Svajcarska

UAR

Zainteresovan član
Poruka
126
Pozdrav svima!

Na moju ogromnu radost dobila sam svajcarsku vizu i za nekih desetak dana idem da obidjem ovu zemlju. Stacioniracu se u Cirihu, ali planiram da obidjem i Bazel i Bern, ova dva grada su preporuka nekih ljudi koji su bili tamo.

Mozete li da mi preporucite sta da obidjem?
Sta je dobro od mesta za izlazak?
 
Lucern je krajnje dosadan a ljudi prehladni.....Grad je lep ali meni je tamo bilo jako tuzno....Uopste ceo daj Nemacki kanton je da se "smrznes"...Sve zavisi sa kim si tamo....mislim da bi to moglo da igra presudnu ulogu.
 
idi u lucern, na jedno pre podne.
sada se tamo ništa ne dešava, te nije zanimljivo, karneval je u februaru..
zanimljivo je jer je sav u folklornom fazonu, ali ako očekuješ zabavu...kao što đura reče, umrećeš od dosade. basel je dosadan, krajnje ne zanimljiv, baš kao i bern.
sedi ti lepo na voz i spusti se do lozane, vevey-a montreux-a to je zabava..
ali preporučujem bar jedno noćenje u tom kraju, predaleko je da bi putovala 2 puta a za dan..nema šanse da sve prođeš.
ja volim da idem na diabloret glečer, i gstaad na kuvano vince;)
naravno st morice je mondensko mesto, zanimljivo za videti...uvek se naleti na neke poznate ličnosti..
zanimljivo je u kantonu vaud jer je to regija vina, ali nekako sad..nije baš pravo vreme za švrćkanje po ch.
ajd kad mi dođe inspiracija..pisaću;)
 
za nekih 120 chf možeš obići te vrhove za ceo dan, u cenu uključen prevoz, ulaznice, ručak...
ima raznih ponuda, pokupi u nekom hotelu kad dođeš u zurich...
i obavezno probaj fondue fromage...
i ciriške kobasice!
 
Hvala Pajamaco i svi ostali!

A sta mislite o obilasku Linhestajna? Meni zvuci zanimljivo, ali ne znam kako je u ovo doba godine?

I jos nesto, kakve su cene prevoza? Npr. od Ciriha do Lozane otprilike?

Sta je dobro za izlazak uvece? Ovde pre svega mislim na Cirih.
 
pa pazi..u svim tim gradovima ima stari grad, uvek zanimljiv da se vidi.
do lozane mislim da je povratna karta oko 80 chf..zaboravila sam..ček...
http://www.sbb.ch/en/
evo link pa pogledaj za sve destinacije;)
za večernje izlaske u cirihu nisam expert, znam samo restorane:p
omiljen mi je restaurant du lac... fenomenalna klopa...na obali jezera.
ako hoćeš da vidiš kako se zabaljaju mlađi od 18 idi u starbucks, ima ih 3 u cirihu...
ja volim i da popijem čašu vina u restoranu na vrhu grada... rigiblick se zove.
sjajan je i zoo vrt;)
 
Lihtenstajn je predivan, glavni grad mu je Vaduz, maleno mesto u dolini...ravnici..dok su iza njega ogromni Alpi.. obavezno se popni do sela, pogled je velicanstven, kuce prelepe...sa obaveznim cvecem na prozorima...

Bazel ima ogroman Zoo, bice ti potrebni sati da ga obidjes...

Schaffhausen / Safhauzen/ se nalazi na samoj granici sa Nemackom... poznat je po slapovima Rajne...Rajnfal.. izuzetno mesto.. iznad njega se uzdize srednjovekovni dvorac, preuredjen u restoran...pozemni prolazi ili tuneli vode do terasa koje su u raznim nivoima sa ogromnim slapom.. takodje mozes brodicem do sredine Rajfala, jer se na sredini nalazi velika stena i ponekad je moguce popeti se stepenicama na vrh... divan osecaj!!!
Tvrdjava Munot je isto prica za sebe...
Lep provod!!! :lol: :lol: :lol:
 
Super! I jos me zanima kako se dolazi do St. Morice-a? Sta je tamo najzanimljivije, tj. da li vredi ici samo da bi se mesto gledalo? :lol: I kolika je cena za ulazak?
 
čega cena?
pa ne plaća se bre ulazak u selo bwe..
zezaš, jel?
nema ništa posebno, još jedno živopisno švajcarsko selo, sa po kojom princezom, filmskom divom ili superstarom;)
a koliko ostaješ ti tamo?
 
Mislim da je Zermatt u podnozju Matterhorna interesantniji za posetu nego Moric. Mozes da uzmes zicaru do Klein Matterhorn odakle imas pogled sve do Mont Blanc-a. Mozes i da se ispentras do Stellisee, prelepog jezerceta odakle se pruza neverovatan pogled na Matterhorn (ovo jezerce sa Matterhornom u pozadini je cesto na razglednicama iz Svajcarske)
Pogledaj: http://members.virtualtourist.com/m/e376/a864d/
 
Matternhorn...waaaauuuu... obavezno obidji...zaista je predivan...
..bila sam preko leta i priroda me odusevila... zaista vredno za obici... ako nemas dovoljno vremena zrtvuj nesto, ali ledeni vrh obidji... :wink:
 
A gde se nalazi Matternhorn? U Swiss cu biti dvanaest dana. Vikendom ima ko da me vozi autom da obilazim, a preko nedelje cu koristiti javni prevoz za dalja putovanja. Zato pitam koliko je koje mesto daleko, da mogu da se uklopim sa troskovima.

Evo ovako sam isplanirala: jedan dan obilazim gradove na granici sa Nemackom, Saufhauzen i ostale. Jedan dan cu ici do Berna, jedan dan u Friburg u goste, jedna noc i dva dana/radna dana/ provedena u Lozani i gradovima blizu nje, jedan dan u Linhestajnu. Nadam se da cu nedge moci da uklopim Matternhorn. Idealno bi bilo da samo od Friburga do Lozane koristim javni prevoz, i mozda Matternhorn a ostalo da obilazimo kolima. Ostale dane provescu u Cirihu.
 
Hej cao,
Evo ja sam u Swiss, dosla pre par dana. Za sada sam u Zirihu, obisla sam grad, jezero, a za vikend idem Shufhauzen. Pisacu kako je kad se budem vratila.
Pozdrav...
 
Ahhhhh.... odavno nisam bila u Schaffhausenu....a tamo je bas divno...@UAR pomalo ti zavidim, znas... ;)
...ako budes isla u Bazel obavezno poseti zoloski vrt....bice ti to divan izlet... :lol:

Srecno svrljanje po Swiss!!! :razz:
Obavezno moras probati sve njihove cokolade!!! :lol: ;)
 
Zdravo svima! Vratila sam se kuci. U Swiss je bio stvarno super. Veoma su mi znacile vase sugestije i zato se svima zahvaljujem.
Utisci su mi pozitivni naravno. Najvise od svega dopao mi se grad Montreux, na jugozapadu, izgleda kao da je na moru(i to ne na bilo kom moru), zaista divno. Tamo je u vreme kad sam ja bila vec bio poceo novogodisnji vasar, mnogo tezgi za prodaju raznih stvari, marame, ukrasi, figurice itd. Verovatno je mom dobrom utisku doprinela i ta prazninca atmosfera. Zatim Lugano, slicno kao Montreux, na jezeru, a kao da je na moru, turisticko mesto, zaista lepo, mada je mozda bolje tamo ici leti. Razlikuje se od Montreux-a po tome sto nije toliko mondenskko mesto. I u ovo doba godine po tome sto nije vec okiceno za N.G.
Rainfall su super, zaista impresivni. Napravila sam tamo gomilu slika, sa svakog sprata :) U blizini je gradis Schaffhauzen, isto jako simpatican.
Jako mi se dopalo kao izgleda Bern, pravi centralnoevropski uzdrzan i cist grad. Tako sam otprilike zamisljala Svajcarsku. U Bernu je relativno zanimljiva botanicka basta, lepo je sredjena, nalazi se pored reke. Super je i katedrala u Bernu, moguce je popeti se na vrh i odatle se vidi ceo grad.
Cirih je sjajan, cist, organizovan, jezero tako opustajuce. Tamo se iznad grada nalazii fakultet gde je studirao Ajnstajn, a unutra je interesantan(za decu narocito) zooloski muzej.
Ono sto sam propustila jenjihov nocni zivot i Matternhorn, ali to ostaje za drugi put ;)
 

Back
Top