Jedan mali trik za lepši desktop
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Jedan mali trik za lepši desktop

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Podrazumevano Jedan mali trik za lepši desktop

Nisam znao gde da postavim ovu temu pa sam ga stavio tu u multimediju , nadam se da mi neće niko zameriti a ako admini imaju neko svoje viđenje o ovome neka je premeste po svojoj volji .
    Mnogi od vas koriste Vinamp za slušanje muzike , takođe mnogi vole da puste muziku i uključe vizuelne efekte u Vinampu jer se mora priznati da je Vinamp jedan od vodećih plejera po pitanju vizuelnih efekata u svetu. Ovako postoji jedna stavka unutar Vinampa i zove se AVS editor , tu se mogu kreiratii sopstveni specijalni efekti za vizuelizaciju o tome ćemo jednom drugom prilikom , Kada vam se otvori Vinamp AVS editor idete na karticu Settings > Display i čekirate opcije "Overlay mode" i "Set desktop to color" posle toga sve zatvorite . Pokrenite pesme iz Vinampa i pokrenite vizuelizaciju i kada vam se uz zvuke muzike budu krenuli vizuelni efekti na malom prozorčiću ceo vaš desktop će takođe poprimiti pozadinu te iste vizuelizacije samo će vam ikonice i natpisi ispod njih ostati isti i netaknuti , kada minimizujete Vinamp spusti se i mali prozor zajedno sa njim ali pozadina na desktopu ostaje ista vizuelizacija koja se kreće , sve ikonice na desktopu se normalno otvaraju kao da imate najobičniju sliku sve dok vam Vinamp radi na taskbaru , dok ga ugasite gasi se i ta pozadina desktopa i vraća se na normalan desktop koji je bio i pre toga. Uživajte malo dok radite , čatujete i slično .

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Jedan mali trik za lepši desktop

[font=Verdana]Ovde nedostaje samo napomena gde nabaviti rezervne oči posle recimo jednomesečnog rada uz korišćenje ove opcije. [/font]

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Isprobavao sam svojevremeno ove stvari, i sasvim je odlichno, chak postoji mogucnost koliko se secam da i iz MV2 player-a isto tako podesite da vam desktop sluzi za gledanje filma dok radite nesto za rachunarom.

Evo da i ja doprinesem jedan dobar trik, vezuje se za hardware, ali takodje mozete i ovde da spada kao Multimedija (da nekvarimo sad temu bzvz).
    Dakle, pretpostavimo da nemate dovoljno para nebili napravili svoj home bioskop.
    pricham za projektore chija cena je jako dosta skupa, a nasa finansijska situacija ne dozvoljava nam da se toliko otvorimo.

Ali, tu su Srbi da srede stvar.

Dakle potrebno je da nadjete jedan tft monitor (polovan) naravno za 50 do 100 eura.
    Skinete mu masku ostavite samo ekran bez maske. Nabavite Grafoskop, postavite tft monitor na njemu. Naciljate sochivo da cilja u monitor. I imacete jako dosta veliku sliku na svome zidu kuci. Naravno potrebano je prikljuchiti rachunar. I posle toga ostaju vam samo (finese) kako bi kablove smestili negde gde vam nece smetati. Ja sam svojevremeno pocheo da ga pravim, ali nisam uspeo da nadjem tft 14-15-icu polovnu (ukoliko neko ima mozemo da se dogovorimo oko cene za prodaju na pp).
    Takodje moze da vam posluzi za prezentaciju neku (zasto da ne?).
    Pa ako je neko bacio pare za neki projektor, sledeci put nece.
    Eto od mene.

PS: dobra tema snejks.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Citat Original postavio The Legolas

Dakle potrebno je da nadjete jedan tft monitor (polovan) naravno za 50 do 100 eura.
    Skinete mu masku ostavite samo ekran bez maske. Nabavite Grafoskop, postavite tft monitor na njemu. Naciljate sochivo da cilja u monitor. I imacete jako dosta veliku sliku na svome zidu kuci.

ovo je jako dobra stvar, imam negde kolekciju linkova koj detaljno opisuju kako napraviti projektor.
    Treba reci i da vam trebaju i malo bolja sociva od onog u grafoskopu, kao i mozda nove lampe...
    Sto se tice montora, mozete traziti pokvaren monitor, ali tako pokvaren da mu ne radi osvetljenje ...to treba pitati po nekim servisima ili nesto slicno....
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Iskusan
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio snejks
    Nisam znao gde da postavim ovu temu pa sam ga stavio tu u multimediju , nadam se da mi neće niko zameriti a ako admini imaju neko svoje viđenje o ovome neka je premeste po svojoj volji .
    Mnogi od vas koriste Vinamp za slušanje muzike , takođe mnogi vole da puste muziku i uključe vizuelne efekte u Vinampu jer se mora priznati da je Vinamp jedan od vodećih plejera po pitanju vizuelnih efekata u svetu. Ovako postoji jedna stavka unutar Vinampa i zove se AVS editor , tu se mogu kreiratii sopstveni specijalni efekti za vizuelizaciju o tome ćemo jednom drugom prilikom , Kada vam se otvori Vinamp AVS editor idete na karticu Settings > Display i čekirate opcije "Overlay mode" i "Set desktop to color" posle toga sve zatvorite . Pokrenite pesme iz Vinampa i pokrenite vizuelizaciju i kada vam se uz zvuke muzike budu krenuli vizuelni efekti na malom prozorčiću ceo vaš desktop će takođe poprimiti pozadinu te iste vizuelizacije samo će vam ikonice i natpisi ispod njih ostati isti i netaknuti , kada minimizujete Vinamp spusti se i mali prozor zajedno sa njim ali pozadina na desktopu ostaje ista vizuelizacija koja se kreće , sve ikonice na desktopu se normalno otvaraju kao da imate najobičniju sliku sve dok vam Vinamp radi na taskbaru , dok ga ugasite gasi se i ta pozadina desktopa i vraća se na normalan desktop koji je bio i pre toga. Uživajte malo dok radite , čatujete i slično .

mene zanima gde je avs editor

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]View - Visualizations, da bi aktivirao vizuelizaciju, a onda u okviru prozora za vizuelizaicju context meni (desni klik) i izabereš AVS Editor.[/font]

Iskusan
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

ok ... nasao sam sad ..hvala

Slične teme

1. Imam jedan mali probelm.
    Autor luk skaywaker u forumu Video igre
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.01.2008., 14:14
  2. Dialer virusi i mali trik u vezi njih...
    Autor u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.05.2004., 10:09

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •