Kako da napravim Sign Up form?

Figaroo

Zainteresovan član
Poruka
264
Kako da napravim formular za prijavljivanje i da ide direktno na moj mail kad se klikne na submit.Ja napravim polja za upisivanje ali kako da sve to stigne na moj mail.Nadam se da ste razumeli.Koristim NVU i Nammo web editor ali moze da objasnite i za DW.
 
A jesi li ti čuo za Google?

Google>how to make contact form. Da, da to je u PHP-u, Flashu itd. Valja zagrejati stolicu i žuljati dupe par godina...

Dodatno nadji u ovom forumu sta sam pisao o e-mail injection odnosno kako se postavlja addslashes. To je mnogo bitno da ne bi neko mogao da spamuje preko te kontakt forme odnosno da salje spam kao da je pslat sa tvog e-maila.
 
Ovako ja neznam ko će i kako će da žulja dupe i zbog čega , znam samo da sam svojevremeno dok sam pravio sajt na bravehost imao prilike da napravim i izgled sopstvanog pretraživača , tj. da ga dizajniram kako će da izgleda pa sam mogao da biram šta od alata da ubacim u njega , a ja kreten stavio i email notifier , kada ti negde na neki web mail stigne pošta on te obaveštava da ti je stigla pošta recimo na yahoo ili gmail ili čak možeš da ga našteluješ i na najobičniji pop3 i kada klikneš na to obaveštenje on te odvede pravo u tvoj email-box bilo da je webmail u pitanju bilo da je neki pop3 accaunt u pitanju . :)
 
Da, za to hosting provajderi najcesce koriste formmail skriptu, ali pre nego sto je prilepite na svoj sajt svakako je pregledajte posto je zadnja v2.0 iz 2003. godine, a e-mail injection je fazon od pre godinu do godinu i po.

No, valjalo bi cuti i sta bardovi ovog foruma poput Codemakera misle o ovome?
 
Pa kad me vec pominjes, ja koristim programski jezik xHarbour koji kreira EXE a koji kad se aktivira na web-serveru generise neku vrstu mail-forma i salje sve podatke nakon unosa na mail server.
Tu nema sanse za e-mail injection jer je sve "zapakovano" u EXE i korisnicki unosi se prihvataju u posebne varijable a koje se pre definitivne upotrebe debelo proveravaju tako da sam sa te strane miran.
Dakle ne koristim PHP, ASP ili ASPX forme vec iz EXE programa generisem ekran i prihvatam varijable a slanje je nakon detaljne provere, ispod haube, posebnim funkcijama komunikacije sa e-mail serverima. Nigde se ne vidi kod, ako se na primer upotrebi browserov "view source" ili slicno.
Tako da u vezi toga nemam problema.
 
Gill Bates:
@bojan p
Jos samo da nam ti i Codemaker javite gde da hostujemo xHarbour, a da nije dedicated :P
Tu nemam pomoci. Sve sto radim, radim za firme koje imaju svoje servere, na kojima teramo koje god CGI hocemo. Ja takodje imam server u kuci, tako da ni tu nisam nesto "ogranicen".
Sto se tice xHarboura, kako radim za firme sa vlastitim serverom, nema razloga da koristim PHP ili ASP jer sve generisem iz EXE.
Mada, radio sam i email forme koristeci ASP koji je pre generisanja i slanja maila detaljno prekontrolisao sva polja iz forme i gde god je nasao sumnjiv unos, vracao na "doradu" tako da ne verujem da je tu injection mogao proci ni pod razno.

Zapravo, xHArbour uopste nije inicijalno namenjen internet komunkaciji. Uz FiveWin ili posebnu bibiloteku, moze se uraditi i server koristeci taj jezik, da mailove ne pominjem. Ali, xHarbour je primarno radjen za obraqdu baza podataka, mada se sjajno snalazi sa gomilom drugih poslica (kompresija-dekompresija na primer)
Ja ga koristim jer sve moje web aplikacije su data-driven pa kad vec baratam bazama zasto da i internet ne bude radjen u xHarbour i neku biblioteku - sve u jednom paketu...
Tako zadrzavam efikasnost i funkcionalnost xbase baza podataka a ujedno se rezultati izbacuju na internet prema klijentima/
 

Back
Top