Prvi simptomi trudnoce

Pozdrav!
Vec duze vreme posecujem ovaj sajt,ali sam uglavnom na ovoj temi.
U braku sam godinu dana,prvih 7meseci smo se cuvali da ne zatrudnim,cisto da bi bili sigurni da je brak dovoljno stabilan za to.
Medjutim,to cuvanje nije bilo na bazi tableta,jednostavno nije svrsavao u mene. Cula price kako materica moze svrdnuti ako se cuvanje trudnoce vrsi na taj nacin.I evo vec 5meseci nema trudnoce.. Isla sam kod ginekologa ali je on utvrdio da mi je materica kao i jajnici u odlicnom redu.
Pa sta je onda problem? S obzirom da dobijam uvek na vreme,nikada mi meca nije kasnila,treba da dobijem19tog.Ali,ovaj mesec je bas cudan,osecam manju muku,cesto mokrim i jako sam nervozna,nemogu da podnesem galammu,i nesto malo da mi nije po volji,pucam i svadjam se,malo mi fali da se zaplacem za sitnice i jako sam umorna..Da li sam trudna? Ako nisam,da li mi neko moze dati savet i odgovor zasto nema zaceca? Jer ja bih puno volela bebu.. :(
Hvala unapred!

pa ako ti je ginekolog rekao da je sve u redu
sta iocekujes od nas laika obvde, da gledamo u pasulj? :)
i tih 5 meseci nije nista vremenski
ne prave se deca po porudzbini kada mi to hocemo...
kad se poklope sve kockice bice bebe...
 
i mogu biti i ne moraju
prakticno simptomi su skoro isti kao i za pms
a i simptomi pms-a umeju da variraju iz ciklusa u ciklus
jedinio sigurno je izostanak menstruacije (znaci, kasnjenje preko 35. dana ciklusa)
i pozitivan test (dal na urin, ili krv...) i naravno potvrda od ginekologa...
i da, uglavnom svi ti simptomi trudnoce koji mogu da se jave, javljaju se posle tog kasnjenja menstruacije, ne pojavljuju se tako brzo na sredini ciklusa ili 2 dana od oplodjenja... :)
srecno i poz
 
i mogu biti i ne moraju
prakticno simptomi su skoro isti kao i za pms
a i simptomi pms-a umeju da variraju iz ciklusa u ciklus
jedinio sigurno je izostanak menstruacije (znaci, kasnjenje preko 35. dana ciklusa)
i pozitivan test (dal na urin, ili krv...) i naravno potvrda od ginekologa...
i da, uglavnom svi ti simptomi trudnoce koji mogu da se jave, javljaju se posle tog kasnjenja menstruacije, ne pojavljuju se tako brzo na sredini ciklusa ili 2 dana od oplodjenja... :)
srecno i poz

z;) hvala. nadam se da jesam, ali necu se opterecivati,jer znam da utice na plodnost. opusteno i sta bude , ajd jawljam ti za par dana sta je ui pitanju .
hwala jos jednom. pozz. :zpozdrav:
 
Molim vas za pomoc....Menstruacija mi normalno dolazi na 30 dana ovaj put je kasnila 6 dana na 6-sti dan sam dobila men...radila sam test nakon 3 dana izostatka menstruacije bio je negativan...:( Imam vene na grudima i jako su mi narasle.....Zanima me dali postoji mogucnost da sam trudna...Ne znam puno o trudnoci imam 16-ipo godina.

A zaboravila sam reci da mi se to nikad nije desilo jer mi je menstruacija uvek bila redovna.....Hvala puno.....
 
Molim vas za pomoc....Menstruacija mi normalno dolazi na 30 dana ovaj put je kasnila 6 dana na 6-sti dan sam dobila men...radila sam test nakon 3 dana izostatka menstruacije bio je negativan...:( Imam vene na grudima i jako su mi narasle.....Zanima me dali postoji mogucnost da sam trudna...Ne znam puno o trudnoci imam 16-ipo godina.

A zaboravila sam reci da mi se to nikad nije desilo jer mi je menstruacija uvek bila redovna.....Hvala puno.....

Nisi napisala da li ste imali odnose. Ako niste onda nisi trudna. Ako jeste:

Moja svekrva je imala menstruaciju na pocetku trudnoce, ali je to veoma redak slucaj. Idi u laboratoriju i iz krvi uradi Beta HCG (oko 700dinara). Ako je nivo visi od 5ml onda si trudna, ako je nizi, sledeci put koristite kondom.
 
Molim vas za pomoc....Menstruacija mi normalno dolazi na 30 dana ovaj put je kasnila 6 dana na 6-sti dan sam dobila men...radila sam test nakon 3 dana izostatka menstruacije bio je negativan...:( Imam vene na grudima i jako su mi narasle.....Zanima me dali postoji mogucnost da sam trudna...Ne znam puno o trudnoci imam 16-ipo godina.

