Pdf - format

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

parmin

Početnik
Poruka
21
Pokušao sam da skinem nešto sa neta u pdf formatu. međutim u zaglavlju samo stoji naziv tog linka koji želim da skinem i ništa se ne dešava. Niti mi pokazuje da radi nešto niti se nešto desilo posle desetak minuta.
 
@parmin
Ajde covece, daj malo vise podataka ili LINK da mi pokusamo da skinemo. Mozda je kod tebe nesto blokirano ili ne znas tacnu proceduru ili je PDF ostecen ili nisi dobro kliknuo ili je bilo +9 napolju i smanjen broj delfina u morima....
Ili daj jos neki podatak ako hoces da ti pomognemo ili da zatvaramo radnu za ovaj puta!
Nikakvog smisla nema da se postavi pitanje a onda nema odgovora ni pojasnjenja a posle se isto to iz cista mira postavi na drugom podforumu.
Malo nije korektno za pocetak.
Dakle, daj LINK ili smatramo problem neresivim.
 
@parmin
Ne znam kako si zamislio da ti pomognemo, ali bez nekih dodatnih informacija teško da bilo ko može da ti pomogne.

Ako sada ne pošalje ni jedan podatak onda je problem rešiv, ali je u pitanju ljudska greška.
 
Lako je vama kada znate dosta toga o kompjuterima. Ja sam već treću godinu nov u ovome. A s obzirom na moje znanje engleskog, biću nov još dosta dugo. Ali nije problem. Pronašao sam rešenje. Falio mi je akrobat rider. Instalirao sam ga i sada može da skida pdf format. A ono, daj link, još uvek mi nije jasno koji link. Na bilo kom pretraživaču, ako postoji neki pdf format za skidanje, eto linka.
 
Kako koji link? Pa baš taj koji ti nije radio. Naravno da ima mnogo pdf linkova, ali si ti naveo da ti baš sa tim koji si hteo da pogledaš ne radi. Pošto nisi naveo da ti ne radi i sa drugim pdf linkovima jer nisi imao instaliran Acrobat Reader, onda je prvo na šta se posumnja neispravna datoteka na koju taj link pokazuje.

Case closed.

 
parmin:
Lako je vama kada znate dosta toga o kompjuterima. Ja sam već treću godinu nov u ovome. A s obzirom na moje znanje engleskog, biću nov još dosta dugo. Ali nije problem. Pronašao sam rešenje. Falio mi je akrobat rider. Instalirao sam ga i sada može da skida pdf format. A ono, daj link, još uvek mi nije jasno koji link. Na bilo kom pretraživaču, ako postoji neki pdf format za skidanje, eto linka.
Kako bre nov već treću godinu? Pa koliko ti treba, čoveče, da znaš elementarne stvari? Ako se za sve ovo vreme nisi sreo sa pdf formatom onda stvarno se ne trudiš ili ne možeš da ukapiraš neke stvari.

Pride, pdf format možeš preuzeti i ako nemaš Acrobat Reader, ali u tom slučaju ga samo ne možeš otvoriti. U browser-u desni klik na link i odabereš Save Target As... (ako koristiš Internet Explorer) ili već u desnom kliku odabereš integrisan program za preuzimanje fajlova sa neta.
 
Ne uzbuđujte se oko ovoga. Ima ljudi koji, prosto, nikad ne nauče.

...niti se nešto desilo posle desetak minuta.
U zavisnosti od brzine konekcije i veličine PDF fajla, skidanje može trajati od par sekundi do nekoliko sati. Pritom, uglavnom se ništa ne događa (osim što se otvori PDF rider, naravno).

A postavljanje pitanja na pravi način spada u umjetnost. Davno je rečeno da svako dobro postavljeno pitanje sadrži 90% odgovora. Onaj ko postavi takvo pitanje samo ne uspijeva sagledati onih nedostajućih 10%.

U naslovnom pitanju ove teme ima jedno 30% odgovora pa sami zaključite.

I ovdje bi mogao katanac. Ali temu ne treba brisati. A možda bi se negdje mogla staviti i ljepljiva o tome kako postavljati pitanja ako očekuješ da ti ekipa pomogne. Već me pomalo nerviraju teme s naslovima "Pomoć-ne radi", "Pomozite mi", "Help" i mnogobrojnim varijacijama takvih naziva.

Master Yoda, Jedi Council Member
http://jedi_council.co.sr
 
Moram da te dopunim, zaboravio se jedan "originalan", koji se koristi samostalno a ponekad i kao dopuna nekom gore navedenom: Hitno!

Ovaj je još i dobar kada se uporedi s nekim drugima.

Inače lek za ovaj problem je vrlo jednostavan, ne odgovarati na takve teme.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top