Srbiji prete restrikcije struje?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 28

Tema: Srbiji prete restrikcije struje?

Primećen član Kira Neris (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2006.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Srbiji prete restrikcije struje?

Iako zima u Srbiji još nije počela, EPS i ministar upozoravaju da zbog velike potrošnje i lošeg stanja u energetskoj mreži prete restrikcije.
    Pojedini analitičari smatraju da takva upozorenja predstvaljaju vrstu pritiska na Vladu Srbije da odobri povećanje cene struje. S druge strane, takvi zahtevi mogu biti i opravdani jer je u Srbiji cena struje najniža u regionu. Strahove su pogoršali nestanak struje u Evropi tokom vikenda, kao i činjenica da će Bugarska od 1. januara morati da ugasi svoju nuklearku.
    Do početka kalendarske zime ostalo je još više od mesec dana, a EPS već poručuje da struje tokom zime možda neće biti dovoljno. Momčilo Cebalović iz EPS-a kaže da će maksimalna proizvodnja od 135 miliona kilovat-časova biti uzaludna, ako se i po vremenu poput današnjeg, na temperaturi od oko 15 stepeni, građani dogrevaju.
    Bivša ministarka energetike Kori Udovički kaže da su zahtevi EPS-a i ministarstva energetike razumni. “Nepobitno je da je u ovom trentuku cena električne energije u Srbiji postala bitno jeftinija nego što je bila pre dve godine, dok su drugi energenti čak i trostruko poskupeli u odnosu na to koliko su koštali pre nekoliko godina", kaže ona. "Sasvim je logično i sigruno da potrošnja struje u ovom trentuku značajno raste i da to opterećuje sisitem. Ova sadašnja cena ne može da pokrije troškove uvoza električne energije koji će ne sumnjam, biti potreban ove zime”, kaže Kori Udovički.
    Bugarska 1. janura ulazi u EU i zato mora da ugasi nuklearku Kozloduj, zahvaljujući kojoj je bila najveći izvoznik struje u regionu. Zemlje na Balkanu imaju dve mogućnosti: ili da iz zapadne Evrope uvoze skupu struju ili da se same na vreme snađu, kao što je to učinila Makedonija.
    U EPS-u kažu da će učiniti sve kako bi sprečili da se Srbija posle pet godina ponovo suoči sa restrikcijama struje. Poručuju, međutim, da će, ako domaćinstva i preduzeća sama ne smanje potrošnju, to prisilno, redukcijama, učiniti Elektromreža Srbije.

Poznat inagadadavida (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Srbiji prete restrikcije struje?

Procitao sam samo naslov, mrzi me da citam o struji, podseti me da nisam platio za dva meseca
    Cela Evropa ima problem sa strujom. i Nemacka, i Holandija, cak i Spanija, pa sto bi mi bili izuzetak?

Traziti opet od gradjana da se smrzavaju , je bezobrazluk, Ja cu da popalim sve grejalice, pa dosta mi je bilo za vreme Slobe restrikcija. A ona vlada koja ne moze i ne zna da obezbedi struju, nema sta da trazi u vodjenju zemlje. Ima i sva svetla da upalim pa neka se vidi raskos

Primećen član Autobus 88 (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

E blejao ja gajbi pre neki dan sa nekom ekipom i nestane struje. Taman nam postalo extra ali oces vratila se struja...

Iskusan Salvantis (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Neverovatno da se i ja u necemu slozim sa onom dvojicom :shock: .
    Nazalost cinjenica je da EPS jeste neverovatno bezobrazna; proteklih godina povecali su bog zna koliko puta cenu struje, i dalje im je malo. A snabdevanje, bar u mom kraju, je katastrofalno: proteklih 4-5 meseci na svakih par dana bar jednom nestane struje, dok gospoda iz EPS-a ne mogu mesecima da pronadju i saniraju kvar. Naravno to ih ne sprecava da salju opomene ako samo par dana zakasnis sa uplatom, ili da salju racune za ono sto je vec placeno, jer im treba nedelju dana da im podaci 'legnu' u kompjuter?! I naravno, svake zime ista prica: "stedite, smrzavajte se, sedite u mraku, uvescemo restrikcije, treba nam veca cena....". Banda lopovska.

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Хе, хе ... има шта да се ради "по мраку" ...

