Ako bi mi neko mogao protuma
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Ako bi mi neko mogao protuma

Zainteresovan član mogway (avatar)
    Učlanjen
    22.10.2006.
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Ako bi mi neko mogao protuma

Riječ je o sledeće dvije dijagnoze:

Epiphysiolysis tibiae proximalis l. dex.

i druga:

Distensio LCA l. dex posttraumatica S83.5
    Instabilitas geni pp epyphisoslis tibiae proximalis l. dex aaVII S83.4

Unaprijed se zahvaljujem svima koji mi pomognu.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: Ako bi mi neko mogao protuma

Mnogo rogobatno zvuci bukvalni prevod na srpski,sta te tacno zanima?
    Poslednji put ažurirao/la dr : 05.11.2006. u 21:55

Učlanjen
    22.10.2006.
    Reputaciona moć
    44

Pa zanima me neki prevod ukratko. Ono po narodski i sta provoditi kao terapiju?
    Posto mi nisu doktori objasnili po napustanju bolnice.
    Hvala

Učlanjen
    22.10.2006.
    Reputaciona moć
    44

U sustini me zanima ako mozes da mi po malo objasnis tu dijagnozu i sam problem.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Moras prvo ti meni da kazes sta se zapravo desilo sa tvojom desnom potkolenicom, imao si povredu, koliko sam shvatila istegnuo si pri tom ligamente i sad imas nestabilnost kolena a verovatno kao posledica svega toga imas vrstu razgradnje proksimalnog dela tibie(to je glavna kost potkolenice...stao mi mozak ne mogu sad da se setim naziva na srpskom).
    Da ja ne bih totalno izvrnula ovu dijagnozu naopako lepo mi reci sta ti se zapravo desilo.

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Zbica?
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Učlanjen
    22.10.2006.
    Reputaciona moć
    44

Pa ovako... sto se tice prve dijagnoze, to se desilo na nekom treningu, pri doskoku samo me je nesto strecnulo u potkoljenici odmah ispod koljena. Velikom brzinom je nateklo i stvorilo se ''drugo'' koljeno. Otisao u bolnicu na slikanje. Rekli da nije pukla kost nego valjda napukla. Elem, u toj istoj bolnici sam proveo zbog toga 21 dan. Desila se neka upala. Jedni antibiotici, drugi antibiotici nista. Temperatura 40 nekoliko dana.Sedimentacija 250 i slicno. Onda poceo primati cinimi se orbenim ( ako grijesim ispravi me ) i to se pocelo smirivati. Nakon ukupno 6 sedmica gipsa to je nekako sanirano i ja se vratim igrati.
    Sa prestankom treniranja i vjezbanja, pocelo me je koljeno boliti pri svim fizickim aktivnostima. Znaci, pri rekreativnom trcanju, pri basketu pa i pri iole duzem hodanju. Sve u svemu, dovodi me do toga da sa 24 godine moram smanjiti fizicku aktivnost na minimum. Otkida me i na promjenu vremena. Kao da sam penzioner. :sad:

Posto me je to tako mucilo jedo 3-4 godine, odem kod ortopeda na pregled. On onako iz pregleda na prvu kaze da je ruptura prednjeg ukrstenog ligamenta. Meni pamet stala. Poslije toga odem kod jos 2 ortopeda cisto da cujem misljenja i oni dadnu svaki drugaciju dijagnozu.
    Odem na artroskopiju i onda mi napisu tu drugu dijagnozu.
    Savjetuju mi jacanje kvadricepsa. Ok je to, malo teretana, malo vjezbe ali koliko je to moguce dugo raditi. Ja sad imam 24 i ogromne probleme. Sta ce biti sa 30 ili 40. Ne smijem ni da pomislim. Vjezbanje je ok sada a sta kada ne budem imao vremena vjezbati ili neke slicne stvari. Zato mi se cini da to nije trajno rjesenje.

Eto to je nekako ukratko pois dogadjaja.
    Hvala ti jos jednom.

Učlanjen
    22.10.2006.
    Reputaciona moć
    44

Pa ovako... sto se tice prve dijagnoze, to se desilo na nekom treningu, pri doskoku samo me je nesto strecnulo u potkoljenici odmah ispod koljena. Velikom brzinom je nateklo i stvorilo se ''drugo'' koljeno. Otisao u bolnicu na slikanje. Rekli da nije pukla kost nego valjda napukla. Elem, u toj istoj bolnici sam proveo zbog toga 21 dan. Desila se neka upala. Jedni antibiotici, drugi antibiotici nista. Temperatura 40 nekoliko dana.Sedimentacija 250 i slicno. Onda poceo primati cinimi se orbenim ( ako grijesim ispravi me ) i to se pocelo smirivati. Nakon ukupno 6 sedmica gipsa to je nekako sanirano i ja se vratim igrati.
    Sa prestankom treniranja i vjezbanja, pocelo me je koljeno boliti pri svim fizickim aktivnostima. Znaci, pri rekreativnom trcanju, pri basketu pa i pri iole duzem hodanju. Sve u svemu, dovodi me do toga da sa 24 godine moram smanjiti fizicku aktivnost na minimum. Otkida me i na promjenu vremena. Kao da sam penzioner. :sad:

Posto me je to tako mucilo jedo 3-4 godine, odem kod ortopeda na pregled. On onako iz pregleda na prvu kaze da je ruptura prednjeg ukrstenog ligamenta. Meni pamet stala. Poslije toga odem kod jos 2 ortopeda cisto da cujem misljenja i oni dadnu svaki drugaciju dijagnozu.
    Odem na artroskopiju i onda mi napisu tu drugu dijagnozu.
    Savjetuju mi jacanje kvadricepsa. Ok je to, malo teretana, malo vjezbe ali koliko je to moguce dugo raditi. Ja sad imam 24 i ogromne probleme. Sta ce biti sa 30 ili 40. Ne smijem ni da pomislim. Vjezbanje je ok sada a sta kada ne budem imao vremena vjezbati ili neke slicne stvari. Zato mi se cini da to nije trajno rjesenje.

Ako te jos neki detalj zanima, slobodno pitaj. :-)
    Eto to je nekako ukratko opis dogadjaja.
    Hvala ti jos jednom.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Ti si imao gnojno zapaljenje dela kosti,odatle temepartura,antibiotici i ostalo.
    Uradjena je artroskopija i ocigledno da imas to istegnuce.
    Moj savet ti je da nadjes dobrog fizijatra i da krenes sa fizikalnom terapijom, to je jedino resenje, odmah da se razumemo to nece ici brzo ali mlad si i tvoj organizam ima moc zaceljivanja.
    Ovako na svoju ruku da radis nesto,ne dolazi u obzir.Te varijante teretana i sam nesto mlatis a ne znas ni sta ni kako ,to odmah da si batalio.

Učlanjen
    22.10.2006.
    Reputaciona moć
    44

Hvala ti na savjetima.
    Ma najveci problem u tom svemu je sto stalno OSJECAM to koljeno. A to nije normalno. Uvjek neki tihi prikriveni bol. Uvjek kao da kaze DA TU SAm :grin:
    Mislim ,nije normalno da stalno po malo bolucka.
    Moracu posjetiti fizijatra da mi da program vjezbi.
    U svakom slucaju, hvala ti.

Slične teme

1. Da li neko zna gde bih mogao da upisem neki kurs ????
    Autor Anti_Smor u forumu Programiranje
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 26.09.2005., 20:33

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •