ВЕХАБИЈЕ ПРАВЕ РУСВАЈ У НОВОМ ПАЗАРУ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Izetu i Habibu Fijuljaninu odrođen pritvor

Izetu Fijuljaninu (37) određen je pritvor zbog sumnje da je izvršio krivično dela ubistvo u pokušaju i nedozvoljenog držanja oružja, a Habibu Fijuljaninu (33) zbog sumnje da je izvršio krivično delo izazivanja opšte opasnosti i nedozvoljenog posedovanja oružja, saopštila je danas novopazarska policija.


U saopštenju je navedeno da su podnete prekršajne prijave i protiv 16 lica koja su juče učestvovala u narušavanju javnog reda u Novom Pazaru, a oni su uz zahtev za pokretanje prekršajnog postupka privedeni Organu za prekršaje. Izet Fijuljanin je juče oko 16.20 časova zaustavio vozilo u Prvomajskoj ulici u neposrednoj blizini Arab džamije, ispred
koje se nalazila grupa vehabija, iz koje su se izdvojili Ismail Gicić, Jasmin i Erhan Smailović koji su prišli vozilu i počeli drvenom motkom i nogama da udaraju po vozilu. Tom prilikom Izet je iz vatrenog oružja ispalio više hitaca u njihovom pravcu, navedno je u saopštenju.


Dva sata ranije u Arap džamiji, u vreme trajanja verskog obreda došlo je do verbalnog i fizičkog nasrtaja na imama džamije i narušavanja javnog reda od strane prisutnih vehabija, pri čemu je prisutni vernik Habib Fijuljanin iz vatrenog oružja ispalio dva projektila u plafon , navedeno je u saopštenju U Arab džamiji u toku molitve, juče oko 14 časova, pripadnici islamske verske grupe radikalnog usmerenja vehabije, fizički je napala iimama i mujezina Arab džamije kako bi nametnula svoj način obavljanja verskog obreda, a povređeno je i nekoliko vernika, koji su pokušali da zaštite verske službenike.

Vehabije se smatraju islamskim ekstremistima, a prepoznaju se po dugim bradama i po tome što nose pantalone sa skraćenim nogavicama. Njih desetak je u aprilu prekinuo koncert grupe Balkanika u centru Novog Pazara.
**********************************************************************************

Шта мислите да ли ће се у Новом Пазару ЗАЦАРИТИ ЕКСТРЕМНИ ИСЛАМ ???
 
mayabgsr:
Koja policija?
Tada su radili sta hoce i samo nastavljaju i ne vidim da ce iko da ih spreci.
Mi uvek kao nesto reagujemo kad je kasno.
Tu se polako priprema novo zariste.
Polako ali sigurno.

polako ali sigurno ce se oni potamaniti između sebe, vec pocinje. a kad dođe kosovska rezolucija, pa kad razocarani siptari krenu duklji u pohode... :)
 
_Milanche_:
Problem sto je to sto policija stiti vehabije i ostale ekstremiste u Sandzaku a zna se i zasto.
Cim ih ne hapse ocigledno da ih stite. Zasto? Mozda se plase ili nece da provociraju sukobe u ovom ne bas povoljnom trenutku za Srbiju, ili su kao sto ti insinuiras, u pitanju neke sitne dnevnopoliticke nagodbe. Mozda si i u pravu, ali sta god da je razlog, jacanje islamskih fundamentalista sigurno nece doneti nista dobro ovoj zemlji. Naprotiv, ako to zlo uzme jos veceg maha, sutra ce mozda biti kasno.
 
marlon:
pa moraju po starom ustavu, onom cedinom...po novom ima da bude kako rece ono kolega eremita ...prc...mileva :)
Iza Vehabija ako i iza ostalih ekstremista u NP stoje oni koji su protivnici opcije na koju vehabije vrse napade tj na muftiju Zukorlica i na Rasima Lajica.
Iza Vehabija stoji zlocinacki pokret Sulje Ugljanina.Sve to sto on radi radi jer ima podrsku vladajucih struktura u Srbiji.
 
