Legija stranaca MIT ili PREVARA

Sarafim

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
469
Znam da svi znate nesto o legiji stranaca.Pogotovu sto je tako puno spominjana kod nas poslednjih godina.Neki kazu da je to obicna bagra iz evrope skupljena na gomilu.Dok neki tvrde da su veoma jaki i da imaju jak kolektiv sto je presudno po meni da bi jedinica bila uspesna.Mislim da je nemoguce spojiti ljude iz celog sveta,razlicite vera i jezika.
 
Pa Francuzi su u legiji uvek cinili vecinu ... Ako su svi oficiri Francuzi (i vodili su legiju cvrstom rukom) , a tradicionalno je o bio i dobar deo podoficira ... zasto bi to nda bilo nemoguce?

Takodje, legija je jedna od najuspesnijih jedinica u svetu u kojoj se sam cin pripadanja i odanost njenog pripadnika odnosi na jedinicu .... Pripadnost jedinici , to je tajna legije ...

Bagra iz Evrope? Jel tu racunas i kralja Petra I ?
 
Bas u Petak je bila reportaza na Francuskoj TV5 o prvoj regimenti.Izuzetno dobra emisija.Ukratko obuka vrlo dobra,bazirana na fizickoj snazi.za svaku gresku 50 sklekova.Streljacka obuka na pistoljima i puskama Famas.Filmska meta ,strelista i pucanje pod jakim fizickim opterecenjem.Padobranska,ronilacka,alpinisticka obuka. Ublizini kasrne nalazi se jezero gde na temperaturi vode 4 stepetna celzijusa izvode celodnevnu obuku.Strojeva obuka uz legionarske pesme,u prostorijama boravi vise pripadnika,to jest 2 kvadratna metra po coveku.Zaintrigirao me je njihov adjutantTturcin po imenu Yilmaz koji je vec 16 godina u legiji.Bio je u Bosni i na Kosovu.Na kraju emisije dobio je covek zahvalnicu od predsednika francuske.Lik je zesca faca ;) ,inace emisija je snjimnjena pre odlaska regimente u Liberiju
 
Deratizator:
Pa Francuzi su u legiji uvek cinili vecinu ... Ako su svi oficiri Francuzi (i vodili su legiju cvrstom rukom) , a tradicionalno je o bio i dobar deo podoficira ... zasto bi to nda bilo nemoguce?

Takodje, legija je jedna od najuspesnijih jedinica u svetu u kojoj se sam cin pripadanja i odanost njenog pripadnika odnosi na jedinicu .... Pripadnost jedinici , to je tajna legije ...

Bagra iz Evrope? Jel tu racunas i kralja Petra I ?

jel tu racunas i Legiju?
 
ne moze svaki debil da ide u lgiju stranaca, naravno da ce pre da puste nekoga ko nije osudjivan ili na bilo koji nacin krivicno gonjen... a i ima jos jedna stvar, pored cele te silne obuke gleda se kolko dobro ucis francuski(il kolko znas engleski) tako da mozes ti da budes rambo a da neznas da beknes na francuskom pa da popijes sut kartu
 
Samo malo da se nadovežem o ovoj temi.
Legija stranaca je jedna od najstarijih vojnih jedinica u svetu.Ne znam tačno koje godine je osnovana, ali je učestvovala u svim ratovima u Evropi.I prvi i drugi.Takođe je bila i u Meksiku tokom Meksičke revolucije u XIX veku.Po Africi svuda.......Veoma je cenjena zbog svoje tradicije.Specifična je po tome što su, aj. sad, primali sve moguće vrste ljudi, ubice, lopove itd.Ali u suštini veliki broj legionara je u stvari bio od ljudi koji su propali u svom životu odnosno krahirali i avanturisti.Ogroman broj je npr. Rusa (belogardejaca) je otišao u Legiju posle Oktobarske revolucije i propasti carstva.
Najpoznatiji primer Legije i njenog sastava dospeo je na sednicu UN posle pada Dijen Bien Fua, kada su vijetnamci zarobili veliki broj legionara i na njihovo zaprepašćenje otkrili da imaju istetovirane brojeve na rukama.Naravno da se radilo o pripadnicima SS jedinica koji su posle 2. rata odmah pristupili u Legiju.Velika rasprava se povela u UN zbog toga.
Takođe da napomenem da se u 2. ratu Legija pocepala na dva dela.Jedan koji je bio uz De Gola i drugi za Višija.Takođe su svi pripadnici Nemačke nacionalnosti početkom rata napustili Legiju.Od tog kadra je oformljeno jezgro 164.Lake pešadijske divizije "Afrika", koja se borila u sastavu Rommelovog Afričkog korpusa.

Verovatno sam Vas smorio...............Pozzzz
 
ma fora je u tome sto u francuskoj vodoinstalater ima vise... pa idi u nemacku i budi konobar zaradices vise , a opasnost je jedino da se poseces na salvetu... znaci ima tu jos nesto drugo... to sqam hteo da konstatujem , ne idu tu samo zbog para , a oni ako su ranjeni sami sebi placaju lecenje ? zezate ili...? ako je to istina onda mi stvarni nije nista jasno...
 
Legija stranaca lagano ide u penziju
Pogledajte koje su najbolje slike naših čitalaca za septembar i oktobar. Posetite naš sajt www.24sata.co.yu i ocenite vaše favorite za novembar. Nastavljamo da delimo nagrade!
Francuska legendarna jedinica nije više ono što je bila, iako njeni pripadnici i dalje nose bele kape poznate iz filmova i šunjaju se po pustinjama. Običaji kao što je zakopavanje dezertera u pesak i tortura na obuci, više nisu u modi, niti se primaju odbegle ubice i manijaci.



ZASTARELO - Ono što je najozbiljniji problem za tu oružanu formaciju, osnovanu još 1831. godine, jeste to što polako gubi značaj.

U ratovima u Alžiru, Vijetnamu, Tajvanu, Meksiku i drugde, legionari su činili glavnu borbenu snagu Francuske. Čak i u ratu u Bosni i Hercegovini, gde su prvi put bili u mirovnim snagama UN, legionari su činili veliki deo francuskog kontingenta.

Legija očigledno gubi svrhu kao ostatak tradicije najamnika i sad se po malo čemu razlikuje od regularne armije. Francuska je pre četiri godine ukinula obavezno služenje vojske, čime je u stvari prestala potreba za jedinom "profi-formacijom" spremnom za hitna dejstva na udaljenim bojištima. Sada su svih 250.000 pripadnika francuskih oružanih snaga profesionalci i dobrovoljci.

Oduvek većinu legionara čine begunci koji nastoje da „počnu život iz početka". Sad, međutim brzo izbacuju kriminalce, ali oni s manjim prestupima ipak i sad mogu da dobiju novi identitet. Regruti više nisu izloženi torturi na obuci i većina mirno provodi vreme u kasarni u Obanju, kod Marseja. Samo jedan od osam kandidata dobija odobrenje da stupi u službu. ||||

Sakupljeni sa svih strana
REŠENJE Legionar Jasmin Beganović iz BiH, kaže da se ponudio Francuzima kad su počeli sukobi na prostoru bivše Jugoslavije. „Ja sam pola Srbin pola Musliman, i svi su hteli da priđem njima", rekao je veteran. „Umesto toga, otišao sam u Legiju".
 
samo da odgovorim da pod tim bagra smatram i legiju.I on je bio sitan krimos koji je pobegao iz zemlje kad su obili Elan-ovu prodavnicu.On i nije imao neki bas kriminalni dosije.ok dezertirao je iz legije kao sto mnogi to cine.Divio sam mu se do ubistva premijera ali je za mene on prestao da bude covek.Jer nije vojnik onaj koji prekrsi zakletvu.I tu temu necu vise da komentarisem
 
da dopunim ovu temu... legionari imaju samo dve crne mrlje u svojoj istoriji: jedna je za vreme drugog svetskog rata kada su bili lojalni razlicitim francuskim vladama i ratovali jedni protiv drugih, drugi je iz bosne kad se citava grupa legionara pradala spec. policiji srpskog sarajeva, mislim da je ovo bilo `96, ali nisam siguran!
 
Plata im je,barem ona najniza,950e.Teren se vise placa.To i nisu neke pare jer tamo na gradjevini mozes da zaradis trostruko vise para.Novac se dobija u kesu.Nemas pravo da otvoris racun,A ako hoces da ti pare idu preko banke to Legija radi za tebe.Prvi ugovor traje 3 godine.Posle toga produzujes ugovoe ako hoces i stices pravo na Francusko drzavljanstvo.
 

Back
Top