Vozacka dozvola u SAD

rale72

Početnik
Poruka
8
Treba nekoliko meseci da provedem u SAD pa cenim da ce mi trebati vozacka. Pitanje je sledece:

- da li tamo priznaju medjunarodnu vozacku koju izdaje nas AMSS
- da li priznaju nasu vozacku
- kakvo osiguranje je potrebno da bi vozio sa jednom od te dve dozvole
- ako ove dozvole tamo ne priznaju, koja je procedura da se dobije americka vozacka dozvola za B kategoriju. Koliko traje i posto?

Unapred hvala.
 
evo deo odgovora....
kad sam ja bila u americi pre par meseci spremala sam se za polaganje....
imam nasu vozacku dozvolu i medjunarodnu...priznaju medjunarodnu dozvolu ali ako ces duze biti pozeljno je da polazes i tamo.ne mogu ti reci koliko kosta....ako dobro vozis samo se prijavis za polaganje..isto ko i ovde:testovi i voznja...eventualno mozes platiti instruktora par casova....
u svakom slucaju mozes voziti sa nasom medjunarodnom dozvolom....ja sam vozila po filadelfiji,new yorku i majamiju....i sve je bilo ok.....
 
Ako u SAD dolazis sa turistickom vizom, americka vozacka dozvola niti ti treba niti je mozes sa tom vizom dobiti. Nasa dozvola naravno vazi sa tim sto moras imati medjunarodnu dozvolu ali pri tom ne zaboravi da moras imati i original vozake dozvole, jer je medjunarodna prakticno samo prevod tvoje dozvole a ne i sama dozvola. Osiguranje se placa prilikom registracije automobila, tako da mislim da tebe to ne pogadja posto predpostavljam da ces auto ili iznajmiti ili pozajmiti od nekoga....Ja bih ti ipak preporucio da se usetas u bilo koju auto skolu i trazis da ti daju knjizicu sa zakonima i pravilima o bezbednosti saobracaja (besplatno je) i da je malo proucis posto ima nekoliko stvari koje se bitno razlikuju od nasih pravila....cisto da se ne bi uvalio u neku nevolju....
 
Zavisi u koji state ides,svuda su zakoni malo drugaciji.

Recimo, u California-i sa turistickom vizom od 3 meseca mozes da dobijes dozvolu(licno poznajem primer!)u New Yorku moras da imas vizu na minimum jos 6 meseci u momentu apliciranja ako hoces da dobijes vozacku(licni sam primer)a u Illinoisu,ako imas vozacku,a istekne ti viza mozes da je produzis(sa primerom upravo pricam tel.)

Sto se vazenja Intrenacionalne vozacke tice,i to zavisi,recimo u CA mozes da je koristis samo 2 meseca nakon ulaska u zemlju,a sumnjam i da je u New Yorku tako,mada me niko nije zaustavio nikada pa da" ima informacije iz prve ruke".

U svakom slucaju,baci pogled na www.dmv.org ,odaberi state u koji ides i imas sve informacije koje ti trebaju ,pa cak i mozes da downlodujes testove.

E sad,kada dodjes na lice mesta u USA-u da polazes,odmah te slikaju i polazes testove.
Nakon toga dobijes privremenu vozacku dozvolu(na 2 god,bar u NY!)I sa tom vozackom ides u auto skolu u kojoj platis 40ak $ za nekih 5h obuke koje zavrsavas u jednom danu.
Mislim da se malo provozate u krug i gledte filmove o bezbednosti.

Kada odradis i taj deo posla,ides da zakazes road test,na koji mozes da cekas i mesec dana,u zavisnosti od guzve,mada mislim da se svada ceka tako nekako.

Cena..hmmm..pa recimo CA (Opet!)je oko 20-ak$,New York bi trebalo da bude negde oko 100-ak$,Illinois isto oko 30-ak$..
 
...koliko sam ja upucen, DMV vise ne izdaje ni jedan jedini dokument bez Social Security Card-a ni u jednom State-u....Sa turistickom vizom makar i na 3 godine Social Security ne mozes dobiti = ne mozes dobiti ni jedan dokument pa ni vozacku....
 
Sport_Billy:
...koliko sam ja upucen, DMV vise ne izdaje ni jedan jedini dokument bez Social Security Card-a ni u jednom State-u....Sa turistickom vizom makar i na 3 godine Social Security ne mozes dobiti = ne mozes dobiti ni jedan dokument pa ni vozacku....


Lose si upucen ali to sam ti vec objasnila,samo da te podsetim ;)
 
...e sad me nerviras.......
evo, ja chekirao...

http://www.dmv.org/ca-california/apply-license.php
to je za Californiju....lepo pise:
* Turn in your completed form DL 44.

* Have your thumbprint taken.

* Have your picture taken.

* Give your Social Security Number

* Have proof of your birth date and your legal presence in the United States.

* Give your true full name.

* Pay the $26 application fee.

* Pass a vision exam.

* Pass a traffic laws and sign test.

Za illinois:
First Time Illinois Drivers License/Identification Card Applicant: An applicant applying for a Drivers License or Identification Card for the first time in the state of Illinois, must present one document from each of Group A, B, C, and D. Temporary Visitor's Driver's License applicants are not required to present documents from group C. Instead, they shall submit a letter on Social Security Administration letterhead, issued 90 days prior to the date of application, verifying ineligibility for a social security number.

C
Social Security Number
Illinois Drivers License
Record

Illinois Identification Card
Record

Military Service Record-
DD214

Social Security Award
Letter (Primary
Beneficiary Only)

Social Security Card-Issued
by Social Security
Administration

U.S Military Drivers License

U.S.Military Identification Card

Za NY znas dobro i sama....nista bez SSN....zato
nemo bwe me nerviras vishe :)
....verujes tamo nekima rekla kazala....znas da chitas :

http://www.dmv.org/apply-license.php

izaberi state, pa chitaj...
 
samo donesi medjunarodnu, svoju dozvolu i pasos i ovde za 1 dan izvadis americku medjunarodnu... i vozis, :-D
u NYC ti daju na 5 godina,....provereno,ortak mi je pokazao i objasnio
a ostali panduri nemaju pojma sta je to IDL :shock:
 

Back
Top