Salvantis:
Cim ih ne hapse ocigledno da ih stite. Zasto? Mozda se plase ili nece da provociraju sukobe u ovom ne bas povoljnom trenutku za Srbiju, ili su kao sto ti insinuiras, u pitanju neke sitne dnevnopoliticke nagodbe. Mozda si i u pravu, ali sta god da je razlog, jacanje islamskih fundamentalista sigurno nece doneti nista dobro ovoj zemlji. Naprotiv, ako to zlo uzme jos veceg maha, sutra ce mozda biti kasno.
to ti kazem niko se nije urecio kome su eksremni islamisti ojacali!
 
marlon:
milanche ne brigaj...sve je to pod kontrolom.
ma jeste MARLONE za sada Kosta je "ortak" za Suljom i to funkcionise Sulja nece praviti probleme van Sandzaka i sve je ok...ali to je onako kratkorocno kad razmisljas...ali vidi ako se ovo nastavi sve ce u NP pasti pod uticaj Sulje i njgovih "eksremista".
Za 10 godina bojim se da ce biti bas velikkih problema ako tamo ne budemo imali normalan islam a ne ekstremni...
 
marlon:
i bre milanche..paz ovako, ti se brines sta ce biti sa sjenickim sirom, a ne brines se kako ce se sve srediti sa kosovom :) dal' ti nije makar krajickom mozga palo na pamet da ovo ima veze sa dolaskom eu trupa i rezolucijom o kosovu..:) kazem ti zna ova ekipa sta radi...
ajde mi objasni ja ne razumem (ne mislim da ova ekipa ne zna sta radi ali mislim da dosta stvari radi politikantski)
 
vuk.k:
Neka su neka se medjusobno kolju i ubijaju, bice ih manje
Naprotiv, prvi na udaru ekstremista su takozvani umereni muslimani. Kad zavedu jednoumlje u svojoj sredini, onda ce krenuti sa pravim ciljevima. Mislim da ljudi ovde potcenjuju znacaj tih fanatika, koji mozda trenutno i nije veliki, ali kao sto rekoh, ako im se dozvoli da previse ojacaju, drzavi ce biti mnogo teze da intervenise, jer ce imati mnogo jacu podrsku lokalnog stanovnistva. Mozda je upravo sada pravo vreme, u situaciji kad napadaju jedni druge, da drzava stane u zastitu ovih normalnijih.
 
Salvantis:
Naprotiv, prvi na udaru ekstremista su takozvani umereni muslimani. Kad zavedu jednoumlje u svojoj sredini, onda ce krenuti sa pravim ciljevima. Mislim da ljudi ovde potcenjuju znacaj tih fanatika, koji mozda trenutno i nije veliki, ali kao sto rekoh, ako im se dozvoli da previse ojacaju, drzavi ce biti mnogo teze da intervenise, jer ce imati mnogo jacu podrsku lokalnog stanovnistva. Mozda je upravo sada pravo vreme, u situaciji kad napadaju jedni druge, da drzava stane u zastitu ovih normalnijih.
e upravo sam i ja ovo isto napisao u prethodnom postu ali se bojim da mnogi to ne razumeju.
 
_Milanche_:
e upravo sam i ja ovo isto napisao u prethodnom postu ali se bojim da mnogi to ne razumeju.
E da, dok sam pisao, nisam video da si ti vec napisao slicnu stvar ;) .
Da sumiram: mozda nije razlog za paniku, ali nikako ne bi trebali da olako dozivljavamo takve ekstremiste, jer bi u buducnosti (i to ne tako dalekoj) to moglo da nam se osveti.
 
_Milanche_:
Kad bi Rasim imao toliku podrsku od strane vlade...drugacije bi bilo...

Seti se još vladavine pokojnog Miloševića, ulja je bio neprikosnoven. Ja sam za Ljajića čuo, tako da kažem tek 2000-te. Uvek je lakše agresivnom i grubom retorikom privući građane, nego jedan fantastičan Ljajić, političar 22 veka.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top