Ајмо браћо Срби да радимо на наталитету!
    Код мене је ситуација - није лоше ...
    Клинци и Ја

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Salvantis[B
    ]Neverovatno da se i ja u necemu slozim sa onom dvojicom :shock: . [/B]
    Nazalost cinjenica je da EPS jeste neverovatno bezobrazna; proteklih godina povecali su bog zna koliko puta cenu struje, i dalje im je malo. A snabdevanje, bar u mom kraju, je katastrofalno: proteklih 4-5 meseci na svakih par dana bar jednom nestane struje, dok gospoda iz EPS-a ne mogu mesecima da pronadju i saniraju kvar. Naravno to ih ne sprecava da salju opomene ako samo par dana zakasnis sa uplatom, ili da salju racune za ono sto je vec placeno, jer im treba nedelju dana da im podaci 'legnu' u kompjuter?! I naravno, svake zime ista prica: "stedite, smrzavajte se, sedite u mraku, uvescemo restrikcije, treba nam veca cena....". Banda lopovska.
    Give me five

Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Ем топло ем слатко ... :wink:

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lacibg
    Хе, хе ... има шта да се ради "по мраку" ...

Ајмо браћо Срби да радимо на наталитету!
    Код мене је ситуација - није лоше ...
    Клинци и Ја
    Mashala domacine, neka su zivi i zdravi,

Kod mene, prava banda kriminalaca :-D
    Ovo u sredini je zena

Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Citat Original postavio inagadadavida
    Mashala domacine, neka su zivi i zdravi,

Ovo u sredini je zena

Хвала такође,
    еј, клинци личе на жену !

Iskusan Salvantis (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Ovo u sredini je zena
    Ti si cudniji nego sto sam mislio
    Poslednji put ažurirao/la Salvantis : 07.11.2006. u 18:32

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Salvantis
    Ti si cudniji nego sto sam mislio
    mrsh
    ok, ova ti je dobra :wink:

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Eh, ta vremena....

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

omasena tema... srbiji ne prete restrikcije struje u toj meri koju kolega pokusava da predtavi. mislim da ako nas udostoji sutra kolega veksla koji je između ostalog jedan od funkcionera eps-a, pažnje i malo nam izelaborira o problemu struje na ovom podneblju i struji u eu...

Početnik vuk.k (avatar)
    Učlanjen
    13.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

J O M I N I: voleo bi da cujem javno tvoje misljenje dali treba zatvoriti temu: Sutra se svecano usvaja mrtvo slovo na papiru zvano Ustav

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U EU restrikcije? Došla maca na vratanca, a?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

jedva cekam. restrikcije....
    to ce biti raj za astronome amatere.....
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ko zna... ako budemo bogati jednog dana mozda cemo imati nas mount palomar....

Iskusan Enfroz2891. (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Josh se ne nazire cela prichica i nachin na koji su restrikcije povezane sa nastavkom Miloshevitjeve politike i izrabljivanjem Vojvodine i kradjom njenih para....kad kolega postavljach zaokruzi dramski zaplet,doci cu da se cepam.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Citat Original postavio marlon
    ko zna... ako budemo bogati jednog dana mozda cemo imati nas mount palomar....
    kad su u pitanju teleskopi mi smo vec bogati...imamo jedan iz vremena prvog svetskog rata, koji skuplja prasinu...hteli australijanci da ga kupe, i jos da nam daju eksluzivno pravo da posmatramo juzno nebo za dzabe....ali nasi debili nisu to dozvolili....ne mogu sad da trazim ime lika koji to nije dao, ali tkao stoje stvari....
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

cisto sumnjam ober... ne mogu da verujem da je tacno znam ljude i pitacu... nemoj da bude kao sa vojnim muzejom...najlakse osuti paljbu po nekome bez ikakvih argumenata...secas se... sta je refraktor ili reflektor, ko ga je pravio, koja je ziza..otkuda on tu....znas nesto vise o tome?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

http://www.astronomija.co.yu/instrumenti/jst/jst.htm
    to je to...
    a sto se tice muzeja, odmah sam priznao da je mozda u pitanju moj licni utisak o svemu tome cak se nadao da sam u krivu....

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

vidis ovo je indikativan tekst o nasim naravima...ali iskreno ako me pitas, mislim da on nije samo u vlasnistvu opservatorije, vec mozda i u muzeju grada ili vec necega.... ono za malu opticku gresku to treba videti sta je. cudi me da niko u to vreme kad je pisan ovaj tekst nije pogurao gradsku ili republicku vlast da nesto urade.... ono jos i 1996 mogu da razumem bio je rat....

Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Citat Original postavio Enfroz2891.
    Josh se ne nazire cela prichica i nachin na koji su restrikcije povezane sa nastavkom Miloshevitjeve politike i izrabljivanjem Vojvodine i kradjom njenih para....kad kolega postavljach zaokruzi dramski zaplet,doci cu da se cepam.
    Како не знаш ? Ево да ти ја објасним.

Милошевић је умро али није. То се са Карлом договорио да би изашао из Хага.
    Ено га ужива у Русији с породицом. Затим, тајно се договорио с Ацом Томићем и
    Коштуницом да поделе српски колач. Наумов, министар за енергетику, члан је владе
    па самим тим и под контролом. Кад му дође он наручи "лигхт схоw" чисто из обести, на нашкоди грађанима Србије, и да их подсети да он и Мира још увек владају.

Domaćin veKsla (avatar)
    Učlanjen
    13.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Procitao sam samo naslov, mrzi me da citam o struji, podseti me da nisam platio za dva meseca
    Cela Evropa ima problem sa strujom. i Nemacka, i Holandija, cak i Spanija, pa sto bi mi bili izuzetak?

Traziti opet od gradjana da se smrzavaju , je bezobrazluk, Ja cu da popalim sve grejalice, pa dosta mi je bilo za vreme Slobe restrikcija. A ona vlada koja ne moze i ne zna da obezbedi struju, nema sta da trazi u vodjenju zemlje. Ima i sva svetla da upalim pa neka se vidi raskos
    Kolega adirladada,vasa trenutna depresivnost je neopravdana,glede strujnih kolicina kilovatsati u casovima.Kolega,neko vas je opet navuko na pricicu o restrikcijama u Srbiji.Kolega,u Srbiji postoji i postojace visak el. energije,a u izgledu su izgradnje novih kapaciteta zasnovanih na prirodnim resursima.Normalno ovi kapaciteti objediniti ce sa jos jednim mocnim srpskim energetskim potencijalom,znacajan energetski faktor u regiji.E sada,znate kolega restrikcije prizeljkuju isti mlatimudani koji su 2000.-2001. godine
    "velikodusno" smirivali stanivnistvo Srbije,objasnjavajuci mu da od 5.oktobra nema dovoljno struje i nema goriva za grejanje.Secam se direktnih TV prenosa kada kompletna Vlada na dobrom putu docekuje u Krusevcu svecano dve cisterne mazuta ili kada takodjer pod direktnim TV prenosom bravari i ostali majstori menjaju neke sitne zayebancije na nekom od blokova TE Obrenovac.Vidite kolega adirladada,ta prica o restrikcijama vise ne pije vodu,znate,to su hajde recimo samo neostvarive zelje koje su inkorporirane u trecu ligu ekipe iz bojkota,znate.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Ma to se pripremamo za povratak narodne SPS-SRS vlasti a posto su neki zaboravili na patriotsku disciplinu i tekovine narodne vlasti red je da se podsetimo
    1. Zadenite papiric sa rasporedom grupa za iskljucenje na frizider a vasu grupu obavezno podebljajte da se ne zahebete.
    2.Spremite dovoljnu kolicinu svece najjeftinije su od Rumuna na pijaci ili ispred groblja na Zadusnice a mozete i petroleke ako imate sto je jos bolje
    3. Izvadite iz podruma limenu kantu fricovku od 20 L i drzite je u pripravnosti.
    4.Isecite plasticnu flasu po sredini ukoso da bi mogli natociti benzin iz kante u stavki 3. ili kad budete kupovali beniz od ljubaznih prodavaca koji ga vade iz kontejnera .
    Ako ste sve ovo uradili ondak se izvalite udobno ispred televizora i uzivajte u vestima o najvecem privrednom rastu u sveta a i sire,nominaciji mudrog predsednika za nobelovu nagradu ,bloku o domacim izdajnicima ,i uspehu u obnovi i izgradnji ako se nedaj boze potrefi da je vasa grupa na redu bas u to vreme onda prekratite to vreme uz tablic i vinjak a svece ste naravno na vreme obezbedili :-D .

Slične teme

1. Počele restrikcije struje!!!
    Autor risim u forumu Politika
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 09.01.2009., 22:33
  2. Počele restrikcije!
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 01.12.2008., 17:18
  3. Fašisti prete nasiljem!
    Autor Polly Jean u forumu Politika
    Odgovora: 354