OVK i CG
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 95

Tema: OVK i CG

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano OVK i CG

Црногорски државни тужилац о хапшењу групе Албанаца
    ОВК спремала упад у Црну Гору
    Весна Меденица изнела детаље о повезаности терориста са Косова са криминогеном организацијом на подручју општине Тузи

ПОДГОРИЦА – Ослободилачка војска Косова у садејству са члановима екстремне организације Покрет за остваривање права Албанаца у Црној Гори, требало је у ноћи избора, 10. септембра, ове године, да изврше терористичке акције, које су претходно детаљно испланирали, на подручју градске општине Тузи, надомак Подгорице.
    Врховни државни тужилац Црне Горе Весна Меденица скинула је синоћ ознаку тајности са овог поступка који се води против 17 особа ухапшених у полицијској акцији „Орлов лет”, на подручју Малесије (Тузи), под сумњом да су „деловали у криминогеној организацији чији је циљ био подривање уставног поретка Црне Горе извођењем терористичких напада на том подручју”.

– Организација је остварила везу са једним делом бивших бораца Ослободилачке војске Косова преко којих је настојала да обезбеди оружје. Исти су се понудили да непосредно спроводе терористичке акције на простору Малесије – тврди она. – Током септембра донета је одлука да се почне са насиљем, односно терористичким акцијама на простору Карабушког поља, у Малесији, тиме што ће та акција бити у виду застрашивања неалбанског становништва и заузимања објеката од виталног значаја на подручју Тузи.

Меденица је оценила како су чланови организације проценили да је најпогодније време за почетак терористичких акција непосредно након затварања гласачких места на парламентарним изборима 10. септембра.

– Управо време након избора је одређено као оптимално за остваривање циљева ове терористичке групе. Постигнут је договор са бившим припадницима ОВК да се за викенд, 9. и 10. септембра, илегално пребаце на простор Малесије, сакрију и збрину, да би након завршетка избора извршили терористичке акције, које су претходно детаљно испланиране – казала је она.

Црногорски државни тужилац образложила је мотиве скидања вела тајности са овог случаја, истакавши да је „у време трајања истраге, која је иначе под ознаком тајности, у средствима јавног информисања почела да се води неутемељена расправа манипулацијом чињеницама које су утврђене у преткривичном поступку, дајући тиме погрешну слику о оправданости акције и законитости њеног спровођења”.

„Такав вид јавне кампање има негативан утицај на ток истражног поступка, чиме се ствара осећај правне несигурности, због чега сам проценила да је неопходно спровести процедуру скидања тајности са поступка”, појаснила је Меденица.

Она је подсетила да је специјални државни тужилац за сузбијање организованог криминала Стојанка Радовић затражила спровођење истраге пред Вишим судом у Подгорици против Весеља Дедувукаја, Антона Сиништаја, Доде Љуцаја, Ђона Дедувукаја, Сокоља Ивановића (Иванаја), Ђорђија Ивановића, Марка Ивановића, Николе Љекочевића, Коље Дедувукаја, Пјетра Дедувукаја, Ђона Дедувуковића, Виктора Сиништаја, Зефа Беришаја, Ђона Љуцовића, Васа Кољчевића, Виктора Дрешевића и Маљоте Бојовића.

– Активности предузете у преткривичном поступку и досадашњем току истраге потврдили су основаност захтева да су окривљени у дужем временском периоду спроводили одређене радње, након чега су формирали организацију под називом Покрет за остваривање права Албанаца у Црној Гори – казала је Меденица. – Циљ организације био је да се насилним путем обезбеди регионализација простора на коме живи албанско становништво, која би бринула о остваривању права Албанаца у Црној Гори.

Меденица је рекла да је ова организација, „интензивном комуникацијом коју је имала на подручју Малесије, Косова и Албаније, истрајавала у намери, и уз финансијску помоћ дијаспоре обезбеђивала значајне количине оружја, муниције, војне опреме, фалсификованих докумената и других неопходних средстава за остваривање насиља путем терористичких акција”.

О приговорима у јавности да је црногорска полиција приликом хапшења припадника ове организације прекорачила овлашћења, Меденица је истакла да основни државни тужилац у Подгорици и службеници Управе полиције, по њеном налогу, „прибављају информације о притужбама да су полицајци примењивали силу над ухапшенима”, као и да је затражила детаљну медицинску документацију о здравственом стању осумњичених.

– Уколико се утврди да је било прекорачења у предузимању службених радњи, против прекршилаца ће бити покренут кривични поступак – истакла је Меденица.

Н. Ђурић

neverending story

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: OVK i CG

inače lepo reče toma nikolić. ne gotivim čoveka nimalo, ali zbog čekuove posete na drzavnom nivou, trebalo bi im opaliti embargo... makar na kratko, pa nek se češu.

Primećen član Great Old One (avatar)
    Učlanjen
    15.10.2006.
    It was dark all around. There was frost in the ground When the tigers broke free.
    Reputaciona moć
    0

Требало би увести неке дипломатске санкције Црној Гори. То је све такозвано "испипавање терена". Није пуштање балона, односно пуштање голубова, то раде неки по форумима од када је Србија поставила темеље своје државности.

А што се тиче саме вести, мислим да је то припрема терена за случај кад пукну дилови. Тако је то у криминогеним структурама. Погледати шта сам писао на теми о Јединици
    http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=3254287&postcount=42

Отприлике сличан сценарио.

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

To me sad zanima kao i delovanje ETE u Baskiji, nit moja zemlja nit moji teroristi.

Učlanjen
    15.10.2006.
    It was dark all around. There was frost in the ground When the tigers broke free.
    Reputaciona moć
    0

ОВК нема везе са тобом?

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa u pravu čovek matori... nema veze. ali kad mu dođu pod prozor ako je u juznoj srbiji i te kako ce da ima veze. inace bas me zanima da ti moroni iz ovk krenu na juznu srbiju i postavljaju eksplozivne naprave a drzava da sedi i cuti, kako bi balondžije reagovale. sta mislis dal bi se utrtili pa bi napadali drzavu zbog indiferentnosti ili bi razvijali ovde crveno crne zastave kao što ih razvijaju oni homosi na DO forumu.

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Citat Original postavio Great Old One
    ОВК нема везе са тобом?
    ne? sa tobom?

Učlanjen
    15.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Самном има везе то што ОВК убија људе на територији државе чији сам грађанин. Због тога ме занима и шта ОВК ради у суседним државама. Теорија спојених судова.

А шта би ти радио да крену на југ Србије? Оно што каже Марлон, или?!?

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Citat Original postavio marlon
    pa u pravu čovek matori... nema veze. ali kad mu dođu pod prozor ako je u juznoj srbiji i te kako ce da ima veze. inace bas me zanima da ti moroni iz ovk krenu na juznu srbiju i postavljaju eksplozivne naprave a drzava da sedi i cuti, kako bi balondžije reagovale. sta mislis dal bi se utrtili pa bi napadali drzavu zbog indiferentnosti ili bi razvijali ovde crveno crne zastave kao što ih razvijaju oni homosi na DO forumu.
    Po toj logici, treba da se nerviram i zbog delovanja alkaide, jer mogu i oni doći "pod moj prozor"! Šta se dešava u susednim državama nije moj problem.
    Samo ne znam da li vi likujete ili žalite zbog ove vesti.

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Самном има везе то што ОВК убија људе на територији државе чији сам грађанин. Због тога ме занима и шта ОВК ради у суседним државама. Теорија спојених судова.

А шта би ти радио да крену на југ Србије? Оно што каже Марлон, или?!?
    Šta bi bilo kad bi bilo. Moju reakciju ćeš čuti kad se to dogodi, do tad Hansa Kristijana Andersona u šake.

Domaćin Mafijaš (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

ipak,albanaca ima mnogo manje u crnoj gori nego na kosovu...
    trebace jos malo da se namnoze(po petoro- sestoro dece da izrode siptarke...),da bi mogli da organizuju tako nesto.....

Učlanjen
    15.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Па можда, можда... пошто су Американци организовали белу Ал каиду на територији Србије. Тада је Осама био њих ђак. Стипендиста, рекли би смо.

Мада ОВК је много актуелнија. Можемо од њих свашта очекивати кад испуше за независност.

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

filatelista.. a jel znas sta siptari rade u juznoj srbiji? koliko su neketnina pokupovali? jel znas koliko je upada u srbiju od ovk sa one strane kopaonika sprečeno? ti bese ono bio u vojsci skoro, jel' tako? sumnjam da ti nista nisu rekli....

Učlanjen
    15.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio filatelista, pa šta?
    Šta bi bilo kad bi bilo. Moju reakciju ćeš čuti kad se to dogodi.
    Шта то кад се догоди?
    Можда чекаш да стигну до Новог Сада, а?
    Знаш оно - прво су дошли по комунисте, ја сам ћутао јер нисам био комуниста...

А Кристијана Андерсена читате ви који сањате ЕУ и кад вам је јасно речено да нема нових пријема. Ја више преферирам епску фантастику. Савременији жанр. Има један роман "Вечна Ватра"... си можда чуо?

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Па можда, можда... пошто су Американци организовали белу Ал каиду на територији Србије. Тада је Осама био њих ђак. Стипендиста, рекли би смо.

Мада ОВК је много актуелнија. Можемо од њих свашта очекивати кад испуше за независност.
    e matori ovde se ne slažemo...dijametralno suprotan stav imam. ako ne dobiju nezavisnost nece nista raditi mozda samo neke onanije na kosovu. ali ako ih bez obzitra na odluku ahtisarija neko prizna posle nje, onako kao austrija ili svajcarsaka...e onda ce da stvarno podivljaju.... i onda ce biti to o cemu pricas.

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

filatelista.. a jel znas sta siptari rade u juznoj srbiji? koliko su neketnina pokupovali? jel znas koliko je upada u srbiju od ovk sa one strane kopaonika sprečeno? ti bese ono bio u vojsci skoro, jel' tako? sumnjam da ti nista nisu rekli....
    Baš naprotiv, svakog petka imamo (pošto sam još u vojsci, no sad na redovnom) informisanje i nikad nije rečeno da je čak bilo opasnosti od terorističkih grupa. Da stvar bude bolja, kurir sam u Komandi (ali radim sve poslove na računarima)i u dodiru sam sa raznim dokumentima i nikakvih podataka o tome nisam imao. To što Albanci kupuju nekretnine na jugu zemlje je podatak da kupuju, da li imaju neku zadnju nameru. Možda, nisam siguran. Kažem, ŠBBKBB.

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ma da nemaju nikakvu... dobro si rekao, samo zadnju

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Шта то кад се догоди?
    Можда чекаш да стигну до Новог Сада, а?
    Знаш оно - прво су дошли по комунисте, ја сам ћутао јер нисам био комуниста...

А Кристијана Андерсена читате ви који сањате ЕУ и кад вам је јасно речено да нема нових пријема. Ја више преферирам епску фантастику. Савременији жанр. Има један роман "Вечна Ватра"... си можда чуо?
    O čemu ti pričaš čoveče dokoni koji nema druga posla nego da traži probleme i čedine po ovom forumu kako bi se imao a kim svađati. Rekoh, kad dođe do opasnosti po jug Srbije čućeš moj stav, do tad me ne zanima šta teroristi rade špo Crnoj Gori. Tebe zanima, jer likuješ i uživaš u tome.
    Vidim po postovima da odrastaš i sad na naučnoj fantastici.

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

izvini filatelista, zaboravih... jel' to armije imaju praksu da vojnicima koji su na odsluženju vojnog roka daju komp i salju poverljive dokumente? :shock: :shock: :shock:

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

izvini filatelista, zaboravih... jel' to armije imaju praksu da vojnicima koji su na odsluženju vojnog roka daju komp i salju poverljive dokumente? :shock: :shock: :shock:
    Na žalost da. Veruj mi da sam se nagledao podataka da ti pamet stane. Na moju konstataciju da je to sve poverljivo, rekoše da mi veruju. Čitaj, razne potpukovnike i pukovnike mrzi da to rade, pa malo po malo, kad im dođe neko obrazovaniji, onda to predaju dotičnom da prečešljavaju. Moja vojska se svodi-kancelarija i komp od jutra do sutra.

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

super... znaci vojska je propala nacisto. jedva cekam da se zapuca na jugu pa da vidimo patriote i izdajnike u srbiji na delu.

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

super... znaci vojska je propala nacisto. jedva cekam da se zapuca na jugu pa da vidimo patriote i izdajnike u srbiji na delu.
    Jel me to svrstavaš u neku od tih grupa ili je to okvirna konstatacija?

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ma jok bre... al' ste svi nesto postali lični ovih dana....uzas.

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

ma jok bre... al' ste svi nesto postali lični ovih dana....uzas.
    Izvini, ali na ovom forumu je sve pre svega lično. Najviše se udara na ličnost i na političku orijentaciju. Argumenti, "odimi-dođimi".

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa evo aj da malo i to elaboriramo... sta misliš , tj. da li mozes da pretpostavis kako bi se osecao kada bi znao da se hipoteticki nasa vojska raspada a da ekstremisti rokaju i ubijaju civile u srbiji. da li bi cekao da dođu .. kazes u novom sadu si .. npr. do beograda ili bi krenuo da im se dobrovoljno... ono sve po spisku? ja bogme bi...ne moras da odgovoris ako neces...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •