Vozacka dozvola u SAD

rale72

Početnik
Poruka
8
Treba nekoliko meseci da provedem u SAD pa cenim da ce mi trebati vozacka. Pitanje je sledece:

- da li tamo priznaju medjunarodnu vozacku koju izdaje nas AMSS
- da li priznaju nasu vozacku
- kakvo osiguranje je potrebno da bi vozio sa jednom od te dve dozvole
- ako ove dozvole tamo ne priznaju, koja je procedura da se dobije americka vozacka dozvola za B kategoriju. Koliko traje i posto?

Unapred hvala.
 
rale72:
Treba nekoliko meseci da provedem u SAD pa cenim da ce mi trebati vozacka. Pitanje je sledece:

- da li tamo priznaju medjunarodnu vozacku koju izdaje nas AMSS
- da li priznaju nasu vozacku
- kakvo osiguranje je potrebno da bi vozio sa jednom od te dve dozvole
- ako ove dozvole tamo ne priznaju, koja je procedura da se dobije americka vozacka dozvola za B kategoriju. Koliko traje i posto?

Unapred hvala.

MA nasa medjunarodna se ni kod nas nepriznaje.

Mozes da prodjes i sa nasom, ali nebi to preporucio.

Prosto kad stignes, odes do DMV-a(Department of Motor Vehicles) koji se nalazi u svakom gradicu. Odes i trazis da se prijavis za dozvolu, prvo ce ti trebati auto koji je registrovan sa osiguranjem kog mozes da nabavis od nekog druga ako imas tamo. Testiranje nekosta preterano, nesecam se tacno cene ali aj recimo 50$. Imas neki pismeni i onda polazes sa nekim debilom u tom tvom autu. Generalno ti traje 4godina(**** sad nemogu moju da nadjem da ti kazem tacno) ali posto si ti rekao da ostajes samo par meseci ok si. Malo su drugacija pravila tamo, naprimer ja u jugi se nesecam da sam ikad stao na stop al ovde brate to je deo voznje. Tako da bi ti savetovao da te neko provoza na taj americki fazon nebili se zajebao tokom testiranja.

E bas je trip kad te zaustavi pandur a ti imas nasu medjunarodnu, covek se izgubi gledajuci u ono nase cudo, verovatno su me zato toliko i puta pustali kad sam ja dosao sa nasom.


Srecno!
 
k0$+@:
....
Malo su drugacija pravila tamo, naprimer ja u jugi se nesecam da sam ikad stao na stop al ovde brate to je deo voznje. Tako da bi ti savetovao da te neko provoza na taj americki fazon nebili se zajebao tokom testiranja.
...
@off topic
To što nisi stajao na znak stop, ne znači da ne treba da staneš. Na znaku stop treba da se stoji minimum 3 sekunde i onda te niko zbog toga neće zaustavljati i kažnjavati, bez obzira gde voziš.
 
bojan p:
@off topic
To što nisi stajao na znak stop, ne znači da ne treba da staneš. Na znaku stop treba da se stoji minimum 3 sekunde i onda te niko zbog toga neće zaustavljati i kažnjavati, bez obzira gde voziš.

ma daj bre ko to staje na stopu ;) pogledas s daleka malo usporis vidis i palis dalje, cisto sam to rekao jer sam se ja zajebao prvi put, dosao i kao krecem da vozim i ja on video prazna ulica nigde nikog i nastavih dalje kad je ova riba pored mene pocela da histerishe ma bilo je zanimljivo :lol:

A ovde imaju neka cudna pravila, mislim neznam dali si u jugi ili u SAD ali ovde kad skreces levo na stopu stajes dvaput, imas dve linije, stanes na prvu, pa na drug(pun stop) to sxam prvo primetio ovde :lol: ne ja sam se navikao na ono svako gleda svoju bulju i tera dalje a ako mu neko pridje je.be sve svima :lol: malo mi i nedostaje to moram da dodjem u posetu beogradu
 
k0$+@:
A ovde imaju neka cudna pravila, mislim neznam dali si u jugi ili u SAD ali ovde kad skreces levo na stopu stajes dvaput, imas dve linije, stanes na prvu, pa na drug(pun stop) to sxam prvo primetio ovde :lol: ne ja sam se navikao na ono svako gleda svoju bulju i tera dalje a ako mu neko pridje je.be sve svima :lol: malo mi i nedostaje to moram da dodjem u posetu beogradu

Ajaj...dao bi ja svima vama ovde po 30.000 din kazne i oduzimanje vozacke za takve idiotarije pa bi ti onda bilo svejedno da li se vozis ovde ili u USA
 
k0$+@:
A ovde imaju neka cudna pravila, mislim neznam dali si u jugi ili u SAD ali ovde kad skreces levo na stopu stajes dvaput, imas dve linije, stanes na prvu, pa na drug(pun stop) to sxam prvo primetio ovde :lol: ne ja sam se navikao na ono svako gleda svoju bulju i tera dalje a ako mu neko pridje je.be sve svima :lol: malo mi i nedostaje to moram da dodjem u posetu beogradu

