Социологија
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Социологија

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Социологија

Да ли има неког ко студира, какве су студије и које су могућности за запослење?

Zainteresovan član ludo dete (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2006.
    lost in the corners of my darkened mind... ma, zezam se :P
    Reputaciona moć
    47

Arrow Re: Социологија

Ne studiram još, ali znam da nam je profa rekla da se u NS obrazuju profesori sociologije, dok se u BG to malo bolje radi, postaneš diplomirani sociolog, ne samo profesor. Mogućnosti... Pa, to sve zavisi...
    Nadam se da ti ovo nešto znači

Početnik
    Učlanjen
    27.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Социологија

Znas li zasto bas sociologija? Sta te vuce ka njoj, jesi li je vec dosad ucio i sta bi, na primer, hteo da radis kad porastes? Kom stalezu, da ne kazem klasi, bi voleo da pripadas? Prvo vidi kako stojis s ovim odgovorima, mislim za pocetak to ti je neophodno...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Па, социологија ми је омиљени предмет у школи, једноставно волим то, допада ми се материја.
    Волео бих да се бавим социолошким истраживањима у пољу културе,религије и уметности.
    Заправо волео бих да будем културолог. а волео бих да имам добру плату, не желим да радим за просечну плату у Србији, ако већ могу да одаберем занимање које ће ми пружити мало лагоднији живот.
    Ја се иначе двоумим између грчког и социологије.

Početnik
    Učlanjen
    27.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Znas kako, motiv ti nije nimalo los... jedino, ne znam da li u skoli ucis bas sociologiju ili sociologiju kulture. Odavno nisam u srednjoj skoli pa ne znam kako to sad ide. Na studiju imas mnoooogo predmeta na kojima se izucava suva sociologija, bas heavy, nema mnogo veze sa kulturom, religijom, umtnoscu, to mu dodje da ne kazem u zanemarljivoj meri. Ali tako ti je na svakom faksu, ucis mnogo naizgled nepotrebnih, teski i glupih stvari, i mislis koji ce mi ovo? Posle vidis koliko je to sve ipak vazno. Ako hoces da imas dobru platu, natprosecnu, ne razmisljaj o sociologiji a kamoli o kulturi i umetnosti. To ti je nespojivo. O grckom nemam pojma, ali znam da je posao prevodioca isplativiji, o bilo kojem jeziku da je rec.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Знаш како, колико чујем уведени су на социологији, нови, врло занимљиви предмети, а ту су још неки тзв. модули, где бираш неке предмете.
    Ја волим социологију, и нема везе ако је тешко, не идем линијом мањег отпора. Свестан сам да се на факсу много учи и то сам очекивао, али ме такође интересује где се то запошљавају социолози, осим у школама, факултетима?
    То ми до сада нико није одговорио . . .

Početnik
    Učlanjen
    27.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

ajd da kazem da imam nekog pojma o tome... kao prvo, mali broj ljudi zavrsi faks, a od onih koji zavrse, najmanji broj ostane na faksu, mislim to su oni najbolji. Ostaju ti skole da budes profa ukoliko dotadasnji profa treba da ide u penziju, ako imas dobru vezu mozes da se ovajdis o neku agenciju za istrazivanje trzista, sto je bila moja ideja. No nemam vezu. Najveci deo bezveze luta ili se smesti u novinarstvo. Ako imas srece uvalis su u neku nevladinu org. S moje grupe, jedan kolega je postao sef zatvora u unutrasnjosti, jedan ima privatnu auto-skolu, e taj je najvise uspeo ako gledamo po parama. Bas bi bilo dobro da se jos neko javi gde radi kao sociolog...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Хвала ти на овим одговорима. Значе ми много. А ти си завршио социологију?

Početnik
    Učlanjen
    27.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Da. Znanje steceno tamo mi mnogo znaci za danasnji posao, al ajde da ne pricamo o meni. O tebi je rec, zato sam se i javio da ti odgovorim. Ako te pokrece neka vrsta strasti i ljubavi prema toj nauci, upisi je, to je glavno da imas. Ali ako uz to ocekujes dobar zivot, platu iznad prosecne, itd, dobro razmisli. Najgore je sto zivimo u zemlji gde si sutra, bilo kao dipl. ili sa srednjom skolom u istom bedaku, pritisnut na razna ponizenja. Ali, necu previse da te razocaravam. Kazem samo, novac i sociologija ne idu bas ruku pod ruku.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Да, то ми сви кажу.... Искрено, осећам се тотално растрзано ( само да ме нико не схвати као патетичара). С једне стране имам то емотивно опредељење, желим да упишем и студирам социологију, а с друге стране, постоји тај емотивни нагон који ме од ње одвлачи. Не знам што ми је чинити... кака патетика

Početnik
    Učlanjen
    27.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Nisi patetican, neg si mlad... Sad sigurno mislis (il ti 'gresni' roditelji tako govore), sta odlucim da upisem, to je to, zacrtao sam sebi zivot. Kuku, dal cu imati leba da jedem!? Nemas pojma kud zivot sve moze da te odvede, i zato kad upisujes faks, moj savet je uvek - upisi ono sto volis da ucis, to je stvar herca, nemoj razmisljati o tome kako ces sutra zaradjivati od toga. Novac i uspeh dolaze kasnije, i to je neka sasvim druga prica. Imas jos vremena da odlucujes, dve stvari su vazne: 1. sta god da upises, ako vidis da je pogresno mozes i da promenis i 2. ne slusaj roditelje, bracu, sestre, blizu i dalju familiju, drugare, odluci sam. Iz iskustva mnogih tvrdim, to ti je najvaznije.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Па, шта да кажем сем хвала на овом!
    А тест опште информисаности, какв је?

Početnik
    Učlanjen
    08.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ludo dete
    Ne studiram još, ali znam da nam je profa rekla da se u NS obrazuju profesori sociologije, dok se u BG to malo bolje radi, postaneš diplomirani sociolog, ne samo profesor. Mogućnosti... Pa, to sve zavisi...
    Nadam se da ti ovo nešto znači
    Hajde da azuriram informaciju.....
    Vec vise od 2 godine , i u NSu se stice zvanje diplomiranog sociologa, a ne profesora!!!
    Provereno!
    Ja jos maaaaalo pa postajem isti...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

И како ти се чине студије_

Početnik
    Učlanjen
    08.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Uf.... pogodi me u pitanje Pa sad mi se svidja.. Ali, imala sam par kriza kada sam zelela da napustim...sad imam jos SAMO 4 ispita do kraja, pa je sve nekako lakse.
    Mnogi koji je studiraju shvataju sociologiju kao stil zivota, sto je ok, ali se ja nisam nasla u tome, pa nisam imala neko drusto, sto mi je jako tesko padalo... Primera radi, dodje vreme za pauzu izmedju predavanja, i meni je u mislika samo kafa&cigara, a cela ekipa stoji i prica npr. socioloskom gledistu na Veberove idealne tipove... Mislim, lupila sam, ali nadam se da razumes sustinu. U principu, sociologija se ne studira nego zivi...
    A,ako zelis i iz NSa si, predavanja su otvorenog tipa i mozda ne bi bilo lose da odes na neko predavanje prve godine (imas raspored na sajtu njihovom) i da vidis kako recimo to izgleda...
    Ja sam iskreno, jakooo ponosna na izuzetno siroko steceno znanje, i zavidno siroku iscitanu literaturu, ali mislim da se nikada necu time baviti....
    pozzz, i pitaj ako te jos nesto interesuje!!!
    PS.Ako neko cita, a studira soc, da li ima ispitna pitanja kod Brdara? Hitno potrebno!

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •