Pomoć oko matične ploče...

Psyduck

Početnik
Poruka
47
Evo ovako ljudi... Želim da znam kako da saznam koje su mi maksimalne mogućnosti matične ploče (procesor, grafička, HD, itd...). Imam nvidinu grafičku od 32MB (agp) i sad kako da znam da li mi matična ploča podržava neke jače grafičke kartice, isto tako me interesuje za procesor do koliko mogu da furam? Ako neko zna kako da to vidim neka javi. Hvala :shock:
 
nisam bas razumeo pitanje
imas agp plocu tako da najverovatnije mozes sve agp graficke da koristis(i one najnovije),najverovatnije imas agp 1x,2x ili 4x,ali mozes koristiti i agp 8x graficke......
"Želim da znam kako da saznam koje su mi maksimalne mogućnosti matične ploče (procesor, grafička, HD, itd...)."-ovo pitanje bas i ne razumem
skini sa interneta program everest,pomocu njega ces saznati koje komponente imas.......
 
Izvini što nisam bio jasan, evo pokušaću da objasnim...
Pre neku nedelju sam kupio polovnu matičnu ploču (FUJITSU SIEMENS DB-1184), i uz nju sam dobio neku krljavu grafičku SIS 305-605 32mb (agp), i hteo bi da imam neku noviju npr. neku nvidia (bilo koja) 256mb. nebitno, a ne znam da li će matična ploča da podržava istu. Pa bi hteo da znam dokle mogu da idem. Ovaj frajer mi je rekao da mogu da kupim procesor do 1.7ghz i da će matična da ga podržava (da će da radi). Ja trenutno imam PIII-800mhz. I to bi nadogradio. Hoću da proverim da li me je frajer slagao ili je moguće i više. Neke matične ne podržavaju HD-diskove većeg kapaciteta od 80GB a kupio bih neki veći npr. 120GB i da li to može i kako da saznam da li moja matična to podržava. Nadam se da sam bio jasniji.
 
Psyduck:
Izvini što nisam bio jasan, evo pokušaću da objasnim...
Pre neku nedelju sam kupio polovnu matičnu ploču (FUJITSU SIEMENS DB-1184), i uz nju sam dobio neku krljavu grafičku SIS 305-605 32mb (agp), i hteo bi da imam neku noviju npr. neku nvidia (bilo koja) 256mb. nebitno, a ne znam da li će matična ploča da podržava istu. Pa bi hteo da znam dokle mogu da idem. Ovaj frajer mi je rekao da mogu da kupim procesor do 1.7ghz i da će matična da ga podržava (da će da radi). Ja trenutno imam PIII-800mhz. I to bi nadogradio. Hoću da proverim da li me je frajer slagao ili je moguće i više. Neke matične ne podržavaju HD-diskove većeg kapaciteta od 80GB a kupio bih neki veći npr. 120GB i da li to može i kako da saznam da li moja matična to podržava. Nadam se da sam bio jasniji.
Pa taj "frajer" te je malo zavrnuo, PIII radi na socketu 370, a za socket 370 najbrži procesor ti je PIII na 1,4GHz. (A i teško ćeš da ga nađeš, a i ako ga nađeš pitanje je dal' će da radi na toj matičnoj.

A što se tiče grafičke, moj savet ti je da prvo probaš neku jaču, pa ako radi da kupiš istu takvu, mada je pitanje koliko se cela ta operacija isplati jer AGP brzo odlazi sa tražišta, a PIII 800 teško da može da potera nešto zahtevnije.

Uzgred, nije mi jasno zašto ljudi nasedaju i kupuju zastarele brand name računare ukoliko žele da ga koriste za nešto više od kucanja texta u wordu i slušanja Winampa.
 
Psyduck:
Izvini što nisam bio jasan, evo pokušaću da objasnim...
Pre neku nedelju sam kupio polovnu matičnu ploču (FUJITSU SIEMENS DB-1184), i uz nju sam dobio neku krljavu grafičku SIS 305-605 32mb (agp), i hteo bi da imam neku noviju npr. neku nvidia (bilo koja) 256mb. nebitno, a ne znam da li će matična ploča da podržava istu. Pa bi hteo da znam dokle mogu da idem. Ovaj frajer mi je rekao da mogu da kupim procesor do 1.7ghz i da će matična da ga podržava (da će da radi). Ja trenutno imam PIII-800mhz. I to bi nadogradio. Hoću da proverim da li me je frajer slagao ili je moguće i više. Neke matične ne podržavaju HD-diskove većeg kapaciteta od 80GB a kupio bih neki veći npr. 120GB i da li to može i kako da saznam da li moja matična to podržava. Nadam se da sam bio jasniji.
ako oces da kupis bolji procesor,graficku(spomenuo su neku noviju sa 256mb) i hdd 120gb skupi jos malo para pa kupi i bolju maticnu(25-30evra) pa da komp mozes koristiti i za novije igre,ili nesto drugo
slazem se da te je zaj**** taj sto ti je prodao tu plocu,99% sam siguran da neces moci naci p3 na 1.4ghz
 
Možda mu je prodao matičnu ploču za Tuluatin procesor , a ne za Coppermin lite na s370 tako da nemožete da lupetate na takav način , a Tuluatin ide do 1,7 ghz .Što se grafike tiče ako ima AGP slot najverovatnije ima 4x, tako da bez nekoga većeg problema može da se ubaci grafička od 8x samo treba da se poštuje pravilo : ukupna ram memorija računara se deli sa dva i to je maximalna jačina grafičke što može da se ubaci.
 
snejks:
...Što se grafike tiče ako ima AGP slot najverovatnije ima 4x, tako da bez nekoga većeg problema može da se ubaci grafička od 8x samo treba da se poštuje pravilo : ukupna ram memorija računara se deli sa dva i to je maximalna jačina grafičke što može da se ubaci.
Mislim na ovo pravilo. Pošto imam 288MB ram pa ako je tako znači neka grafička do 128MB bi mogla.
Jel važi to pravilo i za brzine 1x i 2x?
 
Psyduck:
Mislim na ovo pravilo. Pošto imam 288MB ram pa ako je tako znači neka grafička do 128MB bi mogla.
Jel važi to pravilo i za brzine 1x i 2x?
AGP kartice , ako imaš AGP slot od 4x u slot možeš bez problema ići jednu generaciju grafičkih kartica višlje ili niže jer su one kompatibilne .tako recimu u AGP 4x možeš ubaciti grafičku 8x i bez problema je koristiti. A kao što sam rekao RAM memorija računara na pola = maximalna jačina grafičke kartice.
 

Back
Top