Ajaj...dao bi ja svima vama ovde po 30.000 din kazne i oduzimanje vozacke za takve idiotarije pa bi ti onda bilo svejedno da li se vozis ovde ili u USA
 
Pozdrav. Ja sam prosle sedmice polozio Vozacki u Atlnati ( Georgia) evo sta mi se desilo. Kada sam dosao da se prijavim pitali su me da li sam imao polozeno u svojoj zemlji. Rekao sam da jesam ( sto je bila greska) i onda su mi trazili tu dozvolu iz Srbije koju ja naravno nisam poneo iz Srbije jer ovamo ne vaze medjunarodne. Oni uzimaju nasu dozvolu da se prekinu sve veze sa tom zemljom dok sam u USA i zadrzali bi moju dozvolu iz Srbije jer to je politika USA. Zele da naznace da ako polazes u USA mozes imati samo USA vozacku dozvolu. Onda su me vratili. Otisao sam na drugo mesto i naravno rekao da nisam nikada polagao i tu su me pustili da polazem odma testove. Test nije tezak samo treba voditi racuna i bar jednom procitati njihovu brosuru koju imate na ovoj adresi:

http://www.dds.ga.gov/FormsandManuals/index.aspx

E sad, to je za Georgiu, nisam siguran da li vazi isti zakon u celoj USA jer sam cuo da neke drzave imaju nesto drugacije. Znaci to treba proveriti.
Polaganje testa ( znakovi i zakon na putu) je besplatan sve do momenta kad ga polozis. Tada da bi dobio dozvolu placas 10$ i slikas se odma i dobijes pola vozacke dozvole. Tako to oni zovu ovde. Kada imas pola vozacke dozvole imas pravo voziti auto ali pod uslovom da kraj tebe sedi osoba koja ima inzurans nad tim autom i koja ima punu vozacku dozvolu, i ta osoba mora biti starija od 21godinu.

Dalje, posle 48h prake, dakle voznje auta sa pola dozvole, stices pravo na prakticni deo. Tu imas da polazes paralelno parkiranje i ulazak u garazu u rikverc;-). Ne brini nista tesko. I to je besplatno sve dok ne polozis. Sta to znaci, znaci da ne placas nista ako si pao i dolazis ponovo. Ako polozis tu platis 20$ i to je sve. E sad ti to sve mozes uraditi u roku od 3 dana i dati 30$ i dobio si dozvolu. Dakle, ovde ti svesno daju smrt u ruke. Ne govorim ti zbog tebe, vec zbog drugih koji su ovde tako dobili dozvolu. Jeste da je zakon strog ali evo ja sam ovde skoro mesec dana i mislim da nije prosao ni jedan dan da ili nisam video ili nisam cuo da je neko poginuo u saborbacaju. Sto je najgore sve su to klinci. Ako si tamo vozio u Srbiji ovde ces biti tata na ovim putevima ali opet ne znas kakva je budala u drugim autima.
Sve najbolje druze i cuvaj se.;-)
 
Posle duzeg vremena sam na forumu , pa da i ja kazem nesto. Sto se tice Kalifornije nasa dozvola ti vazi 6 meseci, a medjunarodna(iako nije priznata) ti je samo kao objasnjenje jer pise i na engleskom pa pandur moze nesto i da procita.Sto se tice polaganja sve je smehotresija, a dozvolu ne oduzimaju,ako je imas. Kada sam ja polagao onaj "kao instruktor" je blenuo u mene kao u cudo, jos kada sam mu rekao koliko milja imam u karijeri rekao mi je da je to vise nego sto on ima, pa ti vidi ko ti tamo daje dozvolu.
 
ma daj bre ko to staje na stopu ;) pogledas s daleka malo usporis vidis i palis dalje, cisto sam to rekao jer sam se ja zajebao prvi put, dosao i kao krecem da vozim i ja on video prazna ulica nigde nikog i nastavih dalje kad je ova riba pored mene pocela da histerishe ma bilo je zanimljivo :lol:

A ovde imaju neka cudna pravila, mislim neznam dali si u jugi ili u SAD ali ovde kad skreces levo na stopu stajes dvaput, imas dve linije, stanes na prvu, pa na drug(pun stop) to sxam prvo primetio ovde :lol: ne ja sam se navikao na ono svako gleda svoju bulju i tera dalje a ako mu neko pridje je.be sve svima :lol: malo mi i nedostaje to moram da dodjem u posetu beogradu


Moj drugar se sreo sa znakom STOP u Ilinoisu, prišao usporio video levo desno nastavio pravo i op patrola za njim. Dobar dan dobar dan, niste stali na znak stop. Usporio sam, jeste ali na znaku piše stop ne slow. Kazna 350$ i to samo zato što nije ugrozio bezbednost saobraćaja. Izvukao se kod sudije uz kaznu od 50$ samo zato što je objasnio da je u Srbiji normalno da usporiš pa ako nema nikoga kao ovde da nastaviš a ne da staneš pa kreneš. Inače je kaže dozvolu tamo dobio za sat i po, 10 minuta test od 10 pitanja na kompu i posle toga vožnja od nekih 5-6 km sa instruktorom i to je to. Platio je sve to 35$.

v.

p.s. nije zapad srbija.
 

Back
Top