pitanje za lekara

blpd_girl

Aktivan član
Poruka
1.520
Možda ćete misliti da je pitanje trivijalno, ali bi mi zaista značio stručan odgovor. naime, već dve i po nedelje imam upalu grla koja ne prolazi, nego se čak i pogoršava, nos počinje da se začepljuje, sliva mi se taj sekret niz grlo. Najgore mi je grlo ujutru, tad me boli ceo daj deo, čak i uši (ili je to kod ušiju). Imala sam u početku i temperaturu, a sad je uglavnom nemam, ili bude do 37. Pre dva vikenda sam bila kod doktora u noćnom dežurstvu, rekao mi je da imam upalu grla, ali mi nije dao nikakve lekove, ja sam mislila da će proći samo od sebe ali ne prolazi. Zbog posla nisam u mogućnosti da idem kod doktora radnim danom, a moj lekar sada ne radi. Stvarno bih volela da se rešim te upale. Da li je pogrešno da kupim u apoteci dovicin i pijem ga po uputstvu ili ipak ne bih trebala? Mada, ne znam kad ću bi9ti u prilici da odem kod doktora.
 
Pogresno je, naravno, cak i ja - iako sam lekar - pitam lekara koji lek treba da pijem kad mi nije dobro. Dakle: kod tebe se ocigledno radi o virusnoj infekciji (odsustvo povisene temp govori u prilog tome kao i svi ostali simptomi), a na sve to se nadovezao ocigledno slab imunitet koji ne moze da se izbori i ova idiotska promena vremena zbog koje smo svi manje vise kilavi pa verovatno i ti. ono sto je za tebe najvaznije ti zapravo ne radis - ne lezis. Virusne infekcije i pad imuniteta moraju se odlezati u krevetu bar nedelju dana, dakle nikakav posao i gluposti - uzmi bolovanje i lezi, cajevi, supe, redovna ishrana i voce i povrce, C vitamin, aspirin, Immunoactiv (sumece tablete imas ih u apoteci), septolete za grlo (ne vise od 5 dnevno jer mozes da dobijes proliv) i naravno - poseta lekaru da te pogleda i eventulano sugerise antibiotik. Nisam protiv toga da uzmes antibiotik - zapravo mislim da bi trebalo, da ne bi na tako slab imunitet dobila i neku bakterijsku infekciju, ali dovicin ti nece pomoci, on svakako nije antibiotik izbora za tvoje stanje a ja ti preko neta i bez pregleda svakako necu sugerisati lekove. Zao mi je ali moraces kod lekara, a pre i posle toga - u krevet. I tamo ostani. I nemoj da mi kazes "Ne mogu da uzmem bolovanje, takav mi je posao, moram da radim!" jer ja to govorim vec 4 nedelje i jos toliko vucem na nogama isto tako kao i ti neki virus, i ispila sam antibiotik i danas mi je izaso herpes na usni - ja sam flagrantni primer nediscipline ali skidam krivicu sa sebe delom jer je moj lekar vec mesec dana na god odmoru a ova budala koja je menja nije htela da mi otvori bolovanje. Dakle, znam sve o toj prici - opstace posao, sta bi bilo da te udare kola? Morali bi se svi snaci bez tebe (nas) zar ne? Nismo tako nezamenljivi ko sto se sebi cinimo. A zdravlje je samo jedno.
 
WW, stvarno ti hvala, ali znam ja da treba da odležim. ali, ne mogu, idem od ponedeljka na neki seminar, i to u drugi grad, a kad se vratim imam gomilu posla oko magistarskih, stan mi je u neredu, veša za peglanje imam toliko da ne može više ni da stane u orman... a, naravno, posao je takav da mi uzima mnogo i vremena i energije... Hoću da kažem da ja ni nemam tih nedelju dana za ležanje. C vitamin pijem stalno, svaki dan od 1000 do 2000mg, pijem kapi od ehinacee, na ishranu stvarno pazim (makar toliko da svaki dan jedem voće i skoro svaki dan neko povrće). Evo, čak ni danas nemam vremena da presedim nekoliko sati u domu zdravlja nadajući se da će me neki doktor primiti. Ovo celo prepodne provodim sklanjajući i čisteći po stanu, jer moram, a onda usput pogledam šta ima na forumu, čisto da sednem. A popodne i sutra imam obaveza i od ponedeljka opet u mašinu, seminar i onda sve po redu... Znam da drugi mogu bez mene - u tom smislu - znam da smo svi ipak zamenjivi. Ali ja ne mogu bez toga - bez posla i svega ostalog...
 
Iseckaj ti lepo beli luk ,natopi ga u ulju i umaci hleb...tako ujutru i uvece......znam da je odvartno i gadno...i smrdi ali je delotvorno i zna da za jedan dan popravi situaciju znatno...a vec sutra dan ko rukom odneseno....Kada vec nemas vremena za nesto drugo...
Pozzz
 
WithdrawnWater:
Pa onda, sta da ti kazem - ako dobijes upalu pluca i zavrsis u bolnici na primer, moci ces i bez posla i bez svega ostalog, zar ne? Ko nema vremena za zdravlje imace za bolest, kaze jedna kineska poslovica.
Oni koji stignu do toga da imaju vremena za bolest još su i srećno prošli. Ima i onih drugih, na žalost.
 
Interesuje me sta da radim jer mi je TSH 0,164 a referentna vrednost je 0,400-- 4,000

T3 mi je 1,40 a referentna vrednost je 1,3-- 3,1

T4 mi je 152 a referentna vrednost je 58-- 161

Uzimam terapiju Euthyrox75

Unapred hvala
 
Pitanje za lekara
Molila bih Vas da mi pomognete svojim znanjem i iskustvom, kao i korisnike neta- sa sli;nim problemima. Evo u čemu je moj problem. Pre sedam dana pojavila mi se nakakva nelagodnost u desnom uhu. Mislila sam da je možda po sredi nakupljen cerumen, pa sam štapićem pokušala da očistim uho. Nikakvog traga nije bilo na štapiću, a uho mi se potpuno začepilo. O nelagodnosti koja prati ovu promenu u uhu neću vam ni govoriti. To znaju oni koji su kroz to prošli. Doktorka mi je uspostavila dijagnozu - Otitis extena, isprala uho toplom vodom, uradila otoaspiraciju i konstatovala prisutnost beličastih tvrdih krustoznih masa koje potpuno opturiraju lumen kanala. Desni spoljni ušni kanal edematozan. Uzet je bris desnog uha (susp mikoza). Nalaz je uredan. Prepisala mi je 3% H2O2 3x3 kapi, Sol Neodexacin 3x5 kapi 7 dana, i u slučaju bolova cap 500 mg 2x2 7 dana. Nikakvih bolova nemam, tretman sam sprovela, a nikakvog poboljšenja nema.
Sada sam dobila da idem na ispiranje uha Acidi bor. 5 dana, treba da stavljam 3% H2O2 u uho, isušim ga i ukapljem 2 kapi Canesten sol. Čuni mi se da druga terapija isključuje prvu i šta ovde treba efikasno činiti kako bi mi se uklonila napetost u uhu i gluvoća. Hvala.
 
На жалост, запаљења ушију, а код тебе се ради о запаљењу спољашњег ушног канала, умеју да трају и да буду упорна.
Разлог лежи у чињеници да је тај део коже /слузокоже/ веома слабо прокрвљен .
Оток је очекиван, а самим тим и наглувост.
Терапија стандардна и не искључују се међусобно. Једна је против бакретија, а друга против гљивица.
Мораш бити упорна и стрпљива. Проћи ће. ;)
 

Back
Top