pitanje za lekara
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: pitanje za lekara

Aktivan član blpd_girl (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2006.
    blizu jednog lepog mesta koje me plaši i jednog strašnog mesta koje ni ne primećujem...
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano pitanje za lekara

Možda ćete misliti da je pitanje trivijalno, ali bi mi zaista značio stručan odgovor. naime, već dve i po nedelje imam upalu grla koja ne prolazi, nego se čak i pogoršava, nos počinje da se začepljuje, sliva mi se taj sekret niz grlo. Najgore mi je grlo ujutru, tad me boli ceo daj deo, čak i uši (ili je to kod ušiju). Imala sam u početku i temperaturu, a sad je uglavnom nemam, ili bude do 37. Pre dva vikenda sam bila kod doktora u noćnom dežurstvu, rekao mi je da imam upalu grla, ali mi nije dao nikakve lekove, ja sam mislila da će proći samo od sebe ali ne prolazi. Zbog posla nisam u mogućnosti da idem kod doktora radnim danom, a moj lekar sada ne radi. Stvarno bih volela da se rešim te upale. Da li je pogrešno da kupim u apoteci dovicin i pijem ga po uputstvu ili ipak ne bih trebala? Mada, ne znam kad ću bi9ti u prilici da odem kod doktora.

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: pitanje za lekara

Pogresno je, naravno, cak i ja - iako sam lekar - pitam lekara koji lek treba da pijem kad mi nije dobro. Dakle: kod tebe se ocigledno radi o virusnoj infekciji (odsustvo povisene temp govori u prilog tome kao i svi ostali simptomi), a na sve to se nadovezao ocigledno slab imunitet koji ne moze da se izbori i ova idiotska promena vremena zbog koje smo svi manje vise kilavi pa verovatno i ti. ono sto je za tebe najvaznije ti zapravo ne radis - ne lezis. Virusne infekcije i pad imuniteta moraju se odlezati u krevetu bar nedelju dana, dakle nikakav posao i gluposti - uzmi bolovanje i lezi, cajevi, supe, redovna ishrana i voce i povrce, C vitamin, aspirin, Immunoactiv (sumece tablete imas ih u apoteci), septolete za grlo (ne vise od 5 dnevno jer mozes da dobijes proliv) i naravno - poseta lekaru da te pogleda i eventulano sugerise antibiotik. Nisam protiv toga da uzmes antibiotik - zapravo mislim da bi trebalo, da ne bi na tako slab imunitet dobila i neku bakterijsku infekciju, ali dovicin ti nece pomoci, on svakako nije antibiotik izbora za tvoje stanje a ja ti preko neta i bez pregleda svakako necu sugerisati lekove. Zao mi je ali moraces kod lekara, a pre i posle toga - u krevet. I tamo ostani. I nemoj da mi kazes "Ne mogu da uzmem bolovanje, takav mi je posao, moram da radim!" jer ja to govorim vec 4 nedelje i jos toliko vucem na nogama isto tako kao i ti neki virus, i ispila sam antibiotik i danas mi je izaso herpes na usni - ja sam flagrantni primer nediscipline ali skidam krivicu sa sebe delom jer je moj lekar vec mesec dana na god odmoru a ova budala koja je menja nije htela da mi otvori bolovanje. Dakle, znam sve o toj prici - opstace posao, sta bi bilo da te udare kola? Morali bi se svi snaci bez tebe (nas) zar ne? Nismo tako nezamenljivi ko sto se sebi cinimo. A zdravlje je samo jedno.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Aktivan član blpd_girl (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2006.
    blizu jednog lepog mesta koje me plaši i jednog strašnog mesta koje ni ne primećujem...
    Reputaciona moć
    58

WW, stvarno ti hvala, ali znam ja da treba da odležim. ali, ne mogu, idem od ponedeljka na neki seminar, i to u drugi grad, a kad se vratim imam gomilu posla oko magistarskih, stan mi je u neredu, veša za peglanje imam toliko da ne može više ni da stane u orman... a, naravno, posao je takav da mi uzima mnogo i vremena i energije... Hoću da kažem da ja ni nemam tih nedelju dana za ležanje. C vitamin pijem stalno, svaki dan od 1000 do 2000mg, pijem kapi od ehinacee, na ishranu stvarno pazim (makar toliko da svaki dan jedem voće i skoro svaki dan neko povrće). Evo, čak ni danas nemam vremena da presedim nekoliko sati u domu zdravlja nadajući se da će me neki doktor primiti. Ovo celo prepodne provodim sklanjajući i čisteći po stanu, jer moram, a onda usput pogledam šta ima na forumu, čisto da sednem. A popodne i sutra imam obaveza i od ponedeljka opet u mašinu, seminar i onda sve po redu... Znam da drugi mogu bez mene - u tom smislu - znam da smo svi ipak zamenjivi. Ali ja ne mogu bez toga - bez posla i svega ostalog...

