Mlogo jak dinar - zna baba za jadac!

Baba Višnja

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
351
Шта ће нам бре та јак динар? Не ваља то ништа. Народ има евре а не динаре.

Мене децо само кап што не погоди пре неки дан! Купила баба евро ономад за 84,62 динара код Ђуру, после пијаце. Ондак ме нешто замолила Милунка Тозина да јој посудим 80 динара ал све Тоза да не види. Турам јој та евро па је питујем уз кафу јел има да ми врне 4,62? Кат оно казује Милунка да је видела на телевизије у дневник она директор од банку како евро пануо на семдесетседам кома нешто. Још реко на дневник да је динар млого јак нешто у задње време па ће га срозају поткитно. То обећао поносно и остаде жив.

Ја највише волем кад срозају динар па бидне она инфлација. Онда ће заменим ови еври и сас те паре да станем у ред за зењтињ и леба. Млеко не трба јербо имам три краве. Па још поразговарам са неког деду у вези сас нашу ситуацију. Може свашта да пане из тај разговор.

Поздравља баба Вишња ова пут оног Динкића. Деда Милоја сам у претходну тему а саде ћу Динкића. Па поручујем Динкићу да инфлације нема јербо нема ни проиводње. Кат не радиш ништа ондак нит губиш нит добијаш. Није баба јекономиста ал зна за јадац. То ви је дечице исто, ко кат би ја изашла на камеру па рекла у дневник како ове године нисам заклала ни једно мршаво прасе. Па ондак неки помисле ала ће бидну дебели за следећу годину. А не казујем уопште да немам ниједно. Е Динкићу - прасе једно!
 
Chedo Kokardic:
najveci mafijas u Srbiji i lopina je taj Dinkic.
Ekonomski strucnjaci instituta IZIT kazu da je realna vrednost evra 100 din a znaci Dinkic nama otima 20% od njegove cene. Lopina
Стварно? Имам ја неке евре овдена ако хоћеш да их купиш за 100 динара.



King David:
Hocemo(barem ja) da euro ima vrednost koja je pokrivena privrednim potencijalima jedne zemlje, njenom konkurentnoscu na svetskom trzistu, i da mu vrednost bude realna
Па ево, сад је покривена привредним потенцијалима.
 

Back
Top