Joga, TM i slicno... u Valjevu

katta

Zainteresovan član
Poruka
480
Upadam sa malo drugacijom temom, ali jedino ste mi vi preostali... ;)

Naime, iz naslova je verovatno jasno da me interesuje ima li u Valjevu neko, negde, nesto... ko se bavi jogom, meditacijom ili bilo kakvom srodnom 'disciplinom'???

Buduci da vec duze vreme ne mogu da saznam nista o ovome, zna li neko od vas nesto da mi kaze, ili mozda zna nekog ko zna, ili je cuo nesto, ili je cuo da je neko cuo....

Hvala za informacije... ;)

POZZZ 8-)
 
probala mister big....?????????--jeste fitnes,ali....i tamo se raspitash.:):)

)Ja sinocj prolazio gradom uvideo napravili tatto shop-prod. sta vecj u Sindjelicjevoj..AHHAHAhah))

Mozda kod selaka..
ne znam za jogy u gradu niti meditaciju..
puno toga ima na oglasima i na tablama ulichnim..se reklamira,eventyalno RADIO,ako slushash.
 
katta:
Upadam sa malo drugacijom temom, ali jedino ste mi vi preostali... ;)

Naime, iz naslova je verovatno jasno da me interesuje ima li u Valjevu neko, negde, nesto... ko se bavi jogom, meditacijom ili bilo kakvom srodnom 'disciplinom'???

Buduci da vec duze vreme ne mogu da saznam nista o ovome, zna li neko od vas nesto da mi kaze, ili mozda zna nekog ko zna, ili je cuo nesto, ili je cuo da je neko cuo....

Hvala za informacije... ;)

POZZZ 8-)
Најкраће......то су веома опасне далекоисточне секте.Вероватно си крштена православно,вероватно твоји славе па ти саветујем да прочиташ неку књигу на ту тему.....има их доста у библиотеци Отац Јустин (Пантићева ул.)
 
Ma, probala sam kod raznih...
Interesuje me da li se neko ozbiljno bavi time, ne treba mi neko ko se priucio ko zna gde i zalepio 'plakatic' negde u gradu....

Jesam hriscanka, i krstea, ali nema potrebe da mesamo stvari....
Sekte,,, hmmmmm
Hvala na upozorenjima, ali treba mi ovo da bih dopunila znanja iz nekih drugih oblasti...., bas zato me i zanima neko ozbiljan...

Nemam nikakvu ideju da bih time umanjila svoje pravoslavno ubedjenje, naprotiv...

Cula sam da je neka devojka drzala 'treninge' u Partizanu, ali izgleda nista od toga...
 
Iskreno, bas ne volim te daleko-istocne recepte. Vise volim da se drzim nekih nasih protokola. Nemam bas simpatije prema meditaciji i svim drugim stvarima koje idu uz to jer mislim da i mi kao civilizacija imamo slicne mehanizme smirivanja i zauzimanja odredjenih duhovnih nivoa ... medjutim o tome se malo prica jer smo svi postali veliki materijalisti.
 
Wilkołak:
Iskreno, bas ne volim te daleko-istocne recepte. Vise volim da se drzim nekih nasih protokola. Nemam bas simpatije prema meditaciji i svim drugim stvarima koje idu uz to jer mislim da i mi kao civilizacija imamo slicne mehanizme smirivanja i zauzimanja odredjenih duhovnih nivoa ... medjutim o tome se malo prica jer smo svi postali veliki materijalisti.

Sta si hteo da kazes...?
Mozemo da pricamo o tome?!
Sta mislis kad kazes 'Slicne mehanizme smirivanja i zauzimanja odredjenih duhovnih nivoa...'???
 
katta:
Sta si hteo da kazes...?
Mozemo da pricamo o tome?!
Sta mislis kad kazes 'Slicne mehanizme smirivanja i zauzimanja odredjenih duhovnih nivoa...'???

Htedoh reci da nisam poklonik daleko-istocnih nacina smirivanja duha i tela i da za to postoje neki drugi mehanizmi koji su meni licno blizi. Iskreno, vise volim da uberem i jedem ono sto raste kod mene u dvoristu nego da idem idem kod suseda i tamo berem ko zna kakvu vocku...

Sta sam hteo reci. Pa, hteo sam reci da je, po mom misljenju, bolje otici kod nekog duhovnika, u manastir, tamo popricati i o svemu sto te muci (ili sta vec) i verujem da ces od njega dobiti veoma dobar recept - sta raditi.

Mislim, ne znam za sta ti meditacija treba, ali imaj na umu na i hriscanstvo tj. pravoslavlje ima svoju doktrinu i da se nasa vera ne svodi na puko slavljenje Slave, odlazak nedeljom u crkvu itd.

Voleo bih da mogu vise da ti pricam o tome, ali mislim da ja nisam dovoljno potkovan da bih ti pricao o tome. O tome sam samo citao, slusao price drugih itd.
 
Ma. ok je sve to...
Odlazak u manastir mi nije ni malo strana stvar..
Moji su poreklom iz Lelica, tako da relativno cesto odem do manastira tamo, naravno da sve to ima svoje...
Elem, nemam problem koji bih da resim, pa mi i ne trebaju saveti duhovnika, u tom smislu, zar je bitno yasto se raspitujem, ynam sta mi treba ali ne ynam gde da nadjem...
 
kao prvo mislim da meditacija, joga i sl. ne vredjaju crkvu ni na kakav nacin. a kao drugo, vecina vas ovde glumi neke vernike...pitam se da li se pridrzavate bar onih 10 bozijih zapovesti? i devojka vas je lepo pitala a vi tu nesto s*****.
 
yaaa:
kao prvo mislim da meditacija, joga i sl. ne vredjaju crkvu ni na kakav nacin. a kao drugo, vecina vas ovde glumi neke vernike...pitam se da li se pridrzavate bar onih 10 bozijih zapovesti? i devojka vas je lepo pitala a vi tu nesto s*****.

Девојка је поставила питање и сви учесници су културно и у складу са својим знањем изнели свој став тако да ту не видим проблем.Ја нисам износио свој приватни став већ став православне цркве која сматра да је то тежак грех који подлеже покајању и исповести.Сматрао сам да девојка пошто је верник треба то да зна пошто је то пропустила због младости или сл.
 
Neverovatno!!!
Nisam pitala STA VI MISLITE O TOME??? ili STA BISTE MOGLI DA ME NAUCITE i STA SAM PROPUSTILA U MLADOSTI!!!!

I nisam pitala da li to ima veze sa hriscanskom crkvom, interesovalo me je da li se neko u Va ozbiljno bavi time....


P.S. Zvucacu podvratno, znam, ali uopste me ne interesuje sta ima ko da kaze o stavu pravoslavne crkve....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Pa ono,ne pisem vise puno po netu,najvise sam na svom sajtu sa nekom ekipom blejimo,to mi je naisao period da blejim ovde,a sad ono svratim da vidim sta se dogadja na kratko i nestanem.Sad ima gomila ljudi,pa je interesantno i bez mene :)
Sta ti radis ragazza?
 
Sto si uporan sa tim da je interesantno i bez tebe!? :) ;)
Nije tacno, vrlo je dosadno, treba analizirati situaciju.... nekad stvarno pomislim....

Ja malo visim ovde i tu negde kad sam u Va...

Prilicno mi je dosadno u Va, sve mi nekeko ostalo u Bg, pa kad dodjem ostane mi komp i 'knjiga', bar za ove kasne sate, hmmmm
Sta da radim, tako je!!

Sta je s tobom???
Si u VA?!
 
katta:
Neverovatno!!!
Nisam pitala STA VI MISLITE O TOME??? ili STA BISTE MOGLI DA ME NAUCITE i STA SAM PROPUSTILA U MLADOSTI!!!!

I nisam pitala da li to ima veze sa hriscanskom crkvom, interesovalo me je da li se neko u Va ozbiljno bavi time....


P.S. Zvucacu podvratno, znam, ali uopste me ne interesuje sta ima ko da kaze o stavu pravoslavne crkve....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ти си случај за Оца Авакума.
 

Back
Top