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Pa onda, sta da ti kazem - ako dobijes upalu pluca i zavrsis u bolnici na primer, moci ces i bez posla i bez svega ostalog, zar ne? Ko nema vremena za zdravlje imace za bolest, kaze jedna kineska poslovica.

Iskusan DjuraMornar (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    107

Iseckaj ti lepo beli luk ,natopi ga u ulju i umaci hleb...tako ujutru i uvece......znam da je odvartno i gadno...i smrdi ali je delotvorno i zna da za jedan dan popravi situaciju znatno...a vec sutra dan ko rukom odneseno....Kada vec nemas vremena za nesto drugo...
    Pozzz

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio WithdrawnWater
    Pa onda, sta da ti kazem - ako dobijes upalu pluca i zavrsis u bolnici na primer, moci ces i bez posla i bez svega ostalog, zar ne? Ko nema vremena za zdravlje imace za bolest, kaze jedna kineska poslovica.
    [font=Verdana]Oni koji stignu do toga da imaju vremena za bolest još su i srećno prošli. Ima i onih drugih, na žalost.[/font]

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Ima, u pravu si: ima i onih koji umru pre nego sto daju sebi vremena i za zdravlje a kamoli bolest...

Domaćin domacin_uzice (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Naravucenije lezi kuci i odmaraj, pozdrav

Nov član
    Učlanjen
    09.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Interesuje me sta da radim jer mi je TSH 0,164 a referentna vrednost je 0,400-- 4,000

T3 mi je 1,40 a referentna vrednost je 1,3-- 3,1

T4 mi je 152 a referentna vrednost je 58-- 161

Uzimam terapiju Euthyrox75

Unapred hvala

Nov član
    Učlanjen
    10.05.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pitanje za lekara
    Molila bih Vas da mi pomognete svojim znanjem i iskustvom, kao i korisnike neta- sa sli;nim problemima. Evo u čemu je moj problem. Pre sedam dana pojavila mi se nakakva nelagodnost u desnom uhu. Mislila sam da je možda po sredi nakupljen cerumen, pa sam štapićem pokušala da očistim uho. Nikakvog traga nije bilo na štapiću, a uho mi se potpuno začepilo. O nelagodnosti koja prati ovu promenu u uhu neću vam ni govoriti. To znaju oni koji su kroz to prošli. Doktorka mi je uspostavila dijagnozu - Otitis extena, isprala uho toplom vodom, uradila otoaspiraciju i konstatovala prisutnost beličastih tvrdih krustoznih masa koje potpuno opturiraju lumen kanala. Desni spoljni ušni kanal edematozan. Uzet je bris desnog uha (susp mikoza). Nalaz je uredan. Prepisala mi je 3% H2O2 3x3 kapi, Sol Neodexacin 3x5 kapi 7 dana, i u slučaju bolova cap 500 mg 2x2 7 dana. Nikakvih bolova nemam, tretman sam sprovela, a nikakvog poboljšenja nema.
    Sada sam dobila da idem na ispiranje uha Acidi bor. 5 dana, treba da stavljam 3% H2O2 u uho, isušim ga i ukapljem 2 kapi Canesten sol. Čuni mi se da druga terapija isključuje prvu i šta ovde treba efikasno činiti kako bi mi se uklonila napetost u uhu i gluvoća. Hvala.

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1578

На жалост, запаљења ушију, а код тебе се ради о запаљењу спољашњег ушног канала, умеју да трају и да буду упорна.
    Разлог лежи у чињеници да је тај део коже /слузокоже/ веома слабо прокрвљен .
    Оток је очекиван, а самим тим и наглувост.
    Терапија стандардна и не искључују се међусобно. Једна је против бакретија, а друга против гљивица.
    Мораш бити упорна и стрпљива. Проћи ће.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Slične teme

1. Bol u dojkama i ispod pazuha - pitanje za lekara!!
    Autor Eugenie u forumu Zdravlje
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 09.10.2013., 22:21
  2. PITANJE ZA LEKARA
    Autor martinova mala u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 03.04.2008., 17:03
  3. Poverenje u lekara???
    Autor zatočena u forumu Zdravlje
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.02.2008., 20:33
  4. Pitanje za lekara (krvna slika)