju :p
 
komsija Sale:
Zdravo Komsinice,
Vidim da puno radis pa si tek sad stigla do "slobode" na internetu...Inace i ja sam iz Novog Sada /eto koliko je ovo mala planeta/ tako da ne zameram kumi...
Moj sin i ja planiramo iduce leto da idemo dzipom preko Toronta za Cikago i natrag preko Ohaja ,ali ako stoji poziv na kaf-cu mozda svratimo do tebe da vidimo kako zivis u tom kraju...Ne rece mi koje si struke ,verovatno progamerka,....
Veliki Poz. iz Vankuvera,
KApetan od Belu LAdju :p

komso ja sam isto iz novog sada jel smo ti i ja jedini ili nas ima jos????
 
komso ja sam isto iz novog sada jel smo ti i ja jedini ili nas ima jos????[/QUOTE]
Zdravo Komsija,
ne znam ,tako izgleda na prvi pogled,al na drugi prodji kroz "moj" Vankuver sajt,tamo nas ima jos iz starog kraja...Kako Ti je ime Komsija ,cime se bavis,jesi li vec u Kanadi ili planiras?...Ako hoces mozemo nastaviti razgovor na Vankuver sajtu...
Pozdrav iz VAnkuvera
komsija Sale :p
 
komsija Sale:
komso ja sam isto iz novog sada jel smo ti i ja jedini ili nas ima jos????
Zdravo Komsija,
ne znam ,tako izgleda na prvi pogled,al na drugi prodji kroz "moj" Vankuver sajt,tamo nas ima jos iz starog kraja...Kako Ti je ime Komsija ,cime se bavis,jesi li vec u Kanadi ili planiras?...Ako hoces mozemo nastaviti razgovor na Vankuver sajtu...
Pozdrav iz VAnkuvera
komsija Sale :p[/QUOTE]

ja nisam u kanadi nego u usa malo na fl malo u nyc a od nove godine definitivno samo u nyc....sacu da vidim sta ima na vankuveru....ime mi je nemanja....drago mi je....a inace malo zavrsavam skolu malo radim....inace limanac....ti?...
 
nnnn:
ja nisam u kanadi nego u usa malo na fl malo u nyc a od nove godine definitivno samo u nyc....sacu da vidim sta ima na vankuveru....ime mi je nemanja....drago mi je....a inace malo zavrsavam skolu malo radim....inace limanac....ti?...
Ajd Nemanja zdravo jos jedared,
Ziveo sam u centru,nekih15 godina , a posle na cardaku pa zasad ovde u V.
Inace dobar prijatelj trenutno ,nekih 4 godine zivi u kaliforniji ,a doso iz australije...Kaze da ce da ide nazad u austr....Eto ti kako smo pobedili '99-te ima nas svukuda...Ako se uspemo druziti bice nam lepse...
Pozzzzzzzzzzzzzzzz
komsija Sale :p
 
za druzenje uvek raspolozen....ja sam tu zadnje dve godine....nije lose sta da ti kazem....zavrsavam sad za dve nedelje mba dobio sam posao od januara ovde u nyc a i zena mi je tu tako da u subotu odo na floridu na zadnje dve nedelje i onda se konacno i definitivno selim u nyc.....
 
nnnn:
za druzenje uvek raspolozen....ja sam tu zadnje dve godine....nije lose sta da ti kazem....zavrsavam sad za dve nedelje mba dobio sam posao od januara ovde u nyc a i zena mi je tu tako da u subotu odo na floridu na zadnje dve nedelje i onda se konacno i definitivno selim u nyc.....
Komso,moram da idem cujemo se sutra...
Sale :p
 
raspricase se komsije
ima ans dosta to je tacno po celom svetu
kada mi je kuma bilaovde ona je znala dosta novosadjana a ima i beograda svugde
ali vidim da se ljudi poneki i vracaju dole, kao bolje je ima se posla pogotovo strane firme sada otvaraju dole office pa radije zaposljavaju povratnike sa stranim iskustvom ...

a valjda ovde zavisi i gde stanujes i kako iams vremena da se kreces. ja sam u pregradju ottawe i imam puno obaveza tako da vas i nemam vremena za upoznavanje novih ljudi kao i druzenje
a onda jos kada dodju veliki praznici onda ti bude jos teze pa te ponekada uhvati kriza nostalgije i zelje da se vratis

a taj so se vratio u autraliju heh pa ako si u kanadi jedno vreme polse nekoliko zima od po vise od 6 meseci i kratkog vlaznog leta .. eee pa mnogima padne na pamet da odu u toplije krajeve .. samo ta australija je taaakoo daaaaleeeekoooooooo
a sama selidba me uzasava .. ne znam kako to ljudi ovde samo se spakuju i puf odu u novi grad novo sve
 
TaTjaHa:
a valjda ovde zavisi i gde stanujes i kako iams vremena da se kreces. ja sam u pregradju ottawe i imam puno obaveza tako da vas i nemam vremena za upoznavanje novih ljudi kao i druzenje
a onda jos kada dodju veliki praznici onda ti bude jos teze pa te ponekada uhvati kriza nostalgije i zelje da se vratis
Dobro jutro Komsinice,
Vidim da te hvata nostalgija...Ako stvarno zelis da se vratis onda je najbolje da to i uradis.Jos uvek ce ti ostati Papiri pa mozes da se seckas kako ti se svidja...
Veliki Poz,
Kapetan od Belu LAdju :p
 
E pa evo i komšinice iz Beograda.
Kako je tamo preko bare? Znate li kakve su šanse da se ja i moja porodica (muž i 2 klinca) prebacimo tamo za stalno?
Ponećemo burek i šta god vam duša želi! :grin:
 
Sofi75:
E pa evo i komšinice iz Beograda.
Kako je tamo preko bare? Znate li kakve su šanse da se ja i moja porodica (muž i 2 klinca) prebacimo tamo za stalno?
Ponećemo burek i šta god vam duša želi! :grin:
DobroJtro Komsinice,
Ako se prosetas po palubi moje Bele Ladje /forum Vankuver,Kanada/ mozes pronaci neke odgovore na Tvoja Pitanija...
Pozzzzzzzzzzzzzz iz VAnkuvera
KApetan od Belu LAdju :p
 

Back
Top