BELINEA monitori? Iskustva?

Pa ja imam iskustva sa njima isto kao i 1/6 ostalih korinika računara s obzirom da se radi o raširenoj marci među monitorima za računare.. Zadovoljan sam sa njima. A sada ću da te malo razočaram jeste da je Belinea nemačka firma ali 99% njihovih monitora ovde kod nas , ako malo bolje pogledaš , nosi oznaku "Made in China" .Međutim s obzirom da je zadnji primerak ove marke koji sam sreo kupljen kod mene u firmi za jeftine novce , 19 inča TFT 8 ms , za nekih 17000 dinara , bez obzira ko je proizvođač vidim da sasvim lepo šljaka .
 
Nebitno je što je iz Kine, ionako je većina IT (a bogami i sve ostale) robe iz Kine. Ne pravi ga Kinez bambusovim šrafcigerom, pravi ga robotizovana mašinerija a Kinez ga samo stavlja u kutiju. :-)

Belinea su dobri monitori za te pare, sestra je uzela jedan (baš 10 17 15 ako se dobro sećam) po mojoj preporuci pre par meseci, ali se do sada nije žalila. Malo je slabiji kontrast ali je monitor bio nešto oko 14000 ako se sećam, što stvarno vredi.
 
Hvala svima koji su odgovorili.

Svesna sam da se monitori sklapaju u Kini...ali to je izgleda slucaj sa 75% evropskih firmi.
Imam Rowentin fen sklopljen u Kini, original Adidas patike (kupljene u Adidasovoj prodavnici u Minhenu) takodje proizvedene u P.R.C ...pa zasto ne i monitor?

Nego interesuje me , buduci da skoro svi Belinea monitori imaju ugradjene zvucnike da li su dovoljno dobri za slusanje muzike ili da ipak kupim i neke bolje zvucnike?
 

Back
Top