A zaboravila sam reci da mi se to nikad nije desilo jer mi je menstruacija uvek bila redovna.....Hvala puno.....

Srce moje, dobila bi ti od teta Jexy jednu vaspitnu, znas!!:rtfm:
Verovatno je sve ok, ali ako se vec sexas molim te, ali kad te molim, pamet u glavu i koristi zastitu, majku mu...
 
Ja iskreno mislim da ona nije ni imala odnose, cim ih nije ni pominjala, kao i to da to sto nema pojma o trudnoci moze da znaci da nije jos krenula sa odnosima. Kad te sex zainteresuje naravno da te primarno brine trudnoca (kad ono, toliko toga moze da te brine, uzas :aha:) pa se i informises, to bar danas nije tesko uraditi preko interneta. I onda saznas tako neke stvari tipa da bez odnosa nema ni trudnoce. Jedino curice nedovoljno informisane za svako kasnjenje menstruacije (cak iako nisu imale odnose) mogu da pomisle da su trudne. To je bar moje misljenje na tu temu, moguce da gresim, ali to ce morati ona da nam kaze.
 
I? Jel mozemo cestitati?

Treba da bude M za 2 dana... Inače se često i previše nadam ... pa z:cry: ... Čini mi se da uvek imam po neki od simptoma... Sada zaista nemam simptome, osim sto me je boleo stomak dosta ranije nego inače pred M i pratila sam ovulaciju i bazalnu temperaturu... Svi mi se uslovi poklapaju, osim sto se ja manje nadam ...
Inače mi je temperatura 37,4, pa 37,2 u toku dana... Pa malo padne pa opet skoci ... Jedino po tome mogu da posumnjam... Ako bude ja javljam utiske da bi i neko drugi pronasao neku korisnu informaciju.....
 
Molim vas za pomoc....Menstruacija mi normalno dolazi na 30 dana ovaj put je kasnila 6 dana na 6-sti dan sam dobila men...radila sam test nakon 3 dana izostatka menstruacije bio je negativan...:( Imam vene na grudima i jako su mi narasle.....Zanima me dali postoji mogucnost da sam trudna...Ne znam puno o trudnoci imam 16-ipo godina.

A zaboravila sam reci da mi se to nikad nije desilo jer mi je menstruacija uvek bila redovna.....Hvala puno.....

Mislim da nema razloga da se brineš, ali takođe je vrlo važno da znaš da se u tvojim godinama VRLO LAKO OSTAJE U DRUGOM STANJU. Jednostavno tada si najplodnija. Zato moras u buduce da vodis racuna. I uradi jos jednom test radi sigurnosti.
Ali, to za kasnjenje M ... Postoji niz razloga "iz glave" koji mogu da dovedu do nepravilnog rada hipotalamusa i hipofize - žlezde u mozgu koje kontrolisu rad hormonskog sistema, a stim u vezi i menstrualnog ciklusa!!!! Zato recimo usled nekog stresa ili u tvojim godinama iz nekog razloga, nepravilnog rada hormonskog sistema moze M doci do kasnjenja!!!! Ili neke promene klime ili iz hiljadu razloga!!! Moze biti da si imala neku cistu, pa je malo kasnilla M itd... Meni se to desavalo, recimo.
Pamet u glavu, informiši se dobro. Posledice su mnogo veće nego sto misliš.....

P.S. Meni je jutros bazalna temp 37,2 ... Nikakve simptome nemam osim da me malo bolucka stomak kao pred M... A 27dc, čekam jos sutra i radim test!
 
Cao svima! :)
Imam "problem". :) Bole me grudi vec 2 nedelje, stomak mi je nadut, ne mogu da udahnem punim plucima, srce mi brze kuca, zevam non-stop, sekret mi je bio prvo providno crvenkast, pa onda gust i beo, i ja lepo kupim test, babyrapid, i uradim ga ujutru i negativan je. Verenik i ja oko 2 meseca radimo na bebi, i tek sada osecam da mi se nesto desava. Trebam da dobijem za 6 dana, dobijem redovno uvek. Sad ne znam posto je negativan test da li sam trudna ili ne, imam simptome, Prvi put me grudi bole toliko dugo, uvek samo dan, dva da me obaveste da cu da dobijem :) Cudno mi je jer su mi se sad pojavile nove bubuljice, a tako me i one "obavestavaju za menstruaciju. Ne bih opet radila test, sacekala bih. Ne znam, zbunjena sam. :(
Pozdrav svima
 
Imam simptome za trudnocu, mucninu, nadustost u stomaku, beo i gust sekret, napete grudi, uradila sam test i negativan je. Trebam da dobijem za 5 dana, pa bih cekala. Ne znam da li jesam, ili su mi to simptomi za menstruaciju. ali, nije isti osecaj. :)
 

Back
Top