ddr i ddr2 - zajedno

kolik

Zainteresovan član
Poruka
489
interesuje me da li postoji ploca ,konkretno za intel core duo (ne C2D) pentium d 820 , koja podrazava ddr i ddr2 , jer me drug ubedjuje da je pazario pentium d 820 i novu plocu u koju je samo umetnuo iz starije module ddr rama i rade ?!!!


hvala
 
kolik:
interesuje me da li postoji ploca ,konkretno za intel core duo (ne C2D) pentium d 820 , koja podrazava ddr i ddr2 , jer me drug ubedjuje da je pazario pentium d 820 i novu plocu u koju je samo umetnuo iz starije module ddr rama i rade ?!!!


hvala


1.Pazi to sto si ti napisao core duo NE POSTOJI ima samo dual core i core 2 duo.
2.Ja sam skoro kupio D820 i morao sam da kupim i DDR2 memaru jer nema te ploce koja podrzava i DDR i DDR2 (koliko ja znam PAMETNIJI ispravite me ako gresim)
3.Da li je ubacio samo DDR ili je ubacio staru DDR i DDR2 zajedno???
4.Sve jedno to je prakticno nemoguce ubaciti i DDR i DDR2 together!!!!
5.A mislim da ne postoji ploca koja podrzava dual core i obicnu DDR memaru (opet kazem PAMETNIJI ispravite me ako gresim)

PozZ
 
postoje ploce sa 915 cip-setom koje podrzavaju ddr i ddr2(imaju 2 ddr slota i 2 ddr2).kao sto rece b.dzoni ne mogu raditi zajedno ddr i ddr2
mislim da je moguce da radi dual core na 915 cip-setu,jer sam na netu citao da neke stare ploce sa 915 ,865 i 875 cip-setovima podrzavaju core 2 duo(moguce da onda podrzavaju i pentium d)ovo zavisi od nacina na koji je izvedeno napajanje cpu-a(od intelove specifikacije o napajanju procesora)
mislim da sam to procitao na benchmark-ovom forumu,ali nisam siguran!
 
kolik:
interesuje me da li postoji ploca ,konkretno za intel core duo (ne C2D) pentium d 820 , koja podrazava ddr i ddr2 , jer me drug ubedjuje da je pazario pentium d 820 i novu plocu u koju je samo umetnuo iz starije module ddr rama i rade ?!!!


hvala
mislim da te drug laze,ni jedna nova 775 ploca ne koristi ddr nego ddr2
 
okram:
mislim da te drug laze,ni jedna nova 775 ploca ne koristi ddr nego ddr2


Kao sto sam rekao!!!!
A okam-e mozda ga drug ne laze mozda samo nema pojma o cemu govori ili je vec imao NPR. 512mb DDR2 a da to nije ni znao,da je mislio da je DDR pa kada je kupio novu plocu i procesor dokupio jos 512MB DDR2 i dodao jos 512MB DDR2 (navodno stare za koju je mislio da je DDR......
xexexeexe malo ja filozofiram ali bas me zanima sta tu stvarno ima okam-e hajde da otkrijemo to!!!!
Kako kenj@m xexexeexexe...............

PoZz
 
kolik:
ovako,
on je imao p4 celeron na 2.4 ghz i naravno ddr 2x512 mb , sad je pazario pentium d 820 i plocu 865 chipset koja tacno ploca ne znam i kaze da je samo ubo staru memaru i radi !!


To je NEMOGUCE!!!!!! Znaci taj chipset je STAR i pitaj boga da li uopste podrzava dual core.
Iskreno ja mislim da tvoj drug ili nema pojma ili malo laze!!! A to da je ubo i DDR i DDR2 tek to je cudno!!!
Ovo sto snejks navodi ta ploca podrzava celeronD i pentium4 a ne podrzava dual core!!!
 
BROTHER DZONI:
To je NEMOGUCE!!!!!! Znaci taj chipset je STAR i pitaj boga da li uopste podrzava dual core.
Iskreno ja mislim da tvoj drug ili nema pojma ili malo laze!!! A to da je ubo i DDR i DDR2 tek to je cudno!!!
Ovo sto snejks navodi ta ploca podrzava celeronD i pentium4 a ne podrzava dual core!!!
pogledaj na www.benchmark.co.yu/forum ima neka ploca sa 865 cip-setom na kojoj moze da radi c2d,mada ipak sumnjam u to
 

Back
Top