Agencija za dog sitting u Novom Sadu!

To nije mnogo, ko ima para za luksuz da ima psa onda mu tih 250 dinara ne bi trebalo da predstavlja neki problem.
Inace u tih 250 dinara ulazi i gorivo da bi neko dosao da proseta psa. Ko voli svog ljubimca, a nije u prilici da ga proseta nekada to nije mnogo.
Ko je nabavio psa, a ne moze da mu posveti barem sat vremena dnevno bolje da ga nije nabavljao.
 
ne svidja mi se uopste sta sada ljudi sve nece izmisliti za pare
ako vlasnik nemoze da nadje vremena za svog psa nije ni trebao da ga kupuje
a ako vec postoje ljudi kao ovi sto imaju ovaj sajt onda bar nek smanje cene nego imas biras oces da puknes za sat vremena setnje ili ces da malo odresis dzep za 20min a pritom ko zna dal setaju onoliko koliko hoces kada je pas ceo dan kod njih
 
Ma bre to mi se ne svidja ....... oni ga sigurno nece setati , a naplatice mi .
I mog bulterijera (kog cu nabaviti uskoro) koji je navikao na mene i moje komande , tesko ce ga setati a da se ne izmore , a oni to naravno nece ! I ne daj boze kad bi pas napao neko drugo kuce , on ne bi reagovao na njihove komande ! To je super za one koji imaju retrivere i tako te kucice , a ovi terijeri su malo agresivni prema drugim psima ......
 
GT ... psa kojeg ti hoces da cuvas netreba setati niko sem tebe ! a ponajmanje neke agencije ... inace sve ono o cmu smo diskutovali baci na strau ...

To je po meni dobra fora za poslovne ljude koji su recimo na proputovanju pa su recimo na nekim predavanjima ili na nekim simpozijumima .. seminarima itd ... pa dok se oni tamo mlate onda se za njihopve ljubimce pobrine agencija ... a i glumci i pevaci koji dolaze uvek donesu neko stvorenje sa njima ... Za to je OK za sve ostalo ... ne bas ...
 
ed_garrat:
Pas nije ceo dan kod njih. Ocigledno nisi dobro procitala. Poenta je da oni dolaze po psa, i vracaju ga kuci. Malo izgooglaj po hrvatskim, ili svetskim sajtovima. Videces da je to veoma rasprostranjeno kod njih.

- Celodnevno čuvanje, hranjenje i
izvođenje dva puta (kratka šetnja) 800 dinara
mislila sam na ovo tu nemoze niko da mi garantuje da mi je pas prosetan i nahranjen
 
Mislim da ce ti tvoj licni tepih dati garanciju da je pas prosetan, zar ne?
Moj pas bi se sigurno ispiskio da 10sati ne izadje napolje...
Jbt, ne mogu da verujem kako ste sumnjicavi, pa zar niste pomislili da ce ljudi mozda dobro odradjivali svoj posao, ako ne zbog drugih stvari, onda bar zbog preporuka, novih klijenata i naravno novca koji dolazi sa tim.
Ako se dva puta vratis kuci i zateknes uneredjen tepih, kome ces ih preporuciti? Uostalm, potpisujes ugovor, pa ako mislis da ne obavljaju svoj posao kako treba, tuzi ih!
BTW, ljudi koji imaju pse ne smeju da idu na godisnji?
 
Ja mislim da je ovo sjajna ideja! Najzad se neko setio! Jedva čekam da se tako nešto otvori i u Beogradu, ne zato što nemam vremena za svog psa, jer ga imam na pretek, već zato što se nekad nađem u takvoj situaciji da svi moramo negde da odemo, a žao mi je da ostaje sam kod kuće jer nije navikao.
Na dan našeg venčanja mi smo platili jednoj devojčici da sedi sa njim ceo dan, da ga prošeta, nahrani i da se poigra sa njim. I bila sam mirna jer sam znala da on ne pati onoliko koliko bi kukao da je ostao potpuno sam. Nekoliko puta se desilo da sam morala da ga ostavim samog kod kuće pola dana i mnogo mi je teško palo tako da bi mi dobro došao neko ko bi mogao da mi povremeno pričuva psa, ali samo u slučaju da ne postoji neko drugo rešenje jer ipak više volim da bude sa poznatim osobama ako već nije sa nama.
 
I ja se slazem da je to odlicna ideja, ali malo skupa. Doduse kad bi mi zatrebalo da mi neko pricuva psa jedan ceo dan mislim da mi ne bi predstavljalo problem da izdvojim 800din, ali ne bih to mogla da radim svakog dana, a ne bih ni htela da ga ostavljam samog svaki dan. Kao sto Jovana rece, ako nemas vremena za psa onda ne treba ni da ga imas.
 
Jovana:
ako vlasnik nemoze da nadje vremena za svog psa nije ni trebao da ga kupuje
Pa isto se moze reci i za vlasnike dece, ko nema vremena za svoje dete, nije trebao ni da ga pravi. Pa opet, postoje silni vrtici, jaslice, skole, o babama, tetkama, dadiljama necu ni da pricam.
Jovana draga, znas, ljudi ponekad moraju i da rade, ako ne zbog drugih stvari, onda da bi tom psu kupili hranu, platili veterinara...
Inace, koliko sam ja shvatila, ova agencija je i namenjena zaposlenim ljudima koji imaju dovoljno savesti i novca, da dok su na poslu mogu svom psu da obezbede, ako nista drugo, onda mogucnost da izvrse nuzdu, umesto da trpe.
 
Stvar je u tome sto ako neko radi od 9 do 5, znaci da ce iz stana ili kuce verovatno izaci oko 8, najkasnije pola 9 da bi stigao na posao na vreme, a isto ce se tako vratiti kuci najranije u pola 6, sto znaci da tog psa nece videti 10 sati, pa ce se onda malo poigrati sa njim, prosetati ga i otici na spavanje u 11, odspavati 8 sati, i to kuce videti jos sat vremena, sto ce reci dnevno ukupno psa vidja jedva 5-6 sati. E sad to je nekima mozda vise nego dosta, ali nece svako vece sedeti sa kucetom nego ce izaci, ako ima decu odvesti ih negde, i to znaci da ce tokom radnih dana prakticno jedva znati da pas postoji. Izvini ali ja osobi koja zivi pod takvim uslovima ne bi dala psa pa tacno da ima sve pare ovog sveta da plati "dadilje" tom istom kucetu. Pas nije ukras za koji eto pukim slucajem znas da postoji u tvom stanu ili kuci. Pas se uzima zato da bi se provodilo vreme sa njim, a nekim psima treba duplo vise paznje i posvecenog vremena da bi bili srecni.
Jos ako uzmemo u ozbir da taj jedan dan cuvanja psa kosta 800 din, to je nedeljno 4 000, a mesecno 20 000. Da li ti znas nekoga ko ima toliku platu da moze da izdvoji 20 000 dinara samo za izvodjenje psa u setnju i hranjenje.
Ne kazem da covek treba da batali posao zbog toga, nego da se suoci sa cinjenicom da jednostavno nema uslove za psa, i to je to.
 
Nije ista tarifa za dan nedelju i mesec ... u ostalom ima ko bi izdvojio taj novac, ali JA nebih nikada pustio svog psa u tudje ruke ... jer bi napravio nista od njega ... da on drugoga slusa i da mu drugi daje hranu umesto mene ??? nikad !!!!! ... pa makar crko !

Opet kazem ko nema vremena za psa nemora ni da ga ima ... morate odvojiti sat-dva za njega svaki dan i pomirite se sa tim ako vec zelite da cuvate lepog i zdravog psa koji ce uvek biti srecan i veseo ...
 
Mackic:
Jos ako uzmemo u ozbir da taj jedan dan cuvanja psa kosta 800 din, to je nedeljno 4 000, a mesecno 20 000. Da li ti znas nekoga ko ima toliku platu da moze da izdvoji 20 000 dinara samo za izvodjenje psa u setnju i hranjenje.
Ne kazem da covek treba da batali posao zbog toga, nego da se suoci sa cinjenicom da jednostavno nema uslove za psa, i to je to.
Npr. znam sebe, tj. svoju porodicu, ali jedna stvar ti je promakla. Ljudi u Srbiji retko zive sami. Dvoje ljudi, narocito sa razlicitm radim vremenima imaju sasvim dovoljno vremena za psa, ali naravno, uvek se mogu dogoditi sastanci, poslovna putovanja, pa i izlasci i u tim slucajevima, agencija je odlino resenje.
Ja, od kada imam psa ne izlazim na mesta u kojima moj pas nije dobrodosao i retko idem kod ljudi koji ne zele psa u stanu (sto bi rekli, s kim si, takav si, pa su tako uglavnom i meni bliznji ljubitelji zivotinja) tako da mi usluge ovakve agencije nisu cesto potrebne.
A inace, slazem se sa tobom da ljudi koji jedva da imaju vremena da se istusiraju nakon posla, nisu pogodni za pse, osim ako zive u kuci sa dvoristem. Medjutim, sta raditi sa psima koji su kupljeni u vremenu kada je vlasnik imao svo vreme sveta i npr. 5 godina kasnije pronasao novi posao koji mu oduzima to vreme? Uspavacemo ih, ili izbaciti na ulicu?
Razmisli malo, nemoj odmah vristati na ljude koji samo zele da pomognu ljudima, a usput i zarade novac za zivot.
 
Izgleda da se nisam dobro izrazila. Ja nisam protiv ovakvih agencija, cak mislim da su izuzetno dobrodosle svim vlasnicima pasa u hitnim slucajevima kad nema ko da pricuva psa i sl. Ali sam za to da to ostane samo za hitne slucajeve a ne da neko navodno uzme psa pa plati nekom drugom da brine o tom psu umesto njega.
Ja licno bih volela da ovako nesto ima i u Beogradu, jer sam se par puta nalazila u situacijama gde lezim bolesna a kod kuce nema nikog da ga izvede niti ce biti ceo dan, i onda sam morala da izlazim sa temperaturom i sl. sto nikako nije prijatno, i mislim da za te slucajeve postoje ovakve agencije.
 

